Skocz do zawartości

Miui V6 Na Redmi 1S


urzytkownik ja

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry!

Wreszcie, po niemal 2 tygodniach oczekiwania na zatwierdzenie konta, mogę wylać swoje żale na V6. :/

Zaktualizowałem swój Redmi 1S zaraz po pojawieniu się 5.5.15. Użyłem Fastboota z opcją czyszczenia bez storage. Potem wgrałem MIUIPolska. Efekt? Masakra. Dane użytkownika pozostały, ale system nie do użycia. Co chwila FC, niektóre apki (GMail) po usunięciu nie chciały się nawet pobrać z Google Play. Zrobiłem Wipe Cache w MiRecovery. Pomogło tylko minimalnie, więc zrobiłem jeszcze Wipe User data i zainstalowałem aktualizację do 5.5.22. Wszystko pięknie chodziło do momentu, gdy zacząłem używać fejsa i messengera - system co chwila zamarzał, bo wolna pamięć spadała nawet do 40-50 MB. Oczywiście wyłączyłem animacje, zRAM ustawiłem na zaawansowane, ale wciąż jest to samo: czasami od razu, czasami po paru minutach system zwalnia do zera, proponuje FC albo sam to robię. Przez te zwiechy bateria potrafi się rozładować w godzinę. Z ładowania raz dziennie zrobiło się 2-3x, a telefon pada akurat wtedy, gdy jest potrzebny i nie ma w pobliżu kontaktu.

 

Jednym słowem: system śliczny, ale nie dla 1S. Nie polecam. Jeśli po piątkowej aktualizacji nic się nie zmieni - a nie sądzę, by tak się stało - wracam do V5.50. Zastanawiam się tylko, czy aktualizować zwykłym trybem, czy jeszcze raz Fastboot, ale tym razem z pełnym czyszczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miui to lipa, na co on tyle ramu potrzebuje? Ma wycieki ramu i tyle

P.s. w tej chwili messenger 70MB RAMU zajmuje a fb 31MB - to na prawdę tak dużo? wypadałoby na prawdę nic nie instalować na MIUI i siedzieć na gołym systemie... :|

Edytowane przez killer1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ramu coraz więcej, a telefon jak mulił tak dalej muli. Chciałem koledze na YouTube filmik pokazać, żeby było szybciej kliknąłem w mikrofon i zaczęło mielić. Kolega wyciągną telefon wyszukał i odtworzył. A na redmi  powiedziałem co chciałem wyszukać a tu dopiero "mów teraz". Po 15 minutach miałem przywrócone Mokee 44 z backupu. A do tej pory byłem zadowolony z v6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam porownanie jak siedze na przegladarce dluzszy czas to po wyjsciu z niej zawsze bylo przeladowanie pulpitu, a tu poki co tego nie uswiadczylem

a tak wogole to czemu nie ma zadnego custom kernela na stock miui6? np takiego beast lub xcelerate?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra mam ten soft od sob rano, usunalem jak zawsze to co mi zbedne, pare rzeczy dodalem od siebie i przyznaje ze do teraz smiga elegancko :-) jedyne mam zastrzezenia jeszcze do baterii ktora od poziomu 10% potem juz znika w oczach

Co do baterii też mam zastrzeżenia, chodzi mi o znikanie jej w oczach tak jak koledze od 10% w dół oraz dziwne nierównomierne spadanie % ale w ogólnym rozrachunku dość dobrze trzyma a sam system działa lepiej co piątek ;D oby tak dalej ;3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak tam nowa wersja v6, ale ja póki co przeprosiłem się z V5 ;) miałem CM12 ale też zdarzały mu się zwiechy. Do tej pory najszybszy był mokee, ale brakuje w nim MMSow. Teraz się zastanawiam cyz zostać na V5 - brakuje mu troszkę szybkości ale jest stabilny czy przejść na MOKEE póki co ;> na V6 poczekam aż będziecie wszyscy pieli z zachwytu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I stał się cud! W nocy z soboty na niedzielę zaktualizowałem do 5.5.29 (zrobiłem tylko Wipe Cache) i nie mogę wyjść z zadziwienia. Wycieki RAM-u zniknęły, wszystkie felery z wydajnością i FC jak ręką odjął. System chodzi płynnie, cały czas powyżej 100 MB (średnio 120-150 MB) wolnej pamięci, fejs + messenger + inne apki chodzą bez zarzutu. Miodzio!

Jedyne problemy, o których była już mowa także przy poprzednich aktualizacjach:

 

1) kody USSD raz działają, raz nie (session time out w oczekiwaniu na odpowiedź)

2) czasem nie aktywuje się karta WCDMA (w moim przypadku Aero2) i trzeba szybko wyłączać transmisję danych z karty GSM,

3) bateria od 10% błyskawicznie zjeżdża do zera, gdy wciąż używa się netu,

4) są potężne rozbieżności między wskaźnikiem ładowania przy wyłączonym telefonie i po jego włączeniu (np. 47%, a po włączeniu - 22%)

 

Generalnie - cud-miód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I stał się cud! W nocy z soboty na niedzielę zaktualizowałem do 5.5.29 (zrobiłem tylko Wipe Cache) i nie mogę wyjść z zadziwienia. Wycieki RAM-u zniknęły, wszystkie felery z wydajnością i FC jak ręką odjął. System chodzi płynnie, cały czas powyżej 100 MB (średnio 120-150 MB) wolnej pamięci, fejs + messenger + inne apki chodzą bez zarzutu. Miodzio!

Jedyne problemy, o których była już mowa także przy poprzednich aktualizacjach:

1) kody USSD raz działają, raz nie (session time out w oczekiwaniu na odpowiedź)

2) czasem nie aktywuje się karta WCDMA (w moim przypadku Aero2) i trzeba szybko wyłączać transmisję danych z karty GSM,

3) bateria od 10% błyskawicznie zjeżdża do zera, gdy wciąż używa się netu,

4) są potężne rozbieżności między wskaźnikiem ładowania przy wyłączonym telefonie i po jego włączeniu (np. 47%, a po włączeniu - 22%)

Generalnie - cud-miód.

pkt 3 strasznie koli w oko, tym bardziej ze czesto neta uzywam, ale poza tym miodzio :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też się przesiadłem na najnowszą wersje i dziś w pewnym momencie poczułem że mi sie telefon zagrzał w kieszeni to go zrestartowałem i już sie nie odpalił... Po podłączeniu powerbanka bateria była niby na 0% i już sie zacząłem martwić, na szczęście zaczęło ładować. Także jak na ten moment słabo z baterią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj chciałem przejść z cm 12.1 na nowe miui w tym celu sciagnalem najnowsze v6 zmienilem nazwę na update.zip wrzuciłem do telefonu do katalogu głównego czyli sdcard (to chyba to samo co stotage/emulated/0) , potem przez najnowsze TWRP full wipe zrobiłem i niestety nie udało mi się zainstalować, coś zagrałem ale nie wiem co. Próbowałem nawet ostatnią wersje v5 wgrać i nic. Ktoś podpowie co robiłem źle. Po wielu trudach i nerwówce udało mi się wrócić na cm, ale miui wciąż kusi.

Edytowane przez zbawiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...