Skocz do zawartości

Miui V6 Na Redmi 1S


urzytkownik ja

Rekomendowane odpowiedzi

Chrome głównie dlatego, że mogę z telefonu dodać stronę do zakładek na komputerze, aby później móc wygodnie ją przeczytać.

W miui v5 nie miałem problemu z chromem, jedynie z baterią, którą żarło bardzo szybko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok po 2ch dniach użytkowania postanawiałem podzielić się wrażeniami.

Ogólnie telefon chodzi super płynnie i jest ładny, ale do momentu odpalania na nim różnych aplikacji zmienia się w muła.... dodatkowo wolna pamięć jest na poziomie 100-200. Niestety ale w takiej wersji soft jest nieużywalny, chyba że smartfona używasz tylko do telefonów i sms :P

 

Wróciłem na razie do lolipopa od mokee chodzi mega płynnie, wolna pamięć na poziomie 300-600 mb ;>

 

Aaaa i jeszcze jedno co dyskfalifikuje V6 w takiej wersji to pożeranie baterii  przy włączonym GPS. nawigacja działała może z 20 min i z 50% baterii zeszło mi do 1%.

A szkoda bo soft rozbraja konkurencję względem wyglądu i UX :

Szkoda że nie jest na lolipopie to pewnie z pamięcią byłoby lepiej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok po 2ch dniach użytkowania postanawiałem podzielić się wrażeniami.

Ogólnie telefon chodzi super płynnie i jest ładny, ale do momentu odpalania na nim różnych aplikacji zmienia się w muła.... dodatkowo wolna pamięć jest na poziomie 100-200. Niestety ale w takiej wersji soft jest nieużywalny, chyba że smartfona używasz tylko do telefonów i sms

Wróciłem na razie do lolipopa od mokee chodzi mega płynnie, wolna pamięć na poziomie 300-600 mb ;>

Aaaa i jeszcze jedno co dyskfalifikuje V6 w takiej wersji to pożeranie baterii przy włączonym GPS. nawigacja działała może z 20 min i z 50% baterii zeszło mi do 1%.

A szkoda bo soft rozbraja konkurencję względem wyglądu i UX :

Szkoda że nie jest na lolipopie to pewnie z pamięcią byłoby lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 1gb ramu zapomnijcie o miui i skór tyle tego nie naprawili to już nie naprawia. Ten sam problem był już rok temu i v6 nic tu nie zmieniło, a prawda jest taka ze to nie wersja androida (na v5 było 4.3 na v6 jest 4.4) ma skopane zarządzanie ramem tylko xiaomi w miui to na maxa spiepszyło. W miui jak i w cm jest bardzo podobna ilość wolnego ramu po uruchomieniu systemu wiec czemu po uruchomieniu paru programów miui zamuła a cm śmiga jak ta lala. Czemu nawet u mnie na note lte gdzie jest 2gb ramu ale jak uruchomie dużo różnych programów to miui zamiast coś tam pozamykac to zaczyna zmulac, na zwykłym andku z 2gb ramu to piwo temu kto zamuli fona przez problemy z ramem. Miui po prostu ma spierdolone zarządzanie ramem i tyle. Na 2gb ramu tego po prostu nie czuć i trza naprawdę się postarać żeby go zamulic ale na 1gb to niestety trzeba zapomnieć o miui który wiem ze jest najlepszy najpiękniejszy i najlepiej się go używa ze wszystkich systemów z jakimi miałem styczność ale niestety też ma najbardziej zchrzanione zarządzanie ramem.

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez igoor1983
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zainstalowalem sobie miui i zaczynam żałować z telefon zachowuje się jak moja stara xperia x8 :/ porażka... Na cm błyskawica a tutaj? Po komentarzach myślałem, ze będzie git... Ale nie jest :( jedyny plus to działające MMS i wolniej bateria leci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej bateria i antek z ostatniej wersji 5.5.15.

post-3772-0-91568300-1431939308_thumb.pnpost-3772-0-28811900-1431939313_thumb.pn

 

Jeszcze przetestuje google maps, gdyż wynik który zosytał zgłoszony ze ubyło 49% baterii w 20 minut jest co najmniej zastanawiający.

 

Z połączeń telefonicznych praktycznie nie korzystałem, mooże 2 lub 3 połączenia. Wyłacznie maile i przeglądarka i od czasu do czasu ustawienia systemu.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, prośbą o pomoc.

Plik update.ZIP z romem V6 jest na karcie SD. Przy wgrywanii z poziomu updatera wyskoczył błąd i teraz włączając recovery nie widzi pliku update.ZIP podejrzewa, ze trzeba go przenieść z SD na pamięć wewnętrzną, root ? Co zrobić? ADB? Telefon leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok po 2ch dniach użytkowania postanawiałem podzielić się wrażeniami.

Ogólnie telefon chodzi super płynnie i jest ładny, ale do momentu odpalania na nim różnych aplikacji zmienia się w muła.... dodatkowo wolna pamięć jest na poziomie 100-200. Niestety ale w takiej wersji soft jest nieużywalny, chyba że smartfona używasz tylko do telefonów i sms :P

 

Wróciłem na razie do lolipopa od mokee chodzi mega płynnie, wolna pamięć na poziomie 300-600 mb ;>

 

Aaaa i jeszcze jedno co dyskfalifikuje V6 w takiej wersji to pożeranie baterii  przy włączonym GPS. nawigacja działała może z 20 min i z 50% baterii zeszło mi do 1%.

A szkoda bo soft rozbraja konkurencję względem wyglądu i UX :

Szkoda że nie jest na lolipopie to pewnie z pamięcią byłoby lepiej.

I zrobiłe testa z Google Maps.

Właściwie 3 testy żeby mieć jakieś odniesienie do średniej.

Wyniki wyszły dziwne co najmniej:

1 test około 25 minut - ubyło 12 %

2 test około 20 minut - ubyło 11 %

3 test równo 30 minut  - ubyło tylko 7 %.

Włączony gps i transmisja danych (aero), wifi wyłączone.

Co i tak nie tłumaczy dlaczego u ciebie spadło 49%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu używania MIUI w ten weekend również wracam do CM, MIUI było, jest i będzie zamulaczem,,, a szkoda...

Ja tak samo , wróciłem na cm11 a za ok miesiąc się przerzucam na 12.1 :') cyjanek rządzi :3 redmiakowi brakuje 0,5-1gb RAM więcej do płynnego funkcjonowania na v6 , to moje zdanie :) Edytowane przez KamilDsD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mu nie brakuje po prostu miui ma spierdzielone zarządzanie ramem a hinduski albo tego nie widzą albo nie chcą widzieć albo nie chce im się robić bo to gdzieś głębiej siedzi. Na cm ilość wolnego ramu jest taka sama jak na miui a wszystko Bangla jak ta lala

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji chodzi bardzo płynnie =) nie można sie do niczego przyczepić

Wysłane z mojego HM 1S przy użyciu Tapatalka

Xd oj nie kuś

Edit;pokusiłem się....ale warto było chyba, jak narazie jest na duży ➕

W asphalt 8 się grać nie da bo menu tak zacina...masakra, ale! Samo działanie i zarządzanie ramem widać że poprawione i idzie w dobrym kierunku ;)

Edytowane przez KamilDsD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ścina wam przy ogólnym używaniu telefonu, facebook internet messenger zacjna się jak są otwarte te 3 apki na raz ? Bo nie wiem czy zmieniać z mokee na miui v6

Specjalnie dla ciebie włączyłem te 3 apki i przejście Pomiędzy nimi bez problemowe oraz np. Strona w przeglądarce się nie przeladowala i każda z apek działała płynnie przejście do pulpitu z nimi 3 w tle też bez problemu ;) Edytowane przez KamilDsD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asphalt 8 na v5 się zacinał ze względu na wymagania sprawdzałem na 3 RR1S i było to samo.. Wydajność poprawiona na duży plus jestem bardzo zadowolony z tego telefonu teraz =) wymienię go dopiero na Mi4i

Wysłane z mojego HM 1S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asphalt 8 na v5 się zacinał ze względu na wymagania sprawdzałem na 3 RR1S i było to samo.. Wydajność poprawiona na duży plus jestem bardzo zadowolony z tego telefonu teraz =) wymienię go dopiero na Mi4i

Wysłane z mojego HM 1S przy użyciu Tapatalka

Na cm11/12 asphalt 8 działa bez problemu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, aktualna wersja po instalacji dzialala fajnie... Ale dzis? Znow zaczyna sie mul... Echh

Ehhh no ja wrocilem do cm11 juz i nastepny andek ktorego zainstaluje to cm12 w wersji ok r10/12 o ile beda :) skonczylem z miui Edytowane przez KamilDsD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawia governora na Performance.

Wysłane z MI Note

Tak myślałem, zauważyłem że na mi4 są inne ikony, okrągłe a nie jak u nas zaokrąglone kwadraty, można znaleźć taki theme w sklepie? Czy ten theme został zrobiony specjalnie dla miuipolska? Bardzo mi na nim zależy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...