Skocz do zawartości

Miui V6 Na Redmi 1S


urzytkownik ja

Rekomendowane odpowiedzi

Serio wam ten rom działa poprawnie? Mi wszystko śmiga do czasu uruchomienia np chroma, albo facebooka. Wtedy telefon tak zwalnia że nie da się nawigować niczym...

Chyba że problem w recovery, mam twrp bo wcześniej miałem lollipopa? Jaka jest instalacja w takim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, nie dałoby się wyciągnąć języka pl z Romów które udostępnienia nam Acid i zrobienia z nich "paczki" z samym językiem pl? Tzn instalujemy Przez fastboota v6 i dogrywamy język pl.Dlaczego tak? Mam wrażenie że czysty soft od miui wgrany przez miflash działa lepiej.Tylko czy zrobienie takiej paczki jest wykonalne i kto by się tego podjął ? No i czy Acid by się zgodził żeby wgl ktoś to zrobił.Oczywiście może mi się tylko wydawać że Rom wgrany przez miflash działa lepiej, to tylko takie moje gdybanie.Dziękuję za uwagę ;)

Edytowane przez KamilDsD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lool no działa lepiej to żadne odkrycie.
Zresztą bez przesady. Bawiłem się 1S z romem miuipolska 5.5.8 z włączona optymalizacją systemu i działa dobrze. Lepiej nie będzie.

 

Pomysł jest bezsensowny bo cały rom miuipolska jest dostosowany do użytku w Polsce i nie tylko apki sa poprawiane o przełączniki global itp. Wszystko jest powiązane i nie wolno tak sobie robić paczek i wgrywać.

 

Chcesz przyspieszyć swojego Redmi 1S? Zrób tak jak jest w romach fastboot chińskich: usuń aplikacje Google.

Wysłane z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lool no działa lepiej to żadne odkrycie.

Zresztą bez przesady. Bawiłem się 1S z romem miuipolska 5.5.8 z włączona optymalizacją systemu i działa dobrze. Lepiej nie będzie.

Pomysł jest bezsensowny bo cały rom miuipolska jest dostosowany do użytku w Polsce i nie tylko apki sa poprawiane o przełączniki global itp. Wszystko jest powiązane i nie wolno tak sobie robić paczek i wgrywać.

Chcesz przyspieszyć swojego Redmi 1S? Zrób tak jak jest w romach fastboot chińskich: usuń aplikacje Google.

Wysłane z MI Note

spokojnie Acid, to tylko moje gdybanie, jest dobrze i Dziękuję Ci za pracę która wykonujesz ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie co sie dzieje wgrałem poprzez fastboot armani_global_images_JHCMIBL50.0_4.3_sg_04123395bf.tgz nastepnie  wipe i poprzez Mi Recovery MIUIPolska_armani_50.0.0_v5-4.3,wszystko ok .Oczywiście chciałem przejść do v6 więc przez recovery po uprzedniej zmianie pliku MIUIPolska_armani_5.5.8_v6-4.4 na update.zip flashował sie telefon i d*pa blada error.Czy przez recowery czy poprzez aktualizacje jest error co jest nie tak wgrać twrp i przez niego flashować ?czy co

Edytowane przez m4jor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie o ten oczywiście... Przecież to MIUI v5 na Androidzie 4.3... Ah zresztą.. czemu nie udasz się do poradnika jak zrobić MiFlash co? Boś zielony. W tym poradniku jest link do romów Fastboot i tam będzie aktualny w wersji dev 5.5.8 (armani).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid juz chyba zapomnial do czego sluzy forum... (Moim zdaniem do pytania/wymiany doswiadczen) ale on to pewnie wie, przeciez JUZ nie jest zielony... Acid, moze powiesz wszystkim jaka szczepionke zastosowac u 1,5 rocznego dziecka(nie szukajac w necie)? To, ze dla Ciebie cos jest oczywiste dla innego nie musi, nikt nie pozjadal wszystkich rozumow...

/edit

Acid, swoja droga pamietasz jeszcze regulamin? Szczegolnie pkt 6 i 12?

Edytowane przez killer1984
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie to że jestem tępy poprostu pytałem, a ze skopiowałem nazwe z romu v5 zamiast v6 armani_images_5.5.8_4.4_cn_3e4280ec8e.tgz nie oznacza że jestem zielony.Moim zdaniem warto zapytać, wgrywałem rom poprzez fastboot pierwszy raz (lepiej 2 razy zapytać)teraz to dla mnie jest banalne bo wgrałem z 3 razy wy pewnie po xxx. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu tak kombinujesz na około?

Wgraj fastboota v6 5.5.8 i na to MIUIPolska 5.5.8 przez aplikację Updater. 10 minut roboty nie licząc długiej instalacji na tym telefonie.

Nie takiej długiej, nawet piwa niedopiłem:-)

Ja też zrobiłem to pierwszy raz, przeczytawszy wcześniej poradnik miflash.

Wygląda że przy 1s jedyną skuteczną metodą zmiany na v6, jest miflash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil, ile razy w tygodniu zmieniasz system?:o

Powiem ci ze przez ostatnie 3 tyg to ok. 20-30 razy, ale od 3 dni używam v6 no i wczoraj zaktualizowałem, możliwe że przy nim zostanę już ;) ale jest jedna rzecz a mianowicie to że w grach słabiej działa, na telefonie w sumie rzadko gram ale jednak na 5.1.1 działał płynniej w grach.Jest też druga sprawa ale ta przemawia na plus miui, czas działania na baterii ;3 a ty Killer siedzisz cały czas na jednym? Napisz na jakim i jak ci działa :D

Wysłane z mojego HM 1S

Edytowane przez KamilDsD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KamilDsD przy przechodzeniu z CM na miui używasz miflash?

Najczęściej tak, oczywiście "Flash except internal storage" bo mam kilka zdjęć i dość dużo piosenek :)

Ps.Wie ktoś może jak dodać widget z wyszukiwarką Google? Taka co jest jak się sflashuje system global z en.miui

Wysłane z mojego HM 1S

Edytowane przez KamilDsD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci ze przez ostatnie 3 tyg to ok. 20-30 razy, ale od 3 dni używam v6 no i wczoraj zaktualizowałem, możliwe że przy nim zostanę już ;) ale jest jedna rzecz a mianowicie to że w grach słabiej działa, na telefonie w sumie rzadko gram ale jednak na 5.1.1 działał płynniej w grach.Jest też druga sprawa ale ta przemawia na plus miui, czas działania na baterii ;3 a ty Killer siedzisz cały czas na jednym? Napisz na jakim i jak ci działa :D

Wysłane z mojego HM 1S

Ja póki co jestem na cm12.1... Widze, ze miui sie poprawia (z komentarzy) i kusi mnie zeby sprawdzic :) tylko niewiem czy przez twrp bedzie OK...
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno ten (5.5.15), jak i poprzedni (5.5.8) ROM działa dobrze do czasu włączenia chrome. Wtedy nagle potrafi się momentalnie zaciąć, że praktycznie nic sie nie da zrobić.

Wersję 5.5.8 instalowałem przez fastboot (po wczesniejszej nieudanej próbie opisanej tu: http://miuipolska.pl/forum/topic/5332-nieudana-pr%C3%B3ba-przej%C5%9Bcia-z-v5-na-v6/ )

Wersję 5.5.15 instalowałem wgrywając ROM, zmieniając nazwę na update.zip i instalując z poziomu MiRecovery (volume up + power).

Nie robiłem żadnego wipe data.

Ma ktoś pomysł jak zaradzić tym zwiechom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że głupie, ale czemu się uparłeś na tego chroma, zainstaluj CM Browser. Nie musisz się przyzwyczajać, po prostu używaj innej przeglądarki. Podejrzewam że z czasem odkryjesz że jest wiele przeglądarek lepszych niż chrome. Przez ten czas co będziesz poznawał inne przeglądarki może i chrome naprawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...