Skocz do zawartości

Miui V6 Na Redmi 1S


urzytkownik ja

Rekomendowane odpowiedzi

W ustawieniach jest coś takiego jak wydajność systemu i tam "Optymalizuj wydajność systemu (wyłącz animacje i mniejsz zużycie pamięci)".

Ktoś się orientuje jakie animacje to wyłącza? Włączyłem tę opcję i jest sporo więcej wolnego ramu, ale w telefonie dalej wszystko jest animowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oraz co ta funkcja robi dokładnie?

^^ (koleszka pytał o to co ty), cytując Acida "Nie wiadomo dokładnie. Może placebo ale minimalnie żywiej chodzi telefon choć na moim Note wiadomo nie będzie widać efektu tej opcji. Jedyne co zauważyłem z animacji to brak tej przy zrobieniu screenshota. Nie chodzi też o animacje androida bo te tak naprawdę różnią się czasem wykonywania więc nie ma znaczenia dla wydajności czy animacja jest 10x, 1x czy wyłączona.

Optymalizacja wydajności korzysta z /system/etc/miui_feature i tam są dwa configi z efektami i czymśtam włączone domyślnie i wersja lite, która właśnie tu się włącza." czyli wychodzi że w sumie nie wiadomo dokładnie co, ważne że niezbyt to widać ale efekt jest ;D

Edytowane przez KamilDsD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomilem optymalizację. Tel uruchomiłem ponownie... No i wpadlem w zachwyt (chwilowy) telefon zapiernicza aż miło... Ponad 420 wolnego ramu. Gdzie wczesniej dochodziło pod 200... I z czasem zostawało coraz mniej. Wracając do optymalizacji: było fajnie ale z czasem jakby gorzej... Tel się zapycha nie trzyma tego wolnego ramu po wyczyszczeniu około 200 i mniej MB ramu. Ktoś potrafi to wytłumaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt miui się zapycha :/ , po reebocie jest ok 380-440 a po zostawieniu fona np. Na noc pod ladowarką rano gdy czyszcę RAM widzę ok 330 a kilka h później ok 260 i ok. Tego mniej więcej się utrzymuje potem.Dla porównania screen z cm 12.1 r5 po 6h użytkowania.23c71a8a5052d812e6c1e9b9e7b86a28.jpg

Niby ok 240/260 się utrzymuje ale i tak jest szybszy :o

Edytowane przez KamilDsD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karolas123 Włącz przeglądarkę np.chrome w tle a potem coś innego co jest zasobozerne i przypomnij sobie swoje słowa "a cóż to za różnica ile jest wolnego ramu"

@tosshi2

Tu masz racje , cm12 nim dobrze zarządza a miui jak widać sobie średnio radzi , być moze cos poprawi piatkowa aktualizacja :) choć przyznam szczerze że i tak jest dobrze, da się go używać na codzień , cm12 i tak dla testu zainstalowałem ale nic nie przebije miui , ten wygląd i funkcjonalność dlatego wracam tak czy siak do niego :3 :D byle do piątku! ;)

Edytowane przez KamilDsD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest temat o v6... , tam nie ma takich ustawień a w tutkach bodajże @outsider ale nie jestem pewien , zrobił poradnik jak zrobić swapa , działa to chyba podobnie i niektórzy twierdzą że to nawet lepiej działa jeśli masz lepszą kartę SD trochę .ps.nie mam pojęcia o zramie na v5 i czy jest włączony.

Edytowane przez KamilDsD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory zapomniałem ze to temat o v6. Właśnie czytałem o tym ze instaluje się plik ZIP w recovery i RAM się zwiększa ale nie wiem jak to działa w praktyce :)

Poczytaj tu może http://miuipolska.pl/forum/index.php?/topic/3378-TUTORIAL---Stawiamy-SWAP-na-naszym-RedMI1S#entry27391

Trochę mnie martwi fakt że poradnik był pisany pod v36.I wydaje mi się ze miui ma jakiegoś swapa czy zram w v45,v50.Załóż może osobny temat bo ja mam redmi 1s ledwo po tym jak wyszedł v50 wiec jestem krócej w temacie co i jak wprowadzali ;) a nie chce cie wprowadzać w błąd.

Edytowane przez KamilDsD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch dniach od włączenia tej optymalizacji wydajności, telefon dużo dłużej działa na baterii. Wcześniej przez noc spadało przynajmniej 10% z wyłączoną wymianą danych, a teraz 2-3%. W ciągu dnia też jest dużo lepiej po 1 dniu i 20 godzinach od naładowania mam 40% - wcześniej ten poziom osiągałem po jednym dniu.

Do tego dochodzi kilkadziesiąt MB więcej wolnego ramu. Zobaczymy jak będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch dniach od włączenia tej optymalizacji wydajności, telefon dużo dłużej działa na baterii. Wcześniej przez noc spadało przynajmniej 10% z wyłączoną wymianą danych, a teraz 2-3%. W ciągu dnia też jest dużo lepiej po 1 dniu i 20 godzinach od naładowania mam 40% - wcześniej ten poziom osiągałem po jednym dniu.

Do tego dochodzi kilkadziesiąt MB więcej wolnego ramu. Zobaczymy jak będzie dalej.

A jaka optymalizacje wlaczyles?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z aktualizacją  z poziomu telefonu. Mam wersję romu 5.4.24, gdy sprawdzam dostępność nowej wersji pokazuje że jest do pobrania wersja 5.4.24, po czym nie można jej pobrać. Nie za bardzo wiem o co chodzi? Czy nie da się pobrać najnowszej wersji romu z poziomu telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...