Skocz do zawartości

Miui V6 Na Redmi 1S


urzytkownik ja

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam wersję MIUI Polska

01. problem z budzikiem - nie potwierdzam (godziny ciszy wyłączone) działa bez problemu;

02. skoki baterii - w najnowszej wersji nic takiego nie występuje;

03. odłączający się SIM - nie zaobserwowałem (w solt1 mam kartę data Orange, w slot2 kartę voice Virgin na T-Mobile)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIUI Polska

1. Problemów z budzikiem nie miałem

2. Skoki baterii są i występują po każdym restarcie. Co nawet sprawiało mi problem by wgrać znów TWRP i wrócić na mokee, ponieważ po restarcie mi wyskakiwało że muszę naładować baterię, chociaż przed restartem było 60-70%.

3. Losowo po restarcie nie wykrywało sim1. Kolejny restart to naprawiał przeważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budzik dziala. Tak zadnych problemow, telefon smiga super. Tak jakby drugie zycie dostal.

Działa dopóki nie jest gorący. Po przekroczeniu odpowiedniej temperatury taktowanie spada do ~980 MHz lub ~780 MHz. Wtedy nie da się korzystać. Edytowałem trochę graniczne temperatury ale ostatecznie grzał się bardziej. Napewno lepiej chodził po wyłączeniu zramu (mam i tak partycję swap 1gb na karcie pamięci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od dłuższego czasu posiadam dwie sztuki redmi 1s

1 użytkuje ja a 2 moja żona

Oczywiście to ten pierwszy przeszedł mnóstwo kombinacji aktualizacji... z partycjonowaniem pod dwa systemy włącznie :)

 

Taka krótka historia aktualizacji

1 telefon:

po zakupie wgrany miui Polska v.47 o ile dobrze pamiętam

błędy błędy i jeszcze raz błędy

Właściwie nie dało się z tego korzystać

Jeszcze tego samego dnia zrobiłem MiFlash (flash_all) i ponownie wgrałem v.47 - błędów brak

-wgranie v.50 błędów brak

-wgranie 5.4.10 – znowu katastrofa

- MiFlash (flash_all) ale za pomocą wersji z MIUI v6 którą to podał Acid:

http://miuipolska.pl/forum/topic/5110-miui-5410/page-4#entry55759

- poważniejsze problemy były tylko przy restartowaniu telefonu naprawione przez usuniecie bootanimacji - nie pamiętam czy było to w .10 czy w .17

-wgranie 5.4.17 błędów brak

-wgranie 5.4.24 błędów brak

Między czasie był CM oraz dual boot ale finalnie zakończyło się to kolejnym MiFlash (flash_all)

Ani razu nie bawiłem się w przywracanie aplikacji z poprzedniej wersji po flashu. Zawsze była to czysta instalacja od nowa.

Pisząc „błędów brak” nie mam na myśli ideału...

Od zawsze mam problem z ilością wolnego RAM tu nic się nie zmieniło i się pewno nie zmieni. Przycina się zwykle na przeglądarkach – wbudowana i firefox

W MIUI v6 czasem po celowych restartach odłącza SIM1 – kolejny restart to naprawia

Ładowanie pulpitu po wyjściu z aparatu

Natomiast nigdy nie było problemu z samoczynnymi restartami czy niedziałającym budzikiem albo FC czegoś tam

Bateryjki trzymają 1 dzień

 

2 telefon:

-odrazu po zakupie MiFlash (flash_all) i wgrałem v.47 - błędów brak

-wgranie v.50 błędów brak

- MiFlash (flash_all) za pomocą wersji z MIUI v6

-wgranie 5.4.24

Czyli wszystko jak w pierwszej słuchawce ale na skróty (z pominięciem już mi znanych problemów)

Tu pojawił się problem...

Nie wiem czy został on spowodowany aktualizacją 5.4.24 bezpośrednio po flashu z pominięciem 5.4.10 i 5.4.17 czy też może te dwa telefony wcale nie są identyczne

Efekt jest taki że telefon zamiera na 2-3 minuty i udaje się go ożywić po wyczyszczeniu RAMu – skrót mam ustawiony pod klawiszem home ale przez te 2-3 minuty nie odpowiada

Jak już się uda uruchomić to jest mniej jak 40Mb wolnego a po wyczyszczeniu 250-300 mimo to dopiero restart poprawia działanie

Występują samoczynne restarty no i nie działa ten słynny budzik

Ponownie:

- MiFlash (flash_all) za pomocą wersji z MIUI v6

-wgranie 5.4.24

Problemy jak były tak są

 

I tu nie mogę zrozumieć jakim cudem jeden jest OK a drugi odstawia mi takie cyrki...

Zainstalowane dokładnie te same aplikacje na obydwu telefonach, te same ustawienia, te same karty sim(PLAY+ORANGUTAN), te same karty pamięci...

 

Na tym drugim pewno będzie konieczny powrót do MIUI v5

Chyba że ktoś ma pomysł gdzie tkwi błąd?

 

sie rozpisałem... :)

Edytowane przez Tobiasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sprawdzę zaraz :D

 

uzywam jej od 2 lat

Co zauwazylem po 2 dniach na miui 6:

 

1. wkurza mnie ze caly czas wyskakuje aktywacja karty w slocie nr 1, a jest to aero wiec sms aktywacyjnego nie moze wyslac

2. dzwonek troche cichy (viper musowo aktywny zawsze)

3. nie do konca super z ta bateria, w sensie ladowania i rozladowywania (dziwnie sie zachowuje)

4. sporadycznie rozlacza sim 1

5. brakuje mi w opcjach programistycznych takiego cieszacego oko bajeru jak "pokaz zaokraglone rogi' :)

6. wydaje mi sie ze nie zawsze pokazuje nazwe osoby jak ktos dzwoni a mam ja w kontaktach  (tylko sam numer jest)

7. zmiana bootanimacji powoduje ze tel wogole sie wlaczyc nie chce

 

jak cos mi sie przypomni to napisze, a jesli o sama plynnosc chodzi to jest dobrze uwazam, i fajne te animacje rozne w menu itd ogolem jest ladniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie jestem z 6 zadowolony

bateria jak mało używa to i 3 dni, na innych romach tego nie miałem, no może na mokke w poprzedniej wersji.

sim mi nie rozłącza ale mam tylko jedną karte.

czasami tylko luncher przeładuje np po wyjściu z aparatu, a tak w zasadzie wszystko gra.

Za to na CM i  romach pochodnych 3g przeważnie działa mi tylko do pierwszego restartu i za każdym uruchomieniem pyta się że wykryło nową karte itd.

a i no fakt jakiś ten dzwonek cichy a muzyka normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OutSideR, możesz napisać czemu tak drastycznie zmieniłeś zdanie?

Czy ktoś kto używa czystej wersji 5.4.24 multi z miui.com ma jakieś problemy z budzikiem, baterią lub rozłączaniem sim?

Ja używam i brak problemów z budzkiem i baterią, co do rozlaczania sim to nie wiem bo używam tylko jednej karty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to miui od nd i z przykroscia stwierdzam ze domyslna konfiguracja calosciowa tego telefonu jest do d*py, zarowno komponenty jak i soft to tragedia

Potwierdzam, jest tragedia. Restartuje telefon po 8 razy dziennie. Jestem już zdecydowany na kupno mi4.

Edit. Pisalem do xfs na weekendzie ma być mi4 black.

Edytowane przez Ardo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa restartow to prawdopodobnie przez wyzwalanie systemowych apek. Przechodzilem przez to i wydało się prawdopodobne. Dla mnie jest spokoju budzik juz działa jak należy. Problem został tylko w przeglądarce. Kiedy po załadowaniu jakiejsc większej strony tel zamula i nie reaguje, trzeba chwile odczekać i ubić apke od Neta.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://miuipolska.pl/forum/topic/4358-miui-v6-na-redmi-1s/?p=58822

 

W odpowiedzi na własny post z powyższego linku...

 

Wieczorem w dniu  kiedy napisałem tego posta zrobiłem sobie SWAP na obydwóch telefonach

Konkretnie osobna partycja na kartach SD i aktywacja SWAP odpowiednimi komendami w konsoli oraz wpis w pliku init.qcom.post_boot.sh - bez wgrywania jakichkolwiek bajerów modów i innych wodotrysków

Efekt jest taki że lagi są nadal zauważalne ale głównie na klawiaturze (Xperia) podczas szybkiego pisania - to na obydwóch telefonach

Na tym drugim telefonie (bardziej problemowym) dodatkowo skończyły się samoczynne restarty i budzik  zaczął poprawnie działać - do dziś 3 dni spokoju

 

Jeśli ktoś jest zainteresowany sprawdzeniem co daje SWAP...

 

Karty pamięci przygotowałem w sposób jaki podaje kolega OutSideR w tym temacie:

http://miuipolska.pl/forum/topic/3378-tutorial-stawiamy-swap-na-naszym-redmi1s/?p=27391

Z tym że używałem programu MiniTool Partition Wizard Free + czytnik kart

do pobrania: http://www.partitionwizard.com/free-partition-manager.html

Oraz nie usuwałem istniejącej partycji a zmniejszyłem ją odpowiednio by utworzyć partycję SWAP 1024MB - w taki sposób nie przepadają dane zapisane na karcie

 

Wgrywanie czegokolwiek przez recovery nie jest konieczne!

Konsola i wpisywanie w niej komend nie jest konieczne!

Wystarczy bezpośrednio w pliku System/etc/init.qcom.post_boot.sh dodać wpis na samym początku:

su
swapon /dev/block/mmcblk1p2

 

Wygląda to tak jak w poście kolegi Daluqen: http://miuipolska.pl/forum/topic/3378-tutorial-stawiamy-swap-na-naszym-redmi1s/?p=31915

Z poziomu telefonu wpis można dodać dowolnym edytorem tekstu wbudowanym w eksplorator plików z dostępem do root

Ja nie zrobiłem linijki odstępu pod dodanym wpisem ale nie powinno to mieć znaczenia.

 

Później restart telefonu i wyłączyłem zRAM w opcjach programistycznych.

 

 

Mój przypadek jest odosobniony więc nie mogę na 100% potwierdzić że kłopoty z budzikiem zawieszanie i samoczynne restarty to wina pamięci

Polecam samodzielnie sprawdzić czy SWAP faktycznie coś pomaga

 

znowu się rozpisałem :)

Edytowane przez Tobiasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa restartow to prawdopodobnie przez wyzwalanie systemowych apek. Przechodzilem przez to i wydało się prawdopodobne. Dla mnie jest spokoju budzik juz działa jak należy. Problem został tylko w przeglądarce. Kiedy po załadowaniu jakiejsc większej strony tel zamula i nie reaguje, trzeba chwile odczekać i ubić apke od Neta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...