Skocz do zawartości

Miui V6 Na Redmi 1S


urzytkownik ja

Rekomendowane odpowiedzi

Zamroź sobie dowolną apkę w Link2SD (opcja wstrzymaj)

 

poradze sobie :) z reszta co tydz nowe aktu to nie bd chyba sensu, tak to bym usunal wpis odpowiadajacy za to i te apki, albo lucky patcherem zamrozic, ok nie zawracam fajnie ze z Ramem lepiej, w pt stawiam kome na nogi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie podziękowania dla Acida za całokształt i za ultraszybkie opracowywania romów.

Co do MIUI6:

prawdę mówiąc ze względy na opóźnienia Xiaomi byłem już przygotowany do instalacji CM12.1 i praktycznie wgrałem TWRP i przez przypadek zauważyłem świeżutki rom 5.4.10 na MPIUPOLSKA. Reakcja prawidłowa i aktualizacja z wersji MIUI5 v50 ( nawiasem mówiąc do v50 niemam większych uwag pracowała na tyle na ile stac redmi 1s) i tu zonk, wiesza się na bootlogo. Na szczęście wieszało sie tylko przy restarcie więc jak na 1szy rom ok tym bardzie że pojawił się rom  acid's Space - Home - Tweaks Paradise. Tu już full wypas gitara gra i brak zawiech. Postanowiłem pójść za poradą Acida i przywrócić fabryczne recovery wiec w ruch Miflash i instal xiaomi.eu_multi_armani_5.4.10_v6. System działa bardzo fajnie, moja subiektywna ocena to jakies 20-30% lepiej i szybciej niż V50. Również bateria zdecydowanie lepiej - przez ok 10-12 godzin spadło tylko 5% (noc) gdzie na v50 miałem minimum 8% ale to był tylko jednorazowy przypadek przeważnie to 10-12% przez noc.

Dzisiejsza wersja romu w tej chwili zainstalowana  więc coś konkretnego będę mógł napisać jutro.

Aha, nie używam 1s do grania, jak mam ochotę pograć to odpalam X-a i zabawa jest przednia nie na 4,7 cala ale na 50.

Telefon czysto użytkowy, rozmowy, smsy, maile i internet.

Ktoś gdzieś pisze że przeszkadzają mu powracające apki po instalacji. Ja je wrzucam do folderu na ostatniej zakładce wśród apek które najrzadziej używam i nie widzę żadnego problemu.

GPS działa zdecydowanie szybciej niż v50, np Here ustala lokalizacje jakies 2-3 sek od uruchomienia a yanosik łapie fiksa może sekundę później.

Tak dla jasności pisze tu o swoim redmi 1s którego używam od sierpnia zeszłego roku, ktoś już na forum zauważył co i mnie nurtuje ,mam wątpliwości czy wszyscy mamy ten sam model telefonu, ale to już inna bajka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również postawiłem telefon od nowa po przeczytaniu dzisiejszego info Acida o nowej wersji (dzięki wielkie!).

Na chwilę obecną wygląda w porządku, ale tak naprawdę dopiero zdążyłem dokonać podstawowej konfiguracji ustawień i aplikacji. Zobaczymy jak będzie dalej.

Dodam jeszcze, że rom wgrywałem przez TWRP.

 

Takie moje pytanie... Jest możliwość wyłączenia dźwięku podłączenia telefonu do ładowania? Jest to opcja, wydaje się, zupełnie zbędna, a nocą wręcz przeszkadza (zwłaszcza, że mam ustawiony automatyczny restart telefonu w nocy, kiedy telefon jest też podłączony do ładowarki).

Edytowane przez l_mike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem nowy na forum. Mam problem po wgraniu MIUI v6, a mianowicie po jakimś czasie od zablokowania ekranu telefon sam przełącza sie w tryb cichy. Godziny ciszy mam wyłączone. Prosze o pomoc.

Już sobie pordziem. Full wipe + backup i działa

Edytowane przez Maslak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jest jakis bug, podczas zwykłego restartu (restart szybki bez zawiech) ale poziom naładowania baterii spadł z 62% do 37%.

Na kilka restartów zdażyło się to tylko raz - na ostatnim romie.

Podobnie było na 1szym oficjanym romie gdy chcialem sprawdzić czy mam fastbota to w ciągu kilkunastu sekund bateria rozładowała się praktycznie do zera. Ale od tamtej sytuacji do dziś było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj powiedział bym że v6 dla 1s chodzi porównywalnie do v5 ale muszę z przykrością powiedzieć że tak nie jest muli strasznie tak jak na v5 można było korzystać z tel to teraz jest nawet problem jak ktoś dzwoni bo muli przy odbieraniu połączenia

jest mi ktoś wstanie podać link do instrukcji zainstalowania innego recovery bo chciałbym sprawdzić soft CM ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie trzeba zmieniać chodzi o to że mam zainstalowane Miui v6 z podanego kilka postów wcześniej linka i tam zamiast T-Mobile widnieje jeszcze Era ale już sobie poradziłem wystarczyło zmienić nazwę w pliku spn-conf.xml siedzę dlatego na tej wersji gdyż po zainstalowaniu pierwszej wersji z forum telefon strasznie mulił i bardzo szybko uciekała pamięć a na tamtej jest wszystko OKI a jak już mam skonfigurowany telefon to już mi się nie chce jeszcze raz wszystkiego ustawiać.Mimo wszystko wielki szacunek dla ciebie Acid za Miu v6 Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuń z obecnego adresu URL /forum

Wysłane z MI Note

Dzięki bardzo, nie zauważyłem że tam jest ta aktualizacja..Właśnie ściągam i liczę, że może nie będzie w nim takiego problemu jaki ja mam, a o którym nic nikt nie wspomina...mianowicie nie da się u mnie włączyć internetu 3G. Karta jest w slocie WCDMA, w opcjach wybrana jest ta karta jako karta do internetu i w pozycji "Preferowany typ sieci" jest wybrane "Tylko sieci 2G" i nie da się tego zmienić, przez co mam tylko połączenie 2G:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...