Skocz do zawartości

Miui V6 Na Redmi 1S


urzytkownik ja

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam wrażenie ze to ostatnie wydanie miui działa jak muł. Aż wstyd używać telefonu przy znajomych, stara Spica działa szybciej. Najlepiej chyba działał 5.3.27. A ten 5.4.10 to totalna kaszana (niezależnie czy miupolska czy multilang, czy port z note). Zarządzanie pamięci zerowe, po 4 godzinach pracy i ubiciu wszystkich aplikacji, system informuje że ma wolne 120 MB ramu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja może coś od siebie. Szacun dla wszystkich którzy pracują nad miui dla 1s. Od dłuższego czasu siedziałem na cm11 z wiadomych powodów. Potem przesiadłem się na cm12.1 i bylem zaskoczony płynnością działania i szybkością. Po początkowych problemach z 3g wszystko zaczęło pięknie śmigać. Ale kiedy pojawi się miui v6 zainstalowałem go i bylem oczarowany, przynajmniej na początku. Niestety po około 3-4 godzinach zabawy wróciłem do cm 12.1. Powodem tego było kilkusekundowe zacinanie się telefonu przy przechodzeniu między aplikacjami, a pulpitem. Facebooka nie używam. Pozatym jak zacząłem instalować swoje programy, stwierdziłem, że miui ma od cholery zainstalowanych programów, których nie używam, albo używam innych. Pozatym złapałem się na tym ze znów sprawdzam ilość wolnego ramu, a było go w przedziale od 200 do 70 MB i wtedy zdałem sobie sprawę ze na cm nigdy nie interesowało mnie ile mam ramu, bo telefon działał. Wróciłem wiec do cm12.1 zainstalowałem motyw dark matery oraz ikonki z miui 5 i telefon wygląda pięknie i tak samo działa.

Wysłane z mojego HM 1SW przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz na którą nie zwróciliście uwagi.

Redmi 1S jest słaby i tyle. MIUI v5 powstawał na MI2 z 2GB ramu a potem MI3/MI4 v6. Cudów nie ma. MIUI jest ciężki i chodzi najlepiej na 2GB ram i porządnym procku. 

 

MIUI jako tako działa dobrze na chińskim romie ale to wiadomo - nie ma Google Apps.

I teraz, wszyscy płakali w zeszłym roku, że chcą 4.4 czy tam 5.0 bo tak i już. 

 

MIUI nie porzuciło 1S i zaczęli kombinować z v6 dla tego modelu. 

Dopiero tydzień temu był nabór na testy bety. Dziś został opubliczniony - a nie powinien, zwykle testy trwają ponad miesiąc.

 

Dostaliście pierwszą wersję publiczną (mimo, że powinna jeszcze być w zamkniętych testach).

Ja sam bym tego nie wydał ale zaczęliście płakać - to trzeba dać. 
 

Także weźcie wszyscy na luz. Zobaczy się jak będzie za tydzień, za kolejny tydzień, za następny.

 

Jak komuś wstyd pokazać Redmi 1S to niech kupi Samsunga. Przynajmniej wtopi się w tłum tych samych ludzi i nigdy niczym się nie wyróżni. Mam w naprawie SGS3 Mini - czysty i też muli cały czas.

Albo coś lepszego jak MI2/MI3/MI4. Z Redmi 1S cudów nigdy nie będzie (mowa o MIUI...) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z tych ktorym miui sie podoba i czekalem z nadzieja na v6, pojawilo sie i sa dokladnie te same problemy... Moim zdaniem ileby nie czekac bedzie dokladnie to samo... Na v5 nie potrafili tego naprawic a tutaj jest to samo... I moim zdaniem winne jest zarzadzanie ramem... Dlaczego facebook na cm zabiera ok. 30-50mb ramu a na miui v5 pamietam, ze bywalo ok. 150... Ta sama aplikacja a taka roznica w zajetosci ramu?

Edytowane przez killer1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jak wrócić z MIUI v6 do MIUI v5 ?

 

Po aktualizacji (tak jak trzeba Narzędzia -> Aktualizacje -> z pliku i Mi Recovery) MIUI v6 wystartowało.

Po wyłączeniu Redmi 1S MIUI v6 zawiesza się na animacji MIUI Polska i tak w kółko, czasami udaje mi się wejść trzymając Vol+ lub Vol- i Power, ale to loteria i od razu nie naskakuje.

Redmi 1S mam od nowego z MIUI v5 (nic nie kombinowałem z innymi aktualizacjami typu CM itp.), więc żadnych zbędnych śmieci nie miałem.

Z powodu tego, że muszę często wyłączać smartfon, stan po aktualizacji jest mi bardzo nie na rękę.

 

Ponawiam pytanie poprzednika, jak powrócić z MIUI v6 na MIUI v5 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok nie czekałem na nową wersję bo na tej telefon po prostu źle działa a żona potrzebowała sprawnego fona. Zainstalowałem jej cm11 r25 i co tu dużo mówić jak przesiadka z malucha do marca. Wszystko chodzi jak cholera nic nie zamyka itd. Kocham miui mam je na moim note lte ale na 1gb ram sobie on wogule nie radzi. Został napisany na 2gb ram i żadne przerabianie nic tu nie da. Dobrze ze przynajmniej użytkownicy 1s mają wybór bo na ich telefon jest cm11 który może nie tak piękny i bez bajerów jak miui to jednak chodzi jak marzenie.

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jak wrócić z MIUI v6 do MIUI v5 ?

 

Po aktualizacji (tak jak trzeba Narzędzia -> Aktualizacje -> z pliku i Mi Recovery) MIUI v6 wystartowało.

Po wyłączeniu Redmi 1S MIUI v6 zawiesza się na animacji MIUI Polska i tak w kółko, czasami udaje mi się wejść trzymając Vol+ lub Vol- i Power, ale to loteria i od razu nie naskakuje.

Redmi 1S mam od nowego z MIUI v5 (nic nie kombinowałem z innymi aktualizacjami typu CM itp.), więc żadnych zbędnych śmieci nie miałem.

Z powodu tego, że muszę często wyłączać smartfon, stan po aktualizacji jest mi bardzo nie na rękę.

 

Ponawiam pytanie poprzednika, jak powrócić z MIUI v6 na MIUI v5 ?

Mam to samo - staje na animacji Miui Polska i nie wiadomo co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid, od telefonu sprzedawanego z MIUI można wymagać by MIUI działało dobrze, co innego jak by to była nasza fanaberia i próbowalibyśmy portować ROM z lepszego telefonu. Mamy telefon który z oryginalnym ROMem powinien śmigać jak marzenie, a jak jest każdy widzi. Mam nadzieje że ta beta bedzie działać w przyszłości  co najmniej tak dobrze jak porty z Note. 

Z błędów które dziś znalazłem ... nie obudził mnie nastawiony budzik ;). Wracam więc chwilowo do portu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście MIUI V6 bardzo się podoba wizualnie jak i technicznie. Nic mi nie laguje, żadne ubijanie aplikacji również u mnie nie występuje. Czasem jak czytam posty niektórych osób to normalnie mam wrażenie że korzystamy z zupełnie innych telefonów. Osobiście bardzo się ciesze z przejścia na nowe MIUI. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to to iż telefon za każdym razem uruchamia się z ponad 10 min... Staje na logo miui polska i czeka, czeka... No ale zanim wyjdę z domu na uczelnie to już się zdąży uruchomić  :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszyscy co do tej pory pisali o problemach nie powiedzieli niczego co mogłoby pomóc chociaż zebrać informacje. Brak logcata, brak info jaka instalacja, jakie mody itp. Nic. Nawet nikomu nie chce się poczytać wątku od początku. Ktoś instaluje rom, mimo już wielu postów że coś tam się wiesza. Potem budzik nie dzwoni czy w pracy się zawiesza i ktoś zostaje bez telefonu.

Aktualizacja nie jest konieczna. Nikt nie zmusza do v6. Jak widzicie nie było OTA automatycznie z v5.

Nic się nie stanie jeśli wgrasz rom v6 za tydzień, za dwa czy za miesiąc.

Wysłane z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalowałem v6 przez aktualizacje i oczywiście full wipe. Rom jest bardzo szybki ale ma duży problem z zarządzaniem ram, zwłaszcza w aplikacjach które są ramo żerne. Odinstalowałem FB zamiast niego FB lite i pozbylem się też chrome na rzecz opery mini. System chodzi bardzo szybko. I bateria na wielki plus. Myślę że z każdym piatkiem będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na z3 sprawdzalem i na niektorych stronach pojawialy sie lagi. Na innych przegladarkach tego nie ma tylko chrome. Sprawdzalem na s4, s5, z1, redmi note lte, redmi 2, mipad i na wszystkich pojawialy sie lagi. Wgram firefoxa, opere, cm browser wszystko dziala plynnie.

Wystarczy wejsc nawet w google play w komentarze i poczytac jak na telefonach chrome chodzi.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Również posiadam Redmi 1S i problem z startem telefonu i zatrzymywaniem się na animacji mie ominął mnie.

Wydaje mi się, że problemem jast plik bootanimation.zip w romie MIUIPolska_armani_5.4.10_v6-4.4.zip.

Podmieniłem ten plik na plik wypakowany z romu xiaomi.eu_multi_armani_5.4.10_v6-4.4.zip, zainstalowałem tak 

przygotowany rom i problemy ze startowaniem telefonu zniknęły.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcę wrócić do v5 ale wyskakuje mi błąd "Install update.zip failed! Error applying update". co muszę zrobić? full wipe? miflash? :P btw mam kopie zapasową :D

 

PS. MIUI v6 jest zacne poczekam na jakąś wersje stabilną.

Edytowane przez Ardo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja bd szczesliwy hyh mam nadzieje jeszcze ze moje moduly xlosed bd trybic badz na wsm badz na xposed, z reszta jak zwykle sobie poradze :-)

jeszcze bylbym za tym zeby w nast aktu wyrypac automatyczny powrot aplikacji mifit itp

Edytowane przez OutSideR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...