Skocz do zawartości

Miui V6 Na Redmi 1S


urzytkownik ja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ZdziczestX

Czesc, mam pytanie:

poki co mam MIU v5, ktore zrywa polaczenia GSM.

Chce sprobowac tego romu -byc moze to jest rozwiazanie mojego problemu (i nie tylko mojego jak poczytalem)

Czy wystarczy miec wgrane TWPR i zaflashowac?  Na stornie z romem w instrukcji wgrywania pisze: 6. Flash Root First to avoid su binary zip error. Czy to oznacza, ze mam go dodatkowo probowac rootowac (telefon ma root'a w obecnej chwili) przed wgraniem romu?

Edytowane przez ZdziczestX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj do pobrania jest MULTI  V5.3.13

Zrobiłem instalkę i zauważyłem dość spore zwiechy. Nie należy się tym zniechęcać bo po wszelakich synchronizacjach smartfon odzyskał swą sprawność i szybkość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie, miphone manager normalnie wykrywa telefon z tym softem ?

Teraz jestem na WIN 10. MiPC Suite nie wykrywa urządzenia. Dostaję komunikat, że mam zaktualizować swoje urządzenie aby współpracowało z MiPC Suite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, V6 wgrane, mogę potwierdzić, że nie zauważyłem na razie żadnych problemów z romem, co do działania względem V5 to odczuwam polepszenie płynności działania i jak na razie bateria się trzyma bardzo dobrze, ale mam dopiero od wczoraj więc zobaczymy po kilku cyklach ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również zainstalowałem ten ROM. Zobserwowałem tylko dwa problemy (które od wczoraj się nie powtórzyły)
- przy pierwszym uruchomieniu Google Play, telefon na dłuższą chwilę zawisł;

- raz mi się restartnął aczkolwiek to równie dobrze mogła być moja wina;
Co do plusów:

- jakość połączeń stabilna;

- czas pracy na baterii, wydaje się nieco dłuższy niż na v5.47

- płynność pracy na podobnym poziomie jak na v5.47, a może nawet nieco większa;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy to przez to że na 5.47 miałem troszke nawalone apek czy rzeczywiście odczuwalnie v6 jest szybszy, ale dla mnie różnica jest na prawdę znaczna. Co do baterii muszę skalibrować potwora, bo miałem ciągle spadem 10%/2h aż nagle dupło na 10 i ciągło do 0, ładuję skalibruję i zobaczymy jak będzie trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 muszę skalibrować potwora,

Jest to mój pierwszy wpis po długiej obserwacji więc witam serdecznie wszystkich bywalców.

 

Jestem nowym i niedoświadczonym użytkownikiem  modelu 1S stąd może mi się zdarzyć jakieś pytanie na poziomie podstawowym.

 

Więc proszę napisz jak można skalibrować baterię a może wskaźnik ?

 

Pozdrawiam Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wlodek_Mega
Kalibracja bateri polega na naładowaniu jej do pełna, wyłączeniu telefonu i ładowaniu go w takim stanie jeszcze przez 40-60min. Nie wiem czy kalibracja coś daje, wiem natomiast że po całym dniu użytkowania tego ROMu da się odczuć dłuższą pracę na baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne a co z ramem bo tu to jest największy problem a mianowicie uruchomiony viber watts up i Facebook i jak tylko włączam przeglądarkę potrafi uwalic Vibera mimo że jest przecie z autostartu odpalany i powinien być niezamykalny

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie jest zdecydowana poprawa bo na v47 miałem ponad 300 tylko pzrez chwile po restarcie potem w granicach 100-200, a jak na razie każde czyszczenie ramu przynosi > 300 mb wolnej pamięci. Co prawda też nie wiem jak będzie przy odpalonych apkach, ale obstawiam że też będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wrzuciłem sobie najnowszą wersję v6. Wydaje mi się, że gorzej sobie radzi z połączeniami przy słabym zasięgu (choć to jeszcze muszę zweryfikować), ale zdecydowanie na minus bateria (w porównaniu do v5). A jak jest u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dziś miałem ciemność, musiałem baterię wyciągnąć. Ale ... miałem to juz na Miui 5 w chyba wszystkich wersjach ... oprócz ostatniej 50. 

Bateria trzyma podobnie, 2 dni bez 3g ale w zasięgu wifi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@asffaf na oficjalnym forum przewija się koniec kwietnia;

Odintalowałem wersję v6 występowąły restarty po podłączeniu ładowarki. Co do jakości połączeń po pewnym czasie muszę stwierdzić że jest nieco gorsza, dodatkowo "pływa zasięg". Przesiadłem się na wersje v45 i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi zaprasza już na beta testy MIUI 6:

http://www.miui.com/thread-2427157-1-1.html

 

Także już niewiele zostało. Owszem pewnie wzorem Redmi Note Pro w becie będzie siedział dwa miesiące ale myślę, że udostępnimy rom wcześniej na forum jak zrobiłem z Note Pro.

 

Zresztą ja już rom mam i tak ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tez nie robi to roznicy. Ogolnie 5.0 i 5.1 na chwile obecna to nie wypal. Duzo problemow jest np 5.1 ma ponoc problemy z wyciekiem ramu. Tylko chodzi o to ze xiaomi mowilo w ramach takiej rekompensaty postaraja sie zrobic juz na 5.0. Ciekawi mnie czy tak zrobili.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji albo najpierw poczytaj zanim takie coś napiszesz.

 

5.0 zaczęli testować na MI2 i tu okazało się, że jest wiele problemów z Androidem 5.0.

Dlatego Redmi 1S na MIUI 6 będzie na 4.4. W grudniu to były zapowiedzi, plany. Ale to ich wina, że potem 5.0 sprawił kłopot?

 

Co byś wolał? Dobrze działającego 4.4 (bo na wszytkich obecnie telefonach jest ładnie działający 4.4) czy Androida 5.0 dla wyższego numerka ale z problemami?

 

Jak patrzyłem na 5.0 na MI2 to cieszę, się że na Mi Note mam 4.4.4 bo dla mnie ten numerek nie ma znaczenia i nie modlę się do niego w About phone by zmienił się cudownie na 5.0.

 

 

Potwierdzenie z mojego romu:

ro.build.description=armani-user 4.4.4 KTU84P 5.3.27 release-keys
ro.build.fingerprint=Xiaomi/armani/armani:4.4.4/KTU84P/5.3.27:user/release-keys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...