Skocz do zawartości

Miui V6 Na Redmi 1S


urzytkownik ja

Rekomendowane odpowiedzi

Md5 weryfikowane, rom komplety był - po tym jak napisaliście sprawdziłem jeszcze raz i nie wiem jak ale nagle zajmuje 12MB mniej... . Ściągałem jeszcze raz, kopiowałem bezpośrednio na kartę , sprawdzałem md5 - tym razem poszło :). Dobrze że jest jakaś weryfikacja.

PS. Zrobiłem dodatkowe testy i domyślą przeglądarkę kasuje Wipe z poziomu Trwp ( 2.8.7.0 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi bateria wariuje od kilku aktualizacji. Na noc mam wyłączone dane, oczywiście wifi i bt też, plus czyszczenie procesów, bateria 100. Po 8 h bezczynności potrafi mieć 85, a ostatnio nawet 65%. Na wykresie łagodny spadek, potem ostry obsuw o dychę albo i więcej i później znów łagodnie.

W codziennym użytkowaniu: co chwila ładowanie pulpitu, gdy wychodzę z aplikacji, wyłączanie się (znikanie) klawiatury Xperia podczas pisania. Strasznie to upierdliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie (Panie też ;) )

Niestety, odkąd mam najnowszą wersję MIUI to bateria zdecydowanie szybciej schodzi. Tylko z tego co pamiętam - poprzednią miałem z Xcelerate. Coś tu wyczytałem, że niektóre wersje xcelerate są wadliwe. Jaką najlepiej wrzucić? Jaką macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Potwierdzam że występuje problem na najnowszej wersji xcelerate ( 11a ) problem z ładowaniem. Po podłączeniu ładowarki telefon wydaje dzwięk ale dioda się nie swieci i ładowania nie ma - wyłączenie/wyjęcie baterii pomaga.

Nie używam dużo telefonu i widze że bateria na przedostatniej wersji miui działa krócej : ~2dni, na wersji sprzed 2-3 miesięcy + starsza wersja xcelerate dociągało do 4 dni. Coś wcina szybciej baterie gdy telefon nie jest używany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon po pełnym naładowaniu w trybie nocnym (wyłączone dane, synchronizacje itp. - prawie jak oszczędny, tylko jaśniejszy ekran) po 1,5 godziny nieużywania miał już tylko 75% baterii. Wtedy położyłem się spać. Kilka godzin później przebudziłem się, chcę sprawdzić godzinę - telefon martwy.

Chyba przeproszę się z Xcelerate, bo co mi po smartfonie, który bez ładowarki wytrzyma tylko kilka godzin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Chciałem zrobić update do wersjii MIUI v7  dla Redmi 1S. Niestey po zastosowaniu Metody1 telefon odpala sie z jakiegoś powodu w Mi-Recovery.

Wiec staram sie zastosowac Metode2. Ściągniety plik zip, umiesciłem na karcie SD, oczywiscie zmieniłem nazwe tego pliku na update.zip i umiesciłem go w katalogu głownym karty SD. Teraz  próbuje zainicjować "Install update.zip to Sytem", ale wyrzuca mi info "Please rename the update pack to update.zip and put it to the root directory of SD Card". Ale przeciez już to zrobiłem i dalej nie działa i nie chce update-ować tylko wyrzuca, ze mam zmienić nazwe pliku itd itd . Co robić aby nie utracic danych i  przywrócić telefon do zycia. Prosze o pomoc.

Dziwne to bo poprzednio (czytaj około rok temu), korzystałem z Metody 1 i wszystko poszło  gładko. A teraz ładuje się Mi-Recovery i nie jestem w stanie z tego wyjść.

Edytowane przez observer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem oba przypadki: update i update.zip. Nie działa. Niezależnie jaką nazwę pliku podam i niezaleznie od tego co wybiore z menu Mi-Recovery to telefon robi reboot i znowu pojawia sie to samo menu.

OutSider poradził mi abym wgrał twrp i z tamtąd wgrać aktualizację.

Problem polega na tym, że ja nie wiem co to jest to twrp. Gdzie to znależć i jaką wersję? Gdzie to wgrać (na laptopa czy na telefon)? I jak tam ustawić wszystkie parametry aby było OK.

Jakby ktoś był na tyle uprzejmy i wyjasnił mi powyższe pytania, to rozumiem ,że z twrp mam wskazac plik ZIP (ale czy z oryginalna nazwą czy z nazwą update).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TWRP wyjmiesz z najnowszego ROM-u do Twojego telefonu, folder recovery i plik twrp.img. Najlepiej przenieś go na kompa od razu na dysk C. Telefon włączysz w trybie fastboot (chyba Vol+ i Power) i podpinasz do kompa. W kompie z zainstalowanym fastboot (możesz stąd http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=48915118) uruchamiasz wiersz poleceń i wpisujesz 'fastboot devices'. Jak pojawi się cokolwiek, a nie pusta przestrzeń to wpisujesz 'fastboot flash recovery "C:\twrp.img" '. Po tym tylko 'fastboot reboot' i powinno wskoczyć do recovery jak system nie działa. Tam możesz wgrać aktualizację, bez względu na nazwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu poszło, działa. Choć nie odbyło się bez irytacji z powodu dwóch małych problemów. Pierwszy to,że nie mogłem wejść w tryb fastboota za pomocą (VOL+ i Power), irytowałem się bardzo, ale spróbowałem (Vol- i Power) i wtedy telefon juz był w trybie fastboot. Drugi problemik- jakiekolwiek polecenie fastboot ******  wpisywane w wierszu poleceń, nie powodowało żadnych akcji , gdyż wyrzucało komunikat, że polecenie fastboot nie jest rozpoznawalne przez system. Dopiero po zmianie ścieżki dostępu na C:\adb (czyli tam gdzie był zainstalowany adb) wpisywałem kolejno: fastboot devices, fastboot flash recovery "C:\twrp.img , fastboot reboot - i wtedy wszystko ładnie odpalało.

Dzięki wszystkim za pomoc, bez was nie dałbym rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Numb napisał:

U mnie na kompie instalacja paczki z xda dawała fastboot system-wide, a u wielu ludzi właśnie nie i trzeba przejść do folderu ręcznie. Ciekawi mnie od czego to zależy...

Ja instalowałem adb-setup-1.4.3 - tak jak wskazałeś w linku.

W trakcie instalacji wyświetlone zostały trzy następujące komunikaty:

Do you want to install ADB and Fastboot? <Y/N>, wybrałem YES

Install ADB system-wide? <Y/N>, wybrałem YES

Do you want to install device drivers? <Y/N>, wybrałem YES

Po czym wyświetlił się komunikat: "All done"

Zakładam więc,że wybierając w drugim komunikacie YES, zdecydowałem się na ADB system-wide.

Gdybym w drugim komunikacie wybrał NO, to zdecydowałbym sie na ADB standard(tak mi się wydaje)

Nie rozumiem natomiast twojego stwierdzenia, że trzeba przejść do folderu ręcznie. Wyjaśnij to proszę. Chyba,że chodzi Ci o to ,że trzeba wskazać ścieżkę, gdzie znajduje się plik ZIP aktualizacji ręcznie. U mnie musiałem także podać tą ścieżkę ręcznie. Czyli wynika z tego ,że tak naprawdę nie miałem adb system-wide tylko zwykły adb?

Edytowane przez observer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi. Normalnie adb działa z poziomu folderu, tak jak to zrobiłeś, przechodząc do C:\adb. Ten instalator potrafi jednak zrobić go system-wide, dzięki czemu możesz wpisywać te polecenia niezależnie od aktualnego folderu w cmd.

Chodziło mi o to, że nie u każdego to się dzieje. U mnie nie muszę przechodzić do folderu adb, w dowolnym miejscu wpiszę fastboot i działa. U wielu osób mimo wybrania opcji system-wide niestety nie rozpoznaje poleceń adb i fastboot. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

No i d*pa.. Skusilem się na aktualizację do najnowszej daty czyli z dzisiaj i problem polega na tym że TWRP nie ma dostępu do ROOT.. Ktoś wie jak znowu dać do tego dostęp bo nigdzie nie mogę znaleźć?

Wysłane z mojego HM 1S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
1 godzinę temu, iMSQ napisał:

Ma ktoś już MIUI 8 u siebie na telefonie? Wrażenia i funkcjonalność? Cokolwiek? =D

Wysłane z mojego HM 1S

A skąd można zassać takowe? Na miuipolska.pl jest dostępna:

MIUI 6.6.16

Android 4.4.4

Edit: Teraz wyczytałem, że 6.6.16 to chyba właśnie MIUI8, ale ten Android 4.4.4 trochę niepokojący. Mamy 2016 rok kurde :P

Edytowane przez mto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Acid napisał:

Nie licz na to że ten stary model kiedykolwiek dostanie coś wyżej.

Z MI 5

Przez ponad rok działałem na nim na Anrdoidzie 5, wersja 6 też już jest.

Czyli to jest faktycznie MIUI 8 oparte na Kitkacie? Myślałem, że łatwiej im robić jedną wersję na kilka urządzeń..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...