Skocz do zawartości

Miui V6 Na Redmi 1S


urzytkownik ja

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy problem, skusiłem się na xc ( myślałem że 10ty build rozwiązał poprzednie felery) i  niestety za późno przeczytałem posta @iMSQ , robiłemem wipe i przed i po instalacji, xc nie ładuje baterii, dla mnie to dyskwalifikacja. Nawet jeśli ładuje na wyłączonym fonie to i tak padaka. Nie stać mnie na wyłączenie telefonu na 2 czy 3 godziny ładowania tak, że nawet nie sprawdzałem pozostałych "zalet' xc tylko wróciłem do miui. No cóż dla mnie jedyny feler w miui to szybko  znikająca bateria 3,5 godziny włączonego ekranu ( wartość średnia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyżej opisany błąd u mnie nie występuje. Wipa robiłeś ?

Full wipe zrobiony przed i po.. Coś jest nie tak a nie będę robić raz jeszcze flasha

Tapniete od tak przez 1S

Ciekawy problem, skusiłem się na xc ( myślałem że 10ty build rozwiązał poprzednie felery) i  niestety za późno przeczytałem posta @iMSQ , robiłemem wipe i przed i po instalacji, xc nie ładuje baterii, dla mnie to dyskwalifikacja. Nawet jeśli ładuje na wyłączonym fonie to i tak padaka. Nie stać mnie na wyłączenie telefonu na 2 czy 3 godziny ładowania tak, że nawet nie sprawdzałem pozostałych "zalet' xc tylko wróciłem do miui. No cóż dla mnie jedyny feler w miui to szybko  znikająca bateria 3,5 godziny włączonego ekranu ( wartość średnia).

Wrzuć normalnie XC 9 i smiga bardzo dobrze a wg mnie najlepiej XC 7 najdłużej bateria trzyma przynajmniej u mnie

Tapniete od tak przez 1S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, iMSQ napisał:

Może mi ktoś powiedzieć co mogę zrobić gdy telefon nie łączy się z WiFi.. Dodam że 4 inne telefony łączą się bez problemu wipe nie pomaga niestety

 

Tapniete od tak przez 1S

 

 

Zasadnicze pytanie: nie łączy sie z wifi u Ciebie? tzn, z pojedynczym punktem dostępu, czy próbowałeś połączyć się z inną siecią wifi? jeśli problem jest tylko z jedną siecią wifi to najprawdopodobniej router w jakiś sposób zapętlił adresy ip i nie potrafi wynegocjować łącza i wtedy wystarczy zrestartować router. ( objaw w telefonie jest rozpoznawalny po tym że redmi non stop pobiera adres sieciowy jednak nie potrafi go zapisać, wystarczy obserwować sprawę w ustawienia-wifi)

Gdyby jednak redmi nie widział w ogóle żadnej sieci wifi to już moim zdaniem problem sprzętowy tzn w redmi coś nie teges ale to raczej mało prawdopodobne i pewnie niepotrzebnie robiłeś miflash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, iMSQ napisał: Może mi ktoś powiedzieć co mogę zrobić gdy telefon nie łączy się z WiFi.. Dodam że 4 inne telefony łączą się bez problemu wipe nie pomaga niestety

 

Tapniete od tak przez 1S

 

 

Zasadnicze pytanie: nie łączy sie z wifi u Ciebie? tzn, z pojedynczym punktem dostępu, czy próbowałeś połączyć się z inną siecią wifi? jeśli problem jest tylko z jedną siecią wifi to najprawdopodobniej router w jakiś sposób zapętlił adresy ip i nie potrafi wynegocjować łącza i wtedy wystarczy zrestartować router. ( objaw w telefonie jest rozpoznawalny po tym że redmi non stop pobiera adres sieciowy jednak nie potrafi go zapisać, wystarczy obserwować sprawę w ustawienia-wifi)

Gdyby jednak redmi nie widział w ogóle żadnej sieci wifi to już moim zdaniem problem sprzętowy tzn w redmi coś nie teges ale to raczej mało prawdopodobne i pewnie niepotrzebnie robiłeś miflash.

Widzi wszystkie sieci łączy się z nimi ale nie pobiera danych.. Cały czas siedzę na mobilnym internecie jeżeli nic się nie zmieni czeka mnie kolejny miflash..

Tapniete od tak przez 1S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pierwszy raz słyszę o takim przypadku a tym bardziej nigdy nic takiego mnie nie spotkało. Jeśli łączy to transmisja danych musi być(przynajmniej w teorii). Na odległość gdy nie mam dostępu do przynajmniej 1 urządzenia ciężko mi coś wymyślić. Może znajdzie się ktoś mądrzejszy w końcu tylu tu na forum "autorytetów". Może spróbuj zainstalować jakiś analizator wifi ze sklepu, może coś takiego jest chociaż wątpię czy pomoże, ale a nóż a widelec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bierzesz pod uwagę winę telefonu a nie oprogramowania ? 

Podpowiedź mi proszę w którym miejscu może być ta wada telefonu skoro na XC 9 śmiga rewelacja a na XC 10 oraz 10a nie chce? Te błędy występują tylko i wyłącznie na tych kernelach po zainstalowaniu XC 9 wszystko wróciło do normy.. Żeby nie było to nie czepiam się Ciebie w ogóle tylko chciałbym się dowiedzieć co może powodować taki błąd jak wiesz to chętnie przyjmę taką informację

Tapniete od tak przez 1S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha,  to rzeczywiście jakaś dziwna sprawa.  U mnie ostatnie  miui + xc10a działa  raczej ok. Na pewno działa ładowanie,  jak na wcześniejszych buildach coś u mnie było spieprzone to teraz o dziwo jest ok.  Zobaczę, jak bateria wytrzyma ponad 4 godz sot,  to zostaje, jak nie da rady wracam na oryginal. Ja robiłem dalvika  i przed i po instalacji kernela może w tym problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, serfmen napisał:

u mnie po wgraniu nowego romu + xcelerate 10a i po wyczyszczeniu dalvik/cache też nie działa ładowanie. ale np. po wgraniu samego xc 10a na xc 7, ładowanie działa tylko ze dioda się nie świeci. 

Potwierdzam że po wyczyszczeniu  dalwika i cache jet brak ładowania, natomiast po wgraniu samego XC10a, bez czyszczenia dalvik./cache telefon ładuje się normalnie.

Czy na Xc7 resetował się komuś telefon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, 13dan napisał:

Potwierdzam że po wyczyszczeniu  dalwika i cache jet brak ładowania, natomiast po wgraniu samego XC10a, bez czyszczenia dalvik./cache telefon ładuje się normalnie.

Czy na Xc7 resetował się komuś telefon?

Tak, ale sporadycznie. Może 2 razy w przeciągu tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(zepsuła się coś edycja...)

Kurcze, jednak teraz sprawdziłem i jak zainstaluje xc10a na xc7 to po podłączeniu ładowarki podświetla się ekran i jest napisane ładowanie, ale w rzeczywistości tel się nie ładuje o.O po wipe jest też tak samo.

wgram jeszcze raz miui i na to xc10a bez wipe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o tym że nie ładuje dowiedziałem się przy 4% bateri. Myślę spoko wylacze telefon i na wyłączonym będę ładował. Niestety wtedy też nie działało ładowanie i zalaczyla się panika. Dobrze, że na karcie miałem gdzieś jeszcze xc7 i szybko zainstalowałem przez twrp. Telefon ruszył i ładowanie działa.

Tapnięte z HM 1s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...