Skocz do zawartości

Neostrada - Typ Adsl


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli mam w umowie zaznaczone, że prędkość jest do iluś mega czyli mniejsza też spełnia warunki to mogę ich czymś innym postraszyć?

 

Sytuacja wygląda tak przełączają mi typ adsl na g.dmt i mam wtedy maksymalny download 754kb/s, dzwonie, pojawia się technik, 10 minut odjeżdża, ja loguję się na router widzę , że jest typ adsl jest już poprawny adsl2+ i net hula pełną parą, mija dzień lub dwa i znowu jest g.dmt, telefon, technik, jest z powrotem adsl2+ i tak już ponad dwa tygodnie.

 

Już nawet technik dał nam komórkę swoją by nie przyjeżdżać specjalnie tylko sam nas przełączał w centrali ostatnim razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie router, technik sam mówił, że to to po ich stronie zmiana następuje. Swoimi ustawieniami na routerze nie jestem w stanie wymusić zmiany typu adsl po stronie centrali.

 

Chodzi mi tylko o to czy można ich gdzieś wyżej zgłaszać, jawnie kradną te pozostałe kilka mb, a przecież nie będę wisiał na telefonie co 36h...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię zapiski ze screenami z dni i godzin oraz aktywnego typu adsl i prędkości, ale zacząłem przez świętami i mam dopiero 4 zapisy. Dwa wolne i dwa szybkie (szybkie - zawsze po wizycie technika), teraz znowu jest wolno, ale przecież nic nie załatwię w środku świąt, więc będę musiał zaczekać do poniedziałku. Potem jak nic się nie zmieni do końca tyg. to będę miał już zapiski z dwóch tygodni co powinno już coś dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec ciągle się bawi routerem i kontroluje prędkości.

Mamy 20mbit, a jest niby max 16,nie zaglebialem się w to, teraz wprowadziłem się z domu to tym bardziej.

Złożył ostatnio reklamacje internetu, nie wiem jak się zakończyła, ale poprzednie bodajże obnizaly abonament ;D

Warto zawalczyć o swoje ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dalsza część historii:

bujałem się z nimi dłuższą chwilę, było tak: telefon, przełączają typ adsl, tydzień dobrze (albo chociaż 4 dni), znowu i telefon i tak z dobre 10 razy od końca grudnia, no i ostatnio telefon we wtorek, też przełączali typ adsl, ale tym razem trwało to długo i koleś coś kręcił, że mieli problem na moim porcie i, że przeprasza, że długo, ale powinno być OK

 

i teraz owszem mam adsl2+, ale znacznie mniejszy komfort korzystania z internetu niż przedtem na g.dmt z (754kb/s), speedtest jako jedyny wykazuje mi 1300 pare kb i na tym się kończy, pliki pobierania z dowolnego źródła (weźmy na przykład nasz serwer miuipolska, zawsze leciało 1,3mb, teraz max 903kb) osiągaja maksymalną prędkość do 903 kb/s, chciałem się dopytać czy oni mogą tak manewrować, że tu mnie przełączyli, a tu jakoś zaniżają, bo i strony się strasznie wolną ładują

 

prędkość testuję od wtorku, więc to też nie wina serwerów i zwykłego zrządzania losu, że wolniej pobiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście u mnie we wsi doczekałem się opcji neostrady "do 80 Mbps", chyba 10 zł droższej niż 10 Mbps. Wziąłem kilka miesięcy temu i chodzi fajnie, mam przepustowość na poziomie 35-40 Mbps, ale monter sam mnie o tym informował, że na 80 nie ma co liczyć. W tej opcji są widełki  20 Mb < x < 80 Mb. Ostatnio dzwoniłem bo co chwila zrywało neta, ale coś na centrali zrobili i już jest ok. Oprócz tej akcji, te kilka miesięcy na prawdę działa bez zarzutu, a wiem co mówię bo z netem na kablach Tepsy przechodziłem gehennę, włącznie ze zmianą operatora na Netię, która to już wypadła poniżej jakiejkolwiek krytyki. Aktualnie nie mogę złego słowa powiedzieć na Orange, chociaż przeniesienie internetu do nich trwało chyba 9 miesięcy. Bo oni oczywiście wszystko sami załatwiają, Ty nic nie musisz i tak się bujali. Podpisałem 4 umowy w tym czasie bo coraz to kolejna traciła ważność i trzeba nową, która na 100 % będzie skuteczna. I tak w kółko aż sam netię wypowiedziałem i przeniosłem numer bez ich pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...