Dominik

Redmi S1 - Gps & Jakość Rozmów - Pytanie Przed Zakupem

Recommended Posts

Witam,

To mój pierwszy post na forum, chociaż jego zawartość przeglądam od jakiegoś czasu. Noszę się z zamiarem zakupu telefonu Xiaomi Redmi S1. Do tej pory używam telefonu innej chińskiej marki Jiayu G5. telefon ten jest fajny jednak po kilku miesiącach ujawniły się dość upierdliwe właściwości, chciałbym spytać użytkowników S1 jak wygląda to w ich aparacie.

1. Jakość rozmów (priorytet dla mnie: najwyższy)

Korzystam z dwóch kart SIM, jednej w sieci Play (tylko voice głównie 2G) drugiej w Orange (data, 3G)

Przy tej konfiguracji jakość połączeń jest tragiczna. Moi rozmówcy skarżyli się że mnie nie słyszą, albo że przerywa słowa. Próbowałem chyba wszelkich znanych sposoób: przekładania karty w inny slot, zmiany operatora w Play nic to nie dało. Co ciekawe przeczytałem na jednym z forów, że to przypadłość telefonów z MediaTekiem na pokładzie. Potwierdza to chwilowa przesiadka na Nokię X z procesowerm Qualcomm, jakość rozmów była o trzy klasy lepsza. Jak to jest w Redmi?

2. GPS - szybkość łapania fixa (priorytet dla mnie: średni)

Na Jiayu lepiej o tym nie gadać łapanie fixa to porażka (10-20min lub wcale, nawet przy bezchmurnym niebie i uruchomionej lokalizacji w oparciu o GSM). Kolejna przypadłość Mediateków. Mimo usilnych starań nic nie pomagało. Ciekaw jestem waszych doświadczeń w tym temacie jeśli chodzi o Redmi.

3. SMS z AliorSync / T-mobile Usługi Bankowe (priorytet dla mnie: średni)

Może mało istotna ale upierdliwa przypadłość, na Jiayu z wgranym MIUI v5 trzeba było przed otrzymaniem smsa autoryzacyjnego wywalać poprzedni. Czy ktoś z Was korzysta z tego banku i może się podzielić uwagami w tym temacie.

4. Czas pracy na baterii (priorytet dla mnie: mały)

Jiayu przy kilkudziesięciu rozmowach trwajacych ~ 10-15min dziennie, smsach i wyłączonym wifi i GPRS potrafił wytrzymać lekko ponad jeden dzień. Czego mogę spodziewać się po Redmi?

Pytania dodatkowe bo poprostu jestem ciekaw

5. Co z MIUI 6 na Redmi, będzie nie będzie?
6. W co warto się zaopatrzec przy okazji kupna? Np. silikonowy pokrowiec bo obudowa się rysuje?
7. O czymś jeszcze powinienem wiedzieć zanim zdecyduje się na zakup? ;)

Edited by Dominik

1.Dla mnie jest ok.

2.szybko łapie

3.juz dawno temu wyeliminowano ten bug,u mnie alior wysyła normalnie SMS-y

4.myślę ze to ta sama klasa

5.ma być, poczekać może aż się pojawi.

6.polecam silikonowe olecki+hartowane szkło na wyświetlacz +ew słuchawki Piston v2.

7.jedni go kochają inni nienawidzą. Może wyrwiesz taniej od kogoś z forum kto ma go dość.

Jak chcesz kupic redmi to lepiej juz poczekac bo po nowym roku ma ukazac sie nowszy model ze snapdragonem 410. Co do miui 6 to chinczycy je tworza dlatego to kwestia czasu kiedy bedzie.

Największy problem to duże grzanie i przez to spadek wydajności. Jest jeszcze mało RAM, choć poprawki odrobinę polepszyły. Zostaje jeszcze dosyć krótki czas pracy na baterii. Jak piszą poprzednicy, obecnie lepiej się wstrzymać dopóki nie dostanie miui 6 albo nie wyjdzie Redmi 2.

Dziękuję bardzo za wszystkie dotychczasowe odpowiedzi.

@Numb - mam dwa pytania, odnośnie Twoich wypowiedzi.

Wspomniałeś o dużym grzaniu. Ja używam telefonu w 70% do dzwonienia, i odpowiednio po 10% na smsy, interenet i nawigację. Moje aolikacje to głównie Nokia Here, apka do QR codów, SkyCash i poczta Exchange. Czy problem przy takim profilu uzywania telefonu równie mnie dotyczy? Dodam że nie gram w gry, ani nie oglądam filmów, czasem posłucham chwilę muzyki.

Jeśli chodzi o małą ilość RAM. W zasadzie w Jiayu z portowanym MIUI też miałem 1GB i spokojnie mi wystarczało. WIęc myślę że będzie ok :)

Mógłbyś jeszcze wypowiedzieć się co do jakości połączeń głosowych?

@tosshi2

Pochodzę do zakupu kolejnej słuchawki od strony budrzetowej, póki co nie znalazłem proponowanej ceny na Redmi2 inna sprawa że nie do końca jestem przekonany czy potrzebuję lepszej platformy sprzętowej. Mimo wszystko dziękuję za spostrzeżenie :)

@J_D
Dzięki serdeczne, przepraszam że tak drążę temat ale czy zaobserwowałeś kiedykolwiek jakieś niepokojące spadki jakosci połączeń? Przykład: stoisz w miejscu gdzie masz pełen zasięg jesteś po 2G a Twój rozmówca mówi że coś przerywa rozmowę i ledwo Cię słyszy. W Jiayu niestety to częsta przypadłość, która skłania mnie do zmiany telefonu.

Cena bedzie taka sama. Tylko moze lepiej bedzie chodzic. Co do samego redmi 1s to ja uzywam go w taki sam sposob co ty wiec nie mam zadnych problemow. Jakbys gral w gry to bys odczul problemy z ramem i grzaniem sie.

Z grzaniem przy całkiem zwykłym użytkowaniu jest ok. Przy grach, ładowaniu lub GPS już niestety jest zauważalnie ciepły... 1 i Note w porównaniu do niego są bardzo zimne, a korzystałem ze wszystkich trzech.

Poczekaj na miui 6 jak zmieni problemy z ramem które są cholernie upierdliwe i grzanie się a co za tym idzie potworne zżeranie baterii to napewno będzie pisało o tym na Forum. Tymczasem się wstrzymać. Ewentualnie o ile Ci nie przeszkadza wielkość to kupuj note LTE. Praktycznie ta sama cena a żadne z powyższych błędów nie występują

Edited by igoor1983

Błąd z pożeraniem RAMu występował u kilku osób na Note LTE, tylko nie jest tak odczuwalny, bo ma 2 GB RAM.

Poprawcie mnie proszę o ile się mylę. Poruszany problem z RAM-em dotyczy tego, że słuchawka ma 1GB co nie jest wystarczające do działania kilku aplikacji jednocześnie, więc Android ubija aplikacje dzialające w tle. Pytam o to dlatego że na swoim obecnym fonie mam 1GB RAM-u, najczęściej mam uruchomioną jedną aplikację no od biedy w tle działa mi 2 (np. przeglądarka i aplikacja do QR której zapomnę przymknąć) - jakiegoś specjalnego laga nie zauważyłem.

@igor1983

Dzięki za sugestie, widzisz mogę dostać S1 w okolicach $110 - co uważam za niezłą cenę biorąc pod uwagę ze będę wykorzystywał telefon głównie do dzwonienia. Dlatego tak kluczowa jest dla mnie jakość rozmów. Inna sprawa że telefony oparte na procesorach MT, ma kilku moich znajomych i uskarżają się na jakość połaczeń i problemy z GPS. Wolałbym telefon z Snapdragonem - po prostu niec się zraziłem do MT. WIem że może nie ma on kluczowego wpływu na GPS i jakosc połaczeń - ale coś jest na rzeczy skoro kilka osób potwierdza problemy.

Dlatego proponuję Ci note LTE który jest na snapdragonie. Problem z ramem jest taki ze nawet przeglądasz strony później wychodzisz sprawdzasz pogodę i wracasz do przeglądarki a tu strony ubite tak więc dla mnie jest to problem nie do zaakceptowania. Masz rację ja też wolę snapdragony i do mediateka juz nie wrócę. Na note LTE masz miui v6 które jest dla mnie o wiele lepsze od v5. Na 1s tez napewno będzie ale czy naprawią te błędy o których mówiłem to nie wiadomo. Oczywiście na note LTE również występuje problem z pozeraniem ramu tzn na początku po uruchomieniu mam 1.1 lub 1.2 wolnego a jak po całym dniu wyczyszcze to już jest jakieś 1 lub 900mb, ale to nie przeszkadza bo nawet po paru dniach jak będzie załóżmy 500 po wyczyszczeniu (choć mi się to jeszcze nie zdarzylo) to jest wystarczające do sprawnego działania. Tak wie jest to problem z miui ogólnie ze coś jest nie ubijane. Poza tym żądnych błędów nie zauważyłem głośnik bardzo dobrze działa a GPS nawet w pochmurny dzień łapie Góra w 3sekundy. Szkoda tylko że aparat nie jest aż tak dobry jak w 1s.

Oczywiście w tej cenie jest trochę innych fajnych telefonów ale one już nie mają miui które jest powodem kupna xiaomi

Edited by igoor1983

Jeżeli nie zależy na Andku wyższym, niż 4.4 to śmiało brać Note WCDMA, brak problemów z grzaniem i RAM, dłużej trzyma bateria. Ma swoje wady, ale i tak z 1S i Note LTE wygrywa. Mógłbym powiedzieć, że sprzęt klasy niewiele niższej niż Mi2S, chociaż wydajnościowo jest od niego lepszy.

@igoor1983 & Numb
Dziękuję za Wasze odpowiedzi i cenne spostrzeżenia. Czytając je wnikliwie stwierdzam że raczej problem z grzaniem i pamięcią RAM nie będzie mi aż tak bardzo dokuczał o ile wogóle. Jest oczywiste, że to jest budżetowy telefon i nie spodziewam się po nim cudów. Dlaczego nie Note? Po pierwsze rozmiar z telefonem większym niż 4,7" nie byłym w stanie funkcjonować, druga sprawa to procesory MT - po półroczym używaniu Jiayu bardzo się do nich zraziłem. A że MIUI to jedyna możliwość żeby używać Androida, więc sądzę ze Redmi spełni moje oczekiwania. Jeśli mówicie że nie ma problemu z jakością połączeń to zaczekam na S2, a jesli ten okaże się niewypałem zamówię S1.

To może od razu zamów S1 - planowana aktualizacja do and. L. Myślę, że jak dobrze go napiszą to nie będzie problemu z rozmowami, grzaniem się itp. a teraz występują te problemy bo po prostu ten 4.3 to jakiś badziew, większość telefonów pomijała go i z 4.2 szli od razu do 4.4, a ten dostał go od razu i jest to kula u nogi, ale kwestia dwóch - trzech miesięcy i będzie 4.4 albo 5.0 więc brałbym 1s. No chyba, że masz trochę wiecej $ to może Mi3...

@r0bertt, dzięki serdeczne za spostrzeżenie - być może masz rację. Jeśli chodzi o MI3, wizualnie bardzo mi się podoba ale, odpada bo potrzebuje duala. Zaczekam chyba chwilę może przed nowym chińskim rokiem będą jakieś ciekawe zniżki i wtedy jeśli nawet nie uda się wyrwać 2S to przynajmniej 1S kupię tanio :)

dziś prezentacja nowej słuchawki- tak się stało, że w zakupionym MI2S padł gps(kupiony listopad 2013) od 4 dni się bujam i sprawdzam i full wipe i przejście wreszcie na polskie miumiu:) nic nie daje buu.

Dla mnie gps to podstawa+słuchawki - życie motocyklisty:)

Jest zamknięty temat na forum, bo komuś też padł- może MI2S tak ma z tym gps? a może go ubił skrakowany sygic? nie wiem, nie znam się!

ceny za 1S już zachęcają, ale trochę trzeba zaczekać...

Dzięki wszystkim za cenne uwagi i dyskusję - ze względu na szybką potzrebę zakupi zdecydowałem się na R1. Co prawda miałem wątpliwości czy jest oryginalny (zakup na Ali), ale okazało się wszystko ok.

Guest
This topic is now closed to further replies.