Skocz do zawartości

1S Vs Note Lte


igoor1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zbieram się z tym już od tygodnia bo zmieniłem swojego 1s na note LTE wiec lecimy:

- wygląd- LTE wygląda ładniej ze względu na to ze ramki ma takie same jak 1s przy o wiele większym ekranie. Tak więc wygląda nowoczesnej i nie klockowato. Poza tym wykonanie takie samo czyli bardzo dobre.

-czujniki i inne pierdoly - GPS WiFi czujnik światła działają tak samo ale LTE ma lepszą diodę powiadomień (w1s jest taka niemrawa) podświetlane klawisze i jakaś taka większą powierzchnię stylowa tych klawiszy tzn w 1s często mi się zdarzało nie trafiać w klawisz mimo wielokrotnego naciskania, tu mi się to nie zdarza.

-ekran- są takie same tyle ze LTE jest o wiele większy, a co najlepsze przy 720p wogule nie widać pikseli wiec jak dla mnie stosowanie nawet 1080p przy tylu celach mija się z celem

- aparat- przednie są takie same wiec średnie. Główne jeszcze testuje wiec napisze niedługo więcej ale wydaje się że 1s ma znacznie lepszy aparat przy mniejszej ilości mbpixeli. Ogólnie 1s ma aparat niespotykanie dobry jak na tą półkę cenowa. Więcej po testach.

-miui v6 i ram - no i tu LTE miażdży 1s choć wiadomo nie powinienem porównywać v5do v6 ale naprawdę w LTE otwieram mnóstwo programów i wszystko chodzi pięknie. A miui v6 jest dla mnie o wiele lepszy od v5 - jednym słowem rewelacja.

Ogólnie 1s jest dobrym telefonem dla kompletnie mało wymagających użytkowników którzy mało korzystają i uruchamiają mało programów, za to bardzo ważny jest dla nich aparat. Jeśli nie boisz się większych gabarytów (ja juz się przyzwyczaiłem a ekran 5,5jest dla mnie idealny) zmieniaj na LTE bo to jest znacznie lepszy telefon choć aparat prawdopodobnie ma o wiele gorszy. Cena obu jest bardzo podobna a LTE towarzyszą półka i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- audio- na słuchawkach oba grają tak samo za to głośnik w LTE jest znacznie lepszy. Chyba dlatego ze o wiele większy:) choć brakuje czasem głośnika z przodu

-bateria- no u tu LTE znów miażdży 1s bo bateria mimo wiele większego ekranu trzyma 2razy dłużej. Ja korzystam z telefonu dość intensywnie i starcza mi na 2 dni. Problemu z grzanirm się również nie uświadczysz. Nawet podczas długiego korzystania telefon jest chlodny lub co najwyżej letni. Chyba 1s ma jakiś problem z konstrukcją bo to aż dziwne ze się tak grzeje i dementuje baterie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- audio- na słuchawkach oba grają tak samo za to głośnik w LTE jest znacznie lepszy. Chyba dlatego ze o wiele większy:) choć brakuje czasem głośnika z przodu

-bateria- no u tu LTE znów miażdży 1s bo bateria mimo wiele większego ekranu trzyma 2razy dłużej. Ja korzystam z telefonu dość intensywnie i starcza mi na 2 dni. Problemu z grzanirm się również nie uświadczysz. Nawet podczas długiego korzystania telefon jest chlodny lub co najwyżej letni. Chyba 1s ma jakiś problem z konstrukcją bo to aż dziwne ze się tak grzeje i dementuje baterie

Wielkosc ekranu nie odgrywa jakiegos dużego znaczenia, jest to tylko kilka %.

Ważniejsza jest rozdzielczość, a tu i tu jest taka sama.

Różnica między HD a FHD to około 25% większe zużycie baterii przez tą drugą rozdzielczość.

Ale to tylko tak informacyjnie, nie chce podważać tego co mówisz ani cię hejtowac , tak tylko wspominam.

Ja też chętnie wymienilbym swojego 1S na note lte, ale przy tej wielkości ekranu i tymi ramkami jest trochę za duży. Czekam na jiayu s3 i Meizu m1 note.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkosc ekranu nie odgrywa jakiegos dużego znaczenia, jest to tylko kilka %.

Ważniejsza jest rozdzielczość, a tu i tu jest taka sama.

Różnica między HD a FHD to około 25% większe zużycie baterii przez tą drugą rozdzielczość.

Ale to tylko tak informacyjnie, nie chce podważać tego co mówisz ani cię hejtowac , tak tylko wspominam.

Ja też chętnie wymienilbym swojego 1S na note lte, ale przy tej wielkości ekranu i tymi ramkami jest trochę za duży. Czekam na jiayu s3 i Meizu m1 note.

Dzisiaj byla konferencja Meizu i juz pokazali tego note'a. Spoko jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Chodzi mi o to,ze ma za szerokie ramki, raz że wizualnie to źle wygląda a dwa że jednak jest kilka mm Szerszy i wyższy.

Przy tej samej wielkość ekranu jiayu czy Meizu wygląda dużo lepiej i jest trochę poreczniejszy.

Ja też teraz szukam coś 5.5", jednak najbardziej interesowała by mnie wielkość Meizu mx4- 5,36"- dla mnie idealny. Może jak spadnie jeszcze z ceny to się mu przyjrze.

Wracając do note LTE, mam 1s i kupno go mija się z celem, przynajmniej dla mnie, gdyż różnica to tylko +1GB Ram no i czas na baterii + LTE które nie jest mi potrzebne tak jak dual sim.

Edytowane przez KingdomPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Chodzi mi o to,ze ma za szerokie ramki, raz że wizualnie to źle wygląda a dwa że jednak jest kilka mm Szerszy i wyższy.

Przy tej samej wielkość ekranu jiayu czy Meizu wygląda dużo lepiej i jest trochę poreczniejszy.

Ja też teraz szukam coś 5.5", jednak najbardziej interesowała by mnie wielkość Meizu mx4- 5,36"- dla mnie idealny. Może jak spadnie jeszcze z ceny to się mu przyjrze.

Wracając do note LTE, mam 1s i kupno go mija się z celem, przynajmniej dla mnie, gdyż różnica to tylko +1GB Ram no i czas na baterii + LTE które nie jest mi potrzebne tak jak dual sim.

Chyba chciałeś powiedzieć ze aż 1gb ram, bo wtedy miui dopiero rozwija skrzydła i różnica jest potworna

Edyta. Aha i protestowalem trochę aparaty i 1s ma aparat jakieś dwa razy lepszy. W dzień jak to w dzień każdy robi ładne zdjęcia ale podczas cięższych warunków oświetleniowych lub szybszych obiektów z aparatu note LTE wychodzi zwykła chinszczyzna. Tak więc jeżeli komuś zależy na forach to 1s w tej cenie ma aparat naprawdę rewelacyjny.

(bawiłem się również aparatem galaxy s3 i to ta sama liga co note LTE wiec 1s bije je na glowe)

Edytowane przez igoor1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chyba chciałeś powiedzieć ze aż 1gb ram, bo wtedy miui dopiero rozwija skrzydła i różnica jest potworna

Edyta. Aha i protestowalem trochę aparaty i 1s ma aparat jakieś dwa razy lepszy. W dzień jak to w dzień każdy robi ładne zdjęcia ale podczas cięższych warunków oświetleniowych lub szybszych obiektów z aparatu note LTE wychodzi zwykła chinszczyzna. Tak więc jeżeli komuś zależy na forach to 1s w tej cenie ma aparat naprawdę rewelacyjny.

(bawiłem się również aparatem galaxy s3 i to ta sama liga co note LTE wiec 1s bije je na glowe)

Nie, chciałem napisać TYLKO.

Jak byś wziął pod uwagę kontekst to wiedziałbyś o co mi chodzi :-)

Słowo TYLKO tyczyło się zmian w stosunku do Redmi 1s.

Dla mnie zmiana telefonu na tą krowę dla dodatkowego 1GB RAMu mija sie z celem.

Nawet z tego powodu o którym pisałeś w swoim poście, duzo lepszy aparat.

Dlatego czekam na jiayu s3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1s ma lepszy aparat i klapka tylna nie trzeszczy. Poza tym jeżeli komuś nie przeszkadza wielkość to radzę przejść bo pod każdym innym względem lte jest lepszy. Ja przeszedłem i teraz dopiero rozumiem czemu ludzie na świecie rąk szaleją za miui - chodzi tu jak torpeda - gdzie bądźmy szczerzy trochę bardziej wymagający użytkownik na miui na 1s się tylko wkur...

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTEW przy użyciu Tapatalka

1s ma lepszy aparat i klapka tylna nie trzeszczy. Poza tym jeżeli komuś nie przeszkadza wielkość to radzę przejść bo pod każdym innym względem lte jest lepszy. Ja przeszedłem i teraz dopiero rozumiem czemu ludzie na świecie rąk szaleją za miui - chodzi tu jak torpeda - gdzie bądźmy szczerzy trochę bardziej wymagający użytkownik na miui na 1s się tylko wkur...

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTEW przy użyciu Tapatalka

Edyta. A poza tym ta "krowa" wygląda trzy razy mniej krowiasto od "zgrabnego" 1s

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTEW przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez igoor1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1s ma lepszy aparat i klapka tylna nie trzeszczy. Poza tym jeżeli komuś nie przeszkadza wielkość to radzę przejść bo pod każdym innym względem lte jest lepszy. Ja przeszedłem i teraz dopiero rozumiem czemu ludzie na świecie rąk szaleją za miui - chodzi tu jak torpeda - gdzie bądźmy szczerzy trochę bardziej wymagający użytkownik na miui na 1s się tylko wkur...

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTEW przy użyciu Tapatalka

Edyta. A poza tym ta "krowa" wygląda trzy razy mniej krowiasto od "zgrabnego" 1s

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTEW przy użyciu Tapatalka

Mi wielkość ekranu nie przeszkadza, teraz będę zmieniał na 5,5".

Te 5,5" np. W meizu m1 note czy Jiayu s3 sa dużo bardziej kompaktowe.

Niby tylko 3mm na szerekosci i kilka na długość ale wizualnie wygląda dużo lepiej.

Ostatnio bawiłem się fonami o szerokości xiaomi note i jiayu S3 i z tego drugiego korzysta się dużo lepiej.

Poza tym note mi się nie podoba,ma pojedynczy slot SIM, słaby aparat no i FHD na takim ekranie wygląda sporo lepiej.

Aha, ty cały czas do jakieś Edyty piszesz? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Karty sim to jak kto potrzebuje, wielkością tez tak naprawdę się te wszystkie telefony od siebie różnią. Aparat nie jest faktycznie najwyższych lotów ale słaby również nie jest, taki o po prostu średnia czek. A full HD na takim ekranie? Nie wiem chyba jest ślepy ale patrze i patrze i nie mogę dostrzec żadnych pikseli w moim lte

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTEW przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty sim to jak kto potrzebuje, wielkością tez tak naprawdę się te wszystkie telefony od siebie różnią. Aparat nie jest faktycznie najwyższych lotów ale słaby również nie jest, taki o po prostu średnia czek. A full HD na takim ekranie? Nie wiem chyba jest ślepy ale patrze i patrze i nie mogę dostrzec żadnych pikseli w moim lte

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTEW przy użyciu Tapatalka

Widocznie jest tak jak przypuszczasz, jesteś ślepy.

Miałem 5 cali w HD i FHD, gdy telefony leżały obok siebie było widać różnicę.

Przy małych czcionkach zbawieniem było FHD, przy 5,5" różnica jest jeszcze bardziej widoczna.

Na telefonie czytam dużo PDFow i epub i FHD jest dla mnie dodatkowym atutem.

Tak na marginesie nie chodzi mi o cyferki, że im więcej tym lepiej i muszę mieć to ca ma więcej.

FHD to max dla telefonu według mnie.

2K nie ma sensu w telefonie, ale w jakimś 10 czy 12 calowyn tablecie jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...