Skocz do zawartości

Nie można zrobić kopii zapasowej w TWRP na Mi 8 Lite,błąd odmontowania systemu


rekawek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

mam problem z utworzeniem kopii zapasowej .Telefon Mi 8 Lite,odblokowany bootloader,wersja miui ostatnia.Komunikat błedu"

nie można odmontować /system (device or resource busy)

zaznaczam do skopiowania wszystko dostępne,czyli pełny backup.

W twrp-3.2.3 w ustawieniach nie grzebałem,miui zainstalowałem według forumowego tutka.W google zazwyczaj problem jest z zamontowaniem systemu ,albo z /data.Na temat mojego problemu nie znalazlem nic sensownego.Pomoże ktoś?

Edytowane przez rekawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dzidexx napisał:

Czyli co?

Potrzebne ci jest:

Boot, recovery(opcj.), system(raz), data, vendor(raz), efs.

Możesz odmontować ręcznie w sekcji munt/zamontuj.

nie można odmontować bo kopia się robi,kończy i komunikat o odmontowaniu pokazuje się na koniec tworzenia.Wcześniej chyba nie moge odmontować systemu bo co to będzie za backup bez systemu? tak myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam tak jak na zdjęciu,jedyna róznica to na czerwono że 

 

nie można odmontować /system (device or resource busy)

i info że kopia zakończona z błędem i bez dopisku Sukces.Kopia na pamięci wewnętrznej się niby tworzy,ale nie  próbowałem jej odtworzyć dla testu czy taka uwalona sie uruchamia,bo nie chcę przywracać wszystkiego co wgrałem i zaczynac od nowa.

https___i.imgur.com_kFXJFXv.jpg

Edytowane przez rekawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

format data na bank zrobiłem.O tym MiuiPie pierwsze słyszę.

Miałem wersję miui sprzed 3 tygodni,zainstalowałem,problem wystąpił,zainstalowałem ostatnia wersje miui - to samo.TWRP zawsze było najnowsze dla tego modelu.za każdym razem format data był robiony,a pamietam dlatego o tym bo na forum android.pl miałem problem z pamiecią wewnętrzną na fonie drugiej córki z Leeco Le2 i twoja porada mi pomogła.Stąd pamiętałem o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, dzidexx napisał:

Zmień twrp.

 

Po raz kolejny ratujesz mi tyłek.Wgrałem jakieś nieoficjalne TWRP i kopia zakończona sukcesem.

Dla osób które mają lub będą mieć podobny problem - TWRP-3.2.3-1003 (język tylko chiński i angielski)

 

dzidexx wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...