Skocz do zawartości

Nie chce się zainstalować TWRP


hybrid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Telefon mam odblokowany, pokazuje na początku nawet, że jest unlocked podczas startu systemu, lecz jak chce zainstalowac TWRP recovery, to nic się nie dzieje. Telefon nie bootuje się do TWRP tylko do systemu, a jak chce włączyć TWRP to wyskakuje MiRecovery. 

Jakieś pomysły, co jest nie tak?

 

PozdrawiamWstaw inne multimedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wejść do recovery zaraz po wgraniu, tylko że ręcznie i teraz kolejny problem, prosi o hasło do odszyfrowania partycji. W przeciwnym wypadku nic nie mogę zrobić. Format data także nie można zrobić, ponieważ nie można zamontować partycji.

 

Coś ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz odczytałem najnowsze twrp z ich strony adb start serwer
adb ffind device
adb reboot fastboot
adb fastboot device
fastboot flash recovery recovery.img
fastboot boot recovery.img
Z recovery suwak w prawo i format data i nie zapomnij walnąć reboot recovery i już instaluj zipa

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Twrp mówi ci że partycja nie nie zamontowana

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Udało się ? Robię tak od mi3 były problemy z globalem

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem tak, nie idzie. Dalej wyrzuca, że nie może zamontować partycji. Już kilka takich telefon ogarniałem i nie było takiego problemu. 

Próbowałem pierwsze recovery wgrać ze strony TWRP wtedy nie wyskakuje okno odnośnie hasła, lecz dalej nie może zamontować partycji. Starszych wersji nie ma. Na najnowszym krzyczy o hasło, próbowałem z podpiętego konta do oblokowania, nie działa, próbowałem ustawić na ekranie logowania hasło, też nie łapie tego hasła.

Co najciekawsze, po komendzie fastboot boot recovery.img od razu leci do systemu, TWRP muszę ręcznie odpalić przez kombinację klawiszy, inaczej wróci do oryginalnego MiRecovery.

 

Edytowane przez hybrid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym recovery dało się zrobić Wipe Data, tylko potem podczas pierwszego ładowania systemu wracało do recovery.

Teraz wgrałem to najstarsze i Wipe Data poszło. Instaluję drugi raz system i zobaczę efekt. To samo, wraca do Recovery. No i teraz nie wiem co zrobić

 

Edytowane przez hybrid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, przynajmniej połowicznie. Jako że chyba wszystkich możliwych opcji spróbowałem i nawet mi włączenie MTP nie pokazywało wewnętrzej pamięci, to postanowiłem wgrać soft globalny. Instrukcja:

1. Pobieramy MiFlash'a z tego linku: KLIK jak komuś MiFlash wyrzuca błąd, podczas klikania przycisku  "refresh" i nie wykrywa telefonu.

2. Pożniej z tego linki: KLIK pobieramy interesujący nas softa w wersji global.

3. Postępujęmy z instrukcji, która jest w linku powyżej.

4. Flash'ujemy i mamy świeży soft, gdzie w moim przypadku mnie satysfakcjonuje efekt.

 

Także dziękuje serdeczne za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...