Skocz do zawartości

Mi Band 4 - dyskusja ogólna


zaba44

Rekomendowane odpowiedzi

Sorki, że tak tutaj ale nie chcę zakładać nowego tematu i nawet nie wiem czy to ma związek.

 

No więc mam taki problem, że w ramach tego grzebania chyba jakoś wyłączyłem dźwięk SMS i nie wiem co z tym fantem zrobić.

Mogłem coś pozmieniać ale może to też być po aktualizacji Androida czy kto tam wie. Tak naprawdę to nie jestem pewny bo nie wiem dokładnie od kiedy tak mam.

Generalnie chodzi o to, że smsy wchodzą bez dźwięku a z tego co widzę to inne powiadomienia wchodzą normalnie. 

Sygnał powiadomień jest wybrany, telefon nie wyciszony itd. W pewnym momęcie w trakcie tego przestawiania w sygnału wyskoczył mi jakiś komunikat o awarii czegoś tam ale już się nie powtarza.

 

Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mi band 4 wersja cn. Po zmianie ekranu na taki z większą czcionką opaska przestała reagować na dotyk. I teraz prawdopodobnie popełniłem błąd, ponieważ zamiast zresetować do ustawień fabrycznych postanowiłem sparować ją z innym smartfonem. Po rozłączeniu wróciła do chińskich znaczków i zielonego logo. Próba ponownego parowania kończy się niepowodzeniem ponieważ dotyk nadal nie działa i nie można potwierdzić parowania. Jest ratunek? 

Edytowane przez Zbyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 16.10.2019 o 23:10, sebi napisał:

Używa ktoś z Was MiBand 4 z iPhone? Dobrze to działa? Chodzi mi głównie o powiadomienia. Czy jest na iOS aplikacja w stylu  N&F, umożliwiająca pokazywanie na ekranie opaski treści powiadomień z dowolnej aplikacji?

Na iPhona jest tylko aplikacja od Xiaomi, ale działa elegancko, zero problemów, opaska pokazuje wszystkie powiadomienia jakie dostaje się na iPhona 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można. 

A samo pojęcie "lepszosci" to pojęcie względne. Zależy czego potrzebujesz, na pewno ma więcej bajerów jednak czy akurat tobie się przyda to nie wiem. Zdecydowanie ma 1 ważną funkcję  której nie ma miFit - po rozłączeniu i ponownym połączeniu przysyła zaległe powiadomienia. I to jest dla mnie najważniejsza funkcja N&FfMB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam dwa pytania do użytkowników.

1. Jak to jest z inteligentnym wybudzaniem? Trafiłem na informacje, że działa bardzo słabo i często nie reaguje na typowy ruch nadgarstka wykonany w celu sprawdzenia godziny. Faktycznie są z tym problemy? Na 10 prób jak często zdarza się opasce nie zaregować?

2. Co do powiadomień z aplikacji messenger. Czy jeśli w aplikacji messenger na telefonie wyłączymy wyświetlanie treści wiadomości w powiadomieniu, to czy z poziomu opaski również nie będzie możliwości odczytania wiadomości i będzie tylko nazwa nadawcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc, jak moja żona potrząsa ręką, żeby włączyć ekran (tryb "większej czułości"), powiedziałbym, że to działa 50/50, raz zadziała, raz nie zadziała. Trzeba wykonywać taki zamaszysty, teatralny gest "patrzenia na zegarek". A gdybyś chciał mieć opaskę po wewnętrznej stronie nadgarstka (ja tak noszę zegarek), to właściwie w ogóle nie działa, trzeba zapalać ekran przyciskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak zainstalowałem  N&F to on przejmuje priorytet nad MI Fit? Pytam bo po tym nagle zmieniły mi się powiadomienia w bandzie na takie bez tekstu a sama informacja że jest na przykład SMS i mi fit nie monitoruje tętna? Czy jest ok? Która aplikacje uważacie za lepszą? I jeszcze jedno czy jak podłączam słuchawki bezprzewodowe przez bluetooth to czy automatycznie opaska nie ma synchro? Można kilka urządzeń jednocześnie podłączyć? 

 

Edytowane przez Warson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Warson napisał:

Czy jak zainstalowałem  N&F to on przejmuje priorytet nad MI Fit? Pytam bo po tym nagle zmieniły mi się powiadomienia w bandzie na takie bez tekstu a sama informacja że jest na przykład SMS i mi fit nie monitoruje tętna? Czy jest ok? Która aplikacje uważacie za lepszą? I jeszcze jedno czy jak podłączam słuchawki bezprzewodowe przez bluetooth to czy automatycznie opaska nie ma synchro? Można kilka urządzeń jednocześnie podłączyć? 

 

Nic nie zakłuca a lepsze jest N&F ponieważ jest więcej opcji itd a w mi band tools tylko funkcje gestowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kamil 2115 napisał:

Nic nie zakłuca a lepsze jest N&F ponieważ jest więcej opcji itd a w mi band tools tylko funkcje gestowe

To u mnie jest coś nie tak: a tak to wygląda:

I gdzie leży problem.? 

Screenshot_20191106_174052_com.mc.miband1.jpg

Czy aplikacja w tle musi działać oryginalna mi fit oraz N&F? Czy może jedna? 

Edytowane przez Warson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.11.2019 o 17:46, Warson napisał:

Czy aplikacja w tle musi działać oryginalna mi fit oraz N&F? Czy może jedna? 

Ja u siebie zanotowałem problem z pomiarem tętna na Notify. Nie do końca mierzy, jak powinno. Pomimo ustawienia, co ile ma być pomiar, raz wcześniej, raz później, ale pomiary nie idą tak, jak ustawiłem, pomiary bywają częściej bądź niż ustawiona wartość albo się "zawieszają" i mam lukę w pomiarach i trzeba wyłączać i włączać ponownie opcję pomiaru. Wydaje mi się, że wina leży w używaniu obu aplikacji jednocześnie. Teraz nie mierzę w ogóle tętna, ale najlepszą opcją było wyłączyć je w MiFit i włączyć tylko w Notify.

Tak, da się używać tylko aplikacji Notify. Wybierz opcję ponownego powiązania Mi Banda i wybierz Mi Fit niezainstalowany. Dokładna instrukcja jest w aplikacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Mateusz.Ch napisał:

Ja u siebie zanotowałem problem z pomiarem tętna na Notify. Nie do końca mierzy, jak powinno. Pomimo ustawienia, co ile ma być pomiar, raz wcześniej, raz później, ale pomiary nie idą tak, jak ustawiłem, pomiary bywają częściej bądź niż ustawiona wartość albo się "zawieszają" i mam lukę w pomiarach i trzeba wyłączać i włączać ponownie opcję pomiaru. Wydaje mi się, że wina leży w używaniu obu aplikacji jednocześnie. Teraz nie mierzę w ogóle tętna, ale najlepszą opcją było wyłączyć je w MiFit i włączyć tylko w Notify.

Tak, da się używać tylko aplikacji Notify. Wybierz opcję ponownego powiązania Mi Banda i wybierz Mi Fit niezainstalowany. Dokładna instrukcja jest w aplikacji.

 

Dzięki zrobiłem tak jak było w instrukcji ale niestety Notify nie mierzy teraz ciągłego tętna... Mimo że mam to w opcjach ustawione :(

A teraz coś tak pokopełem i nie da się połączyć opaski z żadnym programem :/ jest jakas opcja manualnego resetu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Warson  Zresetuj opaskę, sparuj ponownie do samodzielnego użytkowania poprzez Notify. Wybierz pomiar co jakiś czas, a potem przełącz na ciągłe. Pamiętaj, że opcja ciągłego pomiaru tętna nie jest dostępna typowo w opasce, dlatego musi być cały czas połącznie aplikacji Notify i opaski, innym słowem - ciągły pomiar tętna wymaga połączenia cały czas ze smartfonem. Czasami pomiar tętna "wiesza się", trzeba przełącznikiem wyłączyć i włączyć. Usuń także tę zmodowaną aplikację, tak aby tylko Notify i żadna inna aplikacja nie miała dostępu do opaski. W ustawieniach tętna masz ustawienia trybu monitorowania go, wybierz trzecią opcję, czyli poprzez Notify i opaskę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Geno85 bo mimo że działała od dwóch lat na mi band 3 i teraz na mi band 4 to dziś za nic nie chce się pokazać. Zresztą same problemy mam z mi9 po aktualizacji do miui11 więc to może jest przyczyną. 

 

Tak połączenie z mifit nic nie daje. Zresztą mam połączone i apke odpalona 24/7

IMG_20191112_143530.jpg

Edytowane przez stereo0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was wie jak wyłączyć i co wyłączyć w N&F werska pro, aby dioda w Mi 9T pro nie mrygała ciągle jakby telefon miał powiadomienie ? Nie mam ustawionych żadnych powtórzeń od powiadomień i akurat w danym momencie nic akurat do mnie z jakiś wiadomości nie przyszło, a dioda dalej mimo to świeci. Czy może to kwestia ustawionego ciągłego mierzenia pulsu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...