Skocz do zawartości

Mi Band 4 - dyskusja ogólna


zaba44

Rekomendowane odpowiedzi

Mi band Master gryzie się z mifit. 

Jak odpale trening z opaski to gubi gps i pokazuje 0.01 metrów. Tak samo jest z tętnem w mifit pokazuje wykrzyknik. 

Napisałem do dev, zobaczymy co odpisze. 

 

 

Edit. 

Dostałem wiadomość od dev. 

"Hi, we will add support for training mode soon" 

Edytowane przez Kamil Kupiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest możliwość skopiowania z Mi fit np do komputera danych w formie tabeli (np excel) z pływania. Chciałbym np wiedzieć jakie czasy miałem po 10, 30, czy 60 długościach itp. Same wykresy dot. pływania w aplikacji "Mi fit" są kompletnie nieprzydatne.

Próbowałem też aplikację notify&fitness ale nie skopiowało mi żadnych treningów dot. pływania z "mi fit".

Edytowane przez Amaze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie. W samej opasce mozzna wybrac kilka aktywności ( spacer, rower, bieżnia, pływanie, ćwiczenie). W MiFit jest tego więcej, oraz można stworzyć własną aktywność. Co w przypadku kiedy trenują jakaś tam sztukę walki. Dzisiaj zrobiłem własną etykietę lecz niestety nie moge zczytać z tego żadnych danych (albo nie umiem, ale sie nie da). Jedyne dane jakie zczytuje to te z aktywnosci z opaski. Moje pytanie brzmi: Co kryje się pod pojęciem ćwiczenie? Czy to są ogólne jakieś ćwiczenia czy chodzi o konkretne ćwiczenia na siłowni bo taki obrazek przy tym widnieje. I co w takim przypadku wybrać aby sprawdzić swoje wyniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kamil Kupiec napisał:

@Lukasz3030te etykiety zachowań są chyba po to żeby opaska nie wykrywała aktywności podczas ich używania.

Np żeby nie liczyła kroków po tym jak dasz jazdę samochodem. 

Z tego co wiem to chyba jest to swego rodzaju forma nauki dla opaski. 

Hmm ciekawe. Jednak dalej nie wiem jaką aktywnośc wybierać. Powinni dodać jakąś ogólną ,,aerobic,, czy coś w tym stylu. Albo dodać do etykiek gdzie widać wszystkie dane które sa widocznie np przy spacerze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, mszczepa napisał:

Ja do karate wybieram ćwiczenie, a w bipie wybierałem bieżnie (Bo inaczej bez gpsa nic nie zapisywał). Potem w notify&fitness zmieniłem aktywność na sztuki walki, ale czy dane były wiele warte to szczerze wątpię.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

Dzieki za podpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejna zagadka. Dzisiaj rano wstalem i ku mojemu zdziwieniu band zaczal liczyc sen dopiero od godziny 03:00 mimo, ze zasnalem koło północy. Danych o tętnie nie bylo żadnych. Pomyslałem,  że moze czujnik sie zepsul,ale nie. Po odinstalowaniu apki i wyczyszczeniu spodu banda, mierzy tętno. Możliwe, że byly przybrudzone i dlatego tętno nie było mierzone?

Edytowane przez Lukasz3030
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Lukasz3030 napisał:

No i kolejna zagadka. Dzisiaj rano wstalem i ku mojemu zdziwieniu band zaczal liczyc sen dopiero od godziny 03:00 mimo, ze zasnalem koło północy. Danych o tętnie nie bylo żadnych. Pomyslałem,  że moze czujnik sie zepsul,ale nie. Po odinstalowaniu apki i wyczyszczeniu spodu banda, mierzy tętno. Możliwe, że byly przybrudzone i dlatego tętno nie było mierzone?

Miałem Mi Band 3 i nie zdarzało się żeby były dziury w mierzeniu tętna. Ale na Mi Band 4 mam z tym dosyć częsty problem. Gubi pomiary czasem nawet przez kilka godzin, nie wiem co jest przyczyną. Zdarza się to i w dzień i w nocy, nie ma reguły. 

Edytowane przez dzeryae
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem mu banda 4 parę tygodni i nie miałem ani razy przerw w pomiarach tętna.... jedyne co czasem podczas treningu pokazywał niewiarygodne wyniki, jakby zawiesił się "w strefie relaksu".

Teraz testuje amazfit GTR i na razie wydaje się, że nie ma takich problemów.... ale może za krótko go noszę.

Ale fakt faktem mi band wydaje się mierzyć bez przerw.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mszczepa napisał:

Używałem mu banda 4 parę tygodni i nie miałem ani razy przerw w pomiarach tętna.... jedyne co czasem podczas treningu pokazywał niewiarygodne wyniki, jakby zawiesił się "w strefie relaksu".

Teraz testuje amazfit GTR i na razie wydaje się, że nie ma takich problemów.... ale może za krótko go noszę.

Ale fakt faktem mi band wydaje się mierzyć bez przerw.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

Mi się zdarzają się takie przerwy po 1-4 h co kilka dni. Druga dziwna rzecz, to wyniki pomiarów tętna. Mam czasem alarm, że tętno powyżej 130 bo tak ustawiłem, a w chwilę po tym ręcznie mierze i wychodzi np. 65. To absurd, coś tu nie jest tak, na Mi 3 miałem porównywalne wyniki np. 75 i za chwilę ręcznie 72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lukasz3030 W instrukcji masz wyraźnie napisane, że i opaskę i spód "pastylki" trzeba czyścić ;) 

Jasne, że pomiary mogą nie wychodzić jeżeli spód, tam gdzie są czujniki, jest zabrudzony, bo to w końcu czujnik optyczny.

Co do danych, to RODO czy tam to GDPR ma swoje plusy, bo można poprosić o eksport danych z dowolnego okresu z mi fit na maila, właśnie dostałem te dane, niestety dostaje się w postaci pliku csv zestawienie różnych parametrów, ale to to samo co jest w aplikacji. Tyle tylko że można sobie to dokładniej przeanalizować ;)

Jakby ktoś chciał to wystarczy wejść na stronę mifit.huami.com/t/account_mifit  zalogować się na swoje konto, wybrać dane do eksportu, podać maila na jaki mają przyjść i czekać.

Niestety mnie te dane nie usatysfakcjonowały za bardzo, dalej będę szukał sposobu na odczyt bezpośrednio z czujników, by przeliczyć to według standardów i norm europejskich i sprawdzić czy wyniki są porównywalne.

 

@grzesiek1 Są bransolety do MiBand 4, ale ponoć pasują też od MiBand 3, ale jeszcze nie sprawdzałem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo ma wprowadzone na sztywno według normy azjatyckiej, albo liczy po częstotliwości odczytu z krokomierza, zależy jak dokładny ma zegar wewnętrzny, albo co ile kroków przelicza to na odległość.

Jeżeli według normy azjatyckiej to by wychodziło między 0,7-0,8 metra. Jeżeli według krokomierza to musiałoby przeliczać po kilku krokach i czasie, lub po każdym kroku, jeżeli czas byłby łapany w częściach sekundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczenie kroków dalej nie jest naprawione...podczas brania prysznica (10min) nabija mi około 300 kroków ;) Generalnie zliczanie kroków nie idzie tej opasce najlepiej...

Ciekawe czy jakiś update to naprawi. Ogólnie od czerwca pomimo kilku aktualizacji nie ma jakiejś znaczącej poprawy w działaniu. Pamiętacie po mniej więcej jakim czasie mi band 3 był w 100% dopracowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...