Skocz do zawartości

Mi Band 4 - dyskusja ogólna


zaba44

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka słów o treningu pływania w basenie. 

Na początku wybieramy długość basenu na jakim będziemy pływać. Za każdym razem. Myślę że powinna być opcja domyślnej długości z której korzystamy. 

Dużym plusem jest automatyczna blokada ekranu po włączeniu się treningu. Woda automatycznie "dotykałaby" ekran wyłączając trening. Sam trening obliczany jest prawidłowo. Szczególnie ilość przepłynietych metrów, co było dla mnie miłym zaskoczeniem. 

Styl pływacki jest wykrywany prawidłowo, jednak tylko przy każdorazowym włączeniu treningu i pływaniu jednym stylem. W innym wypadku urządzenie zarejestruje "styl zmienny". 

Zakończenie treningu na opasce pokazuje więcej danych niż widać w aplikacji Mi Fit. To jest zdecydowanie do poprawy w aplikacji. 

Ale, aby zakończyć trening należy go najpierw włączyć. I tu jest jest ogromny problem. Dotyk pod wpływem wody po prostu wariuje. Albo odpowie na dotknięcie albo nie. Uruchomienie jej już w basenie jest bardzo bardzo trudne i frustrujące. Jednym wyjściem jest uruchomienie go jeszcze przed wejściem i prysznicem. Ale to nabija mi ok 50 przepłynietych metrów! 

Jedynym sposobem jaki mógłby działać to opóźnienie startu treningu po uruchomieniu z 3s do ok 1 minuty. Wtedy spokojnie powinno się wskoczyć do basenu i zacząć pływanie. 

Minus jeden, ale za to ogromny. 

Trening, ok 50min, bez pomiaru tętna (domyślnie ten trening nie ma tej opcji) pożera aż 5% baterii. Jest to prawdopodobne związane z ciągłym podświetleniem ekranu, przez dotyk wody. 5% to trochę dużo 

Edytowane przez klossser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem X treningów 'jazda na rowerze' - zawsze włączone stale dane pakietowe + gps i zawsze to samo tzn. brak danych wykresu wysokości, podjazdu i przewyższenia :( Wszystkie pozostałe dane są ok.
Raz uruchomiłem trening z poziomu telefonu - zaważyłem, że wtedy w ogóle nie pojawia się zakładka  wykresem wysokości O.o
Telefon Xiaomi Mi9
Ma ktoś jakieś pomysły? Korzystam tylko z MiFit.

67967409_2910498552358060_4570705888620314624_n.png

68597058_2401539609895939_7874951137126776832_n.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adamerio napisał:

Wykonałem X treningów 'jazda na rowerze' - zawsze włączone stale dane pakietowe + gps i zawsze to samo tzn. brak danych wykresu wysokości, podjazdu i przewyższenia :( Wszystkie pozostałe dane są ok.
Raz uruchomiłem trening z poziomu telefonu - zaważyłem, że wtedy w ogóle nie pojawia się zakładka  wykresem wysokości O.o
Telefon Xiaomi Mi9
Ma ktoś jakieś pomysły? Korzystam tylko z MiFit.

67967409_2910498552358060_4570705888620314624_n.png

68597058_2401539609895939_7874951137126776832_n.png

Potwierdzam. Poza tym kiedyś porównywałem przejechany dystans z licznika rowerowego Sigmy i tym co policzyło z Mi Fit i dodatkowo z Runstatic Bike. Rzeczywisty dystans pokazany w apkacjach zawsze był krótszy, najbardziej widoczny na długich dystansach np. 60-80 km. Różnice mogą wynosić kilka kilometrów. Moim zdaniem winna jest mapa Google z której korzystają aplikację. Brak danych wysokościowych oraz brak płynnego pozycjonowania GPS np. co 5-10-15 sek, powoduje że trasa składa się z krótkich prostych odcinków. I suma tych odcinków daje całkowity przejechany dystans. A przecież jazda np. MTB nie  jest prosta.

Podobnie miałem ze Stratosem (też mapy Google a aplikacji Amazfit), chociaż on miał wybudowany GPS i znacznie lepiej nadawał się do pomiaru aktywności.

Do wycieczek rowerowych i pieszych polecam Locus Map, ponieważ mapy mają dane wysokościowe i w związku z tym dane dotyczące dystansu bardziej podpowiadają rzeczywistości. Różnice nadal występują, ale nie w km, tylko metrach. Poza tym apkacjach umożliwia bardzo dokładne pozycjonowanie GPS i masę innych opcji, również wycieczek pieszych.

Dodam, że to nie reklama, a kilkuletnie doświadczenia ze śledzenia tras rowerowych. 

Niestety Mi band do celów sportowych jest ograniczony zarówno sprzętowo jak i programowo. Albo ktoś to akceptuje, albo kupuje sprzęt dedykowany do monitorowania aktywności fizycznej - wielokrotnie droższy od Mi banda.

 

Edytowane przez pavco1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Adamerio napisał:

 

MiFit zaniża ilość przejechanych kilometrów. W moim przypadku jest to średnio ok. minus 1 km przy odległościach rzędu 30-35 km.

Co do danych o przewyższeniu, wysokości itp. to też w pewnym momencie miałem ten problem, jednakże "samo się naprawiło". Wczorajszą jazdę mam z wszystkimi danymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś doszedł do mnie MiBand 4 Global wersja, wszystko się ładnie zaktualizowało, działa wszystko bez MiFit (sposób z Notify) tylko zastanawia mnie jedno. Czy u Was też kroki są liczone z opóźnieniem? Chodzę przez kilka minut, a licznik na zegarku się nie zmienia. 

 

EDIT

Dobra, sytuacja już się ogarnęła, nalicza normalnie. 

Edytowane przez Usiek1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mi band 3 też w mi fit ostatnio nie mam przewyższeń. Zacząłem się nad tym zastanawiać :p na mi5 i mi8 miałem przewyższenia i te telefony miały barometr i ten czujnik też służy do mierzenia wysokości. W mi9 nie ma barometru i nie mam też pokazanych przewyższeń. Dzięki temu kilometry się nie zgadzają bo dla płaskiego terenu jakiś dystans to 3km a na górkach może być to i 8km jadąc pod górę i w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zalko napisał:

Jak u Was z lokalizacją pogody? Mam wrażenie, że Notify ma problem z odświeżaniem. Już od paru dni zawiesił się na jednej miejscowości.

Mate 10 Pro / N&F pro/ MI band 4
 

U mnie generalnie jest problem z pokazywaniem aktualnej temperatury ... Tzn jak wyłączę GPS na telefonie to przestaje pokazywać tj. pokazuje tylko maksymalna i minimalna danego dnia ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam do was pytanie bo nie wiem czy to ja nie ogarniam czy apka. Otóż wczoraj zrobiłem sobie półtora godzinny spacer w trakcie którego włączyłem w bandzie opcje spacer. No i super. Wszystko mi zliczyło ładnie pięknie z tym, że: 
Całkowity czas spaceru to półtorej godziny i w tym czasie spaliłem 398 kcal.
W trakcie tego spaceru band wykrył szybki chód który trwał 28 minut i  spaliłem 108 kcal, oraz drugi szybki chód który trwał 54 minuty i spaliłem 195 kcal.
I teraz zagadka. Na mój rozum w trakcie tego spaceru spaliłem 398 kcal i w tych kaloriach powinny być wliczone kalorie z szybkie chodu. Apka jednak traktuje szybki chód jako odrebny spacer i pokazuje, ze łącznie spaliłem ponad 700 kcal co raczej nie jest mozliwe przy zwykłym spacerze. Ktoś jest w stanie mi to wytłumaczyc? Czy to wina tego, że włączylem ,,trening spacer,,? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z Was tak?

Język w opasce - PL, pokazuje polskie znaki w opcjach zegarka, SMS są z polskimi znakami ale np komunikaty jak 100% naładowanej baterii już nie. Zmienia PL znaki na te bez ogonków. S C A L Z itd.

 

Edit, jednak z SMS też nie pokazuje PL znaków.

Edytowane przez Usiek1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Panowie czy ktoś miał coś takiego, że nie działa czujnik tętna? Mam opaskę od wczoraj, zaktualizowała się do najnowszego FW i czy to z poziomu samej opaski, czy różnych aplikacji w telefonie - tętna nie mierzy. Oczywiście zielone diody świecą. Próbowałem na obu rękach, z obu stron nadgarstka, u innych osób, a także rozłączać, restartować, przywracać do fabrycznych, downgrade i ponowna aktualizacja też niczego nie zmieniła.

Słyszałem, że poprzednie wersje opaski miewały takie problemy, ale żadna solucja nie pomaga z "4". Miał ktoś podobnie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegarek otrzymałem we wtorek z 41% baterii, do dziś spadło mi 11%, spoko - w 4 dni to jak dla mnie dobdy wynik. Jednak dziś opaska oszalała, w ciągu 15 min jak się nią bawiłem (testowałem 1 nową tarczę) to bateria spadła o 6%, trochę dziwne, bo przez poprzednie dni też się bawiłem i tak szybko nie leciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...