Skocz do zawartości

Mi Band 4 - dyskusja ogólna


zaba44

Rekomendowane odpowiedzi

Jest tu jakaś pani z chudą rączką i może powiedzieć czy to się nadaje dla takiej osoby? Tzn. czy w ogóle będzie przylegać do ręki i mierzyć puls, oraz, co równie ważne, czy taka wielka cegła na nadgarstku nie wygląda groteskowo? Na zdjęciach tak właśnie wygląda, dziwaczny, nieforemny klocek, luźno wiszący na nadgarstku, ale na żywo nie widziałem, a chciałbym kupić na prezent, boję się, że trafi do kosza. Widziała BIPa i powiedziała, że w życiu by nie chciała nosić na ręce takiej cegły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, jest działa. Wymaga małej zabawy ale nic strasznego.
Czy po wywaleniu miFit szybko się aktualizuje powiadomienie? Na powiadomieniu nie mam zgodnego licznika kroków, a gdy wejdę w aplikacje jest zgodne (i po tym na powiadomieniu również).
Sprawdziłem i w sumie działa, ale u mnie ustawił się na stałe chiński, na razie więc zainstalowałem mi fit.

Mam takie pytanie, czy podczas treningu bez mi fit jest połączenie z GPS telefonu?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wam też ciągle zamyka Mifit ew. co pół godz, tenże każe ponownie włączyć bluetooth? Z tą samą wersją MIfit (ver.4.07) i Miband2 nie miałam takiego problemu. Nie wspomnę o tym, że mi bluetooth potrafi zjeść ze 30% baterii przez 2h...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi fit pracuje stabilnie, nawet chyba nie drenuje teraz specjalnie baterii. Spróbuj może wyczyścić dane aplikacji i ewentualnie podłącz opaskę od nowa. Dla mnie mi fit podaje za mało informacji, np. czemu nie podaję liczby przepłyniętych długości basenu, tylko wzięte z kosmosu odległości? Podobnie, opaska miała wykrywać styl, no i może to robi, ale chciałbym wiedzieć ile długości było jakim stylem..... a mi fit podaje -np. styl zmienny 2,5 km (co jest bzdurą bo realnie przepłynąłem ok 1,5  km w ty, czasie)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież n&f ma normalnie uprawnienia GPS, i w trakcie treningu rejestruje mapę. Z ciekawości sprawdzę (bo w sumie nie używam obecnie) w wolnej chwili czy rejestruje. Chyba że inaczej działa opcja trening uruchamiana z telefonu a inaczej z opaski, to może wtedy faktycznie coś się gryzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bembenek napisał:

Jest tu jakaś pani z chudą rączką i może powiedzieć czy to się nadaje dla takiej osoby? Tzn. czy w ogóle będzie przylegać do ręki i mierzyć puls, oraz, co równie ważne, czy taka wielka cegła na nadgarstku nie wygląda groteskowo? Na zdjęciach tak właśnie wygląda, dziwaczny, nieforemny klocek, luźno wiszący na nadgarstku, ale na żywo nie widziałem, a chciałbym kupić na prezent, boję się, że trafi do kosza. Widziała BIPa i powiedziała, że w życiu by nie chciała nosić na ręce takiej cegły.

Podejdź do dowolnego sklepu rtv-agd gdzie jeszcze mają mibanda 3 i sam oceń, raczej ciężko ocenić nie znając "parametrów" rączki, która ma to nosić.

Moja młoda założyła mojego starego mibanda 2 i od 3 tygodni nie zdejmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, frrancuz napisał:

Przecież n&f ma normalnie uprawnienia GPS, i w trakcie treningu rejestruje mapę. Z ciekawości sprawdzę (bo w sumie nie używam obecnie) w wolnej chwili czy rejestruje. Chyba że inaczej działa opcja trening uruchamiana z telefonu a inaczej z opaski, to może wtedy faktycznie coś się gryzie.

Wczoraj jak biegałem to jedynie mifit zarejestrował trasę. N&f wykrył jako spacer dlatego od razu go wyrzuciłem. (trening odpalony z opaski) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up faktycznie ustawienie języka w tej wersji nie działa dobrze, ale jak mieliśmy ustawione pl to takie dostaje, choć nie wiem na jak długo.
@frrancuz faktycznie są uprawnienia lokalizacji - ślepy widać jestem, niestety jakburuchomimyvtrening z opaski to n&f z niego nie korzysta.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś robisz źle. Właśnie sprawdziłem. U mnie nie woła miFit w aplikacji.

Jednak po szybkim teście  wola, ale w opasce. No cóż.. dobrze że ja używam tylko godziny i powiadomień :-) Może jeszcze wraz z aktualizacjami dojdzie pełna sprawność.

Edytowane przez frrancuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja (wyjaśnienie) trzeba odinstalować oryginalny MiFit, zainstalować moda z ich stronki i sparowac opaskę, dostaniesz klucz zapisany w pamięci.
Odinstalować mod MiFit, sparować nową opaskę i wpisać key i ma sam działać.

Mate 10 Pro / N&F pro/ MI band 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zagrobelny

Tak. N&f Chyba jako jedyna aplikacja pozwala obecnie działać bez miFit. Sam używam tylko godziny+powiadomienia, bez treningów, tętna, monitora snu, pogody i innych dupereli. Obecnie od dwóch dni(jakoś tak wyszła aktualizacja) mam samo n&f i śmiga bdb.

zalko wspomina o instrukcji do samodzielnego działania n&f. 

Edytowane przez frrancuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@frrancuz Chętnie był zrobił to samo co Ty czyli zainstalował notyfy &fitness bez miFit bo potrzebuję tylko powiadomienia bez innych głupot. Nie znalazłem instrukcji do samodzielnego działania N&F a na stronie aplikacji N&F pisze: "Mi Band 4 support (official app required)"  Sama aplikacja MiFit jest bardzo ciężka prawie 200MB wiec wolałbym się jej pozbyć i używać wyłacznie N&F. Więc gdzie znajdą tą instrukcję instalacji/ moda z jakiej strony pobrać bo @zalko na tą chwilę nie odezwał się?

 

Edytowane przez zagrobelny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dziękuję ja znalazłem przed momentem jeszcze inną aplikację do obsługi opasek w tym mi band 4 i nie tylko. Nieoficjalną  z otwartymi źródłami o nazwie Gadgetbridge która obsluguje wiele opasek i ta aplikacja nie występuje w google play a jest dostępna tutaj: http://gadgetbridge.org/.

-  Lista obsługiwanych funkcji: https://codeberg.org/Freeyourgadget/Gadgetbridge/src/branch/master/FEATURES.md

- Lista zmian (widać obsługę mi band 4):  https://codeberg.org/Freeyourgadget/Gadgetbridge/src/branch/master/CHANGELOG.md

Wygląda na to żę gadgetbridge nie wymaga mifit aani żadnej innej rozbudowanej aplikacji a może przesłać sporo różnych informacji na opaskę w tym również  zadane firmware. Być może to ciekawa alternatywa. Czy ktoś testował?

@zalko Fajnie, spróbuję Twojej instrukcji  na Notify bez MiFit https://www.freemyband.com/. Wygląda na to że tą procedurę freemyband trzeba wykonać i tak przy gadgetbridge i przy innych zewnętrznych aplikacjach do obsługi mi band.

@zalko, @frrancuz Jeszcze wracając do powiadomień smsów które na mojej mi band 4 nie pokazują treści, jakie macie ustawienia wchodząc w domyślną aplikację SMS . wejście poprzez: SMS ->  u góry po prawej stronie 3 kropki -> Ustawienia:

EDIT: ROZWIĄZAŁEM mój problem:  Zawartość SMS nie pokazywała się ponieważ w aplikacji SMS ma być zaznaczona (ON) opcja "Podgląd na ekranie blokady" tak jak w zdjęciu zrzucie poniżej. Nic do tego nie ma opcja globalna o nazwie zbliżonej do "Pokazuj powiadomienia wszystkie na ekranie blokady" którą mam wyłączoną czyli nic mi nie pokazuje. Dziękuję za sugestie i pomysły.

 sms.thumb.jpg.6534eeaa6c4ed3578698bf64685593b3.jpg

 

Edytowane przez zagrobelny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A GPS i sterowanie muzyką?

 

 

Edit:

 

Oinstalowalem mi fit - muzyka zaczęła działać

Zinstalowalem kolejna dzisiaj już betę n&f i mam błąd parowania, czy to znaczy, że muszę generować nowy klucz? Czy może znowu jakiś błąd wersji testowej?

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak nie testowałem opaski to klucz nie powinien się zmienić w starszej wersji działał, a teraz przestał.

 

Edit: Niestety GPS przez samo N&F dalej nie działa, Sterowanie muzyka też chyba jeszcze nie, instaluje mi fit. BTW klucz chyba faktycznie u mnie się zmienił

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ustawień konkretnych powiadomien: sms i email, bardzo tego brakowało, domyślnie wyświetlana się ikonka chat.

 

Edit: pisze jeszcze raz bo się nie zapisało,

 

Klucz faktycznie jest nowy, może jednak zrobiłem przypadkiem jakiś reset

GPS niestety dalej nie działa przez n&f

Zainstalowałem z powrotem mi fit

 

Niestety sterowanie muzyka przestało działać, nie ważne czy mam mi fit czy, n&f sprawdzałem chyba w każdej możliwej kombinacji.

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...