Skocz do zawartości

Mi Band 4 - dyskusja ogólna


zaba44

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie też używam Mi Band Tools + MiFit. Według mnie idealne połączenie. Jest wszystko to, co potrzebuje. W N&F za dużo jest tego napakowane. Opcje kłócą się ze sobą wzajemnie. Mam wrażenie, że jedna opcja wyklucza drugą w N&F. Kolokwialnie mówiąc - za dużo jest nasrane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Adamerio napisał:

Podczas treningu "rower" nie tworzy mi wykresu wysokości w apce MiFit - ma ktoś podobny problem lub wie jak go rozwiązać? Wszystkie pozostałe dane są ok.

Jaki telefon? Generalnie dane te są zaciągane z telefonu i jego GPS. Więc może tu jest problem.

U mnie na LG G6 wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj w końcu znalazłem czas na krótką przejażdżkę rowerem. Załączyłem trening na opasce, ale dziwnym trafem nie wyświetlało mojej prędkości. Załączyłem następnie trening rowerem za pomocą Mi Fit - efekt był ten sam, brak wyświetlania mojej prędkości.

Spoiler

3173f33abf0ad77076e809577a0e221d.jpg


Postanowiłem włączyć dodatkowo aplikację Runtastic i zacząłem jechać. W trakcie jazdy opaska dziwnie wariowała, np. po przejechaniu 100m twierdziła, że minął 1 km. Gdy skończyłem trasę, mocno się zaskoczyłem:

Spoiler

fbe1a5ab10da648b7a315c0e3563e05f.jpg

92c3f1e5b7d5908bb177f34075b30d84.jpg

748f84d8d5863891a96818016fc7202a.jpg

 

Najśmieszniejsze było, że w podsumowaniu opaska stwierdziła, że osiągnąłem rowerem prędkość 144 km/h. Wow!
Trasa wyglądała bardzo pokracznie, do tego był brak mapy. Dla porównania wyniki z Runtastic:

Spoiler


1c73e9e5978742a8708bddb4ea998a5c.jpgdfc5ff5ca9e9ec785a19a81dad075e38.jpg

Jak to u was wygląda, też takie problemy? Oczywiście próbowałem włączyć i wyłączyć. ;) 

1 godzinę temu, Adamerio napisał:

Podczas treningu "rower" nie tworzy mi wykresu wysokości w apce MiFit - ma ktoś podobny problem lub wie jak go rozwiązać? Wszystkie pozostałe dane są ok.

U mnie w "Przewyższenie" i "Podjazd' brak danych. Jednak takiego wykresu nie widzę nigdzie by się wyświetlał. Może dlatego, że GPS wariował... A jak reszta u Ciebie, sprawdziłeś inną aplikacją czy dobrze te dane zostały wskazane?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchamianie treningu z opaski generalnie nie działa dobrze. Przynajmniej u mnie. Wygląda to tak, że na opasce wszystko startuje, a na telefonie już nie. Paradoksalnie po uruchomieniu treningu z opaski i za chwilę na telefonie, po jego zakończeniu miałem zapisane dwa treningi w tym samym czasie.

Być może trzeba "przejść" cały trening na opasce i go zsynchronizować z telefonem. Może ktoś już tak miał i opisze czy wszystkie dane, włącznie z trasą na mapie, się przenoszą do telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Treningi z tej opaski to porażka w każdym calu. XD 

Tam nic nie pokazuje tak,  jak trzeba. 

Dowolna apka do rejestracji śladu gps zrobi to dobrze, a MitFit kładzie zapis śladu w każdym calu - nie wiem, jak oni tak mogli tak to zepsuć. 

A prędkość nie rzadko na rowerze mam idealnie stałą.  :D

O pomiarze plusu podczas treningu już nie wspomnę,  tak to się dzieje. XD

XD

M...

Edytowane przez mediana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się mam pytanie o właśnie treningi. Na mi band 3 ostatnio na rowerze znikły mi informacje o przewyższeniach. I teraz nie wiem czy to wina wykastrowanego mi9, który nie ma barometru czy oni cos popsuli? Bo wczesniej na mi5 i mi8 mialem pokazane przewyzszenia, a tu lipa. Tamte telefony mialy barometr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewyższenia są z mapy i każdy program, apka korzysta z innego algorytmu pomiaru.

Garmin korzysta z barometru i ma wewnętrzny wysokościomierz, ale cenowo to inna bajka.

Wrzucicie na fona Endomondo czy Stravę i już macie sensowny zapis aktywności,  do tego opaska na klatę z pulsem i już macie sensowny puls, a nie nic nie zgadzający się puls z Banda 4 czy innych podobnych opasek.

Wiem, wiem powtarzam to, jak mantrę.  :)

M...

Edytowane przez mediana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Mibandzior napisał:

A korzysta ktoś z aplikacji mi band maps

Nie korzystałem, ale podobną opcję ma Notify i działa to nawet fajnie, bo pokazuje dużą strzałkę, odległość, czas itd. Na rowerze przydatne. Działa to jako zmiana tarczy, gdy dane się zmieniają to tarcza się aktualizuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamil Kupiec

Pobaw się każdą kilka dni w wersji free i oceń. Nikt za ciebie nie oceni "komfortu użytkowania".

@mediana

Mbm dziala (albo działało na mb3) bez mifita? Ma synchro z goglefit(potrzebuje do pokemonGO)? Ma opcję opóźnienia powiadomień oraz powiadomień po ponownym sparowaniu?

Edytowane przez frrancuz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...