Skocz do zawartości

Mi Band 4 - dyskusja ogólna


zaba44

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, bosniak napisał:

ale podobno jakiś komunikat irytujacy wysyła? Tutaj jakis gość na to narzekał ./

Żadnego komunikatu absolutnie nie wysyła. Po prostu jest dodatkowa opcja Alipay w menu i w niczym to nie przeszkadza.

Różnica jest też taka MIĘDZY CN a EU, że jak z poziomu tarczy zegarka przesuwasz ekran w lewo i w prawo to masz  <- tu i tu -> sterowanie muzyką a w cn <- z tej strony masz sterowanie muzyka a z tej -> Alipay . Żaden problem. 

 

Po aktualizacji do PL języka (wersji chińskiej), nie znika Alipay z menu. 

 

Mi dziś rano na chińskiej wersji szybciutko wjechała aktualizacja i też mam już język polski.

Edytowane przez Reedukacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bosniak napisał:

ale podobno jakiś komunikat irytujacy wysyła? Tutaj jakis gość na to narzekał ./

Narzekał na to, że robiąc gest w prawą stronę wchodzi w AliPay, które u nas nie ma zastosowania (mi osobiście to nie przeszkadza, nie robię gestu w prawo). Na Globalu robiąc gest w prawą stronę nic się nie dzieje - na tym polega różnica. Gest w lewo przechodzi do kontroli muzyki. Reszta jest dosłownie ta sama. Jest jeszcze wersja NFC, która jest tylko i wyłącznie w wersji CN (posiada wbudowany mikrofon, Xiao AI), ale to można od razu rozróżnić po lekko innym przodzie (zamiast przycisku z obrazkiem okręgu, jest obrazem odwróconej litery U).

Tak wygląda pudełko od Mi Band 4 NFC (tylko CN):

image.png

Jest dodatkowo znaczek NFC. Tak sama opaska:

67359252_2624767757556730_10353783171186

Różnica w wyglądzie dotykowego przycisku. Dla porównania zwykły Mi Band 4 CN (bez NFC):

67884815_377112403006184_475750198778265

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, mediana napisał:

@MarjoAG

W jakimś porównaniu było podane, że z NCF jest mniejsza bateria i miało by to sens.

A kitajce robią takie same pudełka. :P

M...

Pudełko jest inne dla wersji z NFC i bez. Wersja z NFC jest droższa i wątpię, że ktoś kto polował na cebulę kupiłby taką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienię troche temat, 

wpadło mi menu PL

IMG_20190801_215753.thumb.jpg.38178e1f8c68b04fcb83d6bf2a764003.jpg

 ale nie pokazuje mi mapy treningu. wywala błąd, spotkał się ktoś  tym i coś pokombinował? Przed aktualizacją nie miałem takiego problemy. Mapy treningu i wszystkie wykresy działały poprawnie

Screenshot_2019-08-01-21-58-29-557_com.xiaomi_hm.health.thumb.png.f19dc59f7a87f5f23451f436b1d860e6.png

Edytowane przez konraddziedzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z powiadomieniami. Opaska w ogóle nie informuje o połączeniach, smsach itp. W mi fit po przełączeniu suwaka wyskakuje komunikat "Aby otrzymywać informacje o połączeniach przychodzących zaktualizuj telefon do najnowszej wersji MIUI. Telefon ma najnowszą wersję. Ktoś ma jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w miFit. Tryb nocny to zmiana jasności wyświetlacza na 1.

11 godzin temu, martini9008 napisał:

Po aktualizacji opaski do języka polskiego mam wrażenie jakby czcionka powiadomień była mniejsza, ma ktos też takie wrażenie?? Jest możliwość jakoś ja powiększyć?? 

Jest mniejsza. Nie ma takiej opcji.

11 godzin temu, Geno85 napisał:

i Notify &... wykasowal mi wiekszosc z opcji opaski.... nie mam nawet opcji zeby ja przywrocic do ustawien fabrycznych. Ktos pomoze? wie ocb?

Może zmieniłeś ilość opcji wyświetlanych w opasce? I dlatego nie masz tych menusów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Przemo1995 napisał:

Witam,czy wie ktoś jak ustawić w mi band 4 tryb "nie przeszkadzać" np.od godziny powiedzmy do 21 do 7 zeby opaska nie wibrowala,próbowałem szukać tego trybu ale w mifit jest tylko "tryb nocny" i nie działa.z góry dzięki za odpowiedz

Tego nie ustawia się w mifit tylko w ustawieniach dźwięku telefonu.

U mnie ikonka księżyca pojawia się w telefonie i na opasce jednocześnie, zgodnie z harmonogramem z ustawień w telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@niejestemprogramista

Premium. 

@zygzak

Ale wtedy nie masz też w telefonie. A w n&f może być ustawione niezależnie. Telefon może dzwonić/powiadamiać a w konkretnych godzinach opaska już nie powidamia. miFit nie ma takiej opcji, po prostu "reaguje" na opcje w telefonie. Działa to tez w drugą stronę. Czasem nie chce na telefonie nic, a na opasce tak. 

Edytowane przez frrancuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zygzak napisał:

Tego nie ustawia się w mifit tylko w ustawieniach dźwięku telefonu.

U mnie ikonka księżyca pojawia się w telefonie i na opasce jednocześnie, zgodnie z harmonogramem z ustawień w telefonie.

Moglbys dokładnie napisać jak to zrobić jak włączę tryb nie przeszkadzać w telefonie to dalej opaska wibruje jak przyjdzie jakieś powiadomienie wyciszenie telefonu to samo

Edytowane przez Przemo1995
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, enci napisał:

No właśnie, mi z mifit zniknęła opcja nie przeszkadzać po dzisiejszej przesiadce na mi banda 4. Czy tylko ja mam tak problem?

Ja jej też nie mam wydaje mi się że miałem jak miałem mibanda 3 to była taka opcja w mifit,nwm teraz jak to zrobić żeby działało nie chce mi się tego robić przez inne programy,to jest jedna z najbardziej trywialnych rzeczy które powinny być w opcjach logiczne że ktoś nie chce żeby 24h na dobe wibrowala opaska.....

Edytowane przez Przemo1995
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Przemo1995 napisał:

Moglbys dokładnie napisać jak to zrobić jak włączę tryb nie przeszkadzać w telefonie to dalej opaska wibruje jak przyjdzie jakieś powiadomienie wyciszenie telefonu to samo

Cholera chyba jednak namieszałem. Faktycznie zawsze tak miałem ustawione, że tryb "Nie przeszkadzać" włączał się w telefonie i opasce o tej samej porze. Teraz z ustawień w mifit zniknęło i włącza się bezpośrednio w opasce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się przypomniało, że dawno dawno temu kupiłem też tę aplikację: https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.zdenekhorak.mibandtools&hl=pl. Początkowo wydawała mi się mało funkcjonalna w porównaniu do Notify... ale teraz zacząłem jej używać i pomimo prostoty to spełnia swoje zadanie idealnie. Prosi o dostęp do roota i teraz nie ma problemów z opaską wracającą z angielskiego do języka polskiego/chińskiego. Oprócz tego możliwość personalizacji powiadomień oraz gestów. Po prostu jest idealnie. Do tego nie widziałem takiej opcji, ale chyba automatycznie zamienia emotikony na znaki. Notify jest fajne jako zamiennik Mi Fit w treningach, ale powinni ogarnąć to ułożenie menu bo są te ustawienia strasznie porozrzucane dla różnych wersji opasek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...