Skocz do zawartości

Mi Band 4 - dyskusja ogólna


zaba44

Rekomendowane odpowiedzi

mi to wogolw dziwnie sie zachowuje.... niby nie jest polaczona a sie synchronizuje;]

 

 

Czy to ze pokazuje mi puls w Mi fit z godzinnym opoznieniem to normalne? czy cos jest do ustawienia? 

Edytowane przez Geno85
dodanie pytania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mediana napisał:

Jaki macie puls spoczynkowy ? 

M...

Według Garmina 935 to 42bpm, ale trenuje bieganie i biegam ultramaratony górskie. Mi band 3 i 4 pokazuje też podobnie, ale odczyty podczas treningu są mało miarodajne gdy jest zmienne tempo. Odczyt jest opóźniony.

Screenshot_20190730-212029__01.jpg

Edytowane przez Fear87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 20 lat kolarstwo i mam podobny puls.

Ciekaw jestem, jaki ma puls spoczynkowy osoba , która nie trenuje. :))

Jak nie mam treningu to mam średni dobowy puls w okolicach 60-65. :D

A co do mało miarodajnych odczytów pulsu z Banda 4 (czy innych tego typu opasek) przy zmiennej intensywności , to napisałeś to samo co ja parę minut wcześniej  w wątku "Endomondo Mi band 4" .  XDD

Ba ! Band 4 czasem potrafi pominąć duży interwałowy skok pulsu. 

M...

 

Edytowane przez mediana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi mi fit pokazuje dosyć różne wartości, od jakiś 48 czasem nawet do prawie 60 (57-58), jak jestem rozluźniony to mam ok 45-55, jak specjalnie się wyciszam i uspokajam oddech to może być mniej, ale ja mam niskie tętno od małego (ale teraz to już 45 na karku).

Nie mogę powiedzieć, że nic nie trenuje, ale nie biegam (amatorsko karate, kiedyś sporo pływania - teraz mniej, sporo chodzę). 

Pytałem też kiedyś młodzieży na karate, to tętno spoczynkowe (jeszcze na mi bandzie 2) mieli podobne. Mi band niezwykle rzadko pokazuje mi wyższe wartości 120-130 to już jest sporo, testowałem wiele opasek i pomiar z orbitreka, wartości są zwykle zbliżone (Amazfit Stratos potrafił się zawiesić na 90 bpm, jak już niemal padałem...). Dobrze założoney mi band 4 wydaje się mierzyć tętno całkiem nieźle (oglądałem ostatnio zapis z spaceru 25 km po Pieninach i zgadzało się z odczuciem subiektywnym na trasie i wreszcie wchodziłem powyżej 150 bpm).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2019 o 11:43, Riva2000 napisał:

Czyli typowa olewka od xiaomi na polski rynek wyczekiwanie na spolszczenie aż łaskawie dadzą a znając życie to juz maja przetłumaczone na wszystkie języki to zamiast dac odrazu global to cykają tak co miesiąc po jednym chory marketing moim zdaniem to powinno być tak wychodzi opaska i odrazu we wszystkich językach, jesteśmy w 21 wieku i w unii europejskiej i wszystkie języki to powinien być wymuszony standart a nie wyczekiwanie miesiącami aż dany producent sobie łaskawie doda język do urządzenia czy aplikacji wkurza mnie takie cos...a co do allegro to wiem ze wciskaja kity aby sprzedać i wprowadzają ludzi w błąd... 

Co z tego, że Polska jest w unii europejskiej skoro oficjalnie u nas Mi Band 4 jeszcze nie jest sprzedawany a jego producent nie jest z kraju należącego do UE ani nie produkuje opasek w UE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tętno spoczynkowe w ciągu dnia także 46 -50. W nocy jest w stanie spaść nawet do 37, 40 to norma. Ale mam bardzo aktywna pracę fizyczna, podnoszenie ciezarow, a potem jeszcze biegam. Kiedyś nawet w szpitalu pielęgniarka już chodziła nerwowa i się mnie pytało czy coś trenuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa problemy z opaską:

1. Nie wiem dlaczego dostaje zawsze dwa razy to samo powiadomienie na opasce, nie ma różnicy z jakiego programu, zauważyłem, że jedno ma "nagłówek + treść" a drugie nagłówek: + treść", używam tylko oficjalnego mi fit.

2. Druga sprawa, mam ustawione HR na automatyczne + wykrywanie snu z częstotliwością 10m a mimo używania już ponad tydzień opaski mi fit cały czas pokazuje no heart rate data, żadnych wykresów, żadnego spoczynkowego HR (jedynie pokazuje odczyty ręcznie wywołane),, jak przez chwilę sprawdzałem program notify tam wykres HR był. Ktoś miał podobne problemy, albo wie jak je rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opaska doszła wczoraj. Kupiona w sklepie internetowym ProLine (mają chyba własny kanał dystrybucji, bo sporo też małego agd od Xiaomi w ofercie) Przesiadka z MB3 jak najbardziej sympatyczna. Kolorowy ekran wreszcie daje radę w słońcu, możliwości zmieniania tarcz też na razie bawi... a poza tym są nadal wady poprzednika, jak np. niemożność sprawdzenia godziny przy odpalonym treningu :mellow:

Z nowych ficzerów zauważyłem automatycznie znikające powiadomienia po otwarciu ich na telefonie. Brak spolszczenia mnie nie boli, ale krzaki zamiast polskich znaków w powiadomieniach już bardziej. Cóż, trzeba przeczekać.

Wibracje też jakby delikatniejsze, a w trakcie dwóch treningów na rowerze opaska nie straciła połączenia z telefonem, co na "trójce" działo się niestety ostatnio bardzo często

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zalko napisał:

Proszę mi podpowiedzieć czy zmiana utworu na opasce działa tylko przy włączonych słuchawkach i czy obsługuje wybrane odtwarzacze lub streamy czy każdy włączony?

Mate 10 Pro / N&F pro/ MI band 3
 

Witam powinno działać bez słuchawek.   Jak słucham na głośniku muzyki, który jest połączony z tel a tel z zegarkiem to wtedy mogę zmieniać muzykę przyciszać i pogłaszać. 

Posiadam Mi band 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam powinno działać bez słuchawek.   Jak słucham na głośniku muzyki, który jest połączony z tel a tel z zegarkiem to wtedy mogę zmieniać muzykę przyciszać i pogłaszać. 
Posiadam Mi band 4
Ok ale nadal nie wiem czy tylko określone odtwarzacze czy bez różnicy np. Poweramp, systemowa muzyka, YT...

Mate 10 Pro / N&F pro/ MI band 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sterowania muzyką z poziomu opaski, to przy włączonej apce spotify i sparowanym pixelem z głośnikiem BT, mogę sterować muzyką na zasadzie play/stop i nastepny kawałek oraz pogloszanie/ściszanie. Wstecz nie działa w moim przypadki, klikałem po różnych powierzchniach pastylki w okolicy tego przycisku, ale bez rezultatu ;), mam wersję CN, może przy jakieś aktualizacji to naprawią heh.

Mam pytanie, gdzie w apce MiFit zmieniacie ustawienia opaski, by nie mierzyła ciągle pulsu? Bateria mi schodzi dość intensywnie przy obecnych defaultowych ustawieniach, mniemam że to m.in kwestia właśnie ciągłego monitorowania pulsu, a chętnie bym tę częstotliwość zmienił na mniejszą, by trochę baterii oszczędzić (ostatnio 15% w półtora dnia mi spadła na wyjeździe w delegacji, akurat jak ładowarki nie brałem no i pół dnia nie mierzyło poglądowo ani kroków, ani dystansu :)

Jak są jakieś jeszcze kluczowe opcje, które należy sprawdzić i może inaczej ustawić przy tym, jak się chce by bateria trzymała >15 dni, będę wdzięczny za sugestie w odpowiedzi.

Pzdr i czekamy na gruby update, może już z językiem pl wkrótce :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@niejestemprogramista

Mi z pełnym monitoringiem pulsu za dnia plus podczas snu to max 10% na dobę,  a średnio to ok. 8% czyli bdb. 

A to dopiero trzecie ładowanie.  

W "Wykrywaniu tętna" zmieniamy ten monitoring. 

M...

Edytowane przez mediana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupic ta opaske i zastanawiam sie czy wersje CN czy global, różnica 20 zł w cenie, co jest nie halo z tą CN i jaki to kpomunikat wywala, czy da się z tym żyć?
Na 99% nie ma różnicy. W wersji CN jest opcja Alipay.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Masz dwie wersje CN, z NFC i bez. Kup na aukcji tą tańszą bez NFC i tyle.
Jeden ze sklepów stworzył tabelę CN vs GLOBAL. Różnice: CN ma NFC (działa tylko w Chinach), wspiera Xiaomi AI; GLOBAL tego nie ma. Ma za to większą baterię, czyli reklamowany stand by do 20 dni. CN ma do 15 dni.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Hubi75 napisał:

Jeden ze sklepów stworzył tabelę CN vs GLOBAL. Różnice: CN ma NFC (działa tylko w Chinach), wspiera Xiaomi AI; GLOBAL tego nie ma. Ma za to większą baterię, czyli reklamowany stand by do 20 dni. CN ma do 15 dni.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 

Jest wersja CN bez NFC.

Edytowane przez Fear87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden ze sklepów stworzył tabelę CN vs GLOBAL. Różnice: CN ma NFC (działa tylko w Chinach), wspiera Xiaomi AI; GLOBAL tego nie ma. Ma za to większą baterię, czyli reklamowany stand by do 20 dni. CN ma do 15 dni.  

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

 

 

Bateria to jest to samo co w wersji global.  

Pudełko wersji CN, bateria to 135mAh

19d5ed6177bb86efdcd4eee94697a883.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...