Skocz do zawartości

Mi Band 4 - dyskusja ogólna


zaba44

Rekomendowane odpowiedzi

Po ok. trzech tygodniach użytkowania zauważyłem u siebie problem z baterią. Jak naładowałem do pełna opaskę to przez sześć dni trzymała bateria dobrze. Wczoraj miałem ok.50% . Dzisiaj rano już było 20% i po dwóch godzinach spadło do 15%. Nic w ustawieniach nie grzebałem od wczoraj.Jak tak dalej będzie i to się nie unormuje to lipa straszna. Zobaczę jeszcze jak przez kilka tygodni będzie i jak się to nie poprawi,to trzeba będzie sprzedać opaskę.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się odsyłać do Chin opaski. Jak będę sprzedawać to poinformuje kupującego o tej przypadłości i każdy kupuje wtedy świadomie i na własną odpowiedzialność
Może to jakaś wada w oprogramowaniu? Dzisiaj zaktualizował mi się firmware w opasce i zobaczymy jak to będzie za tydzień.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opasce chińskiej update firmware do wersji .48 niewiele chyba wniósł? Polskiego póki co dalej nie ma, aktualizacja dała możliwość korzystania z języka niemieckiego m.in. już odblokowanego. Mogliby w następnym rzucie dać ten nasz już odblokowany polski ;)

Wysłane z mojego Pixel 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ChrisG napisał:

Witam. Jaki zasięg ma BT w MiBandzie4? Tzn. jaki dystans może dzielić opaskę od telefonu? Chodzi mi głównie o powiadomienia.

Właśnie dlatego cały czas używam n&f bo wysyła powiadomienia które przyszły jak nie byliśmy połączeni po ponownym połączeniu.  Mogliby dodać taką funkcję  i wystarczyło by mi mieć wtedy miFit

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zasięgu to jak zostawiłem tel w domu do około 20 m odemnie. Miałem sygnał bo ktoś dzwoni. Trochę mnie to zdziwiło bo na starszej opasce to po za domem prawie zero lacznosci. Za to na wolnej przestrzeni gdzie można powiedzieć, że telefon i opaska "się widziały" be przeszkód typu drzewo, odeszlem na ok 120m i była łączność. Z drugiego tel dzwoniłem na ten oddalony i normalnie na opasce widać było połączenie i SMS. Dla mnie to ładny wynik.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie a mianowicie mam opaskę połączona z telefonem przychodzą powiadomienia normalnie a jak wejdę w notifications jest pusto. Wygląda to tak jakby po jakimś czasie powiedzmy 10 min wszystkie powiadomienia były kasowane z pamięci samoczynnie. Zauważył ktoś podobny przypadek?? Okazuje się że po przeczytaniu wiadomości powiadomienie znika, chodzi o snapchat i messegera. Jest inaczej niż w mi band 3. Przepraszam za niedopatrzenie. 

Edytowane przez martini9008
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa bez problemu. 

12 godzin temu, blue eye napisał:

Sorry ale patrzyłem i nie mogę znaleźć Podasz ścieżkę jak się do tego dostać?  Chyba że mam starą aplikację...

Wybierasz aktywność (np. bieganie) i pokazuje się mapka, a w jej prawym górnym rogu kółko zębate. W to kółko naduszasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie działa prawidłowo pomiar treningu wybrany z poziomu opaski. Wybieram jazdę na rowerze i kiedy zakończę trening (też z poziomu opaski) to w aplikacji są totalne bzdury co do odległości, prędkości i GPS'a.

Jeśli ten sam trening rozpocznę z poziomu aplikacji (Mi Fit) na telefonie to wszystko jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Raffaello napisał:

U mnie też nie działa prawidłowo pomiar treningu wybrany z poziomu opaski. Wybieram jazdę na rowerze i kiedy zakończę trening (też z poziomu opaski) to w aplikacji są totalne bzdury co do odległości, prędkości i GPS'a.

Jeśli ten sam trening rozpocznę z poziomu aplikacji (Mi Fit) na telefonie to wszystko jest OK.

u mnie nalicza raz tyle , czyli 62 km jazdy na rowerze  zamiast 31 ...  a znów podczas chodzenia po bieżni przez 1.5 h  mam spalone  wg Notify: 1023 kcal  ;) , Endo z pulsem 632 kcal , Mi Fit 247 kcal 

... Zdecydowanie wolę Notify  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości wczoraj wsiadłem na rower miejski, odpaliłem w telefonie gpsa i rozpocząłem przejazd (15min) z aktywności na opasce. Sprawdziłem po wykonaniu tej trasy ok 1.5km i w między czasie szybkie zakupy w Żabce, poprawnie mi wskazało przejazd i nawet kręcenie się w sklepie rysowało bardziej lub mniej dokładnie ;p. 'trening' zacząłem i zakończyłem z poziomu mibanda. Pokazało spalonych +-57kcal w apce mifit więc prawidłowo wydaje mi się default_wink.png.

 

Pytanie do was, jak ćwiczycie np cardio na siłowni na rowerku stacjonarnym i bieżni - uruchamiacie na opasce z poziomu menu aktywności przy tej pierwszej opcji "exercise", żeby zaliczało wam spalone kcal z rowerka, czy do stacjonarnego w pomieszczeniu mimo wszystko wybierzecie "cycling"? Która opcja lepiej i dokładniej te poglądowe spalone kcal podczas treningu pokaże potem w aplikacji, bez dublowania wartości żeby potem prawidłowo sobie wpisać do prowadzonego bilansu wydatek energetyczny ;)?

 

Wysłane z mojego Pixel 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w z pomiarem pulsu non stop puls pomiar plusu we śnie to dokładnie 10% baterii na dobę, ale już bardziej nie da się tej opaski obciążyć ! 

I jestem dopiero po drugim ładowaniu czyli bateria jeszcze nie ma pełnej mocy.  :)

M...

Edytowane przez mediana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, misiak30 napisał:

u mnie nalicza raz tyle , czyli 62 km jazdy na rowerze  zamiast 31 ...  a znów podczas chodzenia po bieżni przez 1.5 h  mam spalone  wg Notify: 1023 kcal  ;) , Endo z pulsem 632 kcal , Mi Fit 247 kcal 

... Zdecydowanie wolę Notify  :D

Nie do pomyślenia w moim BIPie, tam wszystko za każdym razem działa, po co mi takie urządzenie, które mi nie pomaga w żaden sposób. Chciałem dla żony, aby zmotywować ją do większej aktywności fizycznej, ale chyba lepsza jest starsza wersja opaski, co?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...