Skocz do zawartości

Mi Band 4 - dyskusja ogólna


zaba44

Rekomendowane odpowiedzi

Wlaśnie przejechałam okolo 70km.. wyjeżdżając miałam 826kroków, a po przyjechaniu na miejsce 2214 kroków. Uruchomiona zostala etykieta zachowania. Ciekawe czy się czegos ta opaska nauczy ;) Bo jezdzac nawet po miescie na krotkie dystanse tez zlicza kroki. 

Dziś również powrót tą trasą wiec porównam wyniki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na nowym forum. 

Chciałem sprawić mi banda 4 dla żony, ale język polski to podstawa. Na allegro znalazłem masę ofert z polskim językiem. W opisie jet informacja, że po aktualizacji opaski pojawi się polski interfejs. Przejrzałem cały wątek i nie znalazłem żadnej potwierdzonej informacji jakoby tak miało być. Prosił bym o info. 

Sam posiadam BIPa, jestem z niego zadowolony, lecz sam wyświetlacz jest kiepski jakościowo przez zastosowaną technologię. Wolał bym amoled nawet kosztem baterii. Szkoda że mi band 4 nie posiada GPS-a, nie wyobrażam sobie opaski bez śledzenia trasy. Zawsze jak idę biegać to bez telefonu. Może w kolejnej wersji się GPS pojawi. 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szczupak90

Piszą, że po aktualizacji język polski ale w sensie "kiedyś, jak będzie aktualizacją i dodadzą polski to będzie". Takie trochę naciąganie prawdy na obecny czas. Póki co jest angielski, chiński i francuski(dodany nie dawno, bo również go nie było na początku). Inne języki mają być (przynajmniej te same co w poprzedniej wersji). Na razie jednak nie do końca wiadomo kiedy. Polski będzie na pewno. Nie wiem na jakich rynkach już oficjalnie jest mb4, możliwe że od tego jest uzależnione udostępnianie tłumaczenia. U nas u oficjalnego importera jeszcze premiery nie było.

Edytowane przez frrancuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi z kolei angielski nie przeszkadza, a nawet go preferuję w chińskich produktach. Polskie tłumaczenia bywają nie tylko językowo żenujące ale wręcz mylące. Nie raz i nie dwa zdarzyło mi się, że dopiero z angielskiej wersji zrozumiałem o co chińczykowi chodziło.

Póki co angielski mi się utrzymuje w chińskiej wersji MB4 z nfc tak długo, póki nie stracę połączenia BT między fonem a opaską. Po ponownym połączeniu wraca chiński.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam serwer china - innego nie używam

Wylogowałem się. Wyczyściłem dane. Odinstalowałem mihome. Zrestartowałem telefon. Zainstalowałem 5.5.39... nie ma opaski :-(

Dodam że w MiFit mam ustawione "discoverable on" i "pairing restriction off" żeby nie było. MB4 powinien być wykrywany przez inne apki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2019 o 18:01, niejestemprogramista napisał:

Pytanie, czy taki wynik spalonych kcal prezentowany przy danej jak niżej ilości kroków wykonanych dzisiejszego dnia, w apce mi band master ma sens? Mi fit pokazuje ok ~250 kcal przy 15k kroków, a mi band master prawie 700, co stanowi dość duży rozrzut i urodziło mi się w głowie takie pytanie, która apka precyzyjniej mierzy te ilość poglądowa spalonych kalorii default_wink.png.

Opaska pokazuje dla przykładu 330 na statusie.

U mnie też rozbieżności są.

Przy 5862 kroków:

- Mi Fit -> 127 kcal

- Mi Band Master -> 403 kcal

- Opaska -> 175 kcal

Nie wiem skąd takie różnice... :unsure:

Edytowane przez skrot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opaski sportowe typu miband nie mierzą spalonych kcal, a jedynie "zgadują" rezultat na podstawie danych z rozmaitych czujników, danych wprowadzonych z góry przez użytkownika i algorytmów własnych i zewnętrznych apek. Dokładność tego jest praktycznie żadna jeśli chodzi o jednostki bezwględne. Można co najwyżej trzymać się jednego urządzenia, jednej apki, jednych ustawień i porównywać wyniki na zasadzie dziś było mniej lub więcej :)

Wiem co pisze bo miałem do czynienia ze sportem profesjonalnym i sprzętem, który nie jedynie "wyliczał" lecz realnie mierzył wydatek energetyczny organizmu. Różnice w wynikach w porównaniu do zwykłych, nawet topowych zegarków, opasek, pulsometrów były kosmiczne.

Tak więc nie spinałbym się ile miband pokazuje kcal, bo to są informacje poglądowo-rozrywkowe ;)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale po coś tych opasek używamy i nosimy je na nadgarstku, aby korzystać mniej lub bardziej dokładnie z ich pomiarów i wyliczeń :). U mnie np chodzi o wpisywanie ilości kcal 'spalonych' w ciągu dnia do apki myfitnesspal aby utrzymać deficyt kaloryczny względnie. Z czegoś te pomiary kcal muszę brać :), a zdziwiło mnie to jak duża rozbieżność może być między apka oficjalna mifit a tym mi band master. To że opaska w statusie pokazuje inaczej niż apka, która przecież synchronizuje się z danymi opaski też nie świadczy zbyt dobrze o produkcie

Wysłane z mojego Pixel 3 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kwestia oczekiwań i związanych z nimi rozczarowań. Nie można żądać od mibanda zbyt wiele :)

Nawet w porównaniu do zliczania kroków - liczenie kalorii jest o wiele bardziej skomplikowane i arbitralne. Kroki są liczone z ruchu ręki i wychodzi to lepiej lub gorzej. Kalorie są liczone z uśrednień danych, przeciętnych wzorców kosztu metabolicznego aktywności dla przeciętnego (zdrowego) użytkownika, z uwzględnieniem m.in. płci, masy ciała, wieku, stopnia wytrenowania, pulsu (kluczowy parametr) itd. Jest takie ładne słowo: estymacja ;) brzmi lepiej niż zgadywanie, więc: miband estymuje spalone kalorie. Nie wiem ile parametrów nasza opaska bierze pod uwagę, ale nie przypuszczam że tyle, ile znacznie droższe i przeznaczone dla sportowców urządzenia, których dokładność i tak ma się nijak do rzeczywistości.

Takie są realia.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam mb master, ale jeśli ma opcję pomiaru ze stale włączonym pulsometrem to podejrzewam że obliczy dokładniej. miFit sprawdza cyklicznie (chyba co 5 minut). Można iść po płaskim terenie a mozna iść pod górkę. Niby kroki te same, ale jeżeliby mbMaster sprawdzał stałe puls to z automatu wyliczy wyższe spalanie. Tak mi się wydaje. Ale, co ja tam wiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki (pro)tip:

Jeżeli dane dot. spalonych kalorii są rozbieżne np. prosto z opaski, z jednej apki i z innej, to należy wybrać te mniejsze wartości i ich się trzymać. Będzie to miało sens ze względu na cel całej zabawy w liczenie i kontrolowanie kalorii zarówno przyjmowanych jak i wydatkowanych. Przy założeniu że określona aktywność zużywa mniej kcal trzeba będzie po prostu być bardziej aktywnym. Prawdopodobieństwo osiągnięcia celu wtedy wzrasta, czyż nie? ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Band 4 od wczoraj.

Przeskok z Mi  Band 2.

Przyszedł rozładowany, po naładowaniu do 100%, podczas dwóch aktualizacji poziom baterii szybko spadł do 86%.Mam nadzieję, że po 3-4 ładowaniach bateria zyska na mocy. 

Sama opaska o.k., ale jest trochę duża,  a przede wszystkim ma dużą grubość vs Mi Band 2 a to przy śnie już przeszkadza. XD.

Duży plus to jasny wyświetlacz. 

Możecie ustawić alarmy budzenia z samej opaski ?  W recenzji tabletowo można.  :D

M...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mi się wydawało że w samym MiBand są alarmy niezależne od telefonu  jednak 

"Niektóre z funkcji zostały rozbudowane względem poprzednika, tak więc teraz np. możemy uruchomić alarm z poziomu samej opaski, nie musimy już w tym celu wchodzić do aplikacji na telefonie. Mała rzecz, ale bardzo cieszy, często z niej korzystam."*

Opaska pozwala zdalnie ustawić alarm w mificie(telefonie). Tak to chyba działa. 

*Cytat z tabletowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@frrancuz
Jak zejdziesz na sam dół i wejdziesz w "More" to będzie opcja "Alarm". Tam możesz włączyć alarm na opasce, wcześniej można było tylko przez Mi Fit. Wykorzystane są tam jednak godziny z aplikacji, więc samemu z poziomu opaski innej godziny niż te 10 zdefiniowanych w Mi Fit nie wybierzesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...