Skocz do zawartości

Mi Band 4 - dyskusja ogólna


zaba44

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, pkonrad napisał:

Ta trzecia to wersja na rynek indyjski.

Być może choć gość który wrzucił info na jej temat piszę ze to china i kod sku to potwierdza. Poza tym widzę ze xiaomi już ma gotową furtkę do rozdzielenia firmwaru china i global miejmy nadzieję że z niej nie skorzysta.

"fw": {
            "name": "Mili_cinco.fw",
            "version": "V1.0.2.18"
        },
"fw_latin": {
            "name": "Mili_cinco.fw",
            "version": "V1.0.2.18"
Edytowane przez michal1315
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, michal1315 napisał:

Być może chodź gość który wrzucił info na jej temat piszę ze to china i kod sku to potwierdza. Poza tym widzę ze xiaomi już ma gotową furtkę do rozdzielenia firmwaru china i global miejmy nadzieję że z niej nie skorzysta.


"fw": {
            "name": "Mili_cinco.fw",
            "version": "V1.0.2.18"
        },
"fw_latin": {
            "name": "Mili_cinco.fw",
            "version": "V1.0.2.18"

pewnie skorzysta. Powoli wszystko robią, żeby klienci spoza CN płacili więcej. Zaczeło się od kamer (blokady regionalne), potem odkurzacze, co kolejne?

Edytowane przez akslow
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za sprzęt poza Chinami, sami muszą więcej inwestować. Z czegoś (z nas) jakoś muszą to odzyskać. Poza tym, na razie to tylko gdybania. Zaczniemy się martwić po premierze pl języka, albo później. Jak coś się podzieje złego z CN. Teraz jest to w sumie bez znaczenia. 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kkowa788 napisał:
Czy w mi band 4 są polskie znaki, czy znaki zapytania w ich miejscu? Dopóki nie wejdzie oficjalny j.polski default_wink.png

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka

 


Z Mi Band Tools mam normalne znaki zamiast pytajników. Jedynie bez ogonków.

 

IMG_20190709_081930__01.thumb.jpg.ab6547db7a680110d0270fa8189a9f40.jpg



• Tapatalk 6.5.6 B&W
• OnePlus 6T
 

Edytowane przez Daviteusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem wczoraj opaskę w wersji GL kupioną na Ali.

Rozładowuje się po około 10 minutach, a całość jest mega gorąca. Nie liczy też kroków. Zaktualizowała się po uruchomieniu, ale nie wiem czy nie ma jakiegoś zwarcia w baterii?

Czy mogę coś z tym zrobić? Tak się cieszyłem że już jest a nawet nie mogę jej użyć.

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że wczoraj dostałem info że mój mi band 4 (wersja chińska) jest już w Polsce postanowiłem trochę poszperać po forum geekdoing i znalazłem coś ciekawego, wychodzi na to że wszystkie fw od 1.0.4.38 są podpisane cyfrowo(wspomina o tym jeden z użytkowników tegoż forum). Po otwarciu pliku w hex edytorze na jego końcu znajduje się fragment nazwany HMFWSING co prawdopodobnie oznacza HuaMi FirmWare SING i tu właśnie nasuwa mi się pytanie jak myślicie do czego to służy? Czy jest to tylko podpis wykorzystywany na etapie aktualizacji przez MiFit mówiący apce że plik jest z legitnego źródła i został pobrany poprawnie czy może czeka nas odblokowanie w bootladerze opaski funkcji sprawdzania podpisu i nici z custom fw czy global fw na chińskich wersjach opaski. Wiem że może mocno demonizuje te sprawę ale widzę że cpu z serii DA1469x jak najbardziej wspiera sprzętowo funkcje kryptograficzne a i było by to mile widziane w przypadku gdy opaska ma być wykorzystywana do płacenia. Poniżej zamieszczam fragmenty plików zawierające wyżej wspomniany podpis.

FW 1.0.4.38
HMFWSIGN �d�����$���˙˙˙˙ĽÉćŚďFBmyĆ\šÔ+Y	¬,YAůÓµż­ŕ@¨ŇŢ›ăęµBËŻĽĄ5«Tň;Đ}VgXU‘	ŐÚ·
  
FW 1.0.5.39
HMFWSIGN �T�����$���˙˙˙˙aGDkL˝-ćĆý;ý¤RdÚjÂTU!¶áÓŞS”gĆXqłŹnÚ6I$îjýcrkĚÍľgB“1

 

Edytowane przez michal1315
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraz z aktualizacją miFit pojawiła się chyba u nas ta opcja. Teraz powinno być widać kto dzwoni bez kombinowania. Global już powinien działać sprawnie, tylko na PL czekamy jeszcze. CN nadal potrzeba 3ciej aplikacji żeby było po angielsku. Wszystko zmierza w dobrą stronę. 

 

Screenshot_2019-07-10-11-26-58-843_com.xiaomi.hm.health.png

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, podrzuci ktoś nazwę apki do pobrania by w wersji CN wyświetlała się na opasce nazwa dzwoniącego? I czy znalazł ktoś sposób na zangielszczenie wersji CN bez ustawiania języka angielskiego w telefonie, inny niż notify&fitness lub mi band master (ten ostatni wywala non stop ostatnio w ciągu dnia 3-4 razy opaskę na krzaki i wyskakuje 'blad autoryzacji' jak wbijam w apke i próbuje ustawić znowu angielski, mimo że w apce on jest widoczny normalnie. Uprawnienia mam porobione na tyle ile mogę na androidzie w pixelu). Dzięki za pomoc z góry.

Wysłane z mojego Pixel 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie działa kto dzwoni po ustawieniu w miFit (od 4.0.6 jest opcja) to nic nie zrobisz bez zewnętrznych aplikacji. Przy wersji CN trzeba czekać, i liczyć że oficjalny polski to załatwi.

Nie wiem na jakich rynkach jest już oficjalnie mb4, ale np. francuski już działa prawilnie na cn i g, a niemieckiego jeszcze nie ma. Jednak skoro po wprowadzeniu oficjalnie fr zadziałało innym na cn w pełni wsio, to nas ratuje tylko pełny polski. Cebulstwo (u mnie również, nie że wypominam) trzeba opłacić cierpliwością zamiast gotówka.

Edytowane przez frrancuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po aktualizacji do 1.0.5.40 opaski ver cn, jest już opcja w mifit domyślnie zaznaczona, wyświetlania kto dzwoni i działa ok (testowane). Pozostaje rozkminic jeszcze kwestie gubienia parowania opaski przez mi band master i idące za tym powroty krzaczkow

Ps nigdy więcej niech janusze pepera nie piszą, że wersja cn opaski różni się od global tylko instrukcja nikomu niepotrzebną po chińsku

 

Wysłane z mojego Pixel 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy taki wynik spalonych kcal prezentowany przy danej jak niżej ilości kroków wykonanych dzisiejszego dnia, w apce mi band master ma sens? Mi fit pokazuje ok ~250 kcal przy 15k kroków, a mi band master prawie 700, co stanowi dość duży rozrzut i urodziło mi się w głowie takie pytanie, która apka precyzyjniej mierzy te ilość poglądowa spalonych kalorii default_wink.png.

Opaska pokazuje dla przykładu 330 na statusie.

 

Wysłane z mojego Pixel 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

d202ad61637722897f6b9e481b4f1724.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarła do mnie chińska wersja z NFC. Przestawiłem fona na angielski, sparowałem, poszła aktualizacja i pojawił się jęz. angielski. Po przestawieniu na polski wróciły krzaczki. 

Zainstalowałem Mi Band Mastera, znów przestawiłem na angielski, odinstalowałem go i póki co angielski trzyma. 

Przy okazji - jest jakiś sposób by w czasie aktywności (np. jazda na rowerze) mieć dostęp do sterowania muzyką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Usiek1991 napisał:

Skąd zamówiliście MiBanda? Przesiadłbym się z 3 ale nie uśmiecha mi się czekać ~~miesiąc, chyba że macie jakieś aukcje gdzie szybciej dochodzi.

Wiem, że jest już w PL ale nie będę płacił tyle kasy jak można kupić taniej. 

Mam do sprzedania Mb4 

Już sprzedane koledze pkonrad 

Edytowane przez mario1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, Hideaki said:

Czy wam też podczas jazdy samochodem mi band zlicza kroki???

Tak.. na 70km przejechanych naliczył mi ponad 1200 kroków. Mi band 2 doliczał około 10 zwykle. 

Zrestartowałam opaske, usunęlam Notify i jutro zobacze czy coś się poprawiło. 

Rano doliczał mi kroki przy kremowaniu twarzy xD Wieczorem (po restarcie) już nie. 

Edytowane przez Magda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miband noszony na ręku nie liczy kroków tylko reaguje na ruchy ręką :) Ma swoje algorytmy, z których wnioskuje, że określone dane z akcelerometru świadczą o tym, że użytkownik stawia kroki. Jednostajne "machanie" ręką może być interpretowane jako kroki. Ale na szczęście jest sposób by nauczyć mibanda, że dana aktywność (czyli seria danych z akcelerometru) to nie są kroki, tylko coś innego. Po to jest funkcja w MiFit pt. Etykieta zachowania. Jest tam prowadzenie samochodu, a nawet mycie zębów. Można sobie stworzyć własne np. kremowanie twarzy. 

Wystarczy włączyć daną "etykietę" przed daną aktywnością i opaska się na przyszłość powinna nauczyć co robi jej użytkownik i nie liczyć kroków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale większość użytkowników nie korzysta z tych opcji etykiet aktywności i nie grzebie w mificie zanim zacznie myć zęby czy prowadzić auto na zakupy ;)

Szkoda że nikt nie odniósł się do mojego wpisu pare postów wyżej o zliczaniu kcal w mi band masterze vs apka mifit vs status w opasce, co jest najbardziej realne. Może mi band master na podstawie tętna monitorowania ciągłego, wyliczał większą ilość kcal spalonych? Ktoś coś może wyprowadzić z błędnego myślenia lub potwierdzić?

Wysłane z mojego Pixel 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...