Skocz do zawartości

Mi Band 4 - dyskusja ogólna


zaba44

Rekomendowane odpowiedzi

Notify używałem kilka dni, bo interesowały mnie nowe tarcze. Jednak wczoraj odinstalowałem ją, bo te tarcze "zjadały" baterie w zastraszającym tempie.
Wróciłem do Mi fit'a i już wszystko jest ok. Mam jeszcze zainstalowany Mi band tools, bo pokazuje podczas połączenia nazwę dzwoniącego. No i można ustawić sobie widget na pulpicie z informacjami o pulsie, bateri itp.


Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomasznowak napisał:

Notify używałem kilka dni, bo interesowały mnie nowe tarcze. Jednak wczoraj odinstalowałem ją, bo te tarcze "zjadały" baterie w zastraszającym tempie.
Wróciłem do Mi fit'a i już wszystko jest ok. Mam jeszcze zainstalowany Mi band tools, bo pokazuje podczas połączenia nazwę dzwoniącego. No i można ustawić sobie widget na pulpicie z informacjami o pulsie, bateri itp.


Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
 

Właśnie u mnie też pojawił się problem z baterią. Przez kilkanaście godzin (w nocy, więc nie bawiłem się opaską) bateria zjechała o 20%. Zastanawiałem się, czy to wina Notify, bo na samej Mi Fit było ok. Tarcza ma aż taki wpływ na baterię, czy sama aplikacja Notify?

10 minut temu, witek_77 napisał:

ja na BIPie mam notifi w wersji PRO, a żona na Mibandzie 3 też pro. Nie korzystamy z oficjalnych apek bo ze złych weszły na tragiczne. Ten nowy interfejs to dramat jakiś. Nie jest majątek, ale jakoś lepiej się sprawuje. Czy jest sens ? Nie jest to majątek i szczerze się cieszę, że wydałem te parę groszy. 

Jasne, nie chodzi o parę groszy, ale jak pisałem wyżej, coś mi baterię drenuje. Czy jak korzystasz z samego Notify bateria nie leci na łeb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek Full Mocny

Na razie wymagane są obie. N&f jeszcze dla mb4 nie jest samodzielny. Na mb3 używałem tylko n&f bo miFit jest ubogi i problematyczny. Z samym n&f opaska mb3 działała bdb. Teraz wsparcie dla mb4 jest w fazie beta i niestety muszą być póki co obie na telefonie.

@tomasznowak

Ja mam tarcze zmieniona, na 2 mb4. Na żadnym nie widzę drenażu. Ja mam miFit+n&f a drugi telefon ma miFit+mb master. Tu i tu wygląda wszystko sprawnie. 

Sama tarcza raczej nie powinna mieć wpływu, swieci tylko chwilę. Raczej obstawiał bym póki co jakiś konflikt między parowaniem z telefonem a 2 aplikacjami. Trzeba to trochę poprzestawiać. Ja mam w miFit wszystko wyłączone, aplikacja "tylko jest bo musi" a powiadomienia przez n&f. Pulsometru, pogody nie używam.

Edytowane przez frrancuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Notify w wersji Pro, po przyzwyczajeniu się do rozmieszczenia ustawień wychodzi bardzo fajna aplikacja. Niestety nie wiem czemu te opcje są strasznie porozrzucane, do tego dla różnych wersji opasek. Mogliby to jakoś ładnie pogrupować... Ja mam 55% baterii, nie ładowałem opaski od kiedy mi przyszła, używam Notify i oryginalną tarczę (bo tylko taka mi się podoba). Jasność mam na 3 kreski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie mierzył. W ustawieniach snu miałem włączone "analiza całego dnia", i "wersja analizy snu" na 4.7. Opcje w ustawieniach pulsu powyłączane.

Będę obserwował użycie baterii przy różnych tarczach i ustawieniach. Jeżeli dojdę do jakichś ciekawych wniosków, to podzielę się nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Zenderable napisał:

bo tylko taka mi się podoba

Zrób sobie własną ^_^

@Tomek Full Mocny

Analiza snu przez cały dzień o ile kojarzę jadła baterie na mb3. Normalnie opaska (3) sprawdza wieczorem czy śpisz, a wymuszanie na niej sprawdzania cały dzień odbywa się przez aplikacje. Dużo więcej połączeń jest nawiązywanych w celu sprawdzenia. Istnieje szansa, że to właśnie to zjadło baterie. Do tego zaznaczam, nie ma póki co pełnego wsparcia dla mb4 i część opcji nie działa. Inne mogą powodować błędy. Na razie sugeruję używać w ograniczonym stopniu bez niepotrzebnych funkcji. 

Edytowane przez frrancuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak była włączona analiza całego dnia to się nie dziwię - pulsometr w opasce zjada najwięcej baterii. Np. w trakcie sesji Mi Band 3 użytkowałem tylko jako wyświetlacz godziny, bluetooth miałem ciągle wyłączony... opaska bez ładowania wytrzymała ponad miesiąc. ;) Ale jak już bluetooth się włączy, uruchomi ciągle mierzenie tętna to bateria może z 5 dni wytrzyma. Na Mi Band 4 pewnie będzie podobnie. Ogólnie polecam używać czarną tarczę, ponieważ w Amoled czarny kolor się nie wyświetla, więc jest to najbardziej oszczędne dla baterii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystko wyłączyłem w Notify Fitness oprócz tego, że zmieniałem tarczę. Miałem wyłączone wszystkie opcje typu pulsometr ,analiza snu w obu aplikacjach. W ciągu trzech godzin ubyło 20% bateri.Jak usunąłem Notify Fitness i poustawiałem w Mi Fit wszystko, łącznie z mierzeniem pulsu co pół godziny, to od wczoraj wieczora tylko 7% bateri ubyło.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użyłem raz n&f do zmiany tarczy. Strasznie mi się ta apka nie podoba. Już wolę MiFit z Mi Band Tools. Tej drugiej używam głównie do powiadomień i działają świetnie. Brakuje tylko ogonków aktualnie. N&F używałem też na mb3 do wgrywania aktualizacji zmodyfikowanego firmware.

• Tapatalk 6.5.6 B&W
• OnePlus 6T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja CN sparowana z iPhonem - po zmianie języka na EN opaska sama od razu zmieniła krzaczki na angielski - co ciekawe po powrocie na telefonie do PL opaska pozostała z językiem angielskim (na razie minęła noc i język w opasce dalej mam angielski)
W dalszym ciągu masz angielski czy opaska wróciła do Chińskiego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja CN jest dla Januszów, którzy chcą przycebulić ile się da. Global jest dla mniejszych cebularzy :)

A tak na poważnie to pewnie dlatego, że Xiaomi musiało zapłacić za wszelkie certyfikaty CE i inne bzdury, które są wymagane, aby dany towar mógł być legalnie sprzedawany w UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NFC raczej na pewno nie będzie się dało płacić w Polsce. Poza tym nie ma go każdy MB4 w wersji CN, tylko specjalna wersja z NFC. Z tego co wiadomo, obie wersje opaski zarówno GL jak i CN mają dostać język polski, ale dopóki to nie nastąpi nigdy nie ma 100% pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BanBoy A Ja z dobrego źródła słyszałem, że Mi Band 4 mam się pojawić  w sprzedaży 11 lipca. Już nawet na MiHome jest wystawiona bez ceny. Co do opaski CN to z tego co wiem oficjalnie nie dostanie języka pl tylko Global dostanie. Co najwyżej będziesz mógł sobie wgrać oprogramowanie modyfikowane z pl do CN. Już ktoś tam sam tłumaczy.

https://mi-home.pl/inteligentne-urzadzenia/xiaomi-mi-band-4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że moja opaska mierzy tętno gdy ciągłe mierzenie tętna jest wyłączone... ale w przypadku gdy opaska jest zdjęta. Asystent snu najprawdopodobniej wariuje, bo od rana nie miałem założonej opaski, a laser na zielono pracował non-stop. ;) Powinna być jakaś blokada w przypadku braku wykrytego tętna... no cóż. Może to naprawią.

@Misiuu21

A skąd to słyszałeś? ;) Oprogramowanie jest to samo, na geekdoing sprawdzali - dlatego dla CN i Global będę dostępne te same języki, tak jak z resztą było w przypadku Mi Band 3. Jeśli słyszałem od kogoś z Xiaomi Polska (ABC Data) to lepiej tego nie słuchać, bo oni często nie mają pojęcia co sprzedają i jaki soft jest na ich smartfonach. :D 11 lipca na pewno będzie MI 9T, nie wiadomo czy pokażą razem ze smartfonem nową opaskę.

Mi 9T też pojawiło się dawno na mi-home, dlatego można się spodziewać, że nie będzie u nas szybko tej opaski w oficjalnej dystrybucji. Swoją drogą, ciekawe skąd ma Empik bo u nich "niezła" cena jest, a zamówień z tego co widzę sporo...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zenderable o języku pisałem do dużych sprzedawców na Ali. Wiem że to żadne wiarygodne źródło. Ale swoją global kupiłem za 122 zl a wer. CN była za 109 zł (dostawa 9 dni). Więc żadna różnica w cenie a język polski pewny i brak problemów obecnie z opaska. Co do dystrybucji w Polsce to na dniach się okaże. Empik często ma towar od różnych dostawców, którzy często sprowadzają na własną rękę np: mają telefony od Bestcena. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie, jak jest rozpoznawana wersja. Skoro to tylko soft to powinno się dać go "wgrać" i zglobalizowac. Jednak wydaje mi się że chodzi o przypisana pulę adresów bt, i inna jest dla cn a inna dla GL.

Sam kupiłem CN (no się nakrecilem) jednak uważam, że dać te 20 więcej za globalna to nic strasznego. Sam bym teraz tak zrobił. Niby działa, niby nie ma różnicy a jednak. Docelowo i tam mam zamiar samego n&f używać jak z mb3, więc soft też wgram. Jednak dla samej świadomości komfortu używania, zbędnego kombinowania (jak teraz z językiem) i mam nadzieję że niczego więcej w przyszłości to te 20 złotych można wydać. 

Edytowane przez frrancuz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środku jest to samo, ale wersja HW różni się jedną cyferką. W końcu przecież taki sam FW musi po czymś rozpoznawać w jakiej wersji opaski się znajduje. Jakby tak nie było, to nie byłoby problemu z językiem, jaki obecnie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pkonrad

Przecież porównywaliśmy parę stron wcześniej, ja mam wersję CN i mam takie samo oprogramowanie jak Global z tymi samymi cyframi. ;) Moim zdaniem jest właśnie tak jak pisze @frrancuz, skrypt wykrywa jakoś opaskę w wersji CN i odblokowuje Alipay, ustawia domyślnie chiński. Najprościej by było sprawdzić czy po zmianie języka w opasce global na chiński pojawi się np. Alipay. Inna wersja oprogramowania jest w chińskiej opasce która ma NFC i mikrofon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zenderable

Ty piszesz o wersji Firmware, a ja o Hardware. To nie jest to samo.

Jeśl najnowsza wersja aplikacji gadgetbridge ma już wsparcie dla MB4, to sparujcie opaskę z tą apką. Gadgetbridge powinien wyświetlić jaką wersje HW posiada opaska. Na 99% weraja CN i GL nie będą miały tej samej wersji, prawdopodobnie numer będzie się różnił jedną cyferką.

Edytowane przez pkonrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, pkonrad napisał:
Dnia 6.07.2019 o 08:42, AndrewP napisał:
Wersja CN sparowana z iPhonem - po zmianie języka na EN opaska sama od razu zmieniła krzaczki na angielski - co ciekawe po powrocie na telefonie do PL opaska pozostała z językiem angielskim (na razie minęła noc i język w opasce dalej mam angielski)

W dalszym ciągu masz angielski czy opaska wróciła do Chińskiego?

Dalej mam język angielski w opasce

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pkonrad

Tak rzeczywiście, napisałeś HW.  Niestety nie mogę sprawdzić na Gadgetbridge bo nie mogę połączyć się z MB4. Widocznie jeszcze nie jest kompatybilna ta aplikacja. Jeśli jest inne HW to by wyjaśniało skąd się bierze Alipay oraz domyślny chiński. Mam nadzieję, że to HW nie zablokuje też możliwości używania języka polskiego, choć w tym przypadku po prostu zainstaluje się zmodyfikowane oprogramowanie z podmienionymi stringami i powinno być okej. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wersja china i global posiadają ten sam firmware to nie widzę tu jakiegoś wielkiego problemu bo wszyscy i tak dostaną język polski w tym samym czasie. Z tego co udało mi się wyczytać na zagranicznych forach już znaleziono dwie rewizje hw opaski w wersji chińskiej bez nfc. Myślę że domyślny język może być zapisany w obszarze pamięci przechowującym między innymi adres bt i inne niezbędne dane wgrywane w trakcie procesu produkcji. Później załączam info z forum geekdoing na temat rewizji hw a w dziale mi band 4 - guides & discussion jest tutorial jak sprawdzić rewizję swojej opaski.

  • Mi Band 4 non-NFC:
    1. 0.25.19.5 (GL)
    2. 0.25.129.5 (CN)
    3. 0.25.131.5 (not known)
  • Mi Band 4 NFC:
    1. 0.25.131.21
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...