Skocz do zawartości

Mi Band 4 - dyskusja ogólna


zaba44

Rekomendowane odpowiedzi

@koala

1. Mam wrażenie, że wibracje są lekko słabsze, bardziej "sztywne", jakby były bardziej oddalone od ręki. Ciężko mi to stwierdzić, ale to kwestia przyzwyczajenia. W Mi Fit za to można ustalać własne wibracje i ich wzór

2. Tak jak w Mi Band 3

3. Jest bardziej ostra czcionka i mieści się więcej tekstu. Jest lepiej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zenderable masz rację też mam wrażenie, że wibracja jest słabsza. MB3 jak mnie budził to nie raz miałem wrażenie że wyrywa mnie z butami z łóżka, w MB4 jakoś jest to mocno stonowane albo silniczek jest w innym miejscu i odczucia są słabsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pkonrad napisał:

@Juniorek

 

To może spróbuj za pomocą apki N&F. Jak również nie pomoże, to przeciez za kilka (może kilkanaście) dni ma być udostępniony oficjalnie polski język dla MB4 i problem sam się rozwiąże.

n&f niestety nie może zarobić aktualizacji "napisów"... jakiś błąd wyskakuje... na razie "męczę" się z angielskim jako język telefonu;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, niejestemprogramista napisał:

Mam tak samo z MiBand Master. 3-4 razy dziennie zmienia się język opaski angielski na krzaki. 

A zablokowałeś aplikację Mi Band Maser, żeby nie była ubijana przez system? Dobrze by było też dodać ją do autostartu.

Edytowane przez pkonrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok... dziwna sprawa...

moja opaska pomimo ustawienia na tel eng co jakiś czas sama z siebie zmienia język na krzaczki.

restart telefonu pomaga ale na trochę.

sparowałem więc ją na nowo i zainstalowałem ponownie mi band master i dalej co 30 min zmienia język na krzaczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo do działania potrzeba miFit. A każde połączenie z miFit włącza chiński. Na n&f też się zdarza. Radzę powściągnąć emocje  przemęczać się jeszcze jakiś czas (podobno połowa lipca..) i zobaczymy co da wprowadzenie polskiego. 

Wiedzieliśmy że oszczędzając może być różnie. Opaski dzialaja, doszły a krzaczki jakoś trzeba przeboleć. Oby po wprowadzeniu pl zaskoczyło, inaczej dopiero będzie "płacz i zgrzytanie zębów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba zmieniać języka telefonu na ang - Notify & Fitness działa bardzo dobrze, także w wersji free - cały czas mam język angielski :) tylko trzeba pobrać najnowszą wersję (ręcznie) bo w sklepie play jest jeszcze wersja niewspierająca mi band 4. W apce są nawet tapety do wgrania. tym sposobem poczekam cierpliwie na aktualizację multilanguage, ale i tak uważam, ze w tej cenie ta opaska to mega sztos :D a sterowanie muzyką to juz taki baaajer! ze słuchawkami bt qcy bezproblemowo

Edytowane przez ikatie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Łukasz 12 napisał:

Witam posiadam mi band 4 z językiem chińskim dzisiaj coś nacisnołem i zablokowało urządzenie ktoś może pomóc 

 

Kurna! Masz to na poprzedniej stronie. Żeby wątek miał ich z 50, a póki co ma raptem 7 a i to przez to że pytania o to samo..

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@frrancuz
A potem się dziwią ludzie, że mrosi się tak denerwuje i usuwa wszytko jak leci. Ja go trochę rozumiem...

Ja też pisałem w tym moim poradniku, że trzeba pobrać najnowszą wersję w lewym górnym rogu. Aktualnie jest to 8.9.5 i co jakiś czas wrzucają nową aktualizację. Mi się chińskie krzaczki nie włączają już w ogóle, wszystko śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden mankament wymuszenia języka angielskiego przez n&f, to chińskie krzaki w pogodzie.

Przy ustawieniu języka angielskiego telefonu, nie ma tego problemu.

Wgrałem jeden z pulpitów które są dostępne przez n&f, posiada on opcje pogody. Tylko, że nie pokazuje pogody. Może ktoś próbował ustawić pogodę na pulpicie i mu działa ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich :)

Właśnie odebrałem swojego Mi Banda 4 (czas dostawy ok.5 dni z Chin) w wersji CN. Jest to moja pierwsza w życiu styczność z Mi Bandem (posiadam telefon Xiaomi Redmi Note 4) i mam małe pytanko. Czy brak możliwości wyświetlenia info o pogodzie na opasce to może być wina samego oprogramowania MiFit ? Widziałem, że wcześniej w postach koledzy mieli info o pogodzie na opaskach (N&F pomaga?), ale u mnie nie idzie tego odpalić. Próbowałem wielu metod od ponownego parowania, przeinstalowywania apki itp. i dalej ten sam efekt ... komunikat "Connect to Mi Fit to get weather info"

Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, działa u was pogoda ? 
Mam wersje CN, (wymuszony angielski w notify) i jak wchodzę w pogodę na opasce, pokazuje mi "connect to mi fit to get weather info" A jestem połączony z mi fit i zaznaczone mam tam swoją lokalizacje pogodową. 
Działa ta pogoda u was ?

Edytowane przez Darkoniks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Darkoniks napisał:

Witam, działa u was pogoda ? 
Mam wersje CN, (wymuszony angielski w notify) i jak wchodzę w pogodę na opasce, pokazuje mi "connect to mi fit to get weather info" A jestem połączony z mi fit i zaznaczone mam tam swoją lokalizacje pogodową. 

Wyłącz pogodę w notify, gryzie się z tą z MiFit.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Darkoniks napisał:

Dalej nie działa :/

Miałem podobnie. W mi fit wyszukaj lokalizację prze gps, jak załapie i ustawisz lokalizację wyłącz gps/ Później możesz przełączyć na ręczną. Najpierw usuń wszystkie ustawienia pogody w notify

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ma konto na geekdoing?

https://geekdoing.com/threads/international-firmware-for-mi-band-4.970/

Mógłby napisać w tym temacie, żeby zamiast dodawać spolszczenie (i inne języki dla CN wersji) rozmnożyli 2x angielski :-) wtedy angielski będzie niezależnie od CN/G I ustawień telefonu dla niewspieranych języków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja CN sparowana z iPhonem - po zmianie języka na EN opaska sama od razu zmieniła krzaczki na angielski - co ciekawe po powrocie na telefonie do PL opaska pozostała z językiem angielskim (na razie minęła noc i język w opasce dalej mam angielski)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet animowane pulpity są na mi band 4, własne można robić inną aplikacją wrzucę wam potrzebne:

- Notify & Fitness for Mi Band v8.9.5 Free  - wersja po polsku

- MiBand4 - WatchFace for Xiaomi  - z google play lub chińska= ( tech.pingx.watchface )

https://www50.zippyshare.com/v/kHFnjUYY/file.html

 

Edytowane przez marcingp5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowym użytkownikiem Mi Banda 4. Wcześniej miałem Mi Band 2, który dostałem darmo na jakiejś promocji. Od trzech dni mam Mi Band 4. Wczoraj zainstalowałem Notify w najnowszej wersji bezpłatnej. Wcześniej używałem tylko Mi Mit, teraz mam zainstalowane obie. Widzę że Notify ma od wuja funkcji. Której apki Wy używacie, czy obu naraz, czy jest sens kupowania Notify w wersji PRO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na BIPie mam notifi w wersji PRO, a żona na Mibandzie 3 też pro. Nie korzystamy z oficjalnych apek bo ze złych weszły na tragiczne. Ten nowy interfejs to dramat jakiś. Nie jest majątek, ale jakoś lepiej się sprawuje. Czy jest sens ? Nie jest to majątek i szczerze się cieszę, że wydałem te parę groszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...