Skocz do zawartości

Mi Band 4 - dyskusja ogólna


zaba44

Rekomendowane odpowiedzi

Główne różnice to nie tylko GPS ale też czas pracy na baterii, rodzaj i wielkość ekranu i jednocześnie czytelność w słońcu no i to, że w bipie informacje wyświetlają się cały czas co jest mega przydatne, przy jednoczesnym minimalnym zużyciu energii.  No i aktualnie Bip ma pierdyliard ciekawych tarcz i wiele modów których Mi Band 4 jeszcze nie ma. Ale wiadomo, Bip= 100 złotych drożej dlatego każdy ma inne wymagania i wybierze co innego.

Edytowane przez avira
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam odrazu kupić folię ochronną. Rysuje się tak samo jak MB3. Ja zrobiłem rysę w nocy podczas snu (chyba o zamek poszewki ale cholera to wie). MB3 też porysowałem w ciągu pierwszych kilku dni używania. Za to widoczność w słońcu wyświetlacze znacznie poprawiona w porównaniu do poprzedniej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w pierwszy dzień posiadania Mi Banda 3 przejechałem po chropowatej ścianie w pracy przez przypadek opaską... Od razu trzy rysy, w tym jedna dość głęboka. Nie zdążyły wtedy jeszcze przyjść folie ochronne od 3mk. Podobno do Mi Band 4 prawie pasują te od MB3, więc od razu założę.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Zenderable napisał:

@masterp85
Póki nie będzie polskiego to na opasce będzie się ustawiał jej domyślny język. Musisz wgrać przerobione oprogramowanie z geekdoing, wtedy powinien być domyślnie język angielski.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

A jesteś w stanie podesłać sprawdzony link?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, masterp85 napisał:

link?

https://geekdoing.com/threads/international-firmware-for-mi-band-4.970/

Musisz się zarejestrować i pobrać przerobiony Mi Fit. Następnie usunąć ten pobrany z Google Play i zainstalować. Nie testowałem, ale myślę, że tam domyślnie powinno ustawiać na język angielski. Jeśli nie, to niestety trzeba poczekać na polskie tłumaczenie i wgrać samemu.

Edit. chyba jednak ustawi się język chiński, więc musisz czekać na polskie tłumaczenie

Edit2. inaczej:

*zainstaluj wyżej zmodyfikowaną aplikację

*zainstaluj z google play " Notify & Fitness for mi band "

*poszukaj opcji wymuszenia języka na mi bandzie, możliwe, że będzie w zakładce tools.

Na Mi Band 3 to działało, tu też powinno.

Edytowane przez Zenderable
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zmienił(a) tytuł na Mi Band 4 - dyskusja ogólna
Dnia 1.07.2019 o 14:04, zaba44 napisał:

Polecam odrazu kupić folię ochronną. Rysuje się tak samo jak MB3. Ja zrobiłem rysę w nocy podczas snu (chyba o zamek poszewki ale cholera to wie). MB3 też porysowałem w ciągu pierwszych kilku dni używania. Za to widoczność w słońcu wyświetlacze znacznie poprawiona w porównaniu do poprzedniej wersji.

jaka folie polecasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszedł do mnie Mi Band 4. Ogólnie rozładowany, aktualnie się ładuje. Połączyłem jednak z Mi Fit i znikły chińskie znaczki w trakcie ładowania. Zobaczymy jaki język będzie jak się trochę podładuje. Na telefonie mam ustawiony język polski. Tarcze jak na mój gust nie są zbyt ciekawe... ale jest zakładka moje tarcze: f219da9edf1cb32d8db7c85ac0dd09e0.jpg
Wydaje mi się, że będzie można wgrywać własny obrazek z poziomu Mi Fit bez żadnej zabawy.

Spoiler

 

a2a38738615871d46a1487954b021e87.jpgab546b017599c393759c5946d0b412cc.jpg

 

 

Edytowane przez Zenderable
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adamerio napisał:

jaka folie polecasz?

Dzisiaj przyszła mi fola z tej aukcji:

https://allegro.pl/oferta/2-x-folia-ochronna-na-wyswietlacz-xiaomi-mi-band-4-8253938789

Nie polecam ale narazie nie ma za bardzo wyboru. Czekam aż 3MK wyda dedykowaną folię.

Edytowane przez zaba44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszedł MiB4 i mieszane uczucia, przede wszystkim wielkość ekranu. Jako że trochę niedowidzę i muszę nosić okluary do czytania to sprawia mi trochę kłopotu odczytywanie info. Poza tym guma trochę wygląda na tandetną, jeśli już miałbym przy nim zostać to musialbym zmienić pasek. Kupiłem na Allegro więc zawszę mogę go zwrócić w ciągu 14 dni.

Cały czas zastanawiam się nad Amazfit bip.

A może jest szansa na jakieś NFC działające w UE w przyszłości.? Mam na myśli na jakieś nowe wersje MiB4 lub Amazfit bip i trochę poczekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie guma jest taka sama jak w MI Band 3, moim zdaniem jest super. Oczywiście czcionki są małe, ale moim zdaniem są lepszej jakości niż w poprzedniej wersji. Ogólnie ekran jakościowo wydaje się lepszy, ale coś szybciej mi się wygasza.

Na głównym menu po przesunięciu w lewo uruchamia się opcja sterowania muzyki - działa to bardzo fajnie, gdy połączyłem Spotify z moim PC to normalnie zmieniałem muzykę w komputerze przez opaskę mając ją podłączoną do telefonu. Niestety mam wersję CN, więc po przesunięciu w prawo (oraz w "More") jest AliPay:

IMG_20190702_183250.thumb.jpg.e75109e3a55088434ec1b042e677b124.jpgIMG_20190702_175415.thumb.jpg.7bcd91571fc1119e87d81e1054255e73.jpgIMG_20190702_175409.thumb.jpg.3cd4149e044ee434c1209465addd116a.jpgIMG_20190702_175419.thumb.jpg.9c9cc6d5ef3045f8a4b2afb993d6dad0.jpg

Zastanawia mnie jedno. Sprawdzi ktoś jaki numerem oprogramowania ma wersja Global? U mnie jest to 1.0.5.10. Bardzo dziwne jest, że są te same numerki, a w wersji global nie ma Alipay. Chyba, że oprogramowanie jakoś wykrywa, że jest to CN/Global i wtedy odpowiednio blokuje daną opcję.

2 godziny temu, Zenderable napisał:

 

Spoiler

f219da9edf1cb32d8db7c85ac0dd09e0.jpg


Wydaje mi się, że będzie można wgrywać własny obrazek z poziomu Mi Fit bez żadnej zabawy.

Chciałbym się poprawić, po prostu tutaj pojawiają się pobrane watchfaces z zakładki "wyświetlacze opaski". Niestety za ładne to one nie są, zamiast mieć ładne czarne tło co niektóre, to mają szare, przez co psuje się cały efekt. Na szczęście można wgrać przez Notify już swoje tarcze (bądź kogoś):

Screenshot_2019-07-02-17-52-22-393_com_mc.miband1.thumb.png.58472bbe6f9bdcffa30015018be9ac6f.png

Ja osobiście jednak zostanę przy oryginalnej, bo jest prosta i najładniejsza. ;)

Poradnik jeśli chodzi o zmianę języka:

*Pobieramy "Notify & Fitness for Mi Band"

*Aktualizujemy no najnowszej wersji (w moim przypadku 8.9.3)

*Łączymy z Mi Band 4 (aplikacja ładnie powinna poprowadzić jak to zrobić)

*Klikamy na ikonkę w prawym górnym rogu, następnie narzędzia i powinna znajdować się tam opcja języka - ustawiamy angielski / niestandardowy ROM

Screenshot_2019-07-02-17-52-07-287_com_mc.miband1.thumb.png.a7c01d5ab77ab404eae631bba7e54adf.pngScreenshot_2019-07-02-17-53-28-763_com_mc.miband1.thumb.png.e2fb8550d41bdc4fe59d8d0bf8db7eb2.png

 

Edytowane przez Zenderable
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

wlasnie dostałem przesyłkę z mi band 4. Pobawiłem się chwile i wcisnąłem jakaś (chińskie znaki:/) opcje w ustawieniach w opasce i opaska się zblokowała:/

78AE81CC-04EF-4970-95C7-6FDAF9D2E82F.jpeg

Ktos wie co z tym zrobić? Sparować z tel nie mogę, nic nie mogę:/

Edytowane przez Kopero1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dziś po roku używania MB3 przesiadam się na MB4 (na razie próbuję, bo póki co kupując wersję CN będę chciał ustawić język angielski, żeby dało się jej używać w ogóle bez krzaków). Czytałem temat, na razie próbuję zainstalować apkę Notify i ustawić tam język angielski. Co do ochrony ekranu, pomny doświadczeń z MB3 i jego rysowaniem się, chciałem zakupić jakąś ochronę. Pierwszy wyszukany wynik na allegro - https://allegro.pl/oferta/folia-ochronna-do-xiaomi-mi-band-4-na-ekran-opaski-8248205798? powinien zdać wg was egzamin? Dużo osób widzę kupiło tę folię. Ciekawe czy da radę wytrzymać na basenie czy się odklei. Pytałem sprzedawcy, to nie odpisał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. 

Mam pytanko:

W opcjach Mi Fit chce zaznaczyć opcję żeby opaska wibrowała razem z alarmem na telefonie. Niestety żeby to zrobić to muszę najpierw zrobić tą opcję że telefon można odblokować bez niczego gdy opaska jest blisko (odblokowywanie ekranu). Idzie to jakoś ominąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po głębszym zastanowieniu postanowiłem jednak zostawić sobie MiB4 do czasu gdy wyjdzie coś z umiarkowaną ceną z NFC

Mam jednak pytanie czy istnieje jakaś modyfikacja powiększająca litery w bandzie? Na co dzień nie noszę okularów i mam problem z odczytaniem powiadomień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zenderable napisał:

 

Poradnik jeśli chodzi o zmianę języka:

*Pobieramy "Notify & Fitness for Mi Band"

*Aktualizujemy no najnowszej wersji (w moim przypadku 8.9.3)

*Łączymy z Mi Band 4 (aplikacja ładnie powinna poprowadzić jak to zrobić)

*Klikamy na ikonkę w prawym górnym rogu, następnie narzędzia i powinna znajdować się tam opcja języka - ustawiamy angielski / niestandardowy ROM

Screenshot_2019-07-02-17-52-07-287_com_mc.miband1.thumb.png.a7c01d5ab77ab404eae631bba7e54adf.pngScreenshot_2019-07-02-17-53-28-763_com_mc.miband1.thumb.png.e2fb8550d41bdc4fe59d8d0bf8db7eb2.png

 

Cześć, spróbowałem zgodnie z Twoim poradnikiem sparować opaskę MB4 z apką Notify&Fitness i zmienić język w wersji opaski CN na angielski i lipa. Nie mogę sparować, mimo że wyświetla się jak na screenie niżej, że apka jest połączona z opaską ;)... MiFit na co dzień używałem do MB3, bo mam tam sparowaną też wagę, a poza tym interfejs apki Notify jest dla mnie tragiczny - naćkane milion opcji które mnie nie obchodzą i dla mnie nie są potrzebne. Odinstalowałem MiFit z Google Play, bo po kliknięciu w Notify przekierowywało mnie i tak do MiFita i tak w kółko...

 

Ale do wyjścia języka polskiego bym się przemęczył mając sparowanego Mi Banda 4 w tej apce Notify a potem wrócił do MiFit, byle nie było krzaków chińskich tak jak po sparowaniu w MiFicie jak naładowałem opaskę do 100% dziś po odebraniu paczki. 

Prośba o podpowiedź co robię nie tak i żeby dało się sparować tę opaskę, bo póki co to nic nie mogę zrobić, a krzaki jakie widzę to tylko ta zielona ikona i jak przewinę, pomarańczowa, która po kliknięciu pokazuje COMIT ID tylko numerki... Shit co za syf jak zwykle z tym sprzętem to głowa mała ile się trzeba nakombinować i czasu natracić na reinstalacje apek, byle tylko chociaż po angielsku coś było, a nie te krzaki chińskie... Zastanawiam się po co mi był ten zakup opaski w wersji 4, jak wiedziałem że takie jaja z nią będą, z parowaniem, z językiem itp :D

Screenshot_20190702-221829.png

IMG_20190702_221918.jpg

Screenshot_20190702-222757.png

Edytowane przez niejestemprogramista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Z czasem się pojawił polski. Na początku również nie było.

12 minut temu, pkonrad napisał:

Trzeba było dołożyć 1 czy 2 $ i kupić wersję Global. Skoro przycebulileś ile się dało, to mniej pretensje do siebie.

Nie tylko jemu się cebula udzieliła. Sam czekam na 2xCN. Liczę że nie będzie za dużych jaj z nimi. Sam się nakręciłem "byle najtaniej" a masz 100% racji. Trzeba było dołożyć 10 złotych do sztuki i brać GLobal. No ale, gorączka zakupowa byle pierwszy i jak najtaniej. 

Edytowane przez frrancuz
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, niejestemprogramista napisał:

O rety, nie ma to jak 'fachowa pomoc' usera na forum, który coś tam szczeka o cebuli :). Jak masz tak pajacowac, to po co się odzywasz i zabierasz głos w temacie. Ludzie pisali, że wersja global i cn różni się tylko papierologią tak jak w MB3, wiec po co te komentarze twoje denne i nie wnoszące nic do tematu :) ?

Nie ma to jak przycebulić i wyjść na durnia który nie wie że kupiłem Global a mimo to problem wciąż żywy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, ja nie załuję, że przecebuliłem bo mi wszystko śmiga. ;) Ogólnie staram się cebulić na wszystkim co się da oprócz na dziewczynie, a tak i tak mówi, że Janusz :(

@niejestemprogramista

Też miałem problem z synchronizacją. Po pierwsze w Mi Fit w ustawieniach opaski Mi Band 4 musisz mieć włączoną opcję "Widoczność". Trzeba nadać wszystkie uprawienia aplikacji Notify - lokalizacja itd. Znajdziesz aplikację w ustawienia -> zarządzaj aplikacjami. Trzeba przyznać autostart, oszczędzanie energii zrobić na bez ograniczeń oraz w uprawnienia aplikacji wszystko zaznaczyć. Następnie uruchamiasz aplikację i klikasz "ponownie powiąż Mi Banda" lub "zastąp nowym Mi Bandem" (wysuwane menu w lewym górnym rogu). Powinno wtedy działać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...