ZduneX25

Mi 9T Pro/K20 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy

Recommended Posts

Miałem oba, Mi 9 miał 2 głośniki, a K20 PRO jeden wiec mono. W recenzjach też bylo. Jak dla mnie dźwięk z obu jest równie słaby, nie słyszę różnicy. 

Rozumiem że rozkręciłeś fona i widziałeś dwa. Ok w takim razie nie podejmuję dyskusji. 

Typed by Redmi Note 3 Pro SE

@dzeryae z plusów mi9 jest jeszcze ładowanie indukcyjne

Ale na wielki minus brak IRda(edit: w Mi9T Pro). Ciekawe co w mix 4 będzie bo chyba poczekam na niego skoro takie krzaki tu wychodzą

Typed by Redmi Note 3 Pro SE

Mi9 ma IR, nie wiem jak Mi9T czy TPro.

Wysłane z mojego MI 9 -> Tapatalk

1 godzinę temu, Karls napisał:

Mi9 ma IR, nie wiem jak Mi9T czy TPro

IR brak w K20 PRO. 

2 godziny temu, Kadi napisał:

Rozumiem że rozkręciłeś fona i widziałeś dwa. Ok w takim razie nie podejmuję dyskusji. 

Typed by Redmi Note 3 Pro S

Pamiętam dwa symetryczne otwory, ale teraz przeczytałem, że to mono, w takim razie mój błąd. Ale w recenzji 

https://www.gsmmaniak.pl/963412/xiaomi-mi-9-oficjalnie-cena-specyfikacja/ 

piszą, że głośniki są stereo, więc już nie wiem. 

Edited by dzeryae
Dodanie linku
  • Haha 1

11 godzin temu, dzeryae napisał:

Ale w recenzji 

https://www.gsmmaniak.pl/963412/xiaomi-mi-9-oficjalnie-cena-specyfikacja/ 

piszą, że głośniki są stereo, więc już nie wiem. 

To nie jest recenzja tylko notka prasowa na premierę telefonu. Recenzję masz tutaj: https://www.gsmmaniak.pl/987072/xiaomi-mi-9-test/section/2/

Wady z tej recenzji: "Przeciętny, pojedynczy głośnik".

Inna recenzja https://www.notebookcheck.net/Xiaomi-Mi-9-Smartphone-Review.415252.0.html#toc-emissions

"The Mi 9 has a single speaker that Xiaomi has placed on the underside of the device next to the Type-C port. The speaker sits behind the right-hand grille if the display is facing upwards; it appears that the left-hand grille is just there for decoration.

The mono speaker reached a maximum of 87.1 dB(A) during our tests, during which it did not distort. The speaker reproduces mid and high tones linearly, but bass tones are rather thin on the ground. In short, the speaker is good enough for making hands-free calls and for occasionally having music playing in the background, but we would recommend using external speakers or headphones for a better listening experience."

I jeszcze jedna: https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_9-review-1891p3.php

"A lot of things have changed since the Mi 8, but the loudspeaker is not one of them. We were disappointed to find out that the Mi 9 doesn't boast stereo speakers. Instead, it has the same bottom-firing loudspeaker as the Mi 8 and it even scored the same Very Good mark at our loudness test."

Dwa symetryczne otwory więc są głosniki stereo? XD Tam jest mikrofon...

Poza tym stereo powinno oznaczać, że drugi głośnik jest z przodu, dwa strzelające do dołu nie robią efektu. 

Na lineage os nie mam zadnego problemu ktory tutaj wymienialiscie. (sa za to inne, no ale to inna sprawa).

Nie wyobrazam sobie telefonu w ktorym nie dziala najwazniejsza funkcja jak dzwonienie czy sms czy powiadomienia. Masakra.

8 godzin temu, galakty napisał:

Dwa symetryczne otwory więc są głosniki stereo? XD Tam jest mikrofon...

Poza tym stereo powinno oznaczać, że drugi głośnik jest z przodu, dwa strzelające do dołu nie robią efektu. 

Według recenzji notebookcheck to raczej dekoracja. Nie wiedziałem, że można zrobić dwa grile na 1 głośnik, bez sensu. Ok jest mono więc tak samo jak w K20 PRO.

"it appears that the left-hand grille is just there for decoration"

W K20 PRO w fabrycznym etui aparaty nie wystają poza obrys co jest zaleta, bo na leżąco telefon się nie buja. Na razie nie instaluje stabilnego Xiaomi.eu bo sporo osób ma problemy z dźwiękiem podczas dzwonienia i jeszcze lagi na video. Na Global India żadnych lagow nie mam. Czy ktoś z forum ma zainstalowany ten Global Stable 10.3.16 xiaomi.eu? Czy występują te błędy? 

https://xiaomi.eu/community/threads/video-unwatchable-with-last-stable.51297/

Edited by dzeryae
Dodanie informacji

Używam Redmi k20 pro od tygodnia, przyszedł na indyjskim ROMie z odblokowanym bootloaderm. Pomijając barak softowego NFC, jest tylko w wersji chińskiej global lub xiaomi.eu (ale ten wgram dopiero jak zaczną być stabilniejsze) bo przyzwyczaiłem się do płatności telefonem i mnie ten brak troche irytuje.

Jeżeli chodzi o połączenia to jest bardzo dobrze to samo z zasięgiem mam tel w Orange. W jednym dniu tylko coś było nie idealnie (jestem na wyjeździe w hotelu cały czas w jednym miejscu) zrzucam to na karb zmiennej pogody. Świetna sprawa, że od Androida 9 nie działa ACR (nagrywanie rozmów) a tu prosze już jak na Xiaomi przystało jest w dialerze. Jeżeli xiaomi .eu nie obsługuje to zostane przy tym ROMie na niekorzyść braku NFC, wole z karta płatniczą pomykać niż bez nagrywania.

Internet, połączenia, sms, inne komunikatory normalnie za***iście, w ostatnim półroczu miałem Blackberry K2 i Huaweii mate 9 pro więc do tego porównuje.

Do tej pory 2x zdarzyło się po wejściu w aparat, że nie do końca jakby sie uruchomił, po przełączeniu na tryb 48M i z powrotem już było ok. Po restarcie telefonu na razie mi sie nie zdarzyło.

Bateria rewelacja dużo lepiej od BB K2 i troszke lepiej od Mate 9 Pro.

Edited by bosniak

No to czekam na oficjalny Rom, mam nadzieję, że podejdzie do K20 Pro

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Ciężko powiedzieć, pojawiają się sprzeczne informacje. Jedne źródła mówią o sierpniowym terminie jak w większości europejskich krajów, inne mówią o wrześniu. Tak czy inaczej podchodził bym do tego z dystansem, bo nie ma żadnej gwarancji, że oprogramowanie z słuchawek sprzedawanych pod nazwą Mi9T Pro będzie można wgrać do K20 Pro. Xiaomi już robiło takie sytuację, choćby z bliźniaczą parą Mi A1 i 5X, także dowiemy się dopiero jak wydadzą. Tak samo nie ma pewności czy egzemplarze przeznaczone na rynek azjatycki fizycznie wspierają B20, więc potencjalnie mogą mieć minimalnie inną antenę co jest potencjalnym problemem przy wgrywaniu ewentualnego globala.

33ec08f1ace36e168ef3148faf13d58a.jpg

@Karls

Zobacz sobie na Redmi K20 i Mi 9T - ten drugi ma B20, pierwszy nie, a między softami można dowolnie przeskakiwać. Co więcej można też zainstalować global indyjski (Mi 9T India). Zapewne tak samo jest z rosyjską wersją. Dlatego na 99,9% soft z Mi 9T Pro będzie kompatybilny z Redmi K20 Pro. Sprawa Mi A1 i 5X to całkowicie coś innego, bo A1 bazuje na modelu 5X, ale ma Android One.

Co nie znaczy, że wgranie softu global odblokuje B20. Ogólnie jak to będzie działać dowiemy się jak wydadzą. Może też być tak, że rom będzie działał, tylko nie będzie można zamknąć BL bo ucegli się telefon, tak też bywa przy wgrywaniu softu na inny region. To raczej z cyklu upierdliwych, bo problem można obejść, np. ukrywając otwarty BL Magikiem żeby przykładowo GPay działał.

przeciez do chińskiego wgrali soft indyjski i działa, wiec nie ma co panikować że się ucegli. tak czy inaczej jak bedzie mi 9t pro to i bedzie miui polska i na ten i na ten. Ja mam w du.ie b20 najbardziej i tak zależy mi na NFC i płatnościach.

Soft będzie działać. Po prostu na chińskich wersjach nie wolno blokować bootloadera jak się jest na Globalu. Nawet indyjskie wersje odpalają Xiaomi.eu ale NFC które jest widoczne po prostu na tych wersjach nie działa bo raphaelin nie ma NFC.

Witam, pewnie wałkowane to było już wiele razy ale jestem tutaj nowy i dla pewności chciałbym spytać czy coś się może zmieniło. Mianowicie chodzi o uniknięcie czekania 168 godzin na możliwość odblokowania bootloader lub zainstalowanie global na zablokowanym. Udało mi się kupić K20P z rynku chińskiego i chciałbym wgrać mu najnowszy soft z językiem polskim bez czekania tych 168h. Jeżeli jest jakaś możliwość byłbym wdzięczny za pomoc. Dziękuje i życzę udanej niedzieli. 

Pewnie byś musiał tak zrobić jak ci magicy którzy wgrywają syf miui w Chinach jakiś zmodyfikowany boot.img, na Oppo też 3ba czekać 60dni składać wniosek i dopiero mogę pobrać apk które mnie przeniesie do fastboot nie mam nawet możliwości przejścia do fastboot na XDA sprawdź może tam coś kombinowali z zablokowanym bootloaderem ! Powoodzenia

Wysłane z mojego Oppo Reno przy użyciu Tapatalka

9 godzin temu, Falonso napisał:

Czyli, jak rozumiem z ostatnich postów Redmi K20 Pro nie posiada fizycznie NFC?

Nie wiem na podstawie czego tak wywnioskowałeś bo napewno nie na podstawie ostatnich postów. No chyba że odwrotnie napisałeś, ma fizycznie ale nie ma go w global na indyjski rynek.

Ja mam wersję z Chin, do tego xiaomi.eu i normalnie płacę telefonem. Moja wersja normalnie posiada NFC, tylko z racji odblokowanego bootloadera trzeba było zastosować pewien trick.
Nie wiem, jak wersja z Indii.

To nie jest z Indii tylko soft global z Indii bez obsługi programowej nfc a fizycznie jest, już było tu pisane, jedynie nie wiadomo co z b20

@bosniak

Znaczy jeśli fizycznie kupiłby wersję indyjską to tam chyba też wewnętrznie nie ma anteny NFC. A to, że chińskie modele z wbudowanym NFC przychodzą też z wgranym indyjskim globalem bez NFC to już inna sprawa...

Nie wiem na podstawie czego tak wywnioskowałeś bo napewno nie na podstawie ostatnich postów. No chyba że odwrotnie napisałeś, ma fizycznie ale nie ma go w global na indyjski rynek.
Źle zrozumiałem

Witam wszystkich, jak rozumiem nie warto dopłacać do wersji Global na Ali? To to samo tylko, że chińczyk wgrywa nam ROM za dopłatą?

6/128 z DHL przez Anglię jest za ~1500

Potencjalnie chińska wersja może nie mieć NFC (sprzętowo), ale już rożne opinie tu krążyły, także ciężko powiedzieć na 100%.