ZduneX25

Mi 9T Pro/K20 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy

Recommended Posts

Ból głowy również występuje u mnie przy maksymalnej jasności jeśli wokół jest ciemno.
Czytnik linii działa ze szkłem poprawnie

siedząc kilkanascie godzin przed jakimkolwiek ekranem samopoczucie bedzie raczej zawsze nienajlepsze
  • Like 2

Dzięki za wasze odpowiedzi. Nie jest to raczej od jasnego ekranu gdyż nigdy nie mam ustawionego na bardzo jasny, wszędzie gdzie to możliwe używam też dark mode. Na razie będę dalej korzystał z telefonu. Może nie potrzebnie panikuj3. Dzięki za pomocne odpowiedzi. 

Bol glowy od smartfona to mozesz miec... jak uzywasz go siedzac w zlej pozycji ze zgietym karkiem.

Co do wartosci SAR, wspomne tylko ze prawo unijne jasno okresla maksymalny poziom, wynosi on 2 W/Kg.

k20 pro ma 1.03 W/kg (head)     0.72 W/kg (body)    

Twoj mi8 ma, 0.70 W/kg (head)     1.66 W/kg (body)    

Wiec jezeli boli cie glowa to polecam isc do lekarza i sie przebadac.

Jeszcze raz zapytam. Skąd te dane na temat sar w K20 pro? Taką wartość znalazłem tylko na jednej stronie i są to wartości indyjskie. Jaka jest różnica między europejskimi, amerkańskimi, indyjskimi to nie wiem, ale jak już coś porównujesz to najlepiej wg tej samej normy

Edited by mariusz.ur

6 minut temu, cincin27 napisał:

@mariusz.ur

Są dwie normy: amerykańska i europejska. 

Przeszli z EU na US 

Screenshot_2019-07-31-19-28-05-293_com.android.chrome.png

Edited by mariusz.ur

20 minut temu, mariusz.ur napisał:

Jeszcze raz zapytam. Skąd te dane na temat sar w K20 pro? Taką wartość znalazłem tylko na jednej stronie i są to wartości indyjskie. Jaka jest różnica między europejskimi, amerkańskimi, indyjskimi to nie wiem, ale jak już coś porównujesz to najlepiej wg tej samej normy

https://www.kimovil.com/pl/redmi-855/sar

k20 pro wartosc eu 1.330 W/Kg, (head)

mi8 wartosc eu 0.701 W/Kg, (head)

I tak jest grubo ponizej dopuszczalnej wartosci, i sa to pomiary "symulujace" rozmawianie przez telefon, czyli ze telefon jest przy glowie.

A nikt normalny nie chodzi z telefonem przyklejonym do glowy.

@Pawliko chodzi mi o to, że tych danych jest zbyt mało na temat K20 pro. Jeśli już to K20 pro można porównać z mi 8 z amerykańską normą. 

Mi 8 - głowa 1.01 W/kg

- ciało 1.32 W/kg

K20 pro tak jak pisałeś. Więc porównanie na korzyść K20 pro w przypadku promieniowania na ciało a na głowę wynik podobny. Ale czy na podstawie jednej czy dwóch stron internetowych te porównanie jest wiarygodne?

Witam,

Zainstalowałem od razu xiaomi.eu, bo miałem indyjskiego globala chyba.

W moim RK20 prawie wszystko śmiga. Oczywiście j.w. brak Netflix itp, ale mi to akurat nie przeszkadza.

Najważniejszy problem to co jakiś czas nie działa mikrofon i głośniki podczas rozmów, reset pomaga. 

Sprawdzał ktoś czy takie rzeczy dzieją się na innej wersji niż Xiaomi.eu?

Kolejny większy problem, po włożeniu słuchawek jakichkolwiek (testowałem 5 różnych) telefon zaczyna mulić nie idzie nic oglądać na YT ale też w słuchawkach nie ma dźwięku. Na bezprzewodowych nie ma problemu z radiem w aucie też ładnie się łączy bez problemu.

Reset nie pomaga, trzeba wyłączyć i włączyć.

Ma ktoś taki problem ? bo nie widziałem żeby był tu opisany, chyba że coś przeoczyłem.

Edited by Kecajland

Ja mam taki i nie ma NFC :oops: :oops: :oops:

Screenshot_2019-08-02-17-45-40-323_com.android.settings.png

Screenshot_2019-08-02-17-47-27-339_com.android.settings.png

Ale chyba mam odblokowany bootloader bo mi wyświetla przy właczaniu Unlocked, to chyba dobrze?

Edited by bosniak

7 minut temu, mariusz.ur napisał:

Bo masz wgrany indyjski global. 

No tak też to zrozumiałem po przeczytaniu całego wątku. Czyli skoro mam odblokowany bootloader to sa 2 opcj?

1. wgrać xiaomi .eu?

2. czekać na oficjalny global i go wgrac za miesią może 2? 

@bosniak

Moim zdaniem Mi 9T Pro nigdy nie powstanie, bo wtedy sprzedaż Mi 9 mocno spadnie na pozostałych rynkach. ;) No ale trzeba mieć nadzieję, że jednak po wakacjach się pojawi. Moim zdaniem jeśli chcesz NFC to śmiało wgrywaj xiaomi.eu, jeśli nie i ten indyjski global Ci działa, to zostań... choć jeśli już miałbym odblokowany bootloader to wolałbym mieć xiaomi.eu.

1 godzinę temu, Zenderable napisał:

@bosniak

Moim zdaniem Mi 9T Pro nigdy nie powstanie, bo wtedy sprzedaż Mi 9 mocno spadnie na pozostałych rynkach. ;) No ale trzeba mieć nadzieję, że jednak po wakacjach się pojawi. Moim zdaniem jeśli chcesz NFC to śmiało wgrywaj xiaomi.eu, jeśli nie i ten indyjski global Ci działa, to zostań... choć jeśli już miałbym odblokowany bootloader to wolałbym mieć xiaomi.eu.

Z drugiej strony jezeli powstał K20 i Mi 9T chociaz już był Mi 9, to chyba nic nie stoi na przeszkodzie żeby alternatywnie w miejsce K20 Pro powstał Mi 9 T Pro?

1 godzinę temu, Zenderable napisał:

Moim zdaniem Mi 9T Pro nigdy nie powstanie, bo wtedy sprzedaż Mi 9 mocno spadnie na pozostałych rynkach

Nie spadnie bo Pro będzie droższy + niekoniecznie lepszy, ma plusy i minusy, ale to żaden złoty środek względem Mi 9.

• Like 1

1 godzinę temu, galakty napisał:

Nie spadnie bo Pro będzie droższy + niekoniecznie lepszy, ma plusy i minusy, ale to żaden złoty środek względem Mi 9.

Uzytkowalem Mi 9, teraz mam K20 PRO i nigdy bym nie wrocil do Mi 9. Lepsze powiadomienia znaczy w ogole powiadomienia, opcje przy kliknieciu na ikone na pulpicie jak w Samsungu, lepszy ekran bez dziury, lepszy czytnik, bateria wieksza. Lepsze etui z lepszego materiału. No i wreszcie nie rwie ekranu przy przewijaniu stron www jak Mi 9, cos jakby brak synchronizacji pionowej. Nie umiem znalezc plusow Mi 9 wzgledem K20 PRO moze poza dioda LED. I poza problemami z dzwonieniem, ale to dlatego, ze to wersja chinska z indyjskim Romem. Mysle, ze Mi 9 nie sprzedawalby sie juz tak dobrze, gdyby byl dostepny K20 PRO. Juz dla samej baterii zmienilbym Mi 9 na K20 PRO. 

Edited by dzeryae
  • Like 2

2 godziny temu, cincin27 napisał:
Najnowsze plotki mówią, że na przełomie sierpnia/września (po 20 sierpnia) pojawi się Mi 9T Pro. 

Hmm, dziwnym trafem zza granicą wiedzą lepiej o tym niż w Polsce.  To tak samo jak dzisiaj widziałem screena niby z Pocophone F1 z chińską betą albo informacja, że niby MIUI 11 jest od wczoraj. :rolleyes: Nazwę w tamtym miejscu to może sobie wpisać każdy.

Spoiler

ac19fa989e74b2df8837d27ef762e145.jpg

Pewnie ludzie od reklamy popłynęli z fantazją. Ja póki co jestem sceptyczny, no ale fajnie by było mieć Mi 9T Pro z B20.  

11 godzin temu, dzeryae napisał:

Nie umiem znalezc plusow Mi 9 wzgledem K20 PRO moze poza dioda LED. I poza problemami z dzwonieniem

Jasne, kto by dzwonił czy wysyłał SMSy z telefonu :D. Jak sobie lurkuje ten temat to tu jest niezły kabaret. Chwalicie telefon, który wykłada się na podstawowych funckajch, które ma zwyczajnie zbugowane, działającego NFC brak więc nawet telefonem nie zapłacisz, ładowania indukcyjnego i B20 też poskąpili więc jak ktoś ma Orange to poza miastem ma przerąbane.

Ten telefon może kiedyś będzie wart uwagi, ale najpierw muszą mu dać normalny soft - nie jakiś chińsko-indyjski. Niestety na to się na razie nie zanosi, a na rynek wchodzi już BlackShark 2 i to na nim skupi się cała uwaga, więc deweloperka dla pobocznych modeli na pewno zwolni. Jeśli miałbym zgadywać to będę obstawiał że jest szansa, że wraz z MIUI11 może dadzą global dla K20 Pro, jeśli w ogóle się na to zdecydują co nie jest takie pewne - bo jak koledzy zauważyli mogło by to im popsuć statystyki sprzedaży Mi 9. Także dla mnie obecnie to jest telefon ciekawostka dla geeków technologicznych co lubią dłubać na każdym kroku, żeby działało.

@Karls  

Porównuje oba modele i jeśli będzie B20 i Global Soft to dla mnie K20 PRO jest wyraźnie lepszy od Mi 9. Nie wiem czego to wina, ale Mi 9 bardzo rwie strony www, obraz jakby bez synchronizacji pionowej. W K20 PRO jest idealnie płynnie, nie wiem czy to zasługa softu 10.3.3 czy może częstotliwości odświeżania. Na Mi 9 rwanie było bardzo irytujące i męczące.

A propos deweloperki to do Mi 9 EEA jest dopiero 10.2.28, to jest dopiero zapóźnienie, nawet powiadomienia jeszcze nie działają! Jak na flagowca to bardzo słabo. Z K20 PRO wystarczy kilka dni kontaktu i nigdy nie chce się już notcha, a jakieś 20-30% dłuższy czas pracy też robi swoje, poza innymi zaletami o których pisałem wcześniej. A myślę, że prędzej niż później K20 PRO wejdzie do sprzedaży w Europie. Dla mnie bezkonkurencyjny telefon, ale każdy kupuje co chce.

P.S Smsy nie dochodzą bardzo rzadko do tej pory zdarzyło mi się to 3 razy, połączenia głosowe rwane częściej i to dla mnie główny minus, ładowania bezprzewodowego nie używam (ale zgoda to minus), bo przy ładowarce 27W z Mi 9 ogniwo ładuje się szybko.

Edited by dzeryae
dodanie informacji

No tak, ale to, że wyjdzie Mi9T Pro nie oznacza, że jego soft będzie kompatybliny z K20 Pro. Popatrzcie sobie co było z Mi A1 i Mi5x - sprzętowo to jest to samo, ale oprogramowania z jednego do drugiego nie wgrasz. Także ja bym tak bezwarunkowo nie wiązał wydania globala dla K20 z wejściem Mi9T Pro na rynek europejski bo może się okazać, że to będą dwie niezależne rzeczy. A co do rwania stron to nie wiem o co chodzi, u mnie problem nie występuje. Ale wiem, że były jakieś egzemplarze z lipnymi ekranami, jest nawet wątek na forum tutaj, jakie plamy na ciemnym tle było widać. A powiadomienia normalnie działają, też nie wiem o co chodzi. Jedyne co to przez notcha ikonki znikają z paska po kilku sekundach ale ponoć na becie już to naprawili, więc kwestia czasu aż wejdzie do stable.

Edited by Karls

@dzeryae

Jak za miesiąc/dwa pojawi się Mix 4 to z Redmi K20 Pro niestety będzie tak samo i tutaj będzie oprogramowanie do tyłu. Zapewne ostatnia premiera Blackshark też popsuje aktualizacje. Wątpię, że Redmi ma oddzielnych developerów od Xiaomi. Niestety w Xiaomi taka kolej rzeczy, powolne wsparcie aktualizacyjne... Na szczęście póki co długie, ale widzę że to niedługo się skończy (global betę zakończyli, chińską betę skrócili do roku - nie będzie bety, nie będzie aktualizacji, nawet widać to po Mi 5, które zostało olane, a np. wcześniej taki Mi 4 potrafił dostać nawet MIUI 10).  

@Karls

Na 99% global będzie miał tę samą nazwę kodową co chińska, bo nie widzę kompletnie sensu wydawania go całkowicie jako inny model.  Jeśli chodzi o kompatybilność softu - są porty między takimi modelami. Tutaj przykład dla A1 (tissot):

https://drive.google.com/file/d/1nJWtQali4zYIBs73I8VBtbKHpHkuUYmG/view?usp=drivesdk

Przeportowany Xiaomi.eu. ;) Więc z Redmi K20 Pro też nie będzie problemu. Dodatkowo można instalować soft dla raphaelin (india) dla raphael (china). Więc jeśli global zostanie nazwany np. raphaeleus to tak czy siak będzie pasował soft. Musieliby go całkowicie przerobić, np. dać Snapdragona 855+.

No właśnie o tym piszę - może nie być normalnego softu global, tylko porty z Mi9T tak jak to było na linii A1/5X, gdzie sytuacja była identyczna - ten sam fizycznie sprzęt tylko inne oprogramowanie układowe. A z portami wiadomo jak to jest - nigdy nie dział to tak samo dobrze jak oficjalne oprogramowanie. Także może być z deszczu pod rynnę, jeśli ktoś teraz rozważa zakup K20 Pro to lepiej poczekać moim zdaniem ten miesiąc czy dwa, bo jak global nie wypali to ceny tych telefonów szybko polecą na rynku wtórnym i ciężko to będzie dobrze sprzedać.

Mi 9T Pro to raphael. Tak samo jak Redmi K20 Pro z wyjątkiem wersji na Indie. Global jest, jako top-secret, ale jest.

4 godziny temu, Karls napisał:

No tak, ale to, że wyjdzie Mi9T Pro nie oznacza, że jego soft będzie kompatybliny z K20 Pro. Popatrzcie sobie co było z Mi A1 i Mi5x - sprzętowo to jest to samo, ale oprogramowania z jednego do drugiego nie wgrasz. Także ja bym tak bezwarunkowo nie wiązał wydania globala dla K20 z wejściem Mi9T Pro na rynek europejski bo może się okazać, że to będą dwie niezależne rzeczy. A co do rwania stron to nie wiem o co chodzi, u mnie problem nie występuje. Ale wiem, że były jakieś egzemplarze z lipnymi ekranami, jest nawet wątek na forum tutaj, jakie plamy na ciemnym tle było widać. A powiadomienia normalnie działają, też nie wiem o co chodzi. Jedyne co to przez notcha ikonki znikają z paska po kilku sekundach ale ponoć na becie już to naprawili, więc kwestia czasu aż wejdzie do stable.

Raczej nieprawdopodobne, że soft Mi9T PRO nie będzie kompatybilny z K20 PRO, ale w razie konieczności kupię jeszcze raz Mi 9 T PRO z B20.

1) Co do rwania ekranu, to na pewno nie jest to wina wyświetlacza, kolory i wszystko ok, tylko to szarpanie i brak płynności przewijania ekranu na dowolnej stronie www nawet przy tylko jednej otwartej karcie przeglądarki, coś jak brak V-Sync w grach, albo screen tearing. Przy powolnym albo nawet ciut szybszym przewijaniu strony www na Mi 9 jakby skaczą gubiąc pośrednie klatki. Od razu zauważyłem to po przesiadce na K20 PRO, było dużo lepiej, bo przestało mnie męczyć przeglądanie stron www. Potem zacząłem się zastanawiać czemu tak jest i porównałem oba telefony obok siebie. Na K20 PRO ruch strony jest duuużo płynniejszy i nie wiem czy to wina częstotliwości odświeżania ekranu, wersji przeglądarki www (obie oryginalne stockowe) czy softu 10.3? Do tego czytanie stron bez notcha jest o niebo wygodniejsze. 

2) Powiadomienia, te ikonki to naprawiają od kiedy kupiłem telefon i jeszcze nie naprawili w stable, a innych nie używam, dla mnie porażka. Tutaj dodatkowo są jeszcze trzy kropki przy ikonie sieci, że są powiadomienia, tego chyba nie było na Mi 9, plus opcje przy przytrzymaniu ikony - jak na zdjęciu.

Tak czy owak jak oficjalnie Mi 9 T PRO wyjdzie w Europie to polecam. Na siłę znalazłem zaletę Mi 9 ma stereo głośnik, a K20 PRO mono.

Screenshot_2019-08-03_f.jpg

Edited by dzeryae
korekta

34 minuty temu, dzeryae napisał:

Raczej nieprawdopodobne, że soft Mi9T PRO nie będzie kompatybilny z K20 PRO, ale w razie konieczności kupię jeszcze raz Mi 9 T PRO z B20.

Nie jest nieprawdopodobne, to już było. Zobacz jeszcze raz historię Mi A1 i Mi 5x. Skoro mogli tak zrobić raz, to mogą i drugi, bo czemu by nie? Szansa 50 na 50. Bardziej im się opłaca skłonić użytkownika do zakupu drugiego telefonu niż ulepszać obecny. Gdyby nie to, każdy mający 5X po prostu wgrał by sobie soft z A1 gdyby chciał i miał czystego androida

34 minuty temu, dzeryae napisał:

Co do rwania ekranu, to na pewno nie jest to wina wyświetlacza, kolory i wszystko ok, tylko to szarpanie i brak płynności przewijania ekranu na dowolnej stronie www nawet przy tylko jednej otwartej karcie przeglądarki, coś jak brak V-Sync w grach, albo screen tearing. Przy powolnym albo nawet ciut szybszym przewijaniu strony www na Mi 9 jakby skaczą gubiąc pośrednie klatki. 

Ok, no to podtrzymuję, że u mnie nic takiego nie ma. Szczerze to bym się zdziwił gdyby telefon z Amoledem i snapem 855 robił coś takiego. Raczej pisali by o tym wszędzie, portale technologiczne mają to do siebie, że każdy widoczny problem naświetlają :). Przypomnij sobie co było z aferą "jelly scrolling" na OnePlus 5.

1 godzinę temu, Karls napisał:

Ok, no to podtrzymuję, że u mnie nic takiego nie ma. Szczerze to bym się zdziwił gdyby telefon z Amoledem i snapem 855 robił coś takiego. Raczej pisali by o tym wszędzie, portale technologiczne mają to do siebie, że każdy widoczny problem naświetlają :). Przypomnij sobie co było z aferą "jelly scrolling" na OnePlus 5.

To ja jestem dobrej myśli co do Globala, jak się pomylę kupię K20 PRO czyli Mi 9T PRO Global z B20. A co do scrolla, to sprawdzałem jeszcze na Mi 9 w Mi Store i jest wyraźnie mniej płynnie, to widać jak się zwróci uwagę, szczególnie przy drobnych, powolnych ruchach stron www. To nie jest aż tak wyraźne, że cały ekran klatkuje, ale podczas użytkowania jest wyraźnie odczuwalne. Musiałbym mieć film ze starego Mi 9 to bym to pokazał, ale już go sprzedałem. 

Edited by dzeryae

Na siłę znalazłem zaletę Mi 9 ma stereo głośnik, a K20 PRO mono.

Skąd wziąłeś tą informację? :-)

Typed by Redmi Note 3 Pro SE

52 minuty temu, Kadi napisał:

Skąd wziąłeś tą informację? :-)

Typed by Redmi Note 3 Pro SE

Miałem oba, Mi 9 miał 2 głośniki, a K20 PRO jeden wiec mono. W recenzjach też bylo. Jak dla mnie dźwięk z obu jest równie słaby, nie słyszę różnicy. 

• Haha 1

38 minut temu, dzeryae napisał:

Miałem oba, Mi 9 miał 2 głośniki, a K20 PRO jeden wiec mono. W recenzjach też bylo. Jak dla mnie dźwięk z obu jest równie słaby, nie słyszę różnicy. 

No to nie wiem skąd masz tę informację, ale Mi 9 posiada głośnik mono.

• Like 2