ZduneX25

Mi 9T Pro/K20 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy

Recommended Posts

Witam wszystkich,

jestem nowy, ale właśnie leci do mnie K20 PRO 8GB/128GB ale z Xiaomi Mi Store. Źródło inne niż opisywane, bo było taniej i Free Shipping, ale pewnie robią go dokładnie tak samo jak w innych sklepach. Długo czekałem, pisałem do nich - ma być odblokowany bootloader i wgrany "globalny" ROM, który nie był stabilny (choć to beta) dlatego czekałem ponad 15 dni na wysyłkę. Cześć osób które kupiło u nich lub u konkurencji Mi Global Store na zdjęciach przedstawia, że to jakiś 9.5.1 beta. Przesiadam się z Samsunga i tam był jeden oficjalny ROM a reszta to modyfikacje bez OTA. Z Xiaomi jest bardziej zamieszane i mimo przeczytania poradników nie wszystko kumam :-): Będę bardzo wdzięczny za pomoc w ustaleniu:

1) Czemu jednocześnie istnieją jakby 2 różne oficjalne źródła ROMów stabilnych - jeden fabryczny Global Multi (mam go na MI 9 kupionym w Polsce) i inne źródło stabilnych Xiaomi.eu (czyli też MIUI Polska)? Czy oba są wspierane przez Xiaomi? Jeśli tak, to czemu istnieją osobno, czy xiaomi.eu to jakiś alternatywny projekt?

2) Jak dostanę K20 PRO to wgram Xiaomi.eu według poradnika https://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi-eu-na-redmi-k20-pro/ , zakładając, że mam już odblokowany Bootloader czy jest szansa, żeby uceglił ten telefon?

3) Ludzie w opiniach sklepu na ali i tutaj skarżą się, że nie mogą uruchomić Play Protect i zainstalować Netflixa, czy z odblokowanym bootloaderem jest to możliwe od razu, bez kombinacji? 

4) Jak sprawdzić, czy bootloader jest prawidłowo odblokowany czy to jakieś niebezpieczne chińskie modyfikacje sprzedawcy?

5) Na czym bazują stabilne ROMy od Xiaomi.eu (MIUI Polska) na chińskiej wersji czy na oficjalnej Global Multi? Bo na K20 PRO Xiaomi.eu jest v10.3.15.0, a przecież fabrycznego Global Multi nie ma jeszcze?

Z góry dziękuje, za uświadomienie mnie :-)

Edited by dzeryae
dodanie pytania

2 minuty temu, dzeryae napisał:

Czemu jednocześnie istnieją jakby 2 różne oficjalne źródła ROMów stabilnych - jeden fabryczny Global Multi (mam go na MI 9 kupionym w Polsce) i inne źródło stabilnych Xiaomi.eu (czyli też MIUI Polska)? Czy oba są wspierane przez Xiaomi? Jeśli tak, to czemu istnieją osobno, czy xiaomi.eu to jakiś alternatywny projekt?

Xiaomi.eu/miuipolska było tworzone wcześniej niż Global z myślą o tym żeby ogarnąć wiele języków, a nie tylko chiński i angielski, jak to było w chińskich oryginalnych ROM-ach przed globalem. Global pojawił się koło 2015-2016 roku. Xiaomi.eu tworzy swoje ROM-y dalej, bo nie wszystkie telefony mają wersję Global i do niektórych po prostu potrzeba polskiego tłumaczenia i dostosowania pod nas. Global jest wspierany przez Xiaomi, Xiaomi.eu jest modyfikacją MIUI, której Xiaomi nie wspiera.

4 minuty temu, dzeryae napisał:

Jak dostanę K20 PRO to wgram Xiaomi.eu według poradnika https://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi-eu-na-redmi-k20-pro/ , zakładając, że mam już odblokowany Bootloader czy jest szansa, żeby uceglił ten telefon?

Jeśli postąpisz zgodnie z poradnikiem, to nie.

5 minut temu, dzeryae napisał:

Ludzie w opiniach sklepu na ali i tutaj skarżą się, że nie mogą uruchomić Play Protect i zainstalować Netflixa, czy z odblokowanym bootloaderem jest to możliwe od razu, bez kombinacji? 

Play Protect powinien działać. Netflix - niestety zależy, i to raczej nie od nas. Gorzej z Google Pay.

6 minut temu, dzeryae napisał:

Na czym bazują stabilne ROMy od Xiaomi.eu (MIUI Polska) na chińskiej wersji czy na oficjalnej Global Multi?

Na wersji China. Wyjątkami są Redmi Note 6 Pro i POCO F1, dla których są tylko Globale, więc tam opieramy się na nich.

Wielkie dzięki za super szybką i fachową odpowiedź. I faktycznie nie chodziło o Play Protect tylko o Google Pay - płatności nie można było uruchomić. 

Ostatnie pytanie: jak można wrócić z Xiaomi.eu na fabryczny Global Rom od Xiaomi?

Edited by dzeryae
Dodanie pytania

41 minut temu, dzeryae napisał:

zainstalować Netflixa, czy z odblokowanym bootloaderem jest to możliwe od razu, bez kombinacji? 

Jak telefon nie przechodzi Safetynet to nie zainstalujesz Netflixa ze sklepu, musisz ściągnąć APK z internetu. Poza tym na K20 Pro bez Widevine L1 nie uświadczysz HD na Netflixie, niestety. :/

• Like 1

1 godzinę temu, Orjon napisał:

Xiaomi.eu jest modyfikacją MIUI, której Xiaomi nie wspiera.

...jednak oficjalny dystrybutor w EU (ABC Data) oficjalnie powiedział, że instalacja Xiaomi.eu nie powoduje utraty gwarancji. ;) Choć póki co w przypadku Redmi K20 Pro/Mi 9T Pro nie ma to znaczenia, bo nie jest u nas dostępny, ale tak na przyszłość by inni wiedzieli.

1 godzinę temu, Orjon napisał:

Gorzej z Google Pay.

53 minuty temu, dzeryae napisał:

Tylko o Google Pay - płatności nie można było uruchomić. 

Można na to zaradzić: 

@JamCiTo

Wiesz, mógł Ci się trafić akurat prawdziwy zainstalowany Global... tu na Redmi  K20 Pro jest inna sytuacja, bo po pierwsze nie ma jeszcze globalnego MIUI a po drugie fingerprint/nazwa kodowa jest od indyjskiej wersji tego telefonu, której też jeszcze nie ma. :D Jak nic widać, że było grzebane przez chińczyka i moim zdaniem podstawa to zainstalowanie Xiaomi.eu, bo jeśli bootloader się zablokuje po aktualizacji (bo smartfon może i był odblokowany, ale nowe konto nie ma uzyskanej zgody na odblokowanie, więc  prawdopodobnie istnieje możliwość zablokowania) to będzie cegła (na zablokowanym bootloaderze smartfon musi mieć oprogramowanie z jakim wyszedł z fabryki, czyli aktualnie tylko China ROM).

@Mathias

Nie do końca,  ja mam SafetyNet na wartości true, a Netflix zniknął od razu po odblokowaniu bootloadera. Nawet certyfikacja nie pomogła ani zabawy z Magisk Hide... na Mi 6 tak nie miałem, może w nowych smartfonach coś zmieniać zaczęli. 

53 minuty temu, dzeryae napisał:

Ostatnie pytanie: jak można wrócić z Xiaomi.eu na fabryczny Global Rom od Xiaomi?

Polecam trochę poużywać forumowej wyszukiwarki, wejść w dział Tutoriale. ;) Gdy już wyjdzie prawdziwe, OFICJALNE globalne oprogramowanie (i prawdopodobnie nie to od indyjskiej wersji Redmi K20 Pro za 5 dni) to będziesz mógł zainstalować za pomocą MiFlash (ale UWAGA, nie wolno klikać clean all and lock).

[mention=60613]bartek5860[/mention]
K20 Pro to wersja chińska bez niektórych pasm telekomunikacyjnych. U nas w Polsce mamy taki plus, że mamy pasma takie, jakie obsługują w Chinach (np. w USA jest chyba tylko jedno pasmo), dlatego też w 90% przypadkach nie odczujesz różnicy, jednak mamy też takie, które w chińskiej wersji smartfonu nie zobaczysz np. właśnie to nieszczęsne B20, czyli pasmo LTE800. Gdy jesteś na wsi, gdzie jest tylko zasięg tego pasma (musiałoby być to miejsce mocno oddalone od cywilizacji), bądź w górach - nie masz zasięgu. Jeśli chodzi o resztę to nie ma kompletnie różnicy, jedynie logo z tyłu - u nas będzie to Mi 9T Pro/Pocophone F2 (ale na razie nie ma takiego modelu), w Chinach będzie Redmi K20 Pro. Smartfon dostaniesz z chińskim softem i będziesz miał dwa wyjścia - czekać na wersję globalną (której nie razie nie ma) lub odblokować bootloader i wgrać xiaomi.eu. Gdy wyjdzie wersja globalna, będziesz mógł bez problemu jej używać (oczywiście wtedy też będzie potrzebny odblokowany bootloader).
Ja słyszałem, że Mi 9T Pro nie pojawi się w czerwcu ani w lipcu przez brak dostaw procesorów od Qualcomma (czyli nie tylko na polskim rynku), więc aktualnie jest możliwość kupna tylko i wyłącznie K20 Pro.
Tam gdzie zasięgu nie ma to nie będzie. B20 nie pomoże i kropka.

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu

@simcold

Oczywiście, jeśli żadne pasmo nie dosięga w danym miejscu to nie będzie, ale B20 ma najszersze spectrum zasięgu i w wielu miejscach jako jedyne jest dostępne. U mnie w domu np. przez ściany przebija się właśnie tylko pasmo 800 Mhz, na Mi 6 nie miałem kompletnie LTE, tylko 2G czasami 3G.

19 godzin temu, frrancuz napisał:

Podziękuj unii która dba za ciebie o twoje zdrowie. To jest normą narzucona odgórnie i musi być u nas wymuszona. Inaczej zablokują telefon. 

Mi też na globalnym sofcie z którym przyszedł tel, muzyka grała słabo.

Po wygraniu xiaomi.eu jest duuuuuuzo lepiej po odpowiednim ustawieniu eq. Naprawdę gra świetnie w połączeniu z moimi beatsami nausznymi. Słucham na ok 70 -80% głośności. Glosniej już rozwala głowę ;)

Edited by Emines

2 godziny temu, Emines napisał:

Mi też na globalnym sofcie z którym przyszedł tel, muzyka grała słabo.

Wystarczyło zmienić region na Indonezje (bo Indie mają swoje reklamy, jakieś powiadomienia o nowych albumach w hindi itd.) :P 

Hej,

Google Pay działa według postu podanego przez@Zenderable - sposób nr 1.
Netflix zainstalowany plik apk i działa, nie wiem w jakiej rozdzielczości.
Xiaomi.eu zainstalowane według poradnika na forum i telefon śmiga aż miło.
Z tego co zauważyłem, to nie śmiga Smart Lock.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

dzien dobry, chcialem tylko powiedziec, ze dzieki Waszej pomocy, moj Redmi K20 Pro smiga juz na Xiaomu.eu version i gra jak ta lala!

DZIEKUJE wszystkim zaangazowanym!

• Like 1

Jak te k20 pro? Warto to kupić? Nie ma problemów? 

Czy czekać na mi9t pro? 

Edited by qenik

Jak wyjdzie Mi 9T Pro to będzie obsługiwał pasmo B20 800 Mhz LTE. K20 pro nie obsługuje tego pasma.

• Thanks 1

Tak patrzac na ceny, to nie za bardzo maja go gdzieś uplasować.
Powinien być droższy od Mi 9 t, ale tańszy od Mi 9.
Wtedy jednak różnica w cenach, będzie tak znikoma, że bedzie to istny kanibalizm.
Nawet jak będzie droższy od mi 9, to pewnie niewiele.
Nie zdziwiłbym się gdyby wprowadzenie do EU, zostało maksymalnie opóźnione, albo wycofane.

On 7/15/2019 at 12:49 PM, ZombyWoof said:

dzien dobry, chcialem tylko powiedziec, ze dzieki Waszej pomocy, moj Redmi K20 Pro smiga juz na Xiaomu.eu version i gra jak ta lala!

DZIEKUJE wszystkim zaangazowanym!

Hejka, 

czy mógłbyś napisać szczegóły:

- gdzie dokładnie kupowałeś, jaka cena, czy naliczyli vat, czas przesyłki?

- czy był już odblokowany? z jakim romem? nie było problemu z instalacją twrp itp?

Bardzo dziękuję i pozdrawiam

2 hours ago, R900 said:

Hejka, 

czy mógłbyś napisać szczegóły:

- gdzie dokładnie kupowałeś, jaka cena, czy naliczyli vat, czas przesyłki?

- czy był już odblokowany? z jakim romem? nie było problemu z instalacją twrp itp?

Bardzo dziękuję i pozdrawiam

Kupilem na Alixpress od czegos cos sie nazywalo "Mi Store official", a okazalo sie wcale ni nie byc, jak mi tu wytlumaczono. Wystarczy poczytac wczesniejsze wpisy w watku.

Czas samej przesylki to byl raptem tydzien ale zanim do tego doszlo uplynal jeszcze jeden - i teraz wiem dlaczego - bo mieszali w systemie.

Zamowilem cos co mialo byc "global ROM" - i teoretycznie bylo, tylko ze taki ROM, ktorego jeszcze oficjalnie NIE MA- chyba do jutra wlasnie.

Wiec to bylo wystarczajaco podejrzane, zeby zainstalowac wersje EU.

Ceny niestety nie bede podawal, bo mozna sobie znalezc. Ale w cenie bylo wszystko. Wysylka, oplaty celne etc, etc.

Przesylka dotarla wprost do moich drzwi, bez zadnych cudow, jakbym zamawial na Amazon.

A jak z odblokowywaniem bootloadera - telefon już przyszedł odblokowany?

I jeszcze jedno pytanie - o co chodzi z "Tips: Chinese version k20 pro does not support NFC" ? wystarczy zmienić rom, czy w ogóle K20 nie mają modułu NFC?

Edited by R900

17 minut temu, R900 napisał:

A jak z odblokowywaniem bootloadera - telefon już przyszedł odblokowany?

Tak - pisał wcześniej, że miał "unlocked" przy uruchamianiu.

17 minut temu, R900 napisał:

I jeszcze jedno pytanie - o co chodzi z "Tips: Chinese version k20 pro does not support NFC" ?

Nie mam pojęcia, chińska oficjalna specka wymienia NFC... Z tego co wiem prawdopodobnie indyjska wersja będzie tego modułu pozbawiona, może stąd to info (w końcu oni wgrywają globala na Indie...)

18 godzin temu, ZombyWoof napisał:

Kupilem na Alixpress od czegos cos sie nazywalo "Mi Store official", a okazalo sie wcale ni nie byc, jak mi tu wytlumaczono. Wystarczy poczytac wczesniejsze wpisy w watku.

Czas samej przesylki to byl raptem tydzien ale zanim do tego doszlo uplynal jeszcze jeden - i teraz wiem dlaczego - bo mieszali w systemie.

Zamowilem cos co mialo byc "global ROM" - i teoretycznie bylo, tylko ze taki ROM, ktorego jeszcze oficjalnie NIE MA- chyba do jutra wlasnie.

Wiec to bylo wystarczajaco podejrzane, zeby zainstalowac wersje EU.

Ceny niestety nie bede podawal, bo mozna sobie znalezc. Ale w cenie bylo wszystko. Wysylka, oplaty celne etc, etc.

Przesylka dotarla wprost do moich drzwi, bez zadnych cudow, jakbym zamawial na Amazon.

Ostrzeżenie, ja kupowałem od Xiaomi Mi Store i tam było taniej, ale właśnie dostałem opis Held by Customs i zawiadomienie o konieczności oclenia z PP Zabrze. Przy zakupie było 100 zł taniej, a teraz wyjdzie dodatkowe 350-400 zł. Teraz zauważyłem, że Mi Official Store pisze, że DHL i Duty i VTA zapłacone na UE. Nie wiem, czy miałem pecha czy po prostu Mi Official Store opłaca opłaty celne i podatki na Europę, a w Mi Store trzeba dopłacać.

49 minut temu, dzeryae napisał:

Ostrzeżenie, ja kupowałem od Xiaomi Mi Store i tam było taniej, ale właśnie dostałem opis Held by Customs i zawiadomienie o konieczności oclenia z PP Zabrze. Przy zakupie było 100 zł taniej, a teraz wyjdzie dodatkowe 350-400 zł. Teraz zauważyłem, że Mi Official Store pisze, że DHL i Duty i VTA zapłacone na UE. Nie wiem, czy miałem pecha czy po prostu Mi Official Store opłaca opłaty celne i podatki na Europę, a w Mi Store trzeba dopłacać.

Tak sie wlasnie konczy cebulenie o kazda zlotówke.

Jedynie gdzie masz gwarancje od cła i sklepy sa pewne i sprawdzone to Mi Global Store i Hong Kong Goldway

Na reszte nie warto patrzyc.

@dzeryae Współczuję cła!

Odnośnie sklepów Mi Global Store i Hong Kong Goldway - są jakieś różnice między nimi? Unikać któregoś, czy zamawiać wszystko jedno skąd? Lub innymi słowy, jakie źródło z ali polecacie najbardziej?

Jedyne co kojarzę to że Goldway miał tendencję do wrzucania jakiś dziwnych romów (pseudo Global), ale może to info sprzed roku...

41 minut temu, cincin27 napisał:

@R900

Cła nie ma na telefony, jedynie może dojść VAT...

Ku przestrodze, ja kupiłem tutaj: 
https://www.aliexpress.com/item/33027806900.html?spm=a2g0o.cart.0.0.33413c00TW6BSn
Szło bardzo długo, bo zamówiłem 24.06 czyli prawie miesiąc i jeszcze od wczoraj utknęło w Zabrzu. Tak chodzi o VAT. A pseudo Global Romy Bety to chyba wszyscy wgrywają bo co innego mają wgrać..jeśli kupujemy wersję soft Global a oficjalnej nie ma. 

Edited by dzeryae
Dodanie informacji

Ciekawi mnie jak z tym NFC, bo w kilku komentarzach na aliexpress też się przewinęło, że go brak. Czy może się wypowiedzieć ktoś kto już ma ten telefon ? :)

1 godzinę temu, R900 napisał:

Ciekawi mnie jak z tym NFC, bo w kilku komentarzach na aliexpress też się przewinęło, że go brak. Czy może się wypowiedzieć ktoś kto już ma ten telefon ? :)

Jest NFC.

• Like 1

1 godzinę temu, R900 napisał:

Screenshot_2019-07-18-21-21-58-808_com.android.settings.jpg

Screenshot_2019-07-18-21-21-46-310_com.finalwire.aida64.jpg

Witam. Posiadam Redmi k20 Pro i czy aby to oryginał bo nie posiada na opakowaniu zdrapki z Xiaomi. A po drugie nie posiada modułu nfc oraz nie może się połączyć z aplikacja MiPCSuite. Link aukcji z Aliexpress http://pl.aliexpress.com/item/33025436528.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.7f6d5c0fefzjaA 

Super , nadal jestem fanem miui od mi3 do mi2s który jeszcze działa pomimo rozwalonego wyświetlacza ale ostatnio mnie pokusiło aby kupić Oppo , teraz właśnie na przystanku koło matki Polki sobie zaktualizowałem system i jest spoko ale nie rozumiem już xiaomi 100 modeli i ciągle ekspansja ,szkoda

Wysłane z mojego Oppo Reno przy użyciu Tapatalka

12 minut temu, Robaq112 napisał:

wyskoczyło ze pare chińskich znaków

To użyj tłumacza Google. Możesz ewentualnie odesłać do Chin, pojechać do Mi-Sore czy MiCenter.

Nie kupuj w Chinach jak nie dajesz rady z takimi prostymi czynnościami.

• Like 1

Bo miui jest dev i fanów lina zoba siedzę na stacji kaliskiej po 2 ćwiartkach i znam komendy adb adb start serwer, adb reboot fastboot fastboot devices ,fastboot flash recovery recovery.img , fastboot boot boot recovery.img

Wysłane z mojego Oppo Reno przy użyciu Tapatalka

3 minuty temu, dzidexx napisał:

To użyj tłumacza Google. Możesz ewentualnie odesłać do Chin, pojechać do Mi-Sore czy MiCenter.

Nie kupuj w Chinach jak nie dajesz rady z takimi prostymi czynnościami.

K20Pro.thumb.jpg.6cc54a43f8e1fe6b157d3d8406973c80.jpg

dsc-0153_10.jpg