ZduneX25

Mi 9T Pro/K20 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy

Recommended Posts

Cześć,

Mam szybkie pytanie bo nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi. Czy w tym telefonie w ogóle jest opcja blokady ekranu przy połączeniach przychodzących? W opcjach w ogóle nie mam takiego pola, a jest to trochę uciążliwe.

Mam Androida 10 oraz MIUI Global 11.0.1

Dnia 23.01.2020 o 20:27, skay77 napisał:
msrcinj6 na diecie działa odświeżanie 75  

https://framapic.org/gMX43OOreHHF/uP5CR7rZwEfC

na xiaomi.eu dev 20.1.21 na stockowym kernelu? Działa Ci skaner linii papilarnych? Mozesz podać linka do tego moda? 

Edit: da radę wrócić do xiaomi.eu stable 11.0.5 z xiaomi.eu 20.1.21 tak żeby nie kasować pamieci wew? ( Zdjęcia, dane itp.) ustawienia mogą zostać zresetowane tylko zależy mi żeby nie kopiować z powrotem 50gb na kompa a potem znowu na telefon. Jeśli tak to jakie wipe wybrać?

powrocilem do normalnego 60 odswiezania ale zachcialo mi sie      przetestowac inna metode przez fastboot   i stoje  na fastboocie   miflash mi nie widzi mi telefon to znowu nie widzi  mi plikow ktore rozpakowalem  /hehe

A która metodą udało Ci się wrzucić na ostatnie xiaomi.eu dev wyższe odświeżanie i działający skaner? Podaj linka.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

msrcinj6 normalnie przez twrp instalacja romu tego co miałem na. fonie ,napisało mi ładnie,przywrócenie backup nie dawało efektów ( ;(po wgraniu przez zipa w twrp moda nie działał mi odcisk palca dlatego użyłem 2 metody stanol na fastboocie po żmudnych działaniach z windowsem i Linuxem hyhy wgrałem znowu rozpakowałem room wyciągnąłem dtbo.img i flash przez fastboot i ruszył ) obeszlo się bez utraty danych

No właśnie ja mam działający mod na 69hz i nawet wyżej tylko cały czas nie działa skaner linii papilarnych. Próbowałem różnych kerneli ale niestety na żadnym skaner nie działa.. zastanawiam się nad powrotem na xiaomi.eu stable 11.0.5 tylko nie chce mi się formatować cały telefon bo nie uśmiecha mi się kopiować 50gb danych(zdjęcia,muzyka,filmy) mam kopie zapasową wszystkiego oprócz (zdjęć,muzyki, filmów) zrobioną w twrp na stable 11.0.5 ale nie wiem czy jak zrobię wipe cache,dalvik,system to po przywróceniu kopii nie wysypie błędów.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

marcin6j jak chcesz jakieś mody to tutaj na telegramie "tytuł wpisz jak u mnie na górze" bootdplasza sobie u nich zrobiłem ale znowu 3ba przez fastboot flash

https://framapic.org/peOyFxicojt5/IMJ0ZACbzAgJ

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Link jakby ktoś chciał sobie zrobić własnego bootsplasha

http://jobiwan.net:81/bootsplash-9tpro

To nie jest telefon z polskiej dystrybucji. Gwarantem nie jest Xiaomi lecz sprzedawca. Pewnie sami ściągają te telefony z chin lub innych europejskich dystrybucji.

• Like 1

Faktycznie coś mi się pomyliło z tą gwarancja producenta i polska dystrybucją :)

Jeśli to wersja Global z działającym B20 to warto brać w tej cenie? 1999 z mi store odpada więc porownojac z chińskich sklepów ściąganie to co o tym myślicie??

Jest w ogóle sens instalować MIUI Polska na 9T Pro z MIUI 11? 

Praktycznie wszystkie różnice wymienione w FAQ nie mają zastosowania przy globalu eu na 11... Może jednak o czymś nie wiem?

Szybkie pytanie- czy z zakładki "o telefonie" jestem w stanie upewnić się że moja wersja to global a nie global rom?

Screenshot_2020-02-05-13-24-37-626_com.android.settings.png

arttu07 porównaj sobie literki przy wersji (Uxm) z wersją na stronie mi.com i będziesz wiedzial

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Evolution X

25 minut temu, arttur07 napisał:

Szybkie pytanie- czy z zakładki "o telefonie" jestem w stanie upewnić się że moja wersja to global a nie global rom?

W telefonie masz zainstalowany EEA Stable ROM (Global dla krajów UE), natomiast czy telefon miał ten ROM fabrycznie można wywnioskować po tym, czy w Twoim telefonie jest odblokowany bootloader. Jeśli jest, to przy uruchamianiu telefonu pod logo Mi na dole ekranu będzie napis "unlocked". Jeśli nie ma tego napisu, tzn. że bootloader  jest zablokowany, a telefon miał fabrycznie zainstalowany przez producenta EEA Stable ROM i wszystko jest jak najbardziej OK.

Wersję telefonu można też sprawdzić na tej stronie:

https://www.mi.com/global/shield#imei_en

Podajesz tam nr seryjny telefonu lub IMEI i wyświetli Ci się jaką wersję telefonu masz i na jaki kraj została wyprodukowana.

Dzięki za odpowiedź!

Zatem wszystko wskazuje, że moja wersja telefonu to fabryczny global. Przy włączaniu nie mam informacji "unlocked" :)

Sprawdzę jeszcze na podanej przez Ciebie stronie, ale to już po powrocie z pracy.

Sprawdziłem sobie na tej stronie na jaki kraj został wyprodukowany i mój wyskoczył CB. Czy to kod kraju?? Jeśli tak to jakiego??

Mi 9T Pro Carbon Black 6GB RAM 128GB ROM

Delivery address: CB

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Przed chwilą, Croul napisał:

Delivery address: CB

Kambodża, czyli powinien mieć normalnego globala fabrycznie.

Kambodża, czyli powinien mieć normalnego globala fabrycznie.

Ma EEA Stable ROM. Wszystko jest ok, Mi 9T kupiony w GearBest przeze mnie też tak miał.

3 minuty temu, pkonrad napisał:

Ma EEA Stable ROM. Wszystko jest ok, Mi 9T

Ciekawe dlaczego rom na Europę dla Kambodży. W sumie nie ma to znaczenia, bo chyba tylko literkami w nazwie te romy się różnią.

Koledzy to dwie różne osoby pisały default_smile.png

Ja mam ten Kambodża i Rom ogólny Global, nie Europa default_smile.png

98fabae039c06d974be18b9126d64939.jpg

Faktyczne :) Co nie zmienia faktu, że mój Mi 9T (bez Pro) ma EEA Global ROM i jest przeznaczony na Kambodże.

O proszę. To dopiero się kupy trzyma :)
A boatloader masz zablokowany??
Oryginalnie tak już było??

Panowie, nie sprawdzajcie Delivery Address, tylko zakładkę legalności zakupu.

Na Kambodżę to może trafić się telefon zakupiony nawet w polskich sieciówkach. Najważniejsze jest aby telefon był w wersji Międzynarodowej.

Ogólnie dystrybucję telefonów od Xiaomi to niezły kosmos i można w tym się nieźle pogubić. Sam do niedawna nie wiedziałem o co chodzi kupując telefon w wersji Europejskiej , z softem Global EU a Delivery Address: CB

Dopiero po sprawdzeniu legalności zakupu wszystko się wyjaśniło. Mam wersję Międzynarodową przeznaczoną na rynek EU. Bootloader od wyjęcia z pudełka jest zablokowany.

Są też różne inne kombinacje z wersją telefonu i wgranymi softami ale to już wyższa szkoła by się połapać.

Odświeżanie 120Hz to już jest, czy dopiero będzie po jakiejś aktualizacji bo podobno telefon jest przystosowany?

Nie ma i nie będzie, telefon nie jest do tego przystosowany.

Czy można w mi9t pro bo wiem już że w k20 pro na pewno nie, otworzyć bootloader wgrać mu takie oprogramowanie albo sam dialer i aplikację sms od xiaomi, żeby była możliwość nagrywania rozmów ale później zamknąć bootloader żeby prawidłowo działały płatności i np Netflix?

A czy nie jest prawdą że Xiaomi przy którejś następnej aktualizacji ma fabrycznie przywrócić swój dialer z możliwością nagrywania rozmów bo ma wywalone na przepisy unii?

Nie. Nagrywanie rozmów wróci w ramach aplikacji od Google.

Aaa, czyli nagrywanie bedzie oficjalne jak było przed androidem 9?
to jak co brać mi 9t pro?

Jest mozliwość regulacji mocy wibracji w tm telefonie, bo ledwie drga i jak mam wyciszony to nie czuje?

Edited by bosniak

Jest mozliwość regulacji mocy wibracji w tm telefonie, bo ledwie drga i jak mam wyciszony to nie czuje?

nie ma możliwości