ZduneX25

Mi 9T Pro/K20 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy

Recommended Posts

A kto wie jak zmienić domyślną wyszukiwarkę, jak się przesunie palcem do góry na głównym ekranie? Uruchamia się przeglądarka Xiaomi, a wcześniej miałem wyszukiwarkę Google. Teraz nie jestem w stanie tego zmienić, nie pamiętam gdzie to było. 

Od czasu wgrania xiomi.eu mam problem z aktualizacją Messenger'a, czy też macie taki problem?0895881da1409268b5875ad594f71635.jpg

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Planuję zakup t9pro z polskiej dystrybucji, lub k20 pro 12/512 w wersji global (najlepiej z procesorem 855+). Moje pytanie: Czy k20 pro będzie się tak samo aktualizował jak t9 pro? Czy oprócz tej nieszczęsne częstotliwości może mnie coś zaskoczyć, w porównaniu z t9 pro w oficjalnej dystrybucji ? 

Edited by AsKier

Zaktualizować ręcznie do najnowszej wersji z MIUI 11. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w temacie dot. MIUI Global ROM.

Planuję zakup Mi T9 Pro w sklepie Mi-store, X-Kom lub RTV EURO AGD. Czy problem z brakiem powiadomień o nieodebranych połączeniach itp został rozwiązany czy po zakupie w wyżej wymienionych sklepach problem może występować? Kompletnie się na tym nie znam. Proszę o pomoc

Ok czyli jak już włączę wyświetlacz to normalnie będzie komunikat przy ikonce połączeń lub jak rozwinę pasek powiadomień na górze to też będzie? Nie muszę wchodzić w wiadomości czy połączenia żeby zobaczyć, że ktoś dzwonił czy pisał? Dobrze rozumiem?

Jeśli włączysz sobie ekran Always On Display, to na nim nie będą się wyświetlać powiadomienia o otrzymanym SMS czy nieodebranym połączeniu. Powiadomienie przy ikonie, lub jak rozwiniesz pasek powiadomień, jak również na górze z lewej strony ekranu będzie.

Da się zainstalować z pliku apk, ale nie działają. Podczas uruchomienia wyskakuje błąd.

Ja się przez chwile zastanawiałem czy nie zostać na globalu ale brak powiadomień o połączeniu i smsach w aod mnie do tego zmusza po za tym bateria mam wrażenie jakoś słabo trzyma ale to podejrzewam że to przez ten bloatware który jest w globalu. Jakby dało się doinstalować aplikacje dialera/kontaktów i SMS to było by dobrze. Dzisiaj wieczorem będę mógł odblokować bootloader i wrzucić miuipolska. Czytałem że są problemy z płatnościami zbliżeniowymi ale że się da to naprawić.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

8 godzin temu, marcinj6 napisał:

Ja się przez chwile zastanawiałem czy nie zostać na globalu ale brak powiadomień o połączeniu i smsach w aod mnie do tego zmusza po za tym bateria mam wrażenie jakoś słabo trzyma ale to podejrzewam że to przez ten bloatware który jest w globalu. Jakby dało się doinstalować aplikacje dialera/kontaktów i SMS to było by dobrze. Dzisiaj wieczorem będę mógł odblokować bootloader i wrzucić miuipolska. Czytałem że są problemy z płatnościami zbliżeniowymi ale że się da to naprawić.

Mi działaja w IPKO na odblokowanym bez żadnego magiska

Ja w ING na odblokowanym bl i bez roota płacę bez problemu.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Problem z włączeniem gier na fb, poprzez aplikację. Ładuje się gra i zaraz wychodzi do poprzedniego okna lub ładuje się na białym tle w nieskończoność. Ktoś się spotkał z takim czymś? Ktoś wie jak z tym walczyć?

Edited by Fruti

Mam problem z WhatsApp - polega na braku powiadomień od dwóch lub trzech aktualizacji Miui wstecz (aktualnie mam 9.12.19). Włączone niezbędne opcje, bateria bez ograniczeń. Wygląda to tak jak w załączonych zrzutach. Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem? Dźwięki też nie działają.

Screenshot_2019-12-16-20-38-34-309_com.whatsapp1.jpg

Screenshot_2019-12-16-20-43-27-609_com.miui.securitycenter2.jpg

Edited by tomcio_paluch1
Uzupełnienie informacji.

Wczoraj włączyłem po raz pierwszy mojego Mi 9t Pro. Czytałem o plusach ROMu MIUIPolska i chciałbym od razu go wgrać. Mam wobec tego dwa pytania.

1. Czy to bezpieczne?

2. Gdzie znajdę instrukcję jak to zrobić krok po kroku od zera? 

Tak, to to samo. Na stronie jest nawet specjalny poradnik dla Mi 9T Pro - sprawdzałem go zresztą u siebie i działał.

• Like 2

A mam takie pytanie do modów czy jag zrootoje telefon czy będą mi działać płatności bo na mimi2s nie działają , n mi5splus to samo ,wiem że przez fastboot zabloje ale czy banki to widzą ,bo używałem hiden super su ale mi pokazywo że.....

19 minut temu, skay77 napisał:

A mam takie pytanie do modów czy jag zrootoje telefon czy będą mi działać płatności bo na mimi2s nie działają , n mi5splus to samo ,wiem że przez fastboot zabloje ale czy banki to widzą ,bo używałem hiden super su ale mi pokazywo że.....

Poczytaj o magisku.

Dnia 20.12.2019 o 18:48, wiesiek3d napisał:

Spróbuj zainstalować na nowo.

W tym cały problem. Byłem przekonany, że jakiś błąd się wygenerował. Tydzień wstecz postawiłem na nowo system. Taka właśnie sytuacja jak na zrzutach. W ciągu tygodnia wykonałem powrót do ustawień fabrycznych i w dalszym ciągu ten zapis w apce "Wyskakujące powiadomienia niedostępne". I mało tego, że brak powiadomień to też żaden dźwięk się nie odzywa. Może ktoś to już przerabiał i jest w stanie pomóc? Pozdrawiam.

Dodam jeszcze: MIUI11 rozwojowa.

Edited by tomcio_paluch1
Uzupełnienie informacji.

Dnia 12.12.2019 o 17:48, TheTick napisał:

A kto wie jak zmienić domyślną wyszukiwarkę, jak się przesunie palcem do góry na głównym ekranie? Uruchamia się przeglądarka Xiaomi, a wcześniej miałem wyszukiwarkę Google. Teraz nie jestem w stanie tego zmienić, nie pamiętam gdzie to było. 

U mnie podobna sytuacja . Udało się Tobie powrócić do poprzedniego ustawienia ?

U mnie podobna sytuacja . Udało się Tobie powrócić do poprzedniego ustawienia ?
Odinstaluj aktualizacje MIUI Launchera.

8 godzin temu, Artur13 napisał:

@Artur13 nie udało. Odinstalowałem aktualizacje, instalowałem nowsze wersje Alpha - nic nie pomogło. Nadal uruchamiała się przeglądarka Xiaomi, jak przesunąłem palcem do góry. Wyłączyłem tę funkcję, bo nie mogę znaleźć w telefonie opcji, żeby ustawić google zamiast tego. 

Mam pytanie do was. Czy w waszych telefonach jak się puknie w palcem w telefon to słychać taki dźwięk jakby luźnej sprężynki w okolicy przedniego wysuwanego aparatu? Oczywiście na schowanym aparacie.

Nadal uruchamiała się przeglądarka Xiaomi, jak przesunąłem palcem do góry. Wyłączyłem tę funkcję, bo nie mogę znaleźć w telefonie opcji, żeby ustawić google zamiast tego. 

Tutaj wybierasz ,aplikacja wyszukiwania.

88dd23b572871cf5b388288fa803b830.jpg

Mam pytanie do was. Czy w waszych telefonach jak się puknie w palcem w telefon to słychać taki dźwięk jakby luźnej sprężynki w okolicy przedniego wysuwanego aparatu? Oczywiście na schowanym aparacie.

Tak to z tylnego aparatu ten dźwięk.