ZduneX25

Mi 9T Pro/K20 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy

Recommended Posts

Przepraszam może za banalne pytanie ale czy posiadając obecnie miui global (PFKMIXM) 10.3.2.0 (tel z dystr. EU) mogę bez problemu przesiąść się na najnowsze czyli bodajże V11.0.2.0.QFKCNXM_v11-10. od miuipolska (lub ewentualnie jakikolwiek inny rom oparty na aosp)?  bootloader jest, twrp 3.3.1-15-raphael-mauronofrio jest - standardowa procedura  wipe i flash i powinno być ok ?

W ogóle o co chodzi z numeracją tych romów? W sekcji download widzę MIUI 10: 9.8.1 do pobrania  obok widze miui 11 v 9.10.17 a sam mam ver.10.3.2.0 a wyżej dopytuję się o V11.0.2.0.QFKCNXM_v11-10. Wybaczcie pogubiłem się w tym lekko.

1 godzinę temu, Kamolot napisał:

pogubiłem się w tym lekko.

Nazwy romów dev są datą ich wydania (ostatnia cyfra roku.misiąc.dzień to 9.10.17). Nie ma w nazwie informacji jaka to wersja miui. A romy stable mają w nazwie wersję miui.

Dnia 16.10.2019 o 20:16, Demon3 napisał:

sądzę że najlepiej go zwrócić.

Powiedz mi czy wyświetlają ci się wszystkie powiadomienia na AOD i czy są jakieś opóźnienia w wiadomościach/powiadomieniach? Stoję właśnie przed decyzją mi9t pro czy oneplus 7T

Chyba odwieczny problem - za Mi9T Pro przemawiała do niedawna cena (brak notcha i jack). Ceny OP7 spadły w Chinach poniżej 400$, a OP7T też nie startuje z wysokiego poziomu, bo ok 550$, a w oficjalnej dystrybucji będzie niewiele więcej. Jeśli zależy ci na aparacie to zdecydowanie Oneplus, bo nawet GCAM wszystkiego nie wyciąga z aparatu Mi9T.

Co do powiadomień można użyć Backlight notification i jakoś da się przeżyć brak diody. 

Masz zainstalowanego gcam na mi9? U mnie dużo gorzej robi zdjęcia niż fabryczna apka.. aparat to fakt że mi 9t pro ma z d*py... Rozczarowałem się bo miałem wcześniej p20 pro

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Dziękuję za odpowiedź Moderatorowi ws. dzwonków :)

Jeśli można jeszcze dopytać - jak kupię 9T lub 9T Pro z oficjalnej PL dystrybucji, to można jakoś sprawić, żeby nagrywanie rozmów działało (jak w aktualnych Huawei), czy to jest nie do przejścia ze względu na blokadę google?

Z ABCDatą to odkąd sprzedaje Xiaomi, to jest problem, bo jeśli chcę kupić u nich, to "nie ma": nie tyle na stanie, co "ogólnie nie ma". Po prostu sprzedają tylko "wybrańcom", a nie partnerom, z którymi mają umowę. Potem np. kupuję - Mi A2 Lite tak kupiłem - w Incomie i widzę sticker na Xiaomi: "Dystrybutor ABCData". Istna szopka.

Czyli w skrócie mówiąc - sorry za małe OT przy tej okazji - jak ktoś chce mieć nowy telefon i możliwość nagrywania rozmów, to - poza Huawei - zostaje tylko Xiaomi.eu, prawda?

P.S. Ten soft na A2 Lite też można wgrać? :)

EDIT: widzę na wykazie, że dla A2 Lite jest "brak wsparcia dla MUI" - ale 9T/9T PRO na wykazie w ogóle nie ma... To można wgrać do nich ten MUI czy nie, bo już się pogubiłem..? ;)

Edited by sanisan

10 godzin temu, Arkadius napisał:

Masz zainstalowanego gcam na mi9? U mnie dużo gorzej robi zdjęcia niż fabryczna apka.. aparat to fakt że mi 9t pro ma z d*py... Rozczarowałem się bo miałem wcześniej p20 pro

Mam GCAMa na Mi9T pro. Głównie dla zdjęć nocnych. Ma kilka niedoróbek, ale może w kolejnych wydaniach się coś poprawi. Ja się przesiadłem z Mi Note, więc zmiana dostrzegalna.

Do klasy Samsunga i Huaweia, to Xiaomi jeszcze brakuje

Pod względem aparatu, do niczego nie można się więcej chyba przyczepić, ja się przesiadłem z p20 pro to widzę ile brakuje Xiaomi jeśli chodzi o zdjęcia...

• Like 1

1 godzinę temu, Arkadius napisał:

Pod względem aparatu, do niczego nie można się więcej chyba przyczepić, ja się przesiadłem z p20 pro to widzę ile brakuje Xiaomi jeśli chodzi o zdjęcia...

Dzięki! No to chyba będę się przymierzał do 9T Pro, bo aku ma dla mnie duże znaczenie - wcześniej posiadałem Lenovo P2, ale coś widzę, że żaden telefon się nie umywa do jego aku i czasu pracy.

Może na Black Friday na Amazon.de będę jakieś extra oferty, może poczekam - dzięki wielkie! :)

[mention=63620]sanisan[/mention]  Na Mi9T/Mi9T Pro można wgrać xiaomi.eu. 
Jak to w końcu z tą gwarancja jest? Tracę ja po wgraniu xiaomi.eu ? W warunkach gwarancji nie ma zmianki o tym ...

Drodzy Forumowicze - to jak to jest z tymi (wracam do poprzednie pytania) dzwonkami dla różnych kart SIM, bo otrzymałem dzisiaj oficjalnego maila z ze Sklepu mi-home, że "można TYLKO do kontaktów, a NIE można do kart SIM"?

Na pewno jest taka opcja w Ustawieniach (dzwonek SIM 1 i dzwonek SIM 2), czy to jakaś pomyłka...??? Kto tutaj nie ma racji? I o jakim ewentualnie sofcie mówimy w tym konkretnym przypadku? 

Trochę bez sensu, jeśli w telefonie za blisko 2 kPLN (Pro) by tego nie było, ale już różne rzeczy (niedoróbki) widziałem.

Edited by sanisan

6 godzin temu, zoltan78 napisał:

@sanisan na MIUI 10 i na MIUI 11 ta opcja jest dostępna. 

A która to wersja i jaki region?

Edited by Orjon
Nie cytujemy z obrazkami!

Czy mi się dobrze wydaje - dłużej na aku będzie trzymał 9T niż 9T Pro, tak?

Czy jednak nie, bo 855 jest w 7 nm, a 730 - w 8 nm?

@dzeryae to jest xiaomi.eu bez regionu. Z resztą na globalu, becie i EEA ustawienia tego są takie same. Region też nie ma nic do tego. 

10 minut temu, zoltan78 napisał:

@dzeryae to jest xiaomi.eu bez regionu. Z resztą na globalu, becie i EEA ustawienia tego są takie same. Region też nie ma nic do tego. 

A w takim razie jaki to numer wersji?

Bo stabilna xiaomi.eu to jest już 11.02, czy ktoś wie jak to działa, to już MIUI 11?

Witam. Chce zakupić dla córki Mi 9T Pro w GearBest i zastanawiam się czy warto dopłacić ok. 125 zł do wersji 128 GB. Jej spokojnie wystarczy 64 GB, ale patrząc pod kontem późniejszej odsprzedaży za rok czy półtora roku, 128 GB chyba będzie łatwiej odpsrzedać i w lepszych pieniądzach. Jak sądzicie, warto brać 6/128 GB za 1375 zł czy 6/64 GB za 1250 zł.

Witam. Chce zakupić dla córki Mi 9T Pro w GearBest i zastanawiam się czy warto dopłacić ok. 125 zł do wersji 128 GB. Jej spokojnie wystarczy 64 GB, ale patrząc pod kontem późniejszej odsprzedaży za rok czy półtora roku, 128 GB chyba będzie łatwiej odpsrzedać i w lepszych pieniądzach. Jak sądzicie, warto brać 6/128 GB za 1375 zł czy 6/64 GB za 1250 zł.
Bierz 128, dzieciaki lubią pstrykać mase zdjęć. Plus nagrywanie filmów w 4k.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Bierz 128, dzieciaki lubią pstrykać mase zdjęć. Plus nagrywanie filmów w 4k.

W przypadku mojej córki 64 GB będzie aż za dużo, ale tak jak radzisz chyba zdecyduje się za 128 GB. 125 zł to nie jest dużo, a dodatkowe 64 GB może się kiedyś przydać, tym bardziej że telefon nie ma slotu na kartę.

W przypadku mojej córki 64 GB będzie aż za dużo, ale tak jak radzisz chyba zdecyduje się za 128 GB. 125 zł to nie jest dużo, a dodatkowe 64 GB może się kiedyś przydać, tym bardziej że telefon nie ma slotu na kartę.
U mnie system sam zajmuje 20gb. Więc 64 to trochę mało.

• Like 1

Tak się zastanawiam, mam teraz Poco F1. Jest sens zmieniać na Mi 9t pro? Może ktoś przerabiał taką zmianę?

NFC by mi się przydało. Ważny jest dla mnie też aparat i długie działanie bez ładowania - będą tu jakieś różnice?

Córka też teraz ma Poco F1. Za 2 tygodnie przesiada się na Mi 9T Pro :) W Poco wyświetlacz szału nie robi. Jeśli chodzi o baterie to w Mi 9T Pro powinno być trochę lepiej, zwłaszcza jak będziesz korzystał z trybu ciemnego. Aparat też będzie lepszy no i dochodzi Ci szeroki kąt.

Jeśli chodzi o czas pracy na ekranie to Mi 9T bez pro wypada rewelacyjnie.

Edited by pkonrad