ZduneX25

Mi 9T Pro/K20 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy

Recommended Posts

Z tego co kiedyś czytałem mi 9 miał czy nadal ma problem z pojawianiem się powiadomień koło notcha. Wiadomo Mi 9T Pro nie ma wcięcia ale to też chyba ten sam soft. Pytanie zatem czy zawsze pojawiają wam się powiadomienia na górnej belce, czy też z tymi nie domaga soft od xiaomi.

Z tego co kiedyś czytałem mi 9 miał czy nadal ma problem z pojawianiem się powiadomień koło notcha. Wiadomo Mi 9T Pro nie ma wcięcia ale to też chyba ten sam soft. Pytanie zatem czy zawsze pojawiają wam się powiadomienia na górnej belce, czy też z tymi nie domaga soft od xiaomi.
Soft na każdy telefon jest inny, na k20pro nie mam żadnych problemów z powiadomieniami.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

44 minuty temu, marcelk napisał:

Ikonki powiadomień na belce działają dobrze w MI 9T PRO, aż za dobrze, przesadzili w drugą stronę. Jest ich aż za dużo na początku trzeba poświęcić trochę czasu i ogarnąć ten burdel bo cały czas  mam zawalone a nic nie zmieniałem tylko przełożyłem ze starego telefonu do nowego kartę i zalogowałem się na gmaila. Trzeba mu pokazać których powiadomień się nie chce.

Screenshot_2019-09-23-17-30-19-869_com.miui.home.png

• Like 1
  • Haha 1

Czy da się gdzieś ustawić aby po rozwinięciu paska jako pierwsze na górze pojawiały się dla mnie najważniejsze rzeczy czyli wiadomości sms i nieodebrane połączenia? Bo w tym spamie się gdzieś to gubi w środku czy na dole... 

Edited by tomekNeRa

1 godzinę temu, tomekNeRa napisał:

Czy da się gdzieś ustawić aby po rozwinięciu paska jako pierwsze na górze

Trzeba ustawić powiadomienia jako priorytetowe dla aplikacji sms i usługi telefonu (panel sterowania, zarządzanie aplikacjami). Dla reszty aplikacji wyłączyć to.

Koledzy możecie mi powiedzieć dlaczego w opcji ambient display nie pokazuje wiadomości i połączeń nieodebranych?, Jest gdzieś możliwość włączenia tej funkcji?

@Arkadius Wersje pro mają dialer i wiadomości ze stock androida i pewnie tutaj jest problem, sam tego nie 'włączysz'. Nie mam tego telefonu, ale domyślnie powinno być to pokazywane na AOD i o ile nic nie nagrzebałeś w ustawieniach powiadomień to chodzi tylko o brak obsługi tych apek.

• Like 1

Możesz podać źródło? Mówimy o wersji stabilnej oczywiście?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

China stable w połowie października, to Global bliżej grudnia.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Ja mam betę więc wiele dla mnie się nie zmieni. Czekam na te powiadomienia aod

1. Da, jeśli masz dialer od Xiaomi. Na globalu w Mi 9T Pro póki co nie ma dialera (i może właśnie go nie ma przez to nagrywanie). 

2. Nie wiem, ciężko powiedzieć. Od kiedy dodali Always on Display to nie dodali do listy wsparcia powiadomień chyba żadnej aplikacji. Jeśli naprawią problem i dodadzą z powrotem apki od Xiaomi to ikonki powiadomienia będą się wyświetlać.

Ogólnie polecam Xiaomi.eu póki co.

Czy jest ktoś w stanie wyjaśnić mi o co chodzi z tym komunikatem?3b75537a24ad3842e7ade0e3710fe4bc.jpg

Też macie strasznie ciemny obraz na Slow Motion 960FPS? To chyba idzie z głównej kamerki, u dziewczyny na Mi9 jest znaaacznie lepiej, a przysłona taka sama.

Witam, 

Zauwazylem ze w moim mi9t pro (miui global 10.3.3 stable) podczas rozmowy telefonicznej (dialer googla) zdarza sie ze zjezdza mi belka powiadomien. Nie dzieje sie tak zawsze, powiedzmy 1 na 3 rozmowy. Nie jest to jakis ogromny problem ale jak sie chce rozlaczyc to odruchowo palec leci w miejsce gdzie sie rozmowe konczy a tu zonk. Czujnik zblizeniowy dziala prawidlowo i podczas rozmowy wyswietlacz jest wygaszony. Macie tez tak u siebie?

2 godziny temu, bobo19 napisał:

Też macie strasznie ciemny obraz na Slow Motion 960FPS? To chyba idzie z głównej kamerki, u dziewczyny na Mi9 jest znaaacznie lepiej, a przysłona taka sama.

U mnie jest troche ciemniej na 960 fps ale nie jakos mega ciemno. Widac roznice miedzy 120 a 240, ale miedzy 240 a 960 juz minimalnie. 

Czy Rom z Redmi K20 Pro wchodzi na K20 Pro Exclusive Edition?
Spróbuj zadać to pytanie w dziale Aktualizacje Miui/wersja którą chcesz zainstalować

Chcę się upewnić, czy po wgraniu najnowszego softu xiaomi.eu MIUI 10 działają płatności NFC (Mbank, Alior, Santander)? Jest to dla mnie warunek konieczny a nie chciałbym odblokowywać bootloadera bez potrzeby.

Edited by xioamik

3 godziny temu, xioamik napisał:

Chcę się upewnić, czy po wgraniu najnowszego softu xiaomi.eu MIUI 10 działają płatności NFC (Mbank, Alior, Santander)? Jest to dla mnie warunek konieczny a nie chciałbym odblokowywać bootloadera bez potrzeby.

Ja wgrałem, NFC działa, działają mi płatności na ING i PKO BP.

• Like 2

Witam.

Mama pilną prośbę, bo zamierzam zakupić ten telefon. Proszę mi powiedzieć, czy na tym urządzeniu działa android auto, po podłączeniu do samochodu. Mam zamiar zakupić ten telefon w x-kom i nie wiem czy to działa. Obecnie używam huawei mate 10 pro i tu wszystko działa super. Bardzo proszę o szybką odpowiedz, bo w sklepach nikt nic nie wie..........Pozdrawiam

Pytam, ponieważ na mi9t, przez bardzo długo nie działało. Ale jeśli "pro" działa po podłączeniu do samochodu, to bardzo dziękuję za szybką odpowiedz. A po za tym, chciałbym uniknąć zwrotów tel. do sklepu. Pozdrawiam.

Hej mam pytanie odnośnie notyfikacji, nie mam z nimi problemu w postaci braku powiadomień, ponieważ w tym przypadku działa jak powinno. Problem pojawia się przy wibracjach i notyfikacji, działa to jak chce. Udało mi się uruchomić wibracje w gmailu, whatsappie oraz protonmailu, ale reszta aplikacji to jakby loteria, a mają ustawione w uprawnieniach notyfikacje i wibracje. Co ciekawe wcześniej pomimo odpowiednich ustawień nie działał whatsapp oraz protonmail, musiałem wejść w ułatwienia dostępu (accessibility, mam po angielsku system) -> wibracje, a następnie wyłączyć i włączyć wibracje przy dzwonieniu oraz notyfikacjach. Mega słabo to się zachowuje, jakieś rady? Bo chyba zaczekam na oficjalnego lineagueos, a wróciłem do miui po przerwie

Czy 9T Pro posiada USB OTG? Wiem, że 9T takową funkcję posiada, jednak o wersji Pro ciężko znaleźć informacje na ten temat.

Czy 9T Pro posiada USB OTG? Wiem, że 9T takową funkcję posiada, jednak o wersji Pro ciężko znaleźć informacje na ten temat.
Posiada.

Mam pytanie czy warto zmienić aktualny EEA który mam obecnie w fonie na xiaomi .eu, bo już troszkę szukam i czytam i opinie są różne.

Dnia 3.10.2019 o 09:19, bosniak napisał:

Działa, niby dlaczego miałby nie działać?

Masz na myśli działanie na telefonie, czy z konsolą w samochodzie ? Bo to zupełnie dwie odrębne rzeczy.

Oczywiście, że pytałem o działanie android auto z konsolą w samochodzie. Czyli co?, nie dzała?, bo już w końcu nie wiem.

Edited by slawo09

Panowie ponawiam pytanie czy warto zmienic soft EEA na EU, mam nadzieje ze jest tam dialer i sms z miui.
Co lepsze Mi 9t pro czy Honor 20 ? ten drugi ma lepiej dooracowany soft ale tez ban od google.

Panowie ponawiam pytanie czy warto zmienic soft EEA na EU, mam nadzieje ze jest tam dialer i sms z miui.
Co lepsze Mi 9t pro czy Honor 20 ? ten drugi ma lepiej dooracowany soft ale tez ban od google.
Ale po co Ci ta informacja czym się różni EEA od EU?