ZduneX25

Mi 9T Pro/K20 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy

Recommended Posts

22 godziny temu, Zenderable napisał:

@tomekNeRa

Jestem pewny, że gdzieś już o tym pisałem (jeśli nie w tym wątku, to w dziale Mi 9T). Powtórzę się:

To jest lista wspieranych aplikacji przez oprogramowanie Global:

Jak widać od Google jest Gmail i Kalendarz - nic więcej nie będzie działać. Jeśli chcesz więcej powiadomień na AOD, polecam instalację Xiaomi.eu, gdzie lista jest dużo dłuższa (dane z maja, teraz może być więcej tych aplikacji):

Źródło: https://xiaomi.eu/community/threads/aod-notification-app-list.50530/

Od dnia dzisiejszego również mam Xiaomi MI 9T Pro, mam identyczny problem jak kolega wyżej, jednak  te powiadomienia nie są mi aż tak bardzo potrzebne, żeby instalować xiaomi.eu
Jednak zastanawia mnie pewna kwestia - czy jest jakaś szansa że zostanie to naprawione w przyszłości, czy może producent nawet nie uważa tego za błąd?
Pozdrawiam.

/edit
Z tego co widzę, to nie zrobili tego od czerwca, więc raczej nikłe szanse na to, że będzie to działać. :l

Edited by yudodis

Może mi ktoś pokrótce napisać o co chodzi z tym AOD, bo nie spotkałem się z tą funkcję w moim telefonie i nie wiem za bardzo czy jest mi niezbędna bądź nieświadomie mam włączoną i jest wszystko okej?

Może mi ktoś pokrótce napisać o co chodzi z tym AOD, bo nie spotkałem się z tą funkcję w moim telefonie i nie wiem za bardzo czy jest mi niezbędna bądź nieświadomie mam włączoną i jest wszystko okej?
To nie jest funkcja, a dane ile czasu od ostatniego ładowania był włączony ekran.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Mylisz pojęcia. Dane ile był włączony ekran to SOT (Screen On Time). AOD = Always on Display. Generalnie wyświetla godzinę, datę, powiadomienia itd. na wyłączonym ekranie. Na Globalu jest to jako Ekran zgodny z otoczeniem.

No tylko że mi na każdym telefonie który miałem do tej pory i posiadam aktualnie to wyświetla, tylko po co? Czerpie baterie, a ta samo funkcję ma przecież dioda LED. Szkoda że teraz nie można zmieniać jej kolorów świecenia, byłaby jasność czy coś przyszło np SMS-y żółte, polaczenie- czerwone, fb- niebieskie, Whatsapp-zielone itd itp.

Mylisz pojęcia. Dane ile był włączony ekran to SOT (Screen On Time). AOD = Always on Display. Generalnie wyświetla godzinę, datę, powiadomienia itd. na wyłączonym ekranie. Na Globalu jest to jako Ekran zgodny z otoczeniem.
A, masz rację sorry

3 godziny temu, bosniak napisał:

No tylko że mi na każdym telefonie który miałem do tej pory i posiadam aktualnie to wyświetla, tylko po co? Czerpie baterie, a ta samo funkcję ma przecież dioda LED. Szkoda że teraz nie można zmieniać jej kolorów świecenia, byłaby jasność czy coś przyszło np SMS-y żółte, polaczenie- czerwone, fb- niebieskie, Whatsapp-zielone itd itp.

Niby ma diodę, ale w jakim miejscu... jak telefon leży przed Tobą to kompletnie jej nie widać.
Tak swoją drogą - działają Ci powiadomienia sms/nieodebranych połączeń na Redmi K20 Pro w trybie Always on Display?
Bo na Mi 9T Pro nikomu nie działają.

@Zenderable wiesz może czy w Xiaomi.eu da się ustawić jasność AOD?
Z tego co piszesz to w xiaomi.eu wszystkie powiadomienia działają bez problemu. Jeśli da się ustawić jasność AOD to chyba nie pozostawisz wyboru.

Edited by yudodis

Nie widać powiadomień sms czy połączeń, bo w Pro (mi 9t jak i k20) jest dialer i wiadomości od Google.

3 godziny temu, bosniak napisał:

Zawsze możesz to wyłączyć, nikt Ci nie każe tego używać. Nie wiem czy wiesz, ale w telefonach z aod jest również ekran amoled, który właśnie powoduje że pobór energii jest znikomy (czarne piksele są nieaktywne).

@yudodis
Niestety nie znalazłem opcji zmiany jasności AOD, sam bym ją obniżył (w Galaxy A7 mam aod dużo ciemniejszy).

Z tego co się orientuję na żadnym MIUI w tym momencie nie da się zmienić jasności AOD.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Ale po jakimś czasie AOD się przyciemnia, przynajmniej na xiaomi.eu

Panowie a jak się ma u was aparat?, używałem p20 pro i powiem szczerze że po jakości zdjęć mi9 t pro jestem rozczarowany, ogólnie nie łapie ostrości zwłaszcza w świetle pokojowym, często mam przetwarzanie zdjęcia i zauważyłem że przednia kamera robi lepsze selfie portret niż tylnia... Może ja coś mam nie tak z tym telefonem?Screenshot_2019-09-21-15-44-22-225_com.android.camera.thumb.png.724b112cb18db3b6693beb8fe8ffded3.png

Screenshot_2019-09-21-15-24-20-391_com.miui.gallery.png

Pobrać i normalnie skopiowac do telefonu a tam zainstalowac czy z tym tez sa jakieś komplikatory?

27 minut temu, bosniak napisał:

Pobrać i normalnie skopiowac do telefonu a tam zainstalowac czy z tym tez sa jakieś komplikatory?

Normalnie sciagasz apke, wrzucasz na telefon, instalujesz + wrzucasz konfig dla k20

ZnWhizz.Mi9T.Xcam6b7a.StdV1.xml

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/settings09/

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/configs-xtrme-01/

• Like 1

I tak nie ogarniam, dałeś mi jakies 3 linki i nic z tego nie wiem.

Co to mam w telefonie nazwane obiektyw? Jakies google Lens i nie moge tego odinstalować?

Screenshot_2019-09-21-17-59-53-937_com.miui.home.jpg

Ja nie mam na razie problemu z ostrością aparatu. Mam za to problem z tym, że po prostu czasem aparat od MIUI nie włącza się prawidłowo - stoi w interfejsie i nie włącza się podgląd aparatu. Nie wiem, co za tym stoi. Sprawdzę, jak odblokuję bootloader, czy na xiaomi.eu też jest taki problem.

Co do Obiektywu Google - to aplikacja pozwalająca na wyszukanie danego sfotografowanego obiektu w internecie itd. Prawdopodobnie nie da się jej odinstalować, gdyż u nas jest ona jako systemowa. Musiałbyś wywalić ja z partycji /system.

35 minut temu, bosniak napisał:

I tak nie ogarniam, dałeś mi jakies 3 linki i nic z tego nie wiem.

Co to mam w telefonie nazwane obiektyw? Jakies google Lens i nie moge tego odinstalować?

Screenshot_2019-09-21-17-59-53-937_com.miui.home.jpg

To nie jest to...

Aplikacja po zaintalowaniu nazywa sie... Aparat.

Wytlumacze ci jak krowie na rowie.

1) Sciagasz aplikacje z tego linka : https://f.celsoazevedo.com/file/cfiles/gcm1/MGC_6_1_021_xcam6_beta11.apk

oraz plik konfiguracyjny  (nie jest niezbedny do dzialania, ale zostal zoptymalizowany pod ten konkretny telefon) z tego likna https://www.celsoazevedo.com/files/android/f/download/ZnWhizz.Mi9T.Xcam6b7a.StdV1.xml

2) instalujesz apke, i postepujesz wg tej instrukcji aby załadować plik konfiguracyjny https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/settings09/

• Like 2

18 minut temu, Orjon napisał:

Ja nie mam na razie problemu z ostrością aparatu. Mam za to problem z tym, że po prostu czasem aparat od MIUI nie włącza się prawidłowo - stoi w interfejsie i nie włącza się podgląd aparatu. Nie wiem, co za tym stoi. Sprawdzę, jak odblokuję bootloader, czy na xiaomi.eu też jest taki problem.

Co do Obiektywu Google - to aplikacja pozwalająca na wyszukanie danego sfotografowanego obiektu w internecie itd. Prawdopodobnie nie da się jej odinstalować, gdyż u nas jest ona jako systemowa. Musiałbyś wywalić ja z partycji /system.

Jeśli chodzi o fabryczny miałem identycznie czasami (rzadko ale jednak) po wejściu w aparat pokazywał się interfejs i tak jakby nie ostrzył, pomagało przełączenie w tryb 48x i z powrotem. Na xiaomi.eu nigdy sie to nie zdarzyło, poza tym aparat robi mega zdjecia i ta gcam bardziej z ciekawości chce zainstalować niż z potrzeby.

10 minut temu, Pawliko napisał:

To nie jest to...

Aplikacja po zaintalowaniu nazywa sie... Aparat.

Wytlumacze ci jak krowie na rowie.

1) Sciagasz aplikacje z tego linka : https://f.celsoazevedo.com/file/cfiles/gcm1/MGC_6_1_021_xcam6_beta11.apk

oraz plik konfiguracyjny  (nie jest niezbedny do dzialania, ale zostal zoptymalizowany pod ten konkretny telefon) z tego likna https://www.celsoazevedo.com/files/android/f/download/ZnWhizz.Mi9T.Xcam6b7a.StdV1.xml

2) instalujesz apke, i postepujesz wg tej instrukcji aby załadować plik konfiguracyjny https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/settings09/

po instalacji nie ma katalogu gcam tez go nie widzę :D

2 minuty temu, bosniak napisał:

Jeśli chodzi o fabryczny miałem identycznie czasami (rzadko ale jednak) po wejściu w aparat pokazywał się interfejs i tak jakby nie ostrzył, pomagało przełączenie w tryb 48x i z powrotem. Na xiaomi.eu nigdy sie to nie zdarzyło, poza tym aparat robi mega zdjecia i ta gcam bardziej z ciekawości chce zainstalować niż z potrzeby.

jak robi mega zdjęcia to mam chyba uszkodzony telefon... miałem wcześniej p20 pro i porównanie klasa S do E, ten aparat to jakieś nieporozumienie ...

10 minut temu, Arkadius napisał:

po instalacji nie ma katalogu gcam tez go nie widzę :D

This folder needs to be created manually using a file manager (no root needed) or automatically by exporting/saving your config (use the option in settings menu). Config files use the .xml extension.

• Thanks 1

3 godziny temu, Pawliko napisał:

This folder needs to be created manually using a file manager (no root needed) or automatically by exporting/saving your config (use the option in settings menu). Config files use the .xml extension.

przepraszam. :) :ph34r:

no przetestowane i w trybie nocnym aplikacja Google Camera poległa na całej lini... o to przykłady 

70514795_535777260491355_4569249538224685056_n.jpg

70640065_516706779107167_662219038612520960_n.jpg

:D

nie podbijamy wątku /Orjon

Jeny... Przecież od momentu wyjścia Mi9 wałkowane jest, że Gcam na tych telefonach gdzie nie ma OIS nie daje sobie rady i nie ma sensu go instalować. On działał świetnie na Mi8, Mix2s, Mix3 itp, ale na Mi9/K20 nie.

• Like 1
  • Thanks 1

Czyli ogólnie aparat jest do bani w tym modelu rozumie? Kiedyś miałem mi mixa 2, robił zdecydowanie lepsze zdjęcia... Czy w nim po prostu oprogramowanie kuleje... Jak się nic nie zmieni w miui 11 to telefon sprzedaje a jeszcze nie ma tygodnia :(

Edited by Arkadius

Albo jestem ślepy, albo naprawde masz coś nie halo z telefonem, bo mam w domu Huaweii Mate 10 Pro ma naprawde dobry aparat i K20 pro i szczerze róznicy nie dostrzegam. Pomijając jakies super hiper szczegóły bo ani w jednym ani w drugim nie zwracam na to uwagi, ludzie to tylko komórka nie zrobisz zdjęcia jak jakimś nikkonem czy innym aparatem?

Jedynie do czego moge sie przyczepić to do selfie camera, ale jeszcze nie znalazłem telefonu który robiłby to dobrze, żaden nie ujmuje jakościa.

Ten telefon ma po prostu słaby aparat, przesiadłem się z p20 pro i bił pod każdym względem mi9 jakością zdjęć o to przykłady.

IMG_20190421_125708.jpg

IMG_20190421_125715.jpg

IMG_20190913_183510.jpg

P20pro jak dla mnie ma aparat wybitny, nie dziwię się że redmi nie ma lepszego, szczerze wątpię żeby prędko jakikolwiek Xiaomi robił takie foty. Nie ta półka, cenową z resztą też. Teraz co prawda ceny się zrownaly ale przeciez p20pro po premierze kosztował conajmniej 2*tyle co k20pro

Jezeli juz to slaby moze byc software aparatu, ale nie sam aparat, ktory jest topowy, i obecny w topowych smartfonach.

• Like 1
  • Thanks 1

Może w mi 9 t pro cos rzeczywiscie zj***li wzgledem Redmi K20 pro? Ja jestem bardzo zadowolony. z aparatu K20 Pro

Edited by bosniak
  • Like 2

Jezeli juz to slaby moze byc software aparatu, ale nie sam aparat, ktory jest topowy, i obecny w topowych smartfonach.

Sensor może i jest topowy ale sam sensor zdjęcia nie robi. Oprócz sensora i software jest jeszcze optyka

• Like 2

Odkryłem kolejny problem w MI 9T PRO
Gdy używam aplikację yanosik w tle (nie prowadzi mnie do celu tylko ma ostrzegać przed kontrolami)i jest aktywna pływająca ikonka to po chwili robi się komunikat głosowy brak zasięgu GPS i wyświetla się napis szukanie GPS. Gdy mam ustawiony cel i mnie prowadzi lub gdy mam włączony podgląd na aplikację (nie w tle) to to się nie dzieje. Jakieś pomysły?

Edited by tomekNeRa

12 godzin temu, densa napisał:

@tomekNeRa Ustaw oszczędzanie energii przy yanosiku na 'bez ograniczeń', to nie jest problem tego urządzenia tylko miui tak działa.

Dziękuję pomogło! :) 

Edited by tomekNeRa