ZduneX25

Mi 9T Pro/K20 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy

Recommended Posts

Mi9 vs redmi k20pro ?
Przesiadam się ktoś z mi9 na to urzadzenie ?
Nie widzę sensu, gdy ma się Mi 9. Gdy nie ma się obu to kto co woli.

Raczej wątpię, bo to by była jednak przesiadka w dół pod pewnymi względami - brak indukcji, brak IR, gorsze aparaty, gorzej działający czytnik linii papilarnych. Fakt jest lepsza bateria ale to trochę mało, by przykryć te wszystkie kompromisy. Tak jak kolega wyżej napisał - jak się nie ma żadnego to w sumie oba wybory mają sens, ale w kwestii przesiadki to nie ma sensu - różnica niewielka, może nawet na minus.

Edited by Karls

Guest

Przesiadka z Mi9 na Redmi K20 pro bez sensu, sam dobrze bym się zastanowił czy Redmi K20 pro kupić, ma trochę zalet, ale i sporo wad, inna sprawa to co kto lubi, wtedy inna strategia zakupu.

@Karls 

Możesz pokazać gdzie widziałeś te informacje o gorzej działającym czytniku linii papilarnych? Bo widzę, że nie tylko tutaj piszesz tę bzdurę. Nie wiem, jako posiadacz Mi 9 musisz się jakoś dowartościować?

Na youtubie jest kilka testów pokazanych, na których czytnik z Mi 9T/Pro (K20/Pro) jest na takim samym jak nie wyższym poziomie niż ten z Mi 9. 

Edited by cincin27
  • Like 1

Wnioskuje po tym, że tylko w wątku o 9T Pro są narzekania na czytnik po naklejeniu szkła. Nikt w "zwykłej" 9 na to nie narzekał i ja też nie potwierdzam.

Właśnie rozpakowałem. Co to za soft. Wgrywać miui.eu?

Zamówiony  13.08, wysłany 20.08 przeszedł 26.08

15668439073468883475105484179093.jpg

1 godzinę temu, cincin27 napisał:

@Karls

Pokaż konkretnie linki do tych komentarzy. 

No daj spokój, przecież nie notuję takich rzeczy :), a nie będę za Ciebie przekopywał teraz tematu. Jak Cię to tak koniecznie interesuje to możesz sam poszukać.

@Karls

No poszukałem i nie znalazłem nic. A Ty przecież widziałeś, więc powinieneś wiedzieć gdzie są takie komentarze.

Więc może skończ rozpowszechniać te bzdury, że czytnik w Mi 9T/9T Pro działa gorzej od tego w Mi 9. Bo widzę, że wszędzie to piszesz ale potwierdzenia twoich słów nie umiesz przedstawić, więc równie dobrze ja mogę napisać, że czytnik w Mi 9 działa gorzej od tego w Mi 9T/9T Pro. 

Edited by cincin27

Nie jestem pewien gdzie dokładnie to czytałem, więc nic konkretnego Ci nie wskażę, możliwe że nie było to tu w wątku, ale tak jak mówię w tej chwili nie wiem. Nie wierzysz - nie musisz. Może to były jednostkowe przypadki i u większości nie będzie miało znaczenia, ale informacja zawsze w cenie.

Edited by Karls

7 godzin temu, dmarcol93 napisał:

Co powiecie na to?

https://allegro.pl/oferta/xiaomi-mi-9t-pro-6gb-128gb-eu-dualsim-eu-pl-black-8409973163

Kupuję na Fakturę VAT, więc cena dla mnie jak z chin. NFC + obsługa B20. Czy lepiej czekać na Polską premierę, ale cena i tak może być wyższa.

Nie masz mozliwosci ogarnac sobie zakupu na Fvat z amazonu? 

Mam naklejone szkło z Ali za 3,06 zł, czytnik działa za każdym razem poprawnie.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

3 godziny temu, PurpleHaze napisał:

Nie masz mozliwosci ogarnac sobie zakupu na Fvat z amazonu? 

Hej, 

Na Amazonie nie widzę mi9t pro w tej chwili. Dzwoniłem do tej firmy z allegro i jest to europejska dystrybucja, jest to Mi9T pro a nie redmi K20 Pro. Również wysyłka nie jest z chin, a z Polski. Jednak mam ciągle wątpliwości co do pochodzenia. 

Niby jutro premiera w Polsce ale nic o tym nie słychać. 

Hej, 
Na Amazonie nie widzę mi9t pro w tej chwili. Dzwoniłem do tej firmy z allegro i jest to europejska dystrybucja, jest to Mi9T pro a nie redmi K20 Pro. Również wysyłka nie jest z chin, a z Polski. Jednak mam ciągle wątpliwości co do pochodzenia. 

Jutro jest konferencja na której prawdopodobnie zaprezentują Mi9T Pro i podadzą datę premiery w sklepach. Mi9t Pro można otrzymać albo z wersji EU albo przerobione k20 pro na mi9t pro. Wystarczy zmienić Rom i Szkło z tyłu.

Hej,  Na Amazonie nie widzę mi9t pro w tej chwili. Dzwoniłem do tej firmy z allegro i jest to europejska dystrybucja, jest to Mi9T pro a nie redmi K20 Pro. Również wysyłka nie jest z chin, a z Polski. Jednak mam ciągle wątpliwości co do pochodzenia. 

Normalnie jest dostępny czarny i czerwony od ręki Xiaomi Mi 9T Pro Smartphone (16,23cm (6.39 Zoll) FHD+ AMOLED Display, 128GB interner Speicher + 6GB RAM, 48MP 3fach-KI-Rückkamera, 20MP Pop-up-Selfie-Frontkamera, Dual-SIM, Android 9.0) Carbon Black https://www.amazon.de/dp/B07WMQWBVL/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_EtozDbH7C6VJ5 , lepiej wziąć w Amazon, tym bardziej jak możesz na fakturę. Jeszcze nie dawno był w przedsprzedaży za €399,99. W hiszpańskim Amazon jest chyba teraz za €399,99 + wysyłka bodajże €4,5.

18 godzin temu, 2zerozero7 napisał:

Mi9 vs redmi k20pro ?

Przesiadam się ktoś z mi9 na to urzadzenie ?

W tym wątku kilka razy opisywałem swoje doświadczenia. Miałem Mi 9 i nigdy bym do niego nie wrócił, teraz mam K20 Pro z Global India. Nie tylko bateria ale kilka innych rzeczy jest dużo lepszych, polecam lekture kilka stron wcześniej. Informacje o gorszym czytniku to bajki, ja raczej czytałem, ze to jedna generacja nowsza niz w Mi9, nie widzę żadnej roznicy w użytkowaniu. Brak notcha jest super i reszta też..nie chcę kopiowac, polecam przeczytać. 

• Like 2
  • Thanks 1

1 godzinę temu, Falonso napisał:

Normalnie jest dostępny czarny i czerwony od ręki Xiaomi Mi 9T Pro Smartphone (16,23cm (6.39 Zoll) FHD+ AMOLED Display, 128GB interner Speicher + 6GB RAM, 48MP 3fach-KI-Rückkamera, 20MP Pop-up-Selfie-Frontkamera, Dual-SIM, Android 9.0) Carbon Black https://www.amazon.de/dp/B07WMQWBVL/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_EtozDbH7C6VJ5 , lepiej wziąć w Amazon, tym bardziej jak możesz na fakturę. Jeszcze nie dawno był w przedsprzedaży za €399,99. W hiszpańskim Amazon jest chyba teraz za €399,99 + wysyłka bodajże €4,5.

Rzeczywiście jest na hiszpańskim, ale poczekam trochę bo chciałbym w tej cenie 128 GB

Rzeczywiście jest na hiszpańskim, ale poczekam trochę bo chciałbym w tej cenie 128 GB
Przecież on jest 128

W tym wątku kilka razy opisywałem swoje doświadczenia. Miałem Mi 9 i nigdy bym do niego nie wrócił, teraz mam K20 Pro z Global India. Nie tylko bateria ale kilka innych rzeczy jest dużo lepszych, polecam lekture kilka stron wcześniej. Informacje o gorszym czytniku to bajki, ja raczej czytałem, ze to jedna generacja nowsza niz w Mi9, nie widzę żadnej roznicy w użytkowaniu. Brak notcha jest super i reszta też..nie chcę kopiowac, polecam przeczytać. 

Owszem, jest za i przeciw. Ja kupując nowy Mi 9 6/128 za 1400 zł z wysyłką w EU nie widzę sensu zakupu Pro dopłacając kilkaset złotych. To w sumie to samo, owszem większa bateria, ale brak indukcji trochę mnie odpycha a brak notcha, peryskop czy jack to nikłe argumenty. W pewnym sensie to nawet w niektórych aspektach zrobiono krok wstecz, jak szkło Gorilla 5 czy druga i trzecia matryca z ciemniejszymi przysłonami i innego producenta. Czytniki zapewne są te same, jednak wygodniejsze i szybsze jest face unlock a w Mi 9 działa to zdecydowanie szybciej, ze względu na brak peryskopu.

Główny aparat też coś się różni. Cytując stronę producenta: "48MP Sony ½ inch sensor, 1.6μm large 4-in-1 large pixel, 6P, f/1.75 aperture" w Mi9T Pro/K20 Pro oraz "48MP primary camera with Sony IMX586 0.8μm ƒ/1.75 aperture" w Mi9. Jest ta sama jasność soczewki i rozdzielczość sensora, ale już reszta się rozpływa. Ogniskowej na stronie producent akurat nie podają ale według GSMArena to jest 26vs27mm. To tak tylko dla ścisłości, żeby nie powielać mitu, że mają identyczny aparat główny, jasność i rozdzielczość to nie wszystko, są jeszcze inne parametry.

1 godzinę temu, Karls napisał:

Główny aparat też coś się różni. Cytując stronę producenta: "48MP Sony ½ inch sensor, 1.6μm large 4-in-1 large pixel, 6P, f/1.75 aperture" w Mi9T Pro/K20 Pro oraz "48MP primary camera with Sony IMX586 0.8μm ƒ/1.75 aperture" w Mi9. Jest ta sama jasność soczewki i rozdzielczość sensora, ale już reszta się rozpływa. Ogniskowej na stronie producent akurat nie podają ale według GSMArena to jest 26vs27mm. To tak tylko dla ścisłości, żeby nie powielać mitu, że mają identyczny aparat główny, jasność i rozdzielczość to nie wszystko, są jeszcze inne parametry.

Aparaty 2 i 3 się różnią, Mi9 ma prawdopodobnie Samsunga, K20 PRO Omivision. Ale już główny aparat raczej jest ten sam, Sony Sony IMX586 Exmor RS, parametry chyba też:

Można sprawdzić na przykład tutaj:

1) https://www.kimovil.com/pl/gdzie-kupic-xiaomi-mi-9-global

2) https://www.kimovil.com/pl/gdzie-kupic-redmi-855

Ja miałem oba i jak pisałem nigdy bym nie wrócił do MI 9, bo jak pisałem brak notcha, lepsza bateria, lepsze etui, brak wystających aparatów, płynniejsze działanie stron www, lepsze powiadomienia, złącze słuchawkowe itp. Ale każdy wybiera co chce, ja tylko mogę podzielić się swoimi doświadczeniami, ten telefon K20 PRO można ocenić lepiej użytkując go jakiś czas. Trudno się od niego oderwać. Od jakiegoś czasu nie mam już problemów z niewysyłaniem smsów i praktycznie nie zdarzają się rozmowy z rwanym dzwiękiem, które opisywałem. Także jak jest już oficjalny Global z B20 to polecam najmocniej. Czasem mam słabszy zasięg niż w S7, może to wina braku tego B20 poza miastem, nie wiem.

Edited by dzeryae

Panowie jak to jest z tym brakiem B20? Przeszkadza mocno? Mieszkam w Gorzowie Wlkp., sieć Mobile Viking (nadajniki Play)

Pytam bo moja paczka z Mi 9T zaginęła i chce wziąć K20 Pro 8/256 (bo nie wiem czemu tej wersji nie ma w europejskim Mi 9T Pro chyba że o czymś nie wiem). Rozumiem że jest możliwość kupna na Ali, albo GB już z wgranym globalem do niego? I przyjdzie z odblokowanym BL? Odblokowany mnie przesszkadza w codziennym użytkowaniu (google play itp.) Można go zablokować w razie czego?

Dzięki za odpowiedzi

W tej sieci masz umowe krotkoterminową. Przechodzisz do czegos na plusie(plus/plush/a2mobile/premiuim mobile) i masz gdzies brak zasiegu lte na wsiach bo tam i tak nie ma b20. Jest B8(LTE900) ktore wiekszoac rasowych chinczykow juz obsluguje

11 minut temu, dzeryae napisał:

Aparaty 2 i 3 się różnią, Mi9 ma prawdopodobnie Samsunga, K20 PRO Omivision. Ale już główny aparat raczej jest ten sam, Sony Sony IMX586 Exmor RS, parametry chyba też:

Można sprawdzić na przykład tutaj:

1) https://www.kimovil.com/pl/gdzie-kupic-xiaomi-mi-9-global

2) https://www.kimovil.com/pl/gdzie-kupic-redmi-855

No nie wiem, jakoś bardziej wierzę informacjom oficjalnym ze strony producenta, na serwisach pochodnych typu kimovil zdarzają się błędy. Czemu producent miałby podawać inne parametry jak by to były zupełnie identyczne aparaty główne? Wychodzi na to, że one są bardzo podobne, ale nie identyczne.

Miałem Mi6 bez B20, i było to uciążliwe. Jazda przez wsie, góry czy autostradą i nie mam internetu. Wolę jednak poczekać na oficjalnego Mi9T Pro z B20, i mieć święty spokój. Też myślałem na 8/256 ale na prawdę 6 GB to też kosmos.

Zwłaszcza przy MIUI, które ze swoją agresywną polityką ubijania w tle, sprawia, że ciężko 4gb przekroczyć, więc 6gb nadal jest ze sporym zapasem. No i radzę sprawdzić jedną rzecz - nie wiem jak ma się sprawa z Mi9T Pro, ale w zwykłych Mi9 większe kości dla cięcia kosztów montują nieco wolniejsze. Swojego czasu na reddicie była o tym debata. Także można dostać większe ale wolniejsze i efekt będzie odwrotny do zamierzonego. Ale jeszcze raz podkreślę - to w zwykłej Mi9, nie wiem czy Mi9T Pro powtarza ten problem.

Edited by Karls

5 minut temu, Karls napisał:

ciężko 4gb przekroczyć

Wklep w terminalu:

su

free

Mocno możesz się zdziwić.

7 godzin temu, dzeryae napisał:

Powiedz proszę te plecy k 20 pro  są ze szkła czy z plastiku ?

Edited by 2zerozero7

2 godziny temu, cincin27 napisał:

@2zerozero7

Ze szkła. Przód i tył to gorilla glass 5.

Tak, a przy okazji coś takiego znalazłem o skanerach 

W materiałach na necie jest mowa, że K20 Pro ma udoskonalony czytnik 7 generacji. 

Edited by dzeryae
  • Like 1