Skocz do zawartości

Mi 9T Pro/K20 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

@Mini21 w tym momencie jestem na miui eu. Do zalet miu dev nad nad romem globalnym na pewno zalicze aplikacje, ktore są bezpośrednio od xiaomi (wiadomości i dialer). Mozna nagrywac polaczenia, mozna planowac wyslanie wiadomości. Dodatkowo AOD i wszystkie ikonki dzialaja. Na romie global testowalem najnowsza alfe aplikacji always on display i oprocz tapataka wiekszosc ikonek w wyswietlala sie jako powiadomienia na ekranie. Dodatkowo najnowsze latki bezpieczeństwa od googla

 

Wg mnie od aktualizacji dev miui eu lepiej pracuje automatyczne podswietlenie. Oczywiście sa bledy tak jak np teraz z ciemnym motywem i aplikacjami ktore mozna w nim wylaczyc ale sam ststem pracuje stabilnie i jestem zadowolony.

 

 

 

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo napisałeś dokładnie to co myślę :D
Od wczoraj testuje Miui Polska/Xiaomi.eu.

No i rzeczywiście - AOD działa jakoś bardziej... sensownie.
W Globalu miałem ten problem, że ekran albo świecił cały czas, albo zaraz gasł - nie potrafiłem zrozumieć czemu.
Tu jest stabilnie, choć koniec końców - wyłączyłem tę opcję bo czytałem o powidokach i wolę tego uniknąć.
Aplikację od Xiaomi też jednak jakoś wygodniejsze mi się wydają od tych Googlowskich - i nie chodzi nawet o nagrywanie rozmów bo nigdy z tego nie korzystałem, ale choćby o synchronizację z chmurą Xiaomi.

Co do czarnego motywu - tu też mam podobne zdanie.
Niektóre aplikacje trochę wariują i część tekstu robi się nieczytelna (zazwyczaj ten na białym tle).
Dobrze że da się wyłączyć tą opcję dla poszczególnych aplikacji co załatwia problem.

Teraz siedzę i szukam modułów do Magiska.
Liczyłem że znajdzie się jakaś wersja gcam'a która obsługuje 48 mpix tryb zdjęć, ale niestety, jak się okazuje to coś nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo napisałeś dokładnie to co myślę
Od wczoraj testuje Miui Polska/Xiaomi.eu.

No i rzeczywiście - AOD działa jakoś bardziej... sensownie.
W Globalu miałem ten problem, że ekran albo świecił cały czas, albo zaraz gasł - nie potrafiłem zrozumieć czemu.
Tu jest stabilnie, choć koniec końców - wyłączyłem tę opcję bo czytałem o powidokach i wolę tego uniknąć.
Aplikację od Xiaomi też jednak jakoś wygodniejsze mi się wydają od tych Googlowskich - i nie chodzi nawet o nagrywanie rozmów bo nigdy z tego nie korzystałem, ale choćby o synchronizację z chmurą Xiaomi.

Co do czarnego motywu - tu też mam podobne zdanie.
Niektóre aplikacje trochę wariują i część tekstu robi się nieczytelna (zazwyczaj ten na białym tle).
Dobrze że da się wyłączyć tą opcję dla poszczególnych aplikacji co załatwia problem.

Teraz siedzę i szukam modułów do Magiska.
Liczyłem że znajdzie się jakaś wersja gcam'a która obsługuje 48 mpix tryb zdjęć, ale niestety, jak się okazuje to coś nie działa.
Burial obsługuje 48

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę sensu robienia zdjęć 48mpx. Jest moduł do magiska który uruchamia możliwość robienia zdjęć 48mpx w gcam. Powoduję on niestety problem ze zdjęciami z teleobiektywu ze stockowej apki. Mianowicie wychodzą meeega żółte gdy ten moduł w magisku jest. Dlatego zdjęcia 48mpx jak muszę to robię stockową a moduł 48mpx dla magiska mam wyłączony wolę mieć możliwość zrobienia zdjęcia teleobiektywem ze stockowej apki niż 48mpx w gcam.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinj6 Można też robić zdjęcia teleobiektywem w gcam. Mnie tylko zastanawia to, że robiąc zdjęcie w gcam 48mpx to wszystko tak się przycina i faluje i to w rezultacie daje, że zdjęcie jest ostre tylko w niektórych obszarach - mimo tej samej odległości bo nie chodzi tu o głębie. 

Edytowane przez Lipson47
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry ponownie.

Dalsze testy i dalsze pytania.
Uparłem się na ten tryb 48mpix w Gcam'ie i za "chiny ludowe" nie daje rady.

Instalacja Gcam'a to żaden problem, natomiast dalej coś się dzieje nie fajnego.
Instaluje w Magisk'u moduł EzdmanModForK20pro, następnie zaś Gcam w wersji 7.2 (czy to Burial czy to Urnyx05.
Niestety, po instalacji, gdy odpalam gcam'a z włączonym modułem - aplikacja się wysypuje.
Albo zamyka się po sekundzie, albo w ogóle nie chce otworzyć.
Gdy wyłączę moduł - działa prawidłowo.

Ogólnie to tak testuje i sprawdzam co zadziała :) i jak na razie nic.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry ponownie :)

Wgrywałem rom i chyba coś popsułem.
Robiłem "czystą instalację" od nowa (pełny wipe).
Wgrałem plik z romem, wgrałem przez twrp - śmiga.

Problem w tym że nie mogę teraz nic zapisać/ściągnąć.

Gdy próbuje przywrócić dane z chmury google - wyskakuje błąd.
Gdy próbuje pobrać np.: firefox z google play - wyskakuje błąd.
Gdy próbuje pobrać coś za pomocą przeglądarki internetowej - to samo.
Teraz podłączyłem tel. do Mi Air'a - i w trybie przesyłania plików wchodzę w telefon, ale tam jest pusto - nie ma żadnego folderu.

Nie wiem co się stało i co tam namieszałem - jakby był tylko dostęp "read" a nie działał "write".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Orientuję się ktos w której wersji zniknął podział powiadomień na ważne i "mniej ważne"? Pamiętam że było można ustawić z jakiej aplikacji powiadomienia mają trafiać do podfolderu "unimportant notifications". Chyba że jestem ślepy i jest gdzieś na ostatnim miui Polska taka opcja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam takie pytanie,

mam tel K20 pro w takim pudełku go otrzymałem (chodź w tel jest napisane mi9t pro)

Posiadam od nowości mui 10 rom 9.5.31 beta niby global, telefon niby też unlocked, oczywiście żadnego nowego romu nie dostałem przez ten czas jaki go mam czyli od nowości

 

Teraz chciałbym przejść na global official mui 11, żeby móc w końcu dostawać aktualizacje zabezpieczeń, nowy mui a w przyszłości mui 12 itd.  pozostawiajac swoje wszystkie dane, a jestem zupełnie laik.

 

Wyczytałem na zagranicznych forach, że jak mam unlocked to mogę ściągnąć w zipie official rom i poprzez instalację ręczną w centrum aktualizacji normalnie wgrać i będzie wszystko dobrze, nawet danych nie utrace, tak piszą userzy 

jest to prawda ? Niechcę robić żadnych fastbootow ani twrp przy użyciu pc bo znając siebie to coś zepsuje bo się na tym kompletnie nie znam no i jak nie jest to potrzebne robić to po co

 

proszę powiedzcie czy mogę tak zrobić jak pisałem wyzej, nie chcę uwalić telefonu czasem, albo zablokować bootloadera już nie mówiąc o całkowitym nie włączającym się telefonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Tomek_Tcz napisał:

Jak kudło k20-pro z Chin kupiony to odblokować bootloader wrzucić miuipolska.pl Stable i tyle. Nie blokować bootloadera.

Wysłane z mojego MI 9T Pro przy użyciu Tapatalka
 

Kudło ? Mam odblokowany tak przynajmniej pisze podczas włączania telefonu.

Zatem mogę kroki poczac jak napisałem wyżej ? Czyli pobieram stable rom i wgrywam z paczki ręcznie,

Nie można w ten sposób zablokować bootloadera ?!

Albo zepsuć telefonu ?

1 godzinę temu, Demo1 napisał:

 

 

Edytowane przez Demo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie chcę muipolska, chcę normalny stable rom , taki jaki jest jest dawany zaraz po zakupie w Europie, w sklepie po zakupie zatem dalej muszę to robić poprzez twrp ? 

 

Proszę zobacz na ten post: 

https://www.phonandroid.com/forum/threads/mise-a-jour-miui-global-11-0-3-0-stable.202561/post-2621713

W tłumaczeniu:

"Witaj, dla tych, którzy mają ściśle tajną wersję beta, musisz przejść krok po kroku, najpierw prześlij 10.3.3.0 ( https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/raphael/roms-global- stable / # info_18844 ), który odblokuje sytuację, a następnie zaktualizuje do miui11, istnieje kilka wyjaśnień w Internecie (jedno między innymi: https://miui-france.org/threads/problème-version- miui-10-9-5-31-beta.48741 / )"

 

i kolejny link

miui-france.org/threads/problème-version- miui-10-9-5-31-beta.48741 / )"

I tutaj w tłumaczeniu:

"Powinieneś móc pobrać stabilną wersję z komputera na c.mi.com w sekcji pobierania na forum w regionie globalnym, a następnie skopiować ją na telefon i zainstalować."

I nic nie jest napisane o twrp

 

Więc można tak zrobić ? 

I będzie działać ? 

 

 

Edytowane przez Demo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz przez MiFlash wgrać soft z pliku Fastboot

 

Najnowszy Fastboot EEA Stable ROM - https://bigota.d.miui.com/V11.0.5.0.QFKEUXM/raphael_eea_global_images_V11.0.5.0.QFKEUXM_20200212.0000.00_10.0_eea_c465b1a57d.tgz

 

https://forum.android.com.pl/topic/294981-instalacja-romu-za-pomoc%C4%85-miflash/ - tutaj masz instrukcję jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pkonrad napisał:

Według mnie nie może wrzucić rom Global z mi9t pro na telefon k20 pro. I pewnie przy okazji Zablokować bootloader zaraz będzie wątek, że ma cegłę. Chyba, że zostawi odblokowany może tak.
Dlatego bezpieczniej w jego przypadku miuipolska.pl Stable przez Twrp. Chyba, że się mylę.

Wysłane z mojego MI 9T Pro przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Proszę odpowiedz czy bez podłączania co komputera mogę wgrać stable rom 11 global według powyższego przykładu ?

5 godzin temu, pkonrad napisał:

Kolego jak już pisałem mam odblokowany bootloader od momentu zakupu

 

Proszę odpowiedz czy bez podłączania co komputera mogę wgrać stable rom 11 global według powyższego przykładu czyli z tego linku:

https://www.phonandroid.com/forum/threads/mise-a-jour-miui-global-11-0-3-0-stable.202561/post-2621713

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego ludzie bez użycia kompa sobie wgrali w prosty sposób nowy rom ? 

I to bez utraty danych ??

 

Ok, czyli wchodzę tylko w tryb softboota wskazuje rom i już ? 

Gdzie nie mam popełnić błędu aby nie zablokować bootloadera? 

Edytowane przez Demo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Demo1 ty prawdopodobnie masz wersję chińska telefonu z wgranym romem global, którego prawie nikt nie używał. Tak Chińczycy robili z wersji China wersję global. Jak wgrasz global i zablokujesz bootloader masz cegłę.
Proponuję posłuchać kolegów i wgrać TWRP. Potem Xiaomi.eu i cieszyć się z polskiego, oznaczenia w sklepie Google jako urządzenie certyfikowane i płatności NFC. Nie wiesz jak lub się obawiasz odeślij do MiCenter i ogarną to bezpiecznie

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego ludzie bez użycia kompa sobie wgrali w prosty sposób nowy rom ? I to bez utraty danych na chińską wersję ?

Gdzie nie mam popełnić błędu aby nie zablokować bootloadera? 

Rozumiem że danych nie da się zachować ? 

 

Nie mogę niestety zostać bez telefonu więc wysyłania go nie wchodzi w grę :(

Edytowane przez Demo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wrzucaja romy w ten sposob gdy maja pewność odnośnie pochodzenia swojego smartfonu.

Na Twoim miejscu bez sensu jest bawic sie w custom recovery typu twrp. Pobierz mi flash, rom i zgodnie z instrukcja zainstaluj rom poprzez program, przy czym nie blokuj bootloadera.

W mi flash wybierasz pobrany (rozpakowany rom) zaznaczasz jedynie "clean all" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Lovelas1988 napisał:

Ludzie wrzucaja romy w ten sposob gdy maja pewność odnośnie pochodzenia swojego smartfonu.

Na Twoim miejscu bez sensu jest bawic sie w custom recovery typu twrp. Pobierz mi flash, rom i zgodnie z instrukcja zainstaluj rom poprzez program, przy czym nie blokuj bootloadera.

W mi flash wybierasz pobrany (rozpakowany rom) zaznaczasz jedynie "clean all" 

Dzięki, dasz mi jakiś poradnik do tego miflasha? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...