Skocz do zawartości

Mi 9T Pro/K20 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, arttur07 napisał:

Szybkie pytanie- czy z zakładki "o telefonie" jestem w stanie upewnić się że moja wersja to global a nie global rom?

W telefonie masz zainstalowany EEA Stable ROM (Global dla krajów UE), natomiast czy telefon miał ten ROM fabrycznie można wywnioskować po tym, czy w Twoim telefonie jest odblokowany bootloader. Jeśli jest, to przy uruchamianiu telefonu pod logo Mi na dole ekranu będzie napis "unlocked". Jeśli nie ma tego napisu, tzn. że bootloader  jest zablokowany, a telefon miał fabrycznie zainstalowany przez producenta EEA Stable ROM i wszystko jest jak najbardziej OK.

Wersję telefonu można też sprawdzić na tej stronie:

https://www.mi.com/global/shield#imei_en

Podajesz tam nr seryjny telefonu lub IMEI i wyświetli Ci się jaką wersję telefonu masz i na jaki kraj została wyprodukowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie sprawdzajcie Delivery Address, tylko zakładkę legalności zakupu.

Na Kambodżę to może trafić się telefon zakupiony nawet w polskich sieciówkach. Najważniejsze jest aby telefon był w wersji Międzynarodowej.

 

Ogólnie dystrybucję telefonów od Xiaomi to niezły kosmos i można w tym się nieźle pogubić. Sam do niedawna nie wiedziałem o co chodzi kupując telefon w wersji Europejskiej , z softem Global EU a Delivery Address: CB

 

Dopiero po sprawdzeniu legalności zakupu wszystko się wyjaśniło. Mam wersję Międzynarodową przeznaczoną na rynek EU. Bootloader od wyjęcia z pudełka jest zablokowany.

Są też różne inne kombinacje z wersją telefonu i wgranymi softami ale to już wyższa szkoła by się połapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można w mi9t pro bo wiem już że w k20 pro na pewno nie, otworzyć bootloader wgrać mu takie oprogramowanie albo sam dialer i aplikację sms od xiaomi, żeby była możliwość nagrywania rozmów ale później zamknąć bootloader żeby prawidłowo działały płatności i np Netflix?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, czyli nagrywanie bedzie oficjalne jak było przed androidem 9?
to jak co brać mi 9t pro?

 

Jest mozliwość regulacji mocy wibracji w tm telefonie, bo ledwie drga i jak mam wyciszony to nie czuje?

 

Edytowane przez bosniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 13.01.2020 o 22:52, Nostromo_ napisał:

Mój RN3P już wysiada trochę po 3 latach, rozglądam się za następnym Xiaomi, gdzie polecacie kupić w PL ten telefon? :)

mój w lipcu będzie miał 3 lata i zaczynam się rozglądać za czymś nowym. Myślałem o mi9se ale już go nie kupię (spóźniłem się na ostatnie sztuki w play a proline nie ma).
Pada więc na mi9t pro bo te dwa brałem pod uwagę.
Pytanie gdzie kupić?? Oczywiście żeby nie było jazd (bestcena), może być i CHRL tylko pewniak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega pisze wyżej. Ja w czerwcu kupiłem z chin k20 pro dla siebie i miesiąc później dla żony. Wygrałem Miuipolska i jest bajka. Oczywiście nie mam modułu b20, którego braku jeszcze nigdy nie odczułem, za to telefony miałem już kilka miesięcy przed premierą mi9t pro i w dodatku z 8GB ramu, gdzie na początku mi9t pro był sprzedawany tylko z 6gb. Aktualnie z chin można sprowadzić wersję k20 pro ee, która ma 12gb ramu i 512 gb pamięci w cenie niższej niż mi9t pro w mi home.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...