Skocz do zawartości

Mi 9T Pro/K20 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Hypercam, nie widzę zdjęć szerokokątnych długo przetwarza zdjęcia po zrobieniu... Jakość gorsza od klasycznej apki zwłaszcza w trybie nocnym. Bubel jak nic.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-jairo_rossi/#apk1129

Profile brałem z tej strony chyba że coś macie lepszego?

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden lubi zapach kwiatów, inny jak mu nogi śmierdzą. Mi odpowiada HyperCam i nie zamierzam nikogo przekonywać zwłaszcza jak ktoś nie potrafi ustawić pod siebie programu.
Uważasz że nie potrafię ustawić sobie ? Korzystasz z portretu czasem?, Zależy jakie masz upodobania, przetestowałem też 48mpix na jednym i na drugim ponieważ korzystam często z tych zdjęć szukając uszkodzeń w elektronice na płycie, też dużo gorzej wypada...

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2019 o 18:44, nardenis napisał:

K20 Pro exlusive edition nie występuje w wersji global najwyżej zrobisz drogą cegłę

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
 

Czyli np. kupująć k20pro ee tutaj lepiej i pewniej jest wybrać wersję z chińskim romem i później wgrać np miui polska? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, TheTick napisał:

Rozumiem, że gcam to zapach kwiatów. 

Każdy używa tego co mu pasuje, do ujęć na których mi zależy używam lustrzanki z odpowiednim obiektywem i robię foty w rawie które następnie obrabiam w odpowiednim programie do edycji w komputerze. Aparat w telefonie nigdy nie dorówna lustrzance, tak że spory, który program w telefonie robi lepsze zdjęcia są wg mnie jałowe. To byłoby na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wypada obróbka zdjęć wykonanych telefonem w rawie? Telefon nie dorówna lustrzance? Hmm... Wystarczy kupić stelaż do telefonu (150-400zł) plus redukcja (300-500zł) i można zapinać obiektywy z lustrzanek do telefonu i tu uważam że spokojnie telefony mogłyby dorównać lustrzanką w pewnym stopniu. Oczywiście plus dobre oprogramowanie, bo dostęp do opcji pro w gcamie to jakaś porażka.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K20Pro EE Global kupiony z chin ma wgraną wersję Global dla K20Pro i odblokowany bootloader! Gdy przychodzi wgrywamy miui polska przeznaczony dla K20Pro i cieszymy się telefonem. Temat już był poruszany wiele razy.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=61973]Lukkop91[/mention] Ale ten podany w linku przez kolege to nadal nie wersja global, ona nie różni się softem a pasmami łączności.
 
 
 
 
Tak jak napisałem, K20Pro EE ma wygrany soft Global, w tym z linku jest jasno to napisane "GLOBAL ROM". Pasmami łączności różni się od czego? Nie istnieje odpowiednik światowy.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu jestem zadowolonym użytkownikiem Mi 9 T Pro (Redmi K20 Pro bo na softcie India), obecna wersja czyli 11.0.3. Mam banalne pytanie. Czy można osobno zmienić głośność dzwonka przychodzącego połączenia i osobno głośność powiadomień? Niby strasznie banalne, ale w opcjach dźwięku jest tylko jeden suwak - razem Połączenia, przypomnienia i powiadomienia. A jak zrobić, żeby dźwięk powiadomień był bardzo cichy, a połączeń przychodzących głośny? Teraz albo nie słyszę jak ktoś dzwoni, ale wszyscy słyszą każde powiadomienie z Whatsuppa :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzięło mnie na taka krótka refleksje po kilku (bodajże 3,4) miesiącach użytkowania Redmi K20 Pro.

Fizycznie dopracowany telefon, ładny, hardware'owo świetny, idący nawet na rok dwa do przodu, ale softwerowo leży, xiaomi już w sumie kilka lat na rynku, a nie umie wykorzystać potencjału wewnątrz.

Chodzi mi o to, że w tym telefonie nie ma tak, żeby wszystko naraz działało prawidłowo.

Jak chcemy żeby działały płatności zbliżeniowe, to trzeba doinstalować jakiegoś magika, żeby działał Netflix to potem trzeba go ukrywać, jak go ukryjemy nie dzilaja płatności, lub na odwrót już się pogubiłem. Jak się to ogranie nie ma FHD na Netflix bo nie ma L1 tylko L3.

Jak to nam zadziała, to nie działają płatności zbliżeniowe, tzn działają, ale kiedy mu się zachcę, już w zasadzie przestałem z tego korzystać bo czasami wstyd przed kasa, bo nie wiadomo czy mu się zachce czy odwidzi w tym właśnie momencie. Działają jak chcą i kiedy chcą bo raz na zablokowanym telefonie zadziała raz musi być odblokowany innym razem musimy odpalić tą aplikację, a jeszcze innym trzeba się nawet zalogować do konta, a klient za nami patrzy ile akurat mamy jeszcze na koncie, dramat. 

Następna sprawa to AOD, działa jak chce, kiedy chce, do dzisiaj nie ma kolorowych ikon, do dzisiaj nie wyświetlają się powiadomienia z Facebooka, który już zgrzebałem na cztery strony świata. Moja żona ma stary mate 10 pro i działają wszystkie i co ciekawe również w kolorze.

Nastepna sprawa to dialer i sms od xiaomi, chcemy nagrywanie rozmów to odblokowany bootloader, nie to do widzenia, oczywiście odblokowany to zaczynają się problemy o których wspomniałem wyżej. 

Apka SMS od xiaomi, co druga aktualipizacja ma ikonkę słuchawki, albo nie, można z SMS od razu zadzwonić, albo nie, na szczęście aktualna aplikacja to umożliwia, co następna spowoduje, nie wiadomo :oops:

No i jeszcze aparat, na wszystkich doinstalowanych zewnętrznych działa lepiej niż na fabrycznej aplikacji WTF??

Będzie bo się długie robi i jeszcze go sprzedam, jak się zdenerwuje po przeczytaniu tego.

Edytowane przez bosniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bosniak

Praktycznie wszystkie opisane przez Ciebie wady nie występują w Mi 9T Pro z oficjalnym ROMem od Xiaomi. Płatności działają bez problemu i kombinowania, jest L1 i Netflix działa w FHD z HDR, AOD po ręcznej aktualizacji aplikacji systemowej "Ekran zawsze włączony" do najnowszej wersji ma kolorowe ikony. Co to apki Telefon i SMS, no to jak wiadomo nie ma tych od Xiaomi tylko są od Google. Dla jednego to wada, dla drugiego zaleta. Nie każdy potrzebuje mieć nagrywanie rozmów.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...