Skocz do zawartości

Mi 9T Pro/K20 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam parę pytań. Zmieniłem sobie region na Indie, zainstalowałem MIUI 11 i tutaj trzy pytania.

Niestety zniknęły wszystkie moje kontakty z karty SIM - jak je przywrócić?

Zamiast ikonki 4G mam LTE. Nie znam się, ale czy to jest jakaś różnica?

Czy będzie działało NFC i płatności telefonem?

Edytowane przez Kowolinho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kowolinho napisał:

Niestety zniknęły wszystkie moje kontakty z karty SIM - jak je przywrócić?

Pewnie nie zniknęły. Kontakty -> trzy kropki -> Ustawienia -> Wybierz listę kontaktów -> kliknij odpowiednią kartę SIM.

 

11 minut temu, Kowolinho napisał:

Zamiast ikonki 4G mam LTE. Nie znam się, ale czy to jest jakaś różnica?

Nie ma różnicy. To tylko kwestia nazewnictwa.

 

11 minut temu, Kowolinho napisał:

Czy będzie działało NFC i płatności telefonem?

Tak. Na ROMie globalnym działają bez żadnych problemów i bez żadnych dodatkowych zabiegów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miuipolska jasność automatyczna działa bez zarzutu. Tylko podczas grania w COD zwiększam do 75%, bo mam zablokowaną automatyczną jasność podczas grania.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka


Powiedzmy że działa bez zarzutu, moim skromnym zdaniem za mocno zjeżdża w dol przy słabszym oświetleniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, lukkop91 napisał:

Podpierasz się tym co jest na papierze, a fizycznie w testach to nie ma miejsca, wrzuć nam sot z mi9t pro i p2 i udowodnij że tak długo Ci to wszystko chodzi

 

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Fizycznie to po 24h od ładowania do poziomu 95% w P2 mam aktualnie 92%. :) Po 10 nocnych godzinach nie używania poziom naładowania zmienił się z 95% na... 95%: czyli nic się nie zmienił :)

Można? Można!

Ja wiem, że większość posiadaczy np. Mi 9T jest zadowolona z aku, bo porównuje z dużo gorszymi telefonami, bo faktycznie ten czas nie jest zły. Ale mnie zawsze uczono, żeby porównywać się z tymi lepszymi i do "lepszego" dążyć czyli w górę :)

 

A tak na marginesie: w xiaomi.eu na Mi 9T Pro podobała mi się prosta, ale funkcjonalna domyślna aplikacja sms. Jest możliwość zainstalowania tej aplikacji na innym telefonie z androidem, bo szukałem w Google Play, ale jakoś nie udało mi się znaleźć tej konkretnej (nie wiem czy w ogóle tam się znajduje)? :)

Edytowane przez sanisan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, BlackShaggy napisał:

Człowieku wyjdź stąd proszę z tym P2, bo się robi off topic nic nie wnoszący. Jak jesteś taki obeznany lepiej powiedz czemu nie wyświetla mi emotikon w smsach ...?

Wychodzę :)

W trakcie wychodzenia sprawdzam po 2 dobach - stan baterii zmniejszył się zaledwie o 19%. Już się tak nie afiszuj kolego, że prawda w oczy kole. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.11.2019 o 19:49, dzeryae napisał:

Ale na romie India SMS i kontakty są od Xiaomi, a nie od Google jak na przykład na Global EU w Redmi Note 8 Pro. Zainstalować mimo tego apki od Google?

Możesz sprawdzić jaką masz wersję aplikacji (tej od Xiaomi) "Kontakty i Dialer" na swoim smartfonie z indyjskim ROMem? Mam Mi 9T Pro w wersji z Global ROM i po jego zakupie zainstalowałem tą aplikację z pliku apk w wersji 11.0.3.1. Apka działała poprawnie do momentu aktualizacji mojej Mi 9T Pro do Androida 10 i MIUI 11. Obstawiam więc, że po prostu ta wersja aplikacji "Kontakty i Dialer" (od Xiaomi) jest za stara i nie działa poprawnie pod systemem Android 10. Jeśli Twój telefon ma fabrycznie zainstalowaną tą apkę i masz już Androda 10, to powinieneś mieć ją w nowszej wersji, współpracującej poprawnie z Android 10.

Tak z ciekawości jeszcze zapytam, jaki wynik w najnowszej wersji AnTuTu Benchmark v8.0.4-OB osiągają masze Mi 9T Pro z softem Global lub EEA z najnowszą wersją nakładki MIUI 11 i Android 10 ? 

Edytowane przez pkonrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od aplikacji w tle, cache, bateria, temperatura procesora itd.... Największy wynik miałem przy naładowanym telefonie podpiętym do ładowania, Od razu wykonany po włączeniu (gdzie był wyłączony 10 min) i pozostawiony na chłodnej posadzce. Takie tam tylko cyferki.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto rozsądny patrzy na te niemiarodajne wyniki?
Każdy kto chodź trochę liznął wiedzy o budowie androida wie, że te testy można sobie wsadzić, nie powiem gdzie - no chyba, że się kocha w cyferkach i lans jest najważniejszy.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wywalił mi komunikat że za dużo śmieci, patrzę 800 kilkanaście mb, no to pyk czyszczenie, zrobił, wyczyscilem aplikacje w tle, wyłączyłem wi-fi, bluetooth, przesył danych, poszedłem spać. Telefon ma zaplanowane wyciszenie między 23-7.

Rano wstaje 1.2 GB śmieci WTF?

Bateria z 95% na 92%.

Edytowane przez bosniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam szybkie pytanko do użytkowników :-)

kupilem dzis ten tel w best cena (wiem ze to bez gwarancji i bez faktury z vatem) ale w cenie 1380pln

mam pytanie o AOD czy problem zostal juz rozwiazany ?

tzn na jakie powiadomienia mozna liczyc ? tel to moje narzedzie pracy wiec mail smsy wiadomosci messenger whatsapp to wszystko dla mnie wazne, a dioda na krawedzi tego nie zalatwi.

rozumiem z w wersji global nie ma problemu, ale jaki tel dostane od bestcena tego nie wiem, moze Wy wiecie ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mateuszpce napisał:

witam szybkie pytanko do użytkowników :-)

kupilem dzis ten tel w best cena (wiem ze to bez gwarancji i bez faktury z vatem) ale w cenie 1380pln

mam pytanie o AOD czy problem zostal juz rozwiazany ?

tzn na jakie powiadomienia mozna liczyc ? tel to moje narzedzie pracy wiec mail smsy wiadomosci messenger whatsapp to wszystko dla mnie wazne, a dioda na krawedzi tego nie zalatwi.

rozumiem z w wersji global nie ma problemu, ale jaki tel dostane od bestcena tego nie wiem, moze Wy wiecie ?

Pierwsze słysze żeby z bestcena nie mieć gwarancji czy faktury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, pkonrad napisał:
15 minut temu, bosniak napisał:
Pierwsze słysze żeby z bestcena nie mieć gwarancji czy faktury?

 

Gwarancja 12 miesięcy jest, no i z rekojmią można ich cisnąć ale faktury VAT 23% nie ma.

juz mniejsza o te gwarancje :-)

jak jest z tymi powiadomieniami z nieodebranych polaczen i smsow na ekranie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...