Skocz do zawartości

Mi 9T Pro/K20 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Ale przynajmniej ktoś nad tym softem xiaomi.eu pracuje - a soft oficjalny/producent ma niedoróbki... głęboko. Jest fajna specyfikacja? Jest. Jest ładny telefon i relatywnie tani? Jest. I to jest to czym większość (prócz nas tutaj, zdaje się) kieruje przed zakupem. A potem... potem już kupiło. Zanim zobaczy niedoróbki (jeśli w ogóle), to już nie zwróci. I o to chodzi producentowi. Sprzedać.

Osobiście - czekając obecnie na odblokowanie Mi 9T Pro - w ogóle bym nie kupił tego telefonu, gdyby nie znacznie zachęcający fakt istnienia xiaomi.eu. Bo pewne sprawy, jak np. "jest, ale jakby nie było" AOD w oficjalnej wersji softu, gdzie "idzie on w niebyt - jakby go nie było" - to są kompromitujące dla producenta. I bardzo źle o nim świadczą.

Tak jak tłumaczenie odnośnie szczoteczki sonicznej Xiaomi, gdzie piszą, że "soniczna musi trzymać aku tylko 7 dni - nie będzie trzymać tak długo jak elektryczna". No to dziwne, bo poprzedni "sonik" był Remingtona i trzymał miesiąc...:-D To tak trochę OT.

A tak na marginesie, to też tak macie na Globalu (póki co jeszcze mam: było MIUI 10 jest 11), że ta pseudodioda powiadomień, poza ładowaniem oraz przy wysuwaniu aparatu - praktycznie nie miga? Jak ktoś dzwonił u mnie - nie miga.

I jeszcze jedno pytanie: jak robię samoje... tfu! selfie, to soft "wstawia" małą głębię ostrości czyli rozmazane tło. Ale jak robię fotę tylnym aparatem, to mimo iż wybiorę "portret", to tło nie jest rozmazane. To się nie da czy czegoś nie włączyłem w opcjach?

Edytowane przez sanisan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mają, bo skąd mają na Globalu mieć. Ona jest dopiero po instalacji wersji Alpha launchera lub wgraniu Xiaomi.eu.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka


Dokładnie, jakby ktoś chciał ręcznie zainstalować ten launcher, niżej wrzucam link do apk najnowszej wersji


https://www.apkmirror.com/wp-content/themes/APKMirror/download.php?id=844742
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no i wszystko w temacie. Czyli kolega wyżej zmienił launchera i uważa że jest fajny. W miuipolska wszystko jest od razu spoko, a nie jakieś kombinacje na globalu.

Można też zainstalować Poco Launcher 2.0 od Xiaomi ze Sklepu Play, który załatwia temat szuflady aplikacji, jeśli ktoś boi się instalować wczesną jeszcze nie dopracowana wersję alpha MIUI Launchera.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, pkonrad napisał:

Można też zainstalować Poco Launcher 2.0 od Xiaomi ze Sklepu Play, który załatwia temat szuflady aplikacji, jeśli ktoś boi się instalować wczesną jeszcze nie dopracowana wersję alpha MIUI Launchera.

Ewentualnie Nova Launcher, którą osobiście uwielbiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też od dawna używam Nova Launcher :)

 

A czy w xiaomi.eu jest w dialerze funkcja zapamiętywania z  której karty dzwoniłem ostatnio pod jakiś numer? Na przykład do "Tadek" dzwonię z SIM1, za pierwszym razem mnie pyta, po czym zapamiętuje wybór - i każdy kolejny raz już nie pyta, tylko wybiera numer przez SIM1 ?

Edytowane przez sanisan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez przypadek zainstalowałem launcher alpha jako systemowy i mam rozkład pulpitu tylko 5x6 jak wrócić do oryginalnego z miui polska beta? Jeśli nadpisze się z kolejną aktualizacja to poczekam, a jeśli nie to co robić?

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lukikaki1 napisał:

Mam taką kwestie, wysuwany aparat NIE WYSUWA SIĘ za 1-szym razem. Rzecz dzieje się prawie za każdym razem gdy odpalam po jakimś czasie apkę aparatu. Czy ma ktoś podobnie? Czy jest sens by reklamować sprzęt?

Która wersja softu i który dokładnie soft?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała, cześć i dzięki za Xiaomi.eu: wszystkim którzy włożyli i wkładają w ten projekt swoją pracę i czas! :D Po odczekaniu 168 godzin wgrałem dzisiaj i ja do Mi 9T Pro (Amazon.de) ów soft wg Tutoriala, który następnie się zaktualizował. Następnie przez TWRP zrobiłem reset "fabryczny", ot tak na wszelki wypadek. I konfiguruję powoli.

Nareszcie działa mi dioda powiadomień, który w Globalu (nieodebrane połączenia) jakoś w ogóle nie chciała działać, jest nagrywanie rozmów, ekran AOD działający - super! Przy okazji pytanie odnośnie AOD: jak ktoś dzwoni i jest nieodebrane połączenie, to pokazuje mi się tam słuchawka (lub dymek dla SMS). Czy dałoby się jakoś tę ikonkę zmienić, żeby była bardziej widoczna? Nie wiem: większa, jaśniejsza - bo ogólnie to jest mały i taki lekko szarawy symbol i mało widoczny? Proszę wybaczyć śmiałość mej prośby. :)

I na koniec, z góry przepraszam za bardzo lamerskie pytanie, szukałem, ale konkretnie nie znalazłem, ale tak z ciekawości: jak włączam telefon, to mam na dole "unlocked" - to tak ma być, tak? Czy można jakoś usunąć to info "unlocked" (bez blokowania z powrotem telefonu, rzecz jasna)? Czy może coś źle zrobiłem wgrywając xiaomi.eu ?

Czy ktoś może doradzić jakąś fajną apke do SMS do tego telefonu - miałem w starym ChompSMS, ale MMSy wysyła tylko z SIM1, więc odpada?

Dzięki za cierpliwość i znoszenie lamerstwa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym "unlocked" oczywiście dam sobie spokój, rzeczywiście nie warto.

Soft najnowszy xiaomi.eu - w Powiadomieniach mam tylko "na ekranie", "pływające" i "liczniki na ikonie". Jak wchodzę  w Panel powiadomień głębiej, to mam "styl MIUI" - ale jak go zaznaczam, to... nic się nie zmienia na AOD. Gdzieś indziej mam wejść?

A u Was się stan baterii na AOD aktualizuje, bo właśnie wszedłem, było 38%, a jak odblokowałem to widzę 37%, choć może to akurat przypadek? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie czy mam powiadomienia "android" czy "MIUI" - nic się nie zmienia. Może jakiś motyw inny, nie wiem...?

A jak to ma wyglądać na MIUI? U mnie ta funkcja nie działa - albo proszę wskazać, co mogę źle robić?

 

Dodatkowo z poprawek, które osobiście bym zgłosił - nie wiem czy to dobre miejsce:

- możliwość wyboru czy dialer ma czekać 5 sekund na automatyczne wybranie poprzednio używanej karty SIM dla połączenia/kontaktu,

- nie ma możliwości utworzenia skrótu "telefonowanie do..." na pulpicie/widżetu. Można dać kontakt, ale chodzi o to, aby kliknąć 1x na ikoncie skrótu do kontaktu na pulpicie i aby telefon już od razu wykonywał połączenie. A tutaj czeka na wybór karty SIM i trzeba klikać ponownie. To żaden skrót, skoro trzeba klikać.

 

Jeszcze jedno: ciągle co jakiś czas włącza mi się powiadomienie "włącz chmurę aby chronić urządzenie" - wydawało mi się, że wyłączyłem to wszędzie, gdzie mogłem, ale jednak wychodzi na to, że się mylę. Ale gdzie to wyłączyć?

Edytowane przez sanisan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...