Skocz do zawartości

Mi 9T Pro/K20 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za pomoc. Chyba zainstaluję miuipl- niech wszystko będzie tak jak ma być. Taki kontakt na pulpicie rozwija całe menu kontaktu, a nie inicjuje bezpośredniego dzwonienia jednym kliknięciem. Jak się kilkanaście razy dziennie wybiera ten sam numer podczas jazdy to irytujące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, draber napisał:

Dzięki za pomoc. Chyba zainstaluję miuipl- niech wszystko będzie tak jak ma być. Taki kontakt na pulpicie rozwija całe menu kontaktu, a nie inicjuje bezpośredniego dzwonienia jednym kliknięciem. Jak się kilkanaście razy dziennie wybiera ten sam numer podczas jazdy to irytujące

Właśnie przy miuipl są opisywane dziwne błędy dotyczące drainu baterii więc bym się wstrzymał. Na globalu wszystko śmiga ale faktycznie pytałem kolegi i też nie ma bezpośredniego wybierania z widżetu na telefonie. W mi9t mam szybkie wybieranie bez problemu. Zacznij używać asystenta google :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przy miuipl są opisywane dziwne błędy dotyczące drainu baterii więc bym się wstrzymał. Na globalu wszystko śmiga ale faktycznie pytałem kolegi i też nie ma bezpośredniego wybierania z widżetu na telefonie. W mi9t mam szybkie wybieranie bez problemu. Zacznij używać asystenta google
Pokaż gdzie ludzie piszą o szybkim uciekania baterii na miui polska? Ja używam od czerwca i bateria trzyma ok. 30h na każdej aktualizacji co tygodniowej

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lukkop91 napisał:

Pokaż gdzie ludzie piszą o szybkim uciekania baterii na miui polska? Ja używam od czerwca i bateria trzyma ok. 30h na każdej aktualizacji co tygodniowej

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Odkąd wgrałem miuipolska nie miałem jeszcze żadnej aktualizacji a minął miesiąc na bidę, a co dopiero aktualizacje cotygodniowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem dzisiaj aktualizację po tygodniu.

Macie problem z wywołaniem Google, u mnie nie działa długie przyciśnięcie środkowego przycisku ekranu.

Zastanawiam się jeszcze nad wgraniem wersji stable,  ciekawe jak jest różnica pomiędzy wersją rozwojową.

Edytowane przez wiesiek3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.10.2019 o 19:25, ManiekMI napisał:

Witam.

Wczoraj kupiłem mi 9t pro. Niby wszystko ok. ale po kilku godzinach zauważyłem drobinkę kurzu w obiektywie głównego aparatu, potem kurz, albo martwy piksel na wyświetlaczu. No ręce mi opadły... Nie jest to coś co negatywnie wpływa na użytkowanie, ale się zagotowałem. Nowy telefon za 1,5k i takie coś. Ma ktoś podobne problemy z tym modelem? I czy opłaca się go zwrócić, kupowałem na allegro i ma 14 dni na zwrot.

Z przykrością lecz z pełnym przekonaniem i szczerością muszę napisać że powinieneś zwrócić. Ja żałuję że tego nie zrobiłem bo suport xiaomi to są hinduskie boty a nawet aplikacje typu youtube ma artefakty. 

Dnia 16.10.2019 o 13:02, dzeryae napisał:

Nie, nie tracisz.

Terminy aktualizacji do MIUI 11:

https://www.tabletowo.pl/xiaomi-terminy-aktualizacji-miui-11/

tam jest napisane 

4-12 listopada: 
Redmi K20 Pro

  •  czy to oznacza że Mi 9T PRO z oficjalnego polskiego sklepu też dostanie wtedy? 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomekNeRa napisał:

Z przykrością lecz z pełnym przekonaniem i szczerością muszę napisać że powinieneś zwrócić. Ja żałuję że tego nie zrobiłem bo suport xiaomi to są hinduskie boty a nawet aplikacje typu youtube ma artefakty. 

 

Co dokładnie jest nie tak w twoim przypadku?

Edytowane przez ManiekMI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arkadius napisał:

Koledzy mam pytanie, zauważyłem że coś lata w okolicach aparatu jak lekko uderzam górną częścią telefonu o rękę, coś się tam trzęsie, chciałem zapytać czy też tak macie czy to optyka?, Czy moja sztuka jest jakaś wadliwa?

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
 

Nigdy nie sprawdzałem, ale teraz zrobiłem ten test i tak.. delikatnie coś drży, podejrzewam, że moduł wyjeżdżającego aparatu selfie.. bo bliżej jego bardziej lata niż przy drugiej krawędzi telefonu.

Edytowane przez dzeryae
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To optyka, a nie moduł wysuwanego aparatu. To normalne przy trzech aparatach.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odkąd wgrałem miuipolska nie miałem jeszcze żadnej aktualizacji a minął miesiąc na bidę, a co dopiero aktualizacje cotygodniowe?
Bo pewnie masz stabilną wersję, a nie jak ja rozwojową. Obserwuj wątek na temat stabilnego miui, zaraz będzie aktualizacja do miui 11, którą trzeba będzie ręcznie wgrać.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry - posiadam Mi A2 Lite, ale przeszkadza mi, że muszę doinstalowywać osobne oprogramowanie (z lepszym lub gorszym skutkiem), żeby dla 2 różnych kart SIM dzwoniły 2 różne dzwonki. Taniocha to ma, ale Mi A2 - nie. Dziwne.

Czy 9T i 9T Pro - mają wreszcie tę prostą ale przydatną funkcję? Ktoś może pomóc? :)

Mam na myśli telefony z oficjalnej PL dystrybucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.10.2019 o 12:46, draber napisał:

Dzięki za pomoc. Chyba zainstaluję miuipl- niech wszystko będzie tak jak ma być. Taki kontakt na pulpicie rozwija całe menu kontaktu, a nie inicjuje bezpośredniego dzwonienia jednym kliknięciem. Jak się kilkanaście razy dziennie wybiera ten sam numer podczas jazdy to irytujące

Nie wiem czy o to chodzi, ale można dzwonić jednym kliknięciem. W kontaktach opcja Umieść na ekranie głównym i można wybrać: wyświetl kontakt albo szybkie wybieranie. Potem na pulpicie już dotyk i dzwoni, nie jest to co prawda widżet, ale o takie działanie chodzi ?

P.S Najnowszy Soft Global India 10.3.5

Screenshot_2019-10-19-09-57-52-989.jpg

Screenshot_2019-10-18-13-51-39-830_com.android.contacts.png

Screenshot_2019-10-18-13-51-23-547_com.android.contacts.png

Edytowane przez dzeryae
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orjon może odpowiesz mi jaka jest różnica  pomiędzy stabilnym 11 a co tygodniowym 11, szukam wszędzie i ni na te temat nie mogę  znaleźć, czy ą jakieś znaczące różnice.

Nie chcę testować każdej wersji dla zabicia czasu bo go nie mam, obecnie mam najnowszą co tygodniową i jest ok i dlatego zastanawiam się czy warto wgrać stable.eu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice są duże. W becie co tydzień dostajesz aktualizacje z poprawkami oraz nowinkami. W wersji stabilnej aktualizacje wychodzą rzadziej. Tak na prawdę wersja stable jest beta z tym że bardziej dopracowaną. Jeśli lubisz nowinki to polecam betę jeśli wolisz dopracowany soft to wybierz stable. Wybór należy do Ciebie. Pamiętaj tylko że wybierając betę możesz też natrafić na błędy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, no i teraz jeszcze jeden problem, nie otwiera się asystent  Google po przytrzymaniu środkowego przycisku oraz po uruchomieniu asystenta komendą Ok Google uruchomi się asystent jednak po naciśnięciu przycisku wstecz zamknie się i już więcej się nie otworzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam może za banalne pytanie ale czy posiadając obecnie miui global (PFKMIXM) 10.3.2.0 (tel z dystr. EU) mogę bez problemu przesiąść się na najnowsze czyli bodajże V11.0.2.0.QFKCNXM_v11-10. od miuipolska (lub ewentualnie jakikolwiek inny rom oparty na aosp)?  bootloader jest, twrp 3.3.1-15-raphael-mauronofrio jest - standardowa procedura  wipe i flash i powinno być ok ?

 

W ogóle o co chodzi z numeracją tych romów? W sekcji download widzę MIUI 10: 9.8.1 do pobrania  obok widze miui 11 v 9.10.17 a sam mam ver.10.3.2.0 a wyżej dopytuję się o V11.0.2.0.QFKCNXM_v11-10. Wybaczcie pogubiłem się w tym lekko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.10.2019 o 20:16, Demon3 napisał:

sądzę że najlepiej go zwrócić.

Powiedz mi czy wyświetlają ci się wszystkie powiadomienia na AOD i czy są jakieś opóźnienia w wiadomościach/powiadomieniach? Stoję właśnie przed decyzją mi9t pro czy oneplus 7T

Chyba odwieczny problem - za Mi9T Pro przemawiała do niedawna cena (brak notcha i jack). Ceny OP7 spadły w Chinach poniżej 400$, a OP7T też nie startuje z wysokiego poziomu, bo ok 550$, a w oficjalnej dystrybucji będzie niewiele więcej. Jeśli zależy ci na aparacie to zdecydowanie Oneplus, bo nawet GCAM wszystkiego nie wyciąga z aparatu Mi9T.

Co do powiadomień można użyć Backlight notification i jakoś da się przeżyć brak diody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ABCDatą to odkąd sprzedaje Xiaomi, to jest problem, bo jeśli chcę kupić u nich, to "nie ma": nie tyle na stanie, co "ogólnie nie ma". Po prostu sprzedają tylko "wybrańcom", a nie partnerom, z którymi mają umowę. Potem np. kupuję - Mi A2 Lite tak kupiłem - w Incomie i widzę sticker na Xiaomi: "Dystrybutor ABCData". Istna szopka.

Czyli w skrócie mówiąc - sorry za małe OT przy tej okazji - jak ktoś chce mieć nowy telefon i możliwość nagrywania rozmów, to - poza Huawei - zostaje tylko Xiaomi.eu, prawda?

 

P.S. Ten soft na A2 Lite też można wgrać? :)

 

EDIT: widzę na wykazie, że dla A2 Lite jest "brak wsparcia dla MUI" - ale 9T/9T PRO na wykazie w ogóle nie ma... To można wgrać do nich ten MUI czy nie, bo już się pogubiłem..? ;)

Edytowane przez sanisan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Arkadius napisał:

Masz zainstalowanego gcam na mi9? U mnie dużo gorzej robi zdjęcia niż fabryczna apka.. aparat to fakt że mi 9t pro ma z d*py... Rozczarowałem się bo miałem wcześniej p20 pro

 

Mam GCAMa na Mi9T pro. Głównie dla zdjęć nocnych. Ma kilka niedoróbek, ale może w kolejnych wydaniach się coś poprawi. Ja się przesiadłem z Mi Note, więc zmiana dostrzegalna.

Do klasy Samsunga i Huaweia, to Xiaomi jeszcze brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...