Skocz do zawartości

Mi 9T Pro/K20 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, bosniak napisał:

Pobrać i normalnie skopiowac do telefonu a tam zainstalowac czy z tym tez sa jakieś komplikatory?

Normalnie sciagasz apke, wrzucasz na telefon, instalujesz + wrzucasz konfig dla k20

ZnWhizz.Mi9T.Xcam6b7a.StdV1.xml

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/settings09/

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/configs-xtrme-01/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam na razie problemu z ostrością aparatu. Mam za to problem z tym, że po prostu czasem aparat od MIUI nie włącza się prawidłowo - stoi w interfejsie i nie włącza się podgląd aparatu. Nie wiem, co za tym stoi. Sprawdzę, jak odblokuję bootloader, czy na xiaomi.eu też jest taki problem.

Co do Obiektywu Google - to aplikacja pozwalająca na wyszukanie danego sfotografowanego obiektu w internecie itd. Prawdopodobnie nie da się jej odinstalować, gdyż u nas jest ona jako systemowa. Musiałbyś wywalić ja z partycji /system.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, bosniak napisał:

I tak nie ogarniam, dałeś mi jakies 3 linki i nic z tego nie wiem.

Co to mam w telefonie nazwane obiektyw? Jakies google Lens i nie moge tego odinstalować?

Screenshot_2019-09-21-17-59-53-937_com.miui.home.jpg

To nie jest to...

Aplikacja po zaintalowaniu nazywa sie... Aparat.

Wytlumacze ci jak krowie na rowie.

1) Sciagasz aplikacje z tego linka : https://f.celsoazevedo.com/file/cfiles/gcm1/MGC_6_1_021_xcam6_beta11.apk

oraz plik konfiguracyjny  (nie jest niezbedny do dzialania, ale zostal zoptymalizowany pod ten konkretny telefon) z tego likna https://www.celsoazevedo.com/files/android/f/download/ZnWhizz.Mi9T.Xcam6b7a.StdV1.xml

2) instalujesz apke, i postepujesz wg tej instrukcji aby załadować plik konfiguracyjny https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/settings09/

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Orjon napisał:

Ja nie mam na razie problemu z ostrością aparatu. Mam za to problem z tym, że po prostu czasem aparat od MIUI nie włącza się prawidłowo - stoi w interfejsie i nie włącza się podgląd aparatu. Nie wiem, co za tym stoi. Sprawdzę, jak odblokuję bootloader, czy na xiaomi.eu też jest taki problem.

Co do Obiektywu Google - to aplikacja pozwalająca na wyszukanie danego sfotografowanego obiektu w internecie itd. Prawdopodobnie nie da się jej odinstalować, gdyż u nas jest ona jako systemowa. Musiałbyś wywalić ja z partycji /system.

 

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Jeśli chodzi o fabryczny miałem identycznie czasami (rzadko ale jednak) po wejściu w aparat pokazywał się interfejs i tak jakby nie ostrzył, pomagało przełączenie w tryb 48x i z powrotem. Na xiaomi.eu nigdy sie to nie zdarzyło, poza tym aparat robi mega zdjecia i ta gcam bardziej z ciekawości chce zainstalować niż z potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Pawliko napisał:

To nie jest to...

Aplikacja po zaintalowaniu nazywa sie... Aparat.

Wytlumacze ci jak krowie na rowie.

1) Sciagasz aplikacje z tego linka : https://f.celsoazevedo.com/file/cfiles/gcm1/MGC_6_1_021_xcam6_beta11.apk

oraz plik konfiguracyjny  (nie jest niezbedny do dzialania, ale zostal zoptymalizowany pod ten konkretny telefon) z tego likna https://www.celsoazevedo.com/files/android/f/download/ZnWhizz.Mi9T.Xcam6b7a.StdV1.xml

2) instalujesz apke, i postepujesz wg tej instrukcji aby załadować plik konfiguracyjny https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/settings09/

 

 

po instalacji nie ma katalogu gcam tez go nie widzę :D

2 minuty temu, bosniak napisał:

Jeśli chodzi o fabryczny miałem identycznie czasami (rzadko ale jednak) po wejściu w aparat pokazywał się interfejs i tak jakby nie ostrzył, pomagało przełączenie w tryb 48x i z powrotem. Na xiaomi.eu nigdy sie to nie zdarzyło, poza tym aparat robi mega zdjecia i ta gcam bardziej z ciekawości chce zainstalować niż z potrzeby.

jak robi mega zdjęcia to mam chyba uszkodzony telefon... miałem wcześniej p20 pro i porównanie klasa S do E, ten aparat to jakieś nieporozumienie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Arkadius napisał:

po instalacji nie ma katalogu gcam tez go nie widzę :D

This folder needs to be created manually using a file manager (no root needed) or automatically by exporting/saving your config (use the option in settings menu). Config files use the .xml extension.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pawliko napisał:

This folder needs to be created manually using a file manager (no root needed) or automatically by exporting/saving your config (use the option in settings menu). Config files use the .xml extension.

przepraszam. :) :ph34r:

no przetestowane i w trybie nocnym aplikacja Google Camera poległa na całej lini... o to przykłady 

70514795_535777260491355_4569249538224685056_n.jpg

70640065_516706779107167_662219038612520960_n.jpg

:D

nie podbijamy wątku /Orjon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ogólnie aparat jest do bani w tym modelu rozumie? Kiedyś miałem mi mixa 2, robił zdecydowanie lepsze zdjęcia... Czy w nim po prostu oprogramowanie kuleje... Jak się nic nie zmieni w miui 11 to telefon sprzedaje a jeszcze nie ma tygodnia :(

Edytowane przez Arkadius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jestem ślepy, albo naprawde masz coś nie halo z telefonem, bo mam w domu Huaweii Mate 10 Pro ma naprawde dobry aparat i K20 pro i szczerze róznicy nie dostrzegam. Pomijając jakies super hiper szczegóły bo ani w jednym ani w drugim nie zwracam na to uwagi, ludzie to tylko komórka nie zrobisz zdjęcia jak jakimś nikkonem czy innym aparatem?

Jedynie do czego moge sie przyczepić to do selfie camera, ale jeszcze nie znalazłem telefonu który robiłby to dobrze, żaden nie ujmuje jakościa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P20pro jak dla mnie ma aparat wybitny, nie dziwię się że redmi nie ma lepszego, szczerze wątpię żeby prędko jakikolwiek Xiaomi robił takie foty. Nie ta półka, cenową z resztą też. Teraz co prawda ceny się zrownaly ale przeciez p20pro po premierze kosztował conajmniej 2*tyle co k20pro

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem kolejny problem w MI 9T PRO
Gdy używam aplikację yanosik w tle (nie prowadzi mnie do celu tylko ma ostrzegać przed kontrolami)i jest aktywna pływająca ikonka to po chwili robi się komunikat głosowy brak zasięgu GPS i wyświetla się napis szukanie GPS. Gdy mam ustawiony cel i mnie prowadzi lub gdy mam włączony podgląd na aplikację (nie w tle) to to się nie dzieje. Jakieś pomysły?

Edytowane przez tomekNeRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kiedyś czytałem mi 9 miał czy nadal ma problem z pojawianiem się powiadomień koło notcha. Wiadomo Mi 9T Pro nie ma wcięcia ale to też chyba ten sam soft. Pytanie zatem czy zawsze pojawiają wam się powiadomienia na górnej belce, czy też z tymi nie domaga soft od xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kiedyś czytałem mi 9 miał czy nadal ma problem z pojawianiem się powiadomień koło notcha. Wiadomo Mi 9T Pro nie ma wcięcia ale to też chyba ten sam soft. Pytanie zatem czy zawsze pojawiają wam się powiadomienia na górnej belce, czy też z tymi nie domaga soft od xiaomi.
Soft na każdy telefon jest inny, na k20pro nie mam żadnych problemów z powiadomieniami.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, marcelk napisał:

Z tego co kiedyś czytałem mi 9 miał czy nadal ma problem z pojawianiem się powiadomień koło notcha. Wiadomo Mi 9T Pro nie ma wcięcia ale to też chyba ten sam soft. Pytanie zatem czy zawsze pojawiają wam się powiadomienia na górnej belce, czy też z tymi nie domaga soft od xiaomi.

Ikonki powiadomień na belce działają dobrze w MI 9T PRO, aż za dobrze, przesadzili w drugą stronę. Jest ich aż za dużo na początku trzeba poświęcić trochę czasu i ogarnąć ten burdel bo cały czas  mam zawalone a nic nie zmieniałem tylko przełożyłem ze starego telefonu do nowego kartę i zalogowałem się na gmaila. Trzeba mu pokazać których powiadomień się nie chce.
 

Screenshot_2019-09-23-17-30-19-869_com.miui.home.png

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomekNeRa napisał:

Czy da się gdzieś ustawić aby po rozwinięciu paska jako pierwsze na górze

Trzeba ustawić powiadomienia jako priorytetowe dla aplikacji sms i usługi telefonu (panel sterowania, zarządzanie aplikacjami). Dla reszty aplikacji wyłączyć to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...