Skocz do zawartości

Mi 9T Pro/K20 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Hej hej panowie skusiłem się i już do mnie dotarł piękny niebieski fon. Co do wielkości to tylko jakieś 1cm dłuższy od poprzedniego (p8), ale za to sporo cięższy. Na razie wybieram jakieś etui i ogarniam opcje. Jak coś będę pytał.Pozdrawiam  .  Aha oczywiście na ten moment jesteś bardzo zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie @bosniak, @lukkop91 - bardzo proszę o poruszanie tematyki instalacji ROMu/TWRP w wątku, który jest do tego przeznaczony:

Obecny wątek nie służy do poruszania tego problemu, a do zadawania pytań ogólnych.

Posty niezwiązane z tematem zostały przeniesione do tematu powyżej. Kolejne pytania z cyklu "jak zainstalować ROM/TWRP", które nie będą w oddzielnym wątku a będą robić śmietnik gdziekolwiek w dyskusji ogólnej zostaną nagrodzone warnem.

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak myślałem.
Takie tam po instalacji Xiaomi.eu
Screenshot_2019-09-16-23-34-27-520_com_miui_home.thumb.jpg.f0faad2d38c65c7695fec9e8f8894f23.jpg
Spróbuj inaczej, wejdź na forum aktualizacje MIUI/wybierz wersję którą zainstalowałeś i tam opisz problem... Ja mam najnowszą betę i działa wszystko bez problemów.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie audio z nakręconych filmów. Na próbkach które mogę znaleźć na youtube, audio które jest nagrywane przy okazji kręcenia filmów jest bardzo słabe w porównaniu do mi 9 lub innych rywali. Pytanko czy faktycznie takie te audio słabe i przytłumione jest? Coś się zmieniło w aktualizacjach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie audio z nakręconych filmów. Na próbkach które mogę znaleźć na youtube, audio które jest nagrywane przy okazji kręcenia filmów jest bardzo słabe w porównaniu do mi 9 lub innych rywali. Pytanko czy faktycznie takie te audio słabe i przytłumione jest? Coś się zmieniło w aktualizacjach?
Daj przykłady filmów z yt

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, lukkop91 napisał:

Daj przykłady filmów z yt

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Film od 5:40, tutaj jest konkretne porównanie z mi 9:

Lub tutaj sam początek filmu: https://www.youtube.com/watch?v=2RpJwSz_IqE&t=1s

 

 

Edytowane przez marcelk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomekNeRa

Jestem pewny, że gdzieś już o tym pisałem (jeśli nie w tym wątku, to w dziale Mi 9T). Powtórzę się:

To jest lista wspieranych aplikacji przez oprogramowanie Global:

Cytat

com.android.calendar
com.android.email
com.android.mms
com.android.server.telecom
com.facebook.orca
com.google.android.calendar
com.google.android.gm
com.tencent.mm
com.tencent.mobileqq
com.whatsapp
jp.naver.line.android

Jak widać od Google jest Gmail i Kalendarz - nic więcej nie będzie działać. Jeśli chcesz więcej powiadomień na AOD, polecam instalację Xiaomi.eu, gdzie lista jest dużo dłuższa (dane z maja, teraz może być więcej tych aplikacji):

Cytat

ch.threema.app
ch.threema.app.work
com.blackberry.hub
com.calea.echo
com.discord
com.facebook.mlite
com.fsck.k9
com.google.android.apps.messaging
com.google.android.apps.tasks
com.google.android.talk
com.instagram.android
com.jb.gosms
com.kakao.talk
com.microsoft.office.outlook
com.my.mail
com.quoord.tapatalkHD
com.quoord.tapatalkpro.activity
com.skype.insiders
com.skype.m2
com.skype.raider
com.snapchat.android
com.textra
com.twitter.android
com.twitter.android.lite
com.viber.voip
com.vkontakte.android
com.whatsapp.w4b
com.yahoo.mobile.client.android.mail
de.web.mobile.android.mail
org.kman.AquaMail
org.telegram.messenger
org.telegram.plus
org.thoughtcrime.securesms
org.thunderdog.challegram

Źródło: https://xiaomi.eu/community/threads/aod-notification-app-list.50530/

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Zenderable napisał:

@tomekNeRa

Jestem pewny, że gdzieś już o tym pisałem (jeśli nie w tym wątku, to w dziale Mi 9T). Powtórzę się:

To jest lista wspieranych aplikacji przez oprogramowanie Global:

Jak widać od Google jest Gmail i Kalendarz - nic więcej nie będzie działać. Jeśli chcesz więcej powiadomień na AOD, polecam instalację Xiaomi.eu, gdzie lista jest dużo dłuższa (dane z maja, teraz może być więcej tych aplikacji):

Źródło: https://xiaomi.eu/community/threads/aod-notification-app-list.50530/

 


Od dnia dzisiejszego również mam Xiaomi MI 9T Pro, mam identyczny problem jak kolega wyżej, jednak  te powiadomienia nie są mi aż tak bardzo potrzebne, żeby instalować xiaomi.eu
Jednak zastanawia mnie pewna kwestia - czy jest jakaś szansa że zostanie to naprawione w przyszłości, czy może producent nawet nie uważa tego za błąd?
Pozdrawiam.

/edit
Z tego co widzę, to nie zrobili tego od czerwca, więc raczej nikłe szanse na to, że będzie to działać. :l

Edytowane przez yudodis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś pokrótce napisać o co chodzi z tym AOD, bo nie spotkałem się z tą funkcję w moim telefonie i nie wiem za bardzo czy jest mi niezbędna bądź nieświadomie mam włączoną i jest wszystko okej?
To nie jest funkcja, a dane ile czasu od ostatniego ładowania był włączony ekran.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko że mi na każdym telefonie który miałem do tej pory i posiadam aktualnie to wyświetla, tylko po co? Czerpie baterie, a ta samo funkcję ma przecież dioda LED. Szkoda że teraz nie można zmieniać jej kolorów świecenia, byłaby jasność czy coś przyszło np SMS-y żółte, polaczenie- czerwone, fb- niebieskie, Whatsapp-zielone itd itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz pojęcia. Dane ile był włączony ekran to SOT (Screen On Time). AOD = Always on Display. Generalnie wyświetla godzinę, datę, powiadomienia itd. na wyłączonym ekranie. Na Globalu jest to jako Ekran zgodny z otoczeniem.
A, masz rację sorry

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bosniak napisał:

No tylko że mi na każdym telefonie który miałem do tej pory i posiadam aktualnie to wyświetla, tylko po co? Czerpie baterie, a ta samo funkcję ma przecież dioda LED. Szkoda że teraz nie można zmieniać jej kolorów świecenia, byłaby jasność czy coś przyszło np SMS-y żółte, polaczenie- czerwone, fb- niebieskie, Whatsapp-zielone itd itp.

Niby ma diodę, ale w jakim miejscu... jak telefon leży przed Tobą to kompletnie jej nie widać.
Tak swoją drogą - działają Ci powiadomienia sms/nieodebranych połączeń na Redmi K20 Pro w trybie Always on Display?
Bo na Mi 9T Pro nikomu nie działają.

@Zenderable wiesz może czy w Xiaomi.eu da się ustawić jasność AOD?
Z tego co piszesz to w xiaomi.eu wszystkie powiadomienia działają bez problemu. Jeśli da się ustawić jasność AOD to chyba nie pozostawisz wyboru.

Edytowane przez yudodis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widać powiadomień sms czy połączeń, bo w Pro (mi 9t jak i k20) jest dialer i wiadomości od Google.

3 godziny temu, bosniak napisał:

No tylko że mi na każdym telefonie który miałem do tej pory i posiadam aktualnie to wyświetla, tylko po co? Czerpie baterie, a ta samo funkcję ma przecież dioda LED. Szkoda że teraz nie można zmieniać jej kolorów świecenia, byłaby jasność czy coś przyszło np SMS-y żółte, polaczenie- czerwone, fb- niebieskie, Whatsapp-zielone itd itp.

Zawsze możesz to wyłączyć, nikt Ci nie każe tego używać. Nie wiem czy wiesz, ale w telefonach z aod jest również ekran amoled, który właśnie powoduje że pobór energii jest znikomy (czarne piksele są nieaktywne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak się ma u was aparat?, używałem p20 pro i powiem szczerze że po jakości zdjęć mi9 t pro jestem rozczarowany, ogólnie nie łapie ostrości zwłaszcza w świetle pokojowym, często mam przetwarzanie zdjęcia i zauważyłem że przednia kamera robi lepsze selfie portret niż tylnia... Może ja coś mam nie tak z tym telefonem?Screenshot_2019-09-21-15-44-22-225_com.android.camera.thumb.png.724b112cb18db3b6693beb8fe8ffded3.png

Screenshot_2019-09-21-15-24-20-391_com.miui.gallery.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...