Skocz do zawartości

Mi 9T Pro/K20 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

raczej nie ogarne, tam w poradniuku dla laika nie jest napisane gdzie ten ADB/Fastboot zainstalowac nawet, jak ściągnięty plik rozpakowałem to mi z 6 plików wyskoczyło i co dalej :shock:
zrzut.thumb.png.f4d1d6286eba1ee6298636ae9cafb6cf.png
Przecież masz go już rozpakowanego. Klikasz na cmd.... I wpisujesz komendy

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Właśnie zamówiłem Mi 9T Pro z polskiej dystrybucji w polskim sklepie Xiaomi i czytając forum mam kilka pytań - brak jest jasnych odpowiedzi na niektóre pytania.

1. Czy jeśli odblokuję bootloadera i instalując ROM stabilny to tracę gwarancję ? - pytam dlatego że chciałbym mieć aplikacje SMS i rozmów z oryginalnego MIUI, a nie googla ale jednocześnie nie chcę tracić gwarancji.

2. Czy jeśli nagram ROM będę miał system w języku polskim ? Czy płatności NFC będą działały ? Czy będzie działać GCam ? - i jeśli tak to który ROM pobrać z dostępnych - prosiłbym bezpośrednio o link i zarazem nie chciałbym aby była to wersja beta z problemami

3. Nie mam pojęcia jaka jest różnica między ROM od miuipolska, xiaomi.eu czy EEA, prosiłbym o szybkie objaśnienie.

4. Co to jest Always on Display na telefonach Xiaomi ? - nie wiem co to jest bo przesiadam się ze staruśkiego 5-letniego LG G3, a więc jestem daleko za murzynami jeśli chodzi o nowinki. Czy to znaczy że na ekranie blokady nie będzie informacji np o tym że mi mail przyszedł albo że dostałem SMSa ?

5. Czy ze szkłem Nillkin Amazing H+ Pro skaner linii papilarnych będzie działał ?

Edytowane przez Pawel_L
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Pawel_L napisał:

5. Czy ze szkłem Nillkin Amazing H+ Pro skaner linii papilarnych będzie działał ?

Ja kupiłem szkło na allegro za około 10 złoty i czytnik działa bez problemu. 

 

PS. Ciekawa sytuacja ze telefon w Euro RTV AGD kosztuje 2149 złoty... gdzie tu sens..

Edytowane przez Stix92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Cześć,
Właśnie zamówiłem Mi 9T Pro z polskiej dystrybucji w polskim sklepie Xiaomi i czytając forum mam kilka pytań - brak jest jasnych odpowiedzi na niektóre pytania.
1. Czy jeśli odblokuję bootloadera i instalując ROM stabilny to tracę gwarancję ? - pytam dlatego że chciałbym mieć aplikacje SMS i rozmów z oryginalnego MIUI, a nie googla ale jednocześnie nie chcę tracić gwarancji.
2. Czy jeśli nagram ROM będę miał system w języku polskim ? Czy płatności NFC będą działały ? Czy będzie działać GCam ? - i jeśli tak to który ROM pobrać z dostępnych - prosiłbym bezpośrednio o link i zarazem nie chciałbym aby była to wersja beta z problemami
3. Nie mam pojęcia jaka jest różnica między ROM od miuipolska, xiaomi.eu czy EEA, prosiłbym o szybkie objaśnienie.
4. Co to jest Always on Display na telefonach Xiaomi ? - nie wiem co to jest bo przesiadam się ze staruśkiego 5-letniego LG G3, a więc jestem daleko za murzynami jeśli chodzi o nowinki. Czy to znaczy że na ekranie blokady nie będzie informacji np o tym że mi mail przyszedł albo że dostałem SMSa ?
5. Czy ze szkłem Nillkin Amazing H+ Pro skaner linii papilarnych będzie działał ?


1.Nie tracisz
2.Będzie polski jeśli wgrasz odpowiedni rom. Płatności przez NFC będą działać, jeśli będziesz chciał wykorzystać google pay to niezbędny będzie root. GCAM póki co działa bezbłędnie tylko na romie z androidem 9, bo nie ma jeszcze wersji na 10. Pytasz o rom do gcama czy o wersję gcama?
3. Miui polska to polskie tłumaczenie Xiaomi.eu co jest napisane na stronie Miui polska.pl tak jak wszystkie różnice między tym romem, a globalnym. Xiaomi.eu to rom oparty o chiński rom tylko tworzony na resztę świata. EEA to chyba global na Europę.
4. Chodzi o to że na zablokowanym ekranie zawsze będziesz miał godzinę i jakaś tam animację i to tyle. Szkoda energii i wyświetlacza tak według mnie.
5. Ze wszystkimi dostępnymi szkłami czytnik działa perfekt. Miałem już za 3zł za 9 i za 15.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź
Co do pyt nr 2 chodziło mi bezpośrednio o ROM, bo jak przeglądałem strony to tych wersji jest mnóstwo i nie wiem od czego zacząć.
Polecam dwa romy i obie to bety. 9.8.1 z androidem 9 by działał gcam lub najnowszy bo ma fajne animacje i dużo dodatkowych rzeczy ale gcam to już odpada prócz zdjęć sferycznych.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawel_L napisał:

1. Czy jeśli odblokuję bootloadera i instalując ROM stabilny to tracę gwarancję ? - pytam dlatego że chciałbym mieć aplikacje SMS i rozmów z oryginalnego MIUI, a nie googla ale jednocześnie nie chcę tracić gwarancji.

2. Czy jeśli nagram ROM będę miał system w języku polskim ? Czy płatności NFC będą działały ? Czy będzie działać GCam ? - i jeśli tak to który ROM pobrać z dostępnych - prosiłbym bezpośrednio o link i zarazem nie chciałbym aby była to wersja beta z problemami

3. Nie mam pojęcia jaka jest różnica między ROM od miuipolska, xiaomi.eu czy EEA, prosiłbym o szybkie objaśnienie.

4. Co to jest Always on Display na telefonach Xiaomi ? - nie wiem co to jest bo przesiadam się ze staruśkiego 5-letniego LG G3, a więc jestem daleko za murzynami jeśli chodzi o nowinki. Czy to znaczy że na ekranie blokady nie będzie informacji np o tym że mi mail przyszedł albo że dostałem SMSa ?

Proponowałbym Ci jednak teraz nic nie robić, tylko zostać na aktualnym EEA. Poczytaj trochę forum, np. w poddziale romy & modyfikacje znajdziesz wątek o Gcam, który prowadzi do najnowszej wersji. Wejdź na forum w dział tutoriale, poczytaj wątki o instalacji xiaomi.eu/miuipolska. Poużywaj opcji szukaj, a dowiesz się serio wiele rzeczy. ;) Wtedy dopiero możesz się brać za instalację różnych rzeczy.

Tutaj masz np. FAQ: https://miuipolska.pl/faq/

PS. żeby trochę ułatwić Ci wyszukiwanie - nie tracisz gwarancji, xiaomi.eu (kiedyś zwane MIUIPolska) jest oficjalnie zatwierdzone przez dystrybutora. Było na tym forum jak i na stronie głównej. EEA to globalne oprogramowanie, xiaomi.eu to tzw. custom ROM bazujący na chińskiej wersji MIUI. Jeśli chcesz mieć apki Xiaomi to musisz czekać na aktualizację (ale może tak być, że specjalnie wrzucili apki google) albo właśnie zainstalować stable/betę xiaomi.eu. Co do Always on Display to działa tak jak na każdym innym smartfonie, nie tylko używając wyszukiwarki na tym forum, ale tez uzywając Google zapewne z pierwszego linku już dowiesz się na czym to polega. :)

https://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi-eu-na-redmi-k20-pro/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy musze przed wgraniem xiaomi.eu w jakikolwiek sposób przygotowywać telefon oprócz zrobienia sobie kopii zapasowej?

Nie wiem resetować go do ustawień fabrycznych i dopiero wgrać TRWP czy tak jak jest, wyjmuje karte sim wgrywam trwp i dalej postępuje wg poradnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy musze przed wgraniem xiaomi.eu w jakikolwiek sposób przygotowywać telefon oprócz zrobienia sobie kopii zapasowej?
Nie wiem resetować go do ustawień fabrycznych i dopiero wgrać TRWP czy tak jak jest, wyjmuje karte sim wgrywam trwp i dalej postępuje wg poradnika?
Nie musisz przygotowywać telefonu oprócz włączania debugowania.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w poradniku to inaczej wyglada i co te komendy po podpięciu telefonu w trybie rcovery mam wpisywac ręcznie? Bo kopiuj wklej raczej nie działa, a TRWP mam tak
trwp.thumb.png.eceb8504d67faea3e3d5102ed7a725f3.png
To chyba lepiej zapłać w serwisie z telefonami. Ja robiłem według poradnika i wszystko jest dobrze opisane.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż każdy ma inaczej wykształcony zmysł informatyczny i inaczej to dla każdego wyglada, ja jak widac słabo kumam, bo jeżeli w poradniku wyglada to tak jak poniżej , a u mnie jak na screenie wyżej to coś jest nie halo? Chodzi mi o te 3 kropeczki i bartek coś tam.

poradnik.png

Edytowane przez bosniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż każdy ma inaczej wykształcony zmysł informatyczny i inaczej to dla każdego wyglada, ja jak widac słabo kumam, bo jeżeli w poradniku wyglada to tak jak poniżej , a u mnie jak na screenie wyżej to coś jest nie halo? Chodzi mi o te 3 kropeczki i bartek coś tam.
poradnik.thumb.png.62ba964396c35f85787dd36566c0cd0e.png
Bo system to iOS, a nie windows....

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Albo Linux, nie wiem

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cmd-here, nie dopatrzyłem.

a ten img ma zostać tak jak jest, wgrywasz go przez ten wiersz poleceń komendami z poradnika..

 

Wysłane z mojego Mi A3 przy użyciu Tapatalka

Więcej pytań dot. instalacji ROMow - dział Tutoriale, wątek dot. instalacji Xiaomi.eu. Nie zaśmiecamy wątku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Orjon napisał:

Aktualizuje też vendor i fw.

No dobra... Ale macie tylko jedna wersje softu na mi9 pro i k20 pro, a z tego co sie orietuje to inny vendor i fw jest dla europy, inny dla chin, i jeszcze inny dla indii.

Ktora wersja jest instalowana podczas instalacji? Dedykowana danemu regionowi skad jest telefon? Jezeli tak to na jakiej podstawie jest to weryfikowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...