Skocz do zawartości

Mi 9T Pro/K20 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu na polskiej stronie Xiaomi: https://www.mi.com/pl/mi-9-t-pro/specs/ pisze że Mi 9T Pro jest wersji 8/256 skoro nie jest, chyba że o czymś nie wiem. A jak jest to wie ktoś gdzie można go kupić?

 

EDIT: chociaż poszukałem i znalazłem narazie na dwóch stronach 

Edytowane przez ma_ko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu na polskiej stronie Xiaomi: https://www.mi.com/pl/mi-9-t-pro/specs/ pisze że Mi 9T Pro jest wersji 8/256 skoro nie jest, chyba że o czymś nie wiem. A jak jest to wie ktoś gdzie można go kupić?
 
EDIT: chociaż poszukałem i znalazłem narazie na dwóch stronach 
Jest dostępny a na stronie masz na dole dodane że to największy dostępny rozmiar rom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  mam pytanie odnośnie powiadomień AOD na Mi9 T Pro, ponieważ wyświetla mi się tylko powiadomienie z Messengera a SMS, nieodebrane połączenie itp. nie mam wersję Miui Global 10.3. 1 zna ktoś sposób na włączenie? Pomoże ktoś? 

Edytowane przez Tomtom89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, lukkop91 napisał:

Nie ma czegoś takiego jak wersja na indie. Jest wersja softu na Indie. Skąd wziąłeś informacje że taka wersja istnieje?

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Ale się zakręcili na to b20, wiedze maja jak by co najmniej stali na końcu lini produkcyjne w kontroli jakosci. Nikt tego jeszcze oficjalnie nie potwierdził ani nie zaprzeczył, a oni wręcz szaty drą. Wychodzi na to co wcześniej napisałem, że Redmi po to stało sie osobna marką żeby produkowac tylko na indie i chiny a xiaomi tylko na reszte świata?

 

Mam wersje chinska z wgranym softem z indie i odblokowanym bootloaderm, chcetnie wgram jakis program diagnozujacy ten BAND b20 czy jest czy nie ma. 

Moja żona ma Huawei mate 10 pro napewno z b20, oboje telefony w orange i nie zauważyłem żadnej, powtarzam, żadnej różnicy w użytkowaniu czy to na wsi czy w mieście, nawet Redmi szybciej zapitala bo ma lepsze i nowsze bebechy. Z tm b20 to jak z Yeti kazdy wie że jest ale nikt nigdy nie widział.

Edytowane przez bosniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż ciężko uwierzyć, może coś Ci nie doczytuje ta mapka? Pamiętaj, że na dużych oddaleniach nie pokazuje masztów, musisz zbliżyć. Tak na szybko poprzewijałem się po mapie z ustawieniem Orange/800 i tego jest mnóstwo, nie widzę miejsca gdzie by w tak dużym promieniu nic nie było, stąd zakładam, że coś ci źle wyświetla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie tej mapki na wiosce mam 3 km w linii prostej z małymi pagorkami od nadajnika i na Samsungu gdzie mam B20 pokazuje się LTE 2 kreski, na umidigi F1 3g, 3- kreski, a na K20 pro tylko też 3G 3-4 kreski.

Spokojnie oglądałem netflixxa czy Formule online.

 

Ale co ciekawe na Internet speed by oolka, K20 pro ma najlepszy wynik....

 

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karls napisał:

Aż ciężko uwierzyć, może coś Ci nie doczytuje ta mapka? Pamiętaj, że na dużych oddaleniach nie pokazuje masztów, musisz zbliżyć. Tak na szybko poprzewijałem się po mapie z ustawieniem Orange/800 i tego jest mnóstwo, nie widzę miejsca gdzie by w tak dużym promieniu nic nie było, stąd zakładam, że coś ci źle wyświetla.

Ok znalazłem na jednej wsi tylko lte 800 w orange, w któyś dzień podjade i potestuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie tej mapki na wiosce mam 3 km w linii prostej z małymi pagorkami od nadajnika i na Samsungu gdzie mam B20 pokazuje się LTE 2 kreski, na umidigi F1 3g, 3- kreski, a na K20 pro tylko też 3G 3-4 kreski.
Spokojnie oglądałem netflixxa czy Formule online.
 
Ale co ciekawe na Internet speed by oolka, K20 pro ma najlepszy wynik....
 
Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
Nic dziwnego że na 3g masz najszybszego neta. 99% ludu siedzi w trybie auto więc jeśli jest dostęp do LTE to telefon w nim siedzi. Efekt jest taki że LTE w szczycie jest zapchane a po 3g hula wiatr. U mnie w mieście jak miałem same stacje L1800 to w szczycie prędkości spadały poniżej 1Mbps, a na 3G poniżej 10 nigdy nie było. Ale nie o prędkości tylko chodzi. Dojezdzam do pracy 50km pociągiem jadącym 160km/h.
Powyżej 100km/h net po 3g,pomimo dobrego zasięgu poprostu nie działa. Taka jest specyfika tej technologii i przy okazji pokazuje wyższość 4g.
Może kogoś zaskoczę, ale w Warszawie tez są miejsca gdzie bez B20 LTE nie będzie. Pracuje na 7 piętrze ,100m od stacji która grzeje mi prosto w szyby. Po wejściu na korytarz już ginie L2600, po kolejnych dwóch ścianach wewnątrz ginie tez L2100 i 1800.
Sala w której mamy spotkania jest wewnątrz biurowca i mam do wyboru sygnał L800 albo U900. Polecam wysłać jakiegoś choćby 10MB maila przez u900 :)
Inna sprawa że to miasto więc i taka stacja grzejąca prosto w budynek na 100% ma ograniczoną moc nadawania przez ograniczenia PEM. Jak już będzie nowelizacja prawa telko i zwiększenie archaicznej mocy nadawania to na pewno to się poprawi... Chyba że interferencje nie pozwolą bo nawet dziś jest to już problemem przy tak gęstej siatce nadajnikow jaką mamy.
Wyszedł z tego elaborat, dla tych którzy dotrwali- podsumowanie: Ja sobie nie wyobrażam telefonu bez B20, ale rozumiem że ktoś może się bez tego obyć. Przy zwykłych www czy YT,nie podróżując da się żyć. Jeszcze kilka lat temu nie było wcale pasm zasięgowych pod data.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tpawel

Właśnie też o to mi chodziło, u mnie w domu przez ściany, które blokują zasięg dochodzi tylko pasmo 800 Mhz. Tak samo teraz wchodzić będzie 5G, które dzięki swojej specyfikacji pozwoli na korzystanie z internetu przy dużym zbiorowisku ludzi. Nie polecam korzystać z LTE gdy jesteś na stadionie i jest jakieś wydarzenie... bo internet po prostu nie działa. Dzięki 5G zyska też 4G, które zostanie po prostu "odkorkowane" i będzie też lepiej działać. 

 

Myślę, że trzeba zakończyć temat B20, bo jednak to temat o Mi 9T Pro, a nie dyskusja czy warto mieć B20 czy nie. :) Jednemu B20 się przyda, drugiemu nie. Moim zdaniem zawsze warto lepiej mieć niż nie mieć, ale jeśli ktoś nie ma problemów z zasięgiem bez B20 to tych kilku stówek nie warto dokładać i lepiej zamówić z Chin wersję bez B20.

Dnia 8.09.2019 o 19:25, lukkop91 napisał:

Nie ma czegoś takiego jak wersja na indie. Jest wersja softu na Indie. Skąd wziąłeś informacje że taka wersja istnieje?

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Jak to nie? A niby w Indiach premierę miało jakie urządzenie? Bo nie chińska wersja. W Indiach jest ich indyjska wersja bez fizycznego NFC (brak w hardware) z inną nazwą kodową - raphaelin. Gdyby fizycznie istniało, to nie byłoby sensu usuwać NFC z ustawień. Z resztą na xda i reddicie potwierdzili, że instalacja zwykłego globala czy xiaomi.eu w indyjskiej wersji nie aktywuje NFC, bo nie ma jak. Inną sprawą było to, że chińskie modele przychodziły z odblokowanym bootloaderem i zainstalowanym indyjskim ROM'em, więc instalacja xiaomi.eu naprawiała problem, bo NFC było w hardware. Jak ktoś zamówi w pełni indyjski model, to NFC nie będzie mu działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.09.2019 o 08:58, Tomtom89 napisał:

Witam  mam pytanie odnośnie powiadomień AOD na Mi9 T Pro, ponieważ wyświetla mi się tylko powiadomienie z Messengera a SMS, nieodebrane połączenie itp. nie mam wersję Miui Global 10.3. 1 zna ktoś sposób na włączenie? Pomoże ktoś? 

 

Witam,

 

Mam ten sam problem. Brak powiadomień sms oraz nieodebranych połączeń na "ekranie zgodnym z otoczeniem" .

Telefon kupiony z polskiej dystrybucji w Mi Store Galerii Młociny 31 sierpnia

Edytowane przez rcube
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że Xiaomi ma dodaną ikonę AOD jedynie dla własnych aplikacji SMS i telefonu. Nie ma takowej dla aplikacji od Google, w związku z czym nie wyświetlają się powiadomienia na AOD dotyczące właśnie ich. Nie zrobicie nic, dopóki Xiaomi tego nie naprawi bądź dopóki czegoś z rootem nie wykombinujecie (wiem że była apka albo moduł która włączała wszystkie ikony, ale teraz nie pamiętam jej nazwy,@simcold?)

Wysłane z mojego Mi A3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Orjon napisał:

Problem jest taki, że Xiaomi ma dodaną ikonę AOD jedynie dla własnych aplikacji SMS i telefonu. Nie ma takowej dla aplikacji od Google, w związku z czym nie wyświetlają się powiadomienia na AOD dotyczące właśnie ich. Nie zrobicie nic, dopóki Xiaomi tego nie naprawi bądź dopóki czegoś z rootem nie wykombinujecie (wiem że była apka albo moduł która włączała wszystkie ikony, ale teraz nie pamiętam jej nazwy,@simcold?)

Wysłane z mojego Mi A3 przy użyciu Tapatalka
 

Z tym że powiadomienia mam tylko z Messengera a z innych aplikacji  np Flashscore, Facebook, Google, Poczta właśnie nie :/ mam nadzieję że będzie jakaś poprawka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie mogę się zdecydować czy kupić mi9 czy mi9t pro .Tylko z oficjalnej dystrybucji z gwarancją.  Chciałbym zapytać co z tym nagrywaniem rozmów , w mi9 jest , a tu w 9t pro wyłączyli ? Coś wiadomo czy będzie ? Bo w sumie fajnie jak jednak by było.... Zbieram wszystkie za i przeciw ,co ma mi ułatwić podjęcie decyzji.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie mogę się zdecydować czy kupić mi9 czy mi9t pro .Tylko z oficjalnej dystrybucji z gwarancją.  Chciałbym zapytać co z tym nagrywaniem rozmów , w mi9 jest , a tu w 9t pro wyłączyli ? Coś wiadomo czy będzie ? Bo w sumie fajnie jak jednak by było.... Zbieram wszystkie za i przeciw ,co ma mi ułatwić podjęcie decyzji.  
Nikt nie wie, ja używam miui polska i jest wszystko.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , kolejne pytanie z uwagi na to że przesiadam się z p8 czyli fona zmieniam raz na 4lata. Czy jest tu ktoś kto kupił mi9t pro i nie jest z tego fona zadowolony? Chciałbym poznać powody. Ja rozumiem że nie jest to idealny fon, ale chciałbym wybrać najlepiej na te kolejne 4 lata. Z góry dzięki za odpis.Poza tym myślałem po opiniach że tak wszyscy czekają na ten model ,że popularność będzie duża, a tu na forum jednak cisza . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, dareczekp napisał:

Witam , kolejne pytanie z uwagi na to że przesiadam się z p8 czyli fona zmieniam raz na 4lata. Czy jest tu ktoś kto kupił mi9t pro i nie jest z tego fona zadowolony? Chciałbym poznać powody. Ja rozumiem że nie jest to idealny fon, ale chciałbym wybrać najlepiej na te kolejne 4 lata. Z góry dzięki za odpis.Poza tym myślałem po opiniach że tak wszyscy czekają na ten model ,że popularność będzie duża, a tu na forum jednak cisza . 

Tak jak może widziałeś wyżej na wersji oprogramowania Miui 10.3.1 Global nie mam powiadomień z aplikacji na Always on Display z wyjątkiem Messengera wg mnie to na razie jedyna wada którą zauważyłem a przesiadłem się z LG G6 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dareczekp napisał:

Witam , kolejne pytanie z uwagi na to że przesiadam się z p8 czyli fona zmieniam raz na 4lata. Czy jest tu ktoś kto kupił mi9t pro i nie jest z tego fona zadowolony? Chciałbym poznać powody. Ja rozumiem że nie jest to idealny fon, ale chciałbym wybrać najlepiej na te kolejne 4 lata. Z góry dzięki za odpis.Poza tym myślałem po opiniach że tak wszyscy czekają na ten model ,że popularność będzie duża, a tu na forum jednak cisza . 

nie wiem czy będzie to dla Ciebie wada, ale jest gruby i ciężki bez założonego case, a z założonym to już dla mnie cegła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że jest wszystko,czyli nagrywanie rozmów też jest? "miui polska" to który to soft jest ,bo już się zgubiłem.

Miuipolska.pl by Xiaomi.eu . Nagrywanie rozmów wszystkie powiadomienia itd.. Na najnowszym sofcie czyli 9.9.6. działa wszystko co telefon ma i powinien mieć.

 

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Orjon napisał:

Problem jest taki, że Xiaomi ma dodaną ikonę AOD jedynie dla własnych aplikacji SMS i telefonu. Nie ma takowej dla aplikacji od Google, w związku z czym nie wyświetlają się powiadomienia na AOD dotyczące właśnie ich. Nie zrobicie nic, dopóki Xiaomi tego nie naprawi bądź dopóki czegoś z rootem nie wykombinujecie (wiem że była apka albo moduł która włączała wszystkie ikony, ale teraz nie pamiętam jej nazwy,@simcold?)

Wysłane z mojego Mi A3 przy użyciu Tapatalka
 

Jak dobrze pamiętam, Xiaomi się z tym problemem boryka (lub mają go w d*pie) od czasu premiera xiamoi mi 9, a to jest jakieś kilka miesięcy i jak do tej pory chyba nic nie zrobili w tym kierunku. Także pesymistycznie podchodząc do tematu, nic nie będzie w tym kierunku zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lukkop91 napisał:

Miuipolska.pl by Xiaomi.eu . Nagrywanie rozmów wszystkie powiadomienia itd.. Na najnowszym sofcie czyli 9.9.6. działa wszystko co telefon ma i powinien mieć.

 

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Również płatność telefonem i Netflix?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wgrywałeś wg poradnika czy miuipolska?

Według poradnika na miui polska dedykowanego dla mojego telefonu. Wersja aktualnie 9.9.6 na androidzie 10. Jak ktoś chce androida 9 żeby działał gcam to trzeba ściągnąć wersję 9.8.1 (oczywiście mówię o becie bo stabilnej nie obserwuje co tam się dzieje i jakie są problemy)

 

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...