Skocz do zawartości

Mi 9T Pro/K20 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe i nadal nie wiem, który wziąć
Jakbyś wybrał mi 9 to kupujesz nówke czy używke? Będę sprzedawać 6/128 ocean Blue z gwarancją rtv euro agd. Stan bardzo dobry, od nowości noszony w etui na ekranie naklejona folia zabezpieczająca. Jedyny mankament to delikatne otarcie na aparacie bardzo słabo widoczne. Nie przeszkadza to w zupełności w użytkowaniu. Mogę podesłać fote. Co do aparatu to jestem laikiem ale co do zdjęć byłem w szoku. Daj znać jak coś to się można dogadać z ceną.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarniam co oni z tą stroną robią... to na chińskiej podają inne dane niż na międzynarodowej... bezsens kompletny. Czyli można zakładać, że sensor jest ten sam, pozostaje kwestia optyki. A ogniskowej to na żadnej nie dali więc trzeba wierzyć na słowo zewnętrznym serwisom, że jest inna w Mi9T Pro i w Mi9, ani nie ma jak potwierdzić ani jak podważyć, trzeba założyć, że może wszyscy zbiorowo nie zrobili tego samego błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Foxiuu napisał:

Jakbyś wybrał mi 9 to kupujesz nówke czy używke? Będę sprzedawać 6/128 ocean Blue z gwarancją rtv euro agd. Stan bardzo dobry, od nowości noszony w etui na ekranie naklejona folia zabezpieczająca. Jedyny mankament to delikatne otarcie na aparacie bardzo słabo widoczne. Nie przeszkadza to w zupełności w użytkowaniu. Mogę podesłać fote. Co do aparatu to jestem laikiem ale co do zdjęć byłem w szoku. Daj znać jak coś to się można dogadać z ceną.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Jak coś to tylko nówka mnie interesuje, a na co chcesz zmienić że chcesz sprzedać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy K20 Pro, jak wygląda sytuacja z zasięgiem, odczuwacie jakieś problemy w mniejszych miejscowościach? Mam na myśli brak B20. T9 Pro niestety nie występuje (chyba) w konfiguracji 8GB/256RAM i na ten moment zostaje tylko K20 Pro.
Mam tylko porównanie K20 Pro do IPhone 6 i 7, zasięg lepszy w K20pro i szybszy Internet w miejscach o słabszym zasięgu.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jedne serwisy podają 27 mm w Mi 9 a inne 26 mm.
Dlatego jak na razie zagadka nierozwiązana są tylko przypuszczenia. Jedyne co można w miarę z pewnością stwierdzić po tym co ustaliliśmy, to że sensor raczej jest ten sam. Co do optyki to już 50/50, że będzie to samo, ciężko stwierdzić.

Bo że pozostała dwa aparaty są inne to akurat fakt, którego nikt nie kwestionuje.

Wysłane z mojego MI 9 -> Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, stratus84 napisał:

Pytanie do posiadaczy K20 Pro, jak wygląda sytuacja z zasięgiem, odczuwacie jakieś problemy w mniejszych miejscowościach? Mam na myśli brak B20. T9 Pro niestety nie występuje (chyba) w konfiguracji 8GB/256RAM i na ten moment zostaje tylko K20 Pro.

Przecież b20 odpowiada za pasmo LTE więc internet, nijak się ma to do zasięgu telefonu i możliwości rozmów telefonicznych.

Edytowane przez bosniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Polskę na razie brak białych. Ja jutro zamawiam na mi-home mi9t Pro w wersji czarnej. Na fakturkę Vat, więc wyjdzie mnie to tyle samo jak z Ali, a gwarancja w PL to gwarancja w PL. Po za tym już dwa razy na banggood zamawiałem telefon, i dwa razy nie dotarł. Zwrot pieniędzy po 3 miesiącach proszenia się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie się mylisz, po LTE idzie internet, mmsy, smsy oraz rozmowy mając Volte
Od kiedy smsy idą przez Internet? Po za tym znalezienie miejsc gdzie działa b20, a nie działa inna częstotliwość lte graniczy z cudem.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem mi6 bez B20. I mysłałem jak inni: "gdzie bym to musiał być żeby tylko było B20". I to był błąd! Jadąc pociągiem, samochodem na autostradzie czy będąc z znajomymi w niskich górach, to  tylko mi nie działał internet. Czasami to było tak wkurzające, że szok. Chcesz coś załatwić ale nie możesz bo nie masz B20. Od tego czasu nie chce słyszeć, że telefon nie ma B20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem mi6 bez B20. I mysłałem jak inni: "gdzie bym to musiał być żeby tylko było B20". I to był błąd! Jadąc pociągiem, samochodem na autostradzie czy będąc z znajomymi w niskich górach, to  tylko mi nie działał internet. Czasami to było tak wkurzające, że szok. Chcesz coś załatwić ale nie możesz bo nie masz B20. Od tego czasu nie chce słyszeć, że telefon nie ma B20.
I Ty nie miałeś internetu, a oni mieli LTE?

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy smsy idą przez Internet? Po za tym znalezienie miejsc gdzie działa b20, a nie działa inna częstotliwość lte graniczy z cudem.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Tam był przecinek. SMS nie idą przez internet, ale idą na częstotliwościach LTE jeśli akurat do takiego nadajnika telefon jest podłączony. No i tak jak koledzy napisali - jeśli masz Plus to faktycznie b20 Ci nie potrzebne. W innym razie, a zwłaszcza w Orange które w to bardzo mocno inwestuje - sporo ryzykujesz. Może się tak zdarzyć, że kolega stojący obok Ciebie będzie miał internet i full zasięgu a ty będziesz kombinował.

Wysłane z mojego MI 9 -> Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lukkop91 napisał:

Sorry, ale nie wierzę że ktoś będzie miał LTE, a ja obok bez b20, nie będę miał chociażby 2g.

 

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Ale tu nie ma nic do wierzenia, czysta fizyka - porównaj sobie jaka jest zdolność penetracji na częstotliwościach b20 a jaką ma GSM. To, że na tym samym nadajniku będziesz miał obie częstotliwości to nie znaczy, że w takiej samej odległości od niego oba zanikną... Jedyne co się z tobą zgodzę, to że ciężko będzie znaleźć maszt z b20, który nie miał by jednocześnie GSM/UMTS, ale z wymienionych powyżej powodów to nic nie zmienia bo ich zasięg i tak zaniknie szybciej wraz z odległością i przeszkodami. Także podsumowują - jest możliwa sytuacja, gdzie b20 będzie ciągle miało zasięg, podczas gdy nadawany z tego samego masztu GSM już nie.

Edytowane przez Karls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie ma nic do wierzenia, czysta fizyka - porównaj sobie jaka jest zdolność penetracji na częstotliwościach b20 a jaką ma GSM. To, że na tym samym nadajniku będziesz miał obie częstotliwości to nie znaczy, że w takiej samej odległości od niego oba zanikną... Jedyne co się z tobą zgodzę, to że ciężko będzie znaleźć maszt z b20, który nie miał by jednocześnie GSM/UMTS, ale z wymienionych powyżej powodów to nic nie zmienia bo ich zasięg i tak zaniknie szybciej wraz z odległością i przeszkodami. Także podsumowują - jest możliwa sytuacja, gdzie b20 będzie ciągle miało zasięg, podczas gdy nadawany z tego samego masztu GSM już nie.
Tak, ale zakładasz że taki maszt nie będzie miał innych częstotliwości LTE, bardzo rzadko spotykane zjawisko w Polsce.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że maszt będzie miał inne częstotliwości, tylko b20 na tle reszty ma bardzo dobre właściwości penetracji i po prostu zgubisz już z tego samego masztu zasięg GSM podczas gdy b20 nadal będzie. A LTE na wysokich częstotliwościach (1800-2600) to jest domena dużych miast, gdzie taka przepustowość ma sens. W internecie masz mapy nadajników, sam sobie sprawdź - pojedziesz sobie nad morze do Łeby i co masz? 5 nadajników Orange, wszystkie mają LTE na b20  - z telefonem który to wspiera nie ma problemu, z innym będziesz biegał i szukał zasięgu GSM/UMTS, który dużo łatwiej zakłócić choćby przez budynki po drodze od nadajnika. Już pomijając nawet kwestie prędkości. Także nie ma co ukrywać, brak b20 jest problemem, chyba że masz telefon w Plus, gdzie oni tych częstotliwości nie mają. Mój poprzedni telefon nie miał b20 więc chyba mogę się wypowiadać w tym temacie - w dużych miastach różnicy nie odczujesz, przynajmniej ja nie widziałem. Ale im dalej na peryferia pojedziesz tym może być gorzej i nie ma co się oszukiwać.

Edytowane przez Karls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że maszt będzie miał inne częstotliwości, tylko b20 na tle reszty ma bardzo dobre właściwości penetracji i po prostu zgubisz już z tego samego masztu zasięg GSM podczas gdy b20 nadal będzie. A LTE na wysokich częstotliwościach (1800-2600) to jest domena dużych miast, gdzie taka przepustowość ma sens. W internecie masz mapy nadajników, sam sobie sprawdź - pojedziesz sobie nad morze do Łeby i co masz? 5 nadajników Orange, wszystkie mają LTE na b20  - z telefonem który to wspiera nie ma problemu, z innym będziesz biegał i szukał zasięgu GSM/UMTS, który dużo łatwiej zakłócić choćby przez budynki po drodze od nadajnika. Już pomijając nawet kwestie prędkości. Także nie ma co ukrywać, brak b20 jest problemem, chyba że masz telefon w Plus, gdzie oni tych częstotliwości nie mają. Mój poprzedni telefon nie miał b20 więc chyba mogę się wypowiadać w tym temacie - w dużych miastach różnicy nie odczujesz, przynajmniej ja nie widziałem. Ale im dalej na peryferia pojedziesz tym może być gorzej i nie ma co się oszukiwać.
Od dwóch miesięcy mam ten telefon, z zasięgiem i Internetem nie miałem żadnego problemu. Byłem w Świnoujściu, Mielnie, Dominikowie, Kołobrzegu, Zakopanem, Karpacz i Szklarska. W trasie autem również nie miałem problemu więc albo to co piszesz to totalna bzdura albo ten telefon ma b20.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, lukkop91 napisał:

Czyli to znaczy, że jednak mam b20 dzięki.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Jedne Redmi k20 Pro nie mają B20, dlatego wspomniałem o mojej sytuacji i nie zamawiałem na Aliexpress itd. tego telefonu bo bałem się, że sytuacja się znów powtórzy. Dziś zamówiłem 9t pro i wszystkie 9t Pro europejskie mają B20. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedne Redmi k20 Pro nie mają B20, dlatego wspomniałem o mojej sytuacji i nie zamawiałem na Aliexpress itd. tego telefonu bo bałem się, że sytuacja się znów powtórzy. Dziś zamówiłem 9t pro i wszystkie 9t Pro europejskie mają B20. 
Dzięki, gdybyś drugi raz nie napisał o swojej sytuacji to bym tego nie ogarnął.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy smsy idą przez Internet? Po za tym znalezienie miejsc gdzie działa b20, a nie działa inna częstotliwość lte graniczy z cudem.  

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

A gdzie ja napisałem że idą? B20 to pasmo i przez to pasmo/band idzie wszystko nie tylko internet. jest w zasięgu b20, to masz internet, możesz wysyłasz smsy, mmsy czy prowadzić rozmowy po volte. Od kiedy B20 to internet?B20 to band LTE jak każdy inny np B3 czy B7 etc.

Lepiej mieć B20 niż nie mieć, bo jest większa szansa że rzadziej lub wcale nie będziesz tracił zasięgu, bo zapełniona będzie dziura w nadajniki. LTE B20 to jest plus a nie minus a głupota jestem pisanie do czego mi te B20, nie odczuwam różnicy, a skąd wiesz jak nie masz B20? Mam kilka telefonów i tylko 2 z B20 i powiem, że czuję różnice w stosunku do tych bez, nie gubię zasięgu itp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B20 to inaczej pasmo o częstostliwości 800 Mhz. Jego właściwością jest "najszersze" działanie, dzięki czemu dociera w miejsca, które inne pasma nie docierają. Chociażby u mnie - mam w domu grube ściany, wcześniej na Mi 6 miałem tylko zasięg 3G, gdy kupiłem Mi 9T to w końcu łapie mi LTE. Nie jest prawdą to, że tam gdzie jest B20 to są też inne pasma, bo np. plusem posiadania B20 jest dostępność zasięgu w niektórych miejscach w górach, gdzie pozostałe pasma nie dochodzą. Oczywiście aktualnie tych nadajników jest tyle narobionych, że zazwyczaj zasięg LTE będzie, jednak są miejsca (np. zapomniane wsie) gdzie B20 to jedyny sposób posiadania LTE. Jeśli chodzi o wykorzystanie pasm, to dane sieci kupują je na aukcjach (teraz będzie dla 5G). Jeśli masz Orange to oni w bardzo wielu miejscach korzystają z 800 Mhz, gdzie inne sieci typu Play korzystają bardziej z innych pasm np. 1800 Mhz (nie wiem dokładnie).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...