Skocz do zawartości

Mi 9T Pro/K20 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, cincin27 napisał:

@Karls

Gsmarena odnośnie czasu pracy na baterii Mi 9T Pro: "The standby performance was better on the Mi 9T/K20 when compared to the Pro model here, probably meaning its Snapdragon 855 modem is less power efficient in standby than the K20's S730."

Dodatkowo większe taktowanie rdzeni i mocniejsze GPU = większe zużycie energii Snapdragona 855 względem Snapdragona 730

Dzięki. Dokładnie tak. I wszystko jasne. W praktyce a nie w teorii @Karls. Podlinkuje:

https://m.gsmarena.com/xiaomi_redmi_k20_pro_mi_9t_pro-review-1973p3.php

Na stronie 2, tak przy okazji jest też mowa o czytniku. 

1 godzinę temu, Karls napisał:

Porządne źródło to jest strona producenta a nie randomowe sklepy czy porównywarki telefonów.

Wysłane z mojego MI 9 -> Tapatalk
 

A gdzie na stronie producenta znajdziesz test realnego zużycia baterii? Zastanów się. 

Edytowane przez dzeryae
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karls napisał:

A tu sami sobie zaprzeczyli: Mi9T 100h enduro, K20 Pro 103h, to chyba tyle z ich wiarygodności

https://www.gsmarena.com/battery-test.php3

A aluzja do producenta odnosiła się do tych źródeł o generacji czytnika.

Wysłane z mojego MI 9 -> Tapatalk

Do czytnika był film producenta. A w tekście Gsmarena, mowa o standby time, a endurance to scenariusz symulujący używanie, a nie czuwanie. A te 3h to właściwie błąd statystyczny. Wystarczy, że różniły się wersje ROM. Według testu na YT Mi 9 T PRO raczej działa ciut krócej niż Mi 9 T i to jest dla mnie bardziej przekonywujące bo jednocześnie były testowane oba modele, a nie jak w Gsmarena w odstępie jakiego czasu. Tak czy owak różnice są raczej niewielkie.

Edytowane przez dzeryae
dodanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pytanie do posiadaczy mi 9t pro. Posiadam mi 9 od jakiegoś czasu i teraz jak na złość wyszedł nowy mi 9t pro oficjalnie. Wyglądem zbliżony do OnePlusa 7 Pro, którego miałem zamiar kupić. Jednak jest trochę za drogi. Waham się teraz nad zakupem nowego mi 9t pro jednak zanim to zrobię mam kilka pytań. Jak to jest dokładnie z tym wysuwanym aparatem? Chodzi o to czy faktycznie zbiera się tam tyle kurzu, paprochów i tak dalej? Zaznaczam, że aparat w telefonie nie jest dla mnie aż tak istotny żeby go ciągle wysuwać i chować aczkolwiek fajny bajer. Druga sprawa dotyczy czytnika czy faktycznie jest bardziej celny? Gdzieś czytałem, że jest nowszej generacji ale żadnej oficjalnej informacji nie znalazłem. W końcu czysty ekran bez notcha, który zaczął mnie irytować no i te plecki też spoko. Jakby tego było mało to Jacek 3,5 i bateria 4k. Jest sens zmieniać na pro? Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pytanie do posiadaczy mi 9t pro. Posiadam mi 9 od jakiegoś czasu i teraz jak na złość wyszedł nowy mi 9t pro oficjalnie. Wyglądem zbliżony do OnePlusa 7 Pro, którego miałem zamiar kupić. Jednak jest trochę za drogi. Waham się teraz nad zakupem nowego mi 9t pro jednak zanim to zrobię mam kilka pytań. Jak to jest dokładnie z tym wysuwanym aparatem? Chodzi o to czy faktycznie zbiera się tam tyle kurzu, paprochów i tak dalej? Zaznaczam, że aparat w telefonie nie jest dla mnie aż tak istotny żeby go ciągle wysuwać i chować aczkolwiek fajny bajer. Druga sprawa dotyczy czytnika czy faktycznie jest bardziej celny? Gdzieś czytałem, że jest nowszej generacji ale żadnej oficjalnej informacji nie znalazłem. W końcu czysty ekran bez notcha, który zaczął mnie irytować no i te plecki też spoko. Jakby tego było mało to Jacek 3,5 i bateria 4k. Jest sens zmieniać na pro? Pozdro.
1. Tak zbierają się paprochy zwłaszcza jak się pali i gdzieś tam w kieszeni zostaje tytoń :) raz na jakiś czas warto wysunąć i przetrzeć suchą szmatką.
2. Tak jest bardzo dobry, zawsze za pierwszym razem. Choć inni piszą o lekkich problemach po nałożeniu taniego szkła ochronnego. Ja mam, ale nie mam żadnego problemu :)

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Foxiuu napisał:

Jest sens zmieniać na pro? Pozdro.

Były już o to pytania i odpowiedź brzmi.... zależy. Tracisz indukcyjne ładowanie, czy blaster IR, odblokowywanie twarzą odpada bo przy wysuwanym aparacie to tylko się będziesz denerwował, nieco gorsze aparaty z tyłu też są. No ale - ekran bez notcha, lepsza bateria, to też są istotne zalety. Dla mnie to jest remis, z lekkim wskazaniem na zwykłą Mi9, także wybór głównie zależy od tego co Ty potrzebujesz, więc musisz sam rozważyć za i przeciw. Po więcej zobacz tu:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lukkop91 napisał:

1. Tak zbierają się paprochy zwłaszcza jak się pali i gdzieś tam w kieszeni zostaje tytoń :) raz na jakiś czas warto wysunąć i przetrzeć suchą szmatką.
2. Tak jest bardzo dobry, zawsze za pierwszym razem. Choć inni piszą o lekkich problemach po nałożeniu taniego szkła ochronnego. Ja mam, ale nie mam żadnego problemu :)

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka
 

A jak jest z baterią? Ponoć nie ma różnicy między 4000 a 3300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Foxiuu napisał:

A jak jest z baterią? Ponoć nie ma różnicy między 4000 a 3300.

Przecież wszystko o co pytasz było kawa na ławę. Opisywałem wszystkie możliwe zalety Mi 9 T Pro vs. MI 9. O czytniku masz posty, zdjęcia i filmik. O baterii masz film Youtube i jeszcze test Gsmarena, czy to za mało? Odwagi i powodzenia w czytaniu. 

Edytowane przez dzeryae
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Karls napisał:

Gsmarena podaje 103 vs 95h w endurance test baterii. Także tak, na pewno masz jeszcze tą dodatkową godzinę SOT w Mi9T Pro. Nie jest to jakaś drastyczna różnica, ale lepiej mieć niż nie mieć ;).

Wysłane z mojego MI 9 -> Tapatalk
 

W Gsamarena Mi 9 T ma 100h endurance, a Mi 9 T PRO 103h wiec minimalne różnice. 

6 minut temu, Karls napisał:

Oni mają bardzo specyficzną procedurę testowania, pewnie jasność na minimum itp. - to ma pokazać maksymalną a nie komfortową żywotność.

Wysłane z mojego MI 9 -> Tapatalk
 

Czemu specyficzną? Normalna, symulujaca normalne użytkowanie. Zautomatyzowany proces więc raczej powtarzalny. Raczej bym się obawiał, że wystarczy inna wersja romu i już wyniki mogą bardzo się różnić.

A jasność wystarczy doczytać na szczegółach battery test. Jasność jest ustawiona na 200 nitów. Więcej na:

https://m.gsmarena.com/gsmarena_lab_tests-review-751p6.php

Edytowane przez dzeryae
Dodanie linka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet złożyłem zamówienie na Mi 9T Pro w amazon.de w przedsprzedaży z myślą, że sprzedam Mi 9, ale po głębszym przestudiowaniu za i przeciw zrezygnowałem bo zamiana bez sensu, za mało argumentów. Tym bardziej, że za nowego Mi 9 6/128 zapłaciłem 1400. Więc jeśli wymieniać Mi 9 to faktycznie na coś lepszego pod każdym względem a jak ktoś ma wybór pomiędzy to co kto woli, Mi 9 tańszy a Pro niekoniecznie lepszy, ale podatek od nowości trzeba zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Falonso napisał:

Ja nawet złożyłem zamówienie na Mi 9T Pro w amazon.de w przedsprzedaży z myślą, że sprzedam Mi 9, ale po głębszym przestudiowaniu za i przeciw zrezygnowałem bo zamiana bez sensu, za mało argumentów. Tym bardziej, że za nowego Mi 9 6/128 zapłaciłem 1400. Więc jeśli wymieniać Mi 9 to faktycznie na coś lepszego pod każdym względem a jak ktoś ma wybór pomiędzy to co kto woli, Mi 9 tańszy a Pro niekoniecznie lepszy, ale podatek od nowości trzeba zapłacić.

Ja akurat zrobiłem dokładnie odwrotnie za 1400 sprzedałem Mi 9 i za 1900 kupiłem K20 PRO 8/128 i jak pisałem nie wrócę nigdy do Mi 9. Już pisałem dlaczego. Bateria, czytnik, brak notcha, nie wystające aparaty, nowszy rom z powiadomieniami, DC dimming, płynniejsze przewijanie stron, etui lepsze itp. Czy warto dopłacać to każdy sam wybiera, chciałem przekazać doświadczenia jakie miałem ze względu na możliwość porównania obu modeli w praktyce.

 

Edytowane przez dzeryae
dodanie linki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak myślicie za ile wystawić mi 9 6/128 ocean Blue żeby w miarę szybko sprzedać ale nie tak żeby sprzedać za tanio Gwarancja 2 lata (kupiony w rtv euro agd), stan bardzo dobry + (delikatne otarcie na aparacie) tel noszony w etui od nowości, na ekranie folia zabezpieczająca.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Foxiuu napisał:

Panowie jak myślicie za ile wystawić mi 9 6/128 ocean Blue żeby w miarę szybko sprzedać ale nie tak żeby sprzedać za tanio emoji2960.png Gwarancja 2 lata (kupiony w rtv euro agd), stan bardzo dobry + (delikatne otarcie na aparacie) tel noszony w etui od nowości, na ekranie folia zabezpieczająca.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Miałem bez jednej ryski, tak samo z gwarancją, noszony w etui, ta sama wersja, bez folii sprzedałem za 1400 zl, ale to było jakiś miesiąc temu. 

51 minut temu, Karls napisał:

DC dimming mają oba. A co masz na myśli z przewijaniem stron? 9T Pro ma ten sam ekran, z tym samym odświeżaniem.

A źródło najlepiej od producenta? Ja w przytoczonym poście pisałem na podstawie opisu producenta i w opisie Mi 9 nie ma mowy o DC dimming. Ekran nie ma notcha więc identyczny nie jest, o płynności przewijania pisałem wielokrotnie. Do sprawdzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra kształtem się różni, ale tak na prawdę to jest ta sama technologia, ppi itp. Co do DC Dimming to w dniu premiery nie miał, dopiero aktualizacja 10.2.27 China dodaje, stąd pewnie w opisie na stronie producenta jeszcze nie ma. To jest sprawa softowa nie hardwarowa. Tu masz screen z 10.2.30 Global EEA gdzie też już masz DC Dimming (najnowsza aktualizacja, jest tylko pełna paczka, na dniach będzie OTA):
 

Spoiler

Screenshot_2019-08-28-23-38-02-101_com.android.settings.png

Chyba wystarczający dowód?

Edytowane przez Karls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Karls napisał:

No dobra kształtem się różni, ale tak na prawdę to jest ta sama technologia, ppi itp. Co do DC Dimming to w dniu premiery nie miał, dopiero aktualizacja 10.2.27 China dodaje, stąd pewnie w opisie na stronie producenta jeszcze nie ma. To jest sprawa softowa nie hardwarowa. Tu masz screen z 10.2.30 Global EEA gdzie też już masz DC Dimming (najnowsza aktualizacja, jest tylko pełna paczka, na dniach będzie OTA):
 

  Ukryj treść

Screenshot_2019-08-28-23-38-02-101_com.android.settings.png

Chyba wystarczający dowód?

Ok, zgoda, racja jak sprzedawałem to nie było miałem EEA. Aktualizowałem przez OTA więc jeszcze nie było. Reszta wrażeń i różnic aktualna.

Edytowane przez dzeryae
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem wlasnie dzisiaj nowy egzemplarz mi9t. I powiem szczerze natknalem sie na problem w pierwszej godzinie uzytkowania. W trakcie konfigurowania telefonu zadzwonila dziewczyna na messangerze do mnie z funckja video. Wszystko spoko kamerka sie wysunela i wszystko dziala. W momencie jak chcialem podczas rozmowy cos tam robic w telefonie zeby rozmowa byla w tle to automatycznie jak rozmowa byla w tle to kamerka sie chowala. Standardowo po wcisnieciu klawisza HOME rozmowa video powinna po prostu byc w tle a tutaj jest ten problem z wysuwana kamerka. Mozna jakos ustawic, zeby mimo wszystko dzialala kamerka przednia w tle podczas rozmowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lukkop91 napisał:

To z wczoraj, k20pro z miuipolska w wersji beta, ponoć bierze dużo mniej energii :)ffa907f7327b0a8e5ce2cae835ff3c61.jpg

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Jeśli można zapytam jeszcze o dźwięk. Mi 9 przez przejściówkę byłem w miarę zadowolony a jak jest z jakością dźwięku przez Jacka w pro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Foxiuu napisał:

Jeśli można zapytam jeszcze o dźwięk. Mi 9 przez przejściówkę byłem w miarę zadowolony a jak jest z jakością dźwięku przez Jacka w pro?

Bardzo dobrze choć sprawdzałem raz i te wszystkie korektory i efekty działają bardzo dobrze, na co dzień używam bluetooth :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ja akurat zrobiłem dokładnie odwrotnie za 1400 sprzedałem Mi 9 i za 1900 kupiłem K20 PRO 8/128 i jak pisałem nie wrócę nigdy do Mi 9. Już pisałem dlaczego. Bateria, czytnik, brak notcha, nie wystające aparaty, nowszy rom z powiadomieniami, DC dimming, płynniejsze przewijanie stron, etui lepsze itp. Czy warto dopłacać to każdy sam wybiera, chciałem przekazać doświadczenia jakie miałem ze względu na możliwość porównania obu modeli w praktyce.
 


Spoko, DC dimming jest w obu, po ostatniej aktualizacji czytnik w Mi 9 działa jeszcze szybciej, fajny argument - nowszy ROM? , akurat to Mi 9 dostanie jako pierwszy Androida Q 10 . Płynniejsze przewijanie stron taaa... Ja nie wiem czy czasem w Pro przyoszczędzili i dali po prostu najzwyklejszy amoled.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Falonso napisał:

Spoko, DC dimming jest w obu, po ostatniej aktualizacji czytnik w Mi 9 działa jeszcze szybciej, fajny argument - nowszy ROM? emoji53.png, akurat to Mi 9 dostanie jako pierwszy Androida Q 10 emoji57.png. Płynniejsze przewijanie stron taaa... Ja nie wiem czy czasem w Pro przyoszczędzili i dali po prostu najzwyklejszy amoled.

 

O ile czytałem to oba dostaną Androida Q w 4 kwartale. Zobaczymy, który wczesnej. Nie, nie przyoszczędzili na ekranie. Nie, czytnik 7 generacji nie będzie szybszy od 5 generacji, nieważne jak będą kombinowali z softem. Ciągle dziwię się jak ludzie bronią swojego phona, nie mając porównania obu. Przewijanie jest płynniejsze i razem z brakiem notcha sprawia, że męczę się dużo mniej przy przeglądaniu neta, etiu lepsze, aparaty nie wystaja, bateria wyraźnie lepsza i do tego soft się różni (np. przy przytrzymaniu ikony na pulpicie pojawiają się opcje jak w Samsungu). Amen. I pozdrawiam użytkowników Mi 9.

Edytowane przez dzeryae
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Karls napisał:

A z tym przewijaniem nie bierzesz pod uwagę, że mogłeś trafić na jakiś lipny model? Żadna z recenzji w internecie jakoś nie porusza tematu płynności, użytkownicy tu na forum też nie widzą takiego problemu. Trochę to dziwne.

Wysłane z mojego MI 9 -> Tapatalk
 

Bo to nie jest aż tak wyraźne, tylko po kilku dniach stwierdziłem, że jakoś mniej mnie męczy przeglądanie stron. Zastanawiałem się czy to tylko efekt braku notcha. Ale sprawdziłem powolne i szybsze przewijanie i poszczególne ruchy są płynniejsze jakby minimalny ruch był mniejszy, płynniejsza animacja. Takie mam doświadczenia. Może uda mi się to nagrać, tylko musiałyby się specjalnie wybrać do Mi Store. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, 

Sam teraz mam nie lada problem, bo nie wiem czy kupić Mi 9 czy Mi 9t Pro...

Mimo to, że przeczytałem cały wątek nadal nie wiem co wziąć... 

Zależy mi na lepszym aparacie przede wszystkim więc tutaj Mi 9 wygrywa bezsprzecznie... 

Edytowane przez Koowall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz mój post z przed kilku dni:

Teraz widzę, że na stronie Mi9T Pro jest nieco inny opis, ale nadal nie ma informacji o tym jakiego sensora użyli (wkurzające, bo zostają zgadywanki), ogólnie to nawet są niejasności między stroną o K20 Pro i Mi9T Pro, mimo że rzekomo to mają być te same telefony sprzętowo. Co więcej np. https://mi-home.pl twierdzi, że Mi9T Pro ma ogniskową 26mm, podczas gdy w Mi9 jest to 27mm. Także przy takiej ilości niejasności i niedomówień nie zaryzykowałbym twierdzenia, że to są absolutnie identyczne aparaty. Najpewniej są bardzo podobne, ale nie identyczne. Inna sprawa, że pewnie w jakości zdjęć istotnych różnic nie będzie, więc nie wiem czy jest się o co kłócić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...