Skocz do zawartości

Mi 9T Pro/K20 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pewnie wałkowane to było już wiele razy ale jestem tutaj nowy i dla pewności chciałbym spytać czy coś się może zmieniło. Mianowicie chodzi o uniknięcie czekania 168 godzin na możliwość odblokowania bootloader lub zainstalowanie global na zablokowanym. Udało mi się kupić K20P z rynku chińskiego i chciałbym wgrać mu najnowszy soft z językiem polskim bez czekania tych 168h. Jeżeli jest jakaś możliwość byłbym wdzięczny za pomoc. Dziękuje i życzę udanej niedzieli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie byś musiał tak zrobić jak ci magicy którzy wgrywają syf miui w Chinach jakiś zmodyfikowany boot.img, na Oppo też 3ba czekać 60dni składać wniosek i dopiero mogę pobrać apk które mnie przeniesie do fastboot nie mam nawet możliwości przejścia do fastboot na XDA sprawdź może tam coś kombinowali z zablokowanym bootloaderem ! Powoodzenia

Wysłane z mojego Oppo Reno przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Falonso napisał:

Czyli, jak rozumiem z ostatnich postów Redmi K20 Pro nie posiada fizycznie NFC?

Nie wiem na podstawie czego tak wywnioskowałeś bo napewno nie na podstawie ostatnich postów. No chyba że odwrotnie napisałeś, ma fizycznie ale nie ma go w global na indyjski rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj w przedsprzedaży do końca dnia na amazon.de można było kupić Mi 9T Pro 6/128 za €399.99. To była najlepsza opcja, ze względu na dystrybucję EU i najlepszą możliwą gwarancję 24 msc Amazon. Sam się zastanawiałem, ale mam Mi 9 i zrezygnowałem ze względu na brak indukcyjnego ładownia, stereo oraz braku slotu kart pamięci a pojemniejsza bateria czy bezramkowy wyświetlacz i wysuwany aparat mnie nie przekonały. Mnie łezka w Mi 9 nie przeszkadza i tak jest mniejsza niż w OP7 czy innych smartfonach, poza tym czytnik w ekranie jest ten sam, więc nie jest ultra szybki a ja korzystam z face unlock, które na Mi 9 działa szybko a bajer w postaci wysuwanego aparatu wydłuża ten czas, nie wspominam o irytującym wysuwaniu tego aparatu co chwilę co za pewne z każdym razem zmniejsza jego żywotność. Aparaty poza główną matryca Sony IMX 586 48 pix też są inne. W Mi 9 mamy Samsunga F/2.2 a w Mi 9T Pro OmniVision F/2.4 co zapewne też ma wpływ na jakość zdjęć. Z innych mniej ważnych różnic to szkło na przednim panelu w Mi 9T Pro to Gorilla 5 a w Mi 9 Gorilla 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, djtomas napisał:

Witam wszystkich, jak rozumiem nie warto dopłacać do wersji Global na Ali? To to samo tylko, że chińczyk wgrywa nam ROM za dopłatą?

6/128 z DHL przez Anglię jest za ~1500

Dokładnie tak, tylko że musisz samemu odblokować bootloader :)

3 godziny temu, Karls napisał:

Potencjalnie chińska wersja może nie mieć NFC (sprzętowo), ale już rożne opinie tu krążyły, także ciężko powiedzieć na 100%.

to jest mit który pierwszy raz słyszę xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lukkop91 napisał:

to jest mit który pierwszy raz słyszę xD

W indyjskiej np. Xiaomi na oficjalnej stronie nie podaje żeby miał NFC, stąd moje przypuszczenia, że na china może być podobnie. Oba regiony są znane z tego, że tam NFC nie jest wykorzystywane do płatności więc w duże mierze to niepotrzebne podnoszenie kosztów.

https://www.mi.com/in/redmi-k20-pro/specs/
 

A już na pewno masz mniej obsługiwanych pasm sieci komórkowej, więc to nie jest tak, że telefon global to jest chińczyk z wgranym innym softem - przynajmniej jeśli sprzedawca jest uczciwy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię że specjalnie w wersji indyjskiej nie wkładali NFC, co innego z pasmem b20, gdyż zmienili nawet nazwę modelu na Europę, choć mam cały czas nadzieję że rozwiąże to oprogramowanie. Porównywałem k20pro do iPhone 8 i Internet w Xiaomi jest szybszy na wioskach mimo braku tego pasma więc tak naprawdę nie przejmował bym się gdyby jednak go nie było w ogóle.

 

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2019 o 13:47, psajtex napisał:

Ja mam wersję z Chin, do tego xiaomi.eu i normalnie płacę telefonem. Moja wersja normalnie posiada NFC, tylko z racji odblokowanego bootloadera trzeba było zastosować pewien trick.
Nie wiem, jak wersja z Indii.

Kupowałeś telefon na Ali z China ROM? Zdradź proszę co zrobić żeby móc korzystać w nim z NFC.

Działa po tej zmianie softu B20?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałeś telefon na Ali z China ROM? Zdradź proszę co zrobić żeby móc korzystać w nim z NFC.
Działa po tej zmianie softu B20?
Ja też kupowałem z chin, china prze instalowane na indonezje. Wrzucasz TWRP I instalujesz miui polska, potem magiska i ukrywasz roota dla google pay i działa. Chyba że masz aplikację, które niepotrzebuje do płacenia telefonem google pay (np.ING) to nie potrzebujesz magiska. B20 nie ma i prawdopodobnie nie będzie.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, lukkop91 napisał:

Ja też kupowałem z chin, china prze instalowane na indonezje. Wrzucasz TWRP I instalujesz miui polska, potem magiska i ukrywasz roota dla google pay i działa. Chyba że masz aplikację, które niepotrzebuje do płacenia telefonem google pay (np.ING) to nie potrzebujesz magiska. B20 nie ma i prawdopodobnie nie będzie.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka
 

A nie przypadkiem na Indie? Indonezja to chyba inny kraj.. Dziś wyszła aktualizacja 10.3.5. Fakt B20 nie ma, a NFC przykrywany softowo, ale tak jak piszesz da się zrobić. 

33 minuty temu, djtomas napisał:

Dzięki Panowie, zamawiam

A nie lepiej zamówić prawdziwego Globala z B20, Amazon czy inne, ja mam bez B20, ale teraz jak jest dostępny global to chyba już lepiej kupić ten z B20. I NFC też będzie chodzić bez tricków. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, dzeryae napisał:

A nie przypadkiem na Indie? Indonezja to chyba inny kraj.. Dziś wyszła aktualizacja 10.3.5. Fakt B20 nie ma, a NFC przykrywany softowo, ale tak jak piszesz da się zrobić. 

A nie lepiej zamówić prawdziwego Globala z B20, Amazon czy inne, ja mam bez B20, ale teraz jak jest dostępny global to chyba już lepiej kupić ten z B20. I NFC też będzie chodzić bez tricków. 

Cebula się odezwała we mnie...

na Ali wersja China 6/128 jest za 360 dolarów ~1420zł, a Amazon 6/128 to 450 euro ~1960zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zamówić prawdziwego Globala z B20, Amazon czy inne, ja mam bez B20, ale teraz jak jest dostępny global to chyba już lepiej kupić ten z B20. I NFC też będzie chodzić bez tricków. 
Pewnie że lepiej. Jak inny to China i wgrać Xiaomi.eu. A jakbym miał kupować wersję na Indie to wolałbym już kupić Globala nawet trochę dorzucając kasy. Tylko nie wiem czy ten telefon jest normalnie Global czy tylko Global na Indie i wtedy NFC nie widzi bo ma soft Miui India.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, djtomas napisał:

Cebula się odezwała we mnie...

na Ali wersja China 6/128 jest za 360 dolarów ~1420zł, a Amazon 6/128 to 450 euro ~1960zł 

Ale mi pojawiła się taka celna niespodzianka i zapłaciłem Vat ponad 300 zł, opisywałem już na tym forum i wyszło prawie na jedno. Mam 8/128 GB. 

2 godziny temu, k120 napisał:
3 godziny temu, dzeryae napisał:
A nie lepiej zamówić prawdziwego Globala z B20, Amazon czy inne, ja mam bez B20, ale teraz jak jest dostępny global to chyba już lepiej kupić ten z B20. I NFC też będzie chodzić bez tricków. 

Pewnie że lepiej. Jak inny to China i wgrać Xiaomi.eu. A jakbym miał kupować wersję na Indie to wolałbym już kupić Globala nawet trochę dorzucając kasy. Tylko nie wiem czy ten telefon jest normalnie Global czy tylko Global na Indie i wtedy NFC nie widzi bo ma soft Miui India.

Na Ali były tylko wersje China i China z Global Romem w moim przypadku przyszedł z Global na Indie. Bo nie było w obiegu Globala na EU. Ale chyba wersji takiej hardware z Indii nikt nie sprzedaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, dzeryae napisał:

Ale mi pojawiła się taka celna niespodzianka i zapłaciłem Vat ponad 300 zł, opisywałem już na tym forum i wyszło prawie na jedno. Mam 8/128 GB. 

U kogo kupiłeś? I jaki rodzaj transportu wybrałeś?

Ja planuję w "Mi Global Store" z opcją przepakowania w Anglii i do Polski DHL, opinie ludzi z aukcji są ok, przychodzą im bez VATu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U kogo kupiłeś? I jaki rodzaj transportu wybrałeś?
Ja planuję w "Mi Global Store" z opcją przepakowania w Anglii i do Polski DHL, opinie ludzi z aukcji są ok, przychodzą im bez VATu
Dokładnie tak i dokładnie od nich zamówiłem swojego 8/128. Polecam

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cebula się odezwała we mnie...
na Ali wersja China 6/128 jest za 360 dolarów ~1420zł, a Amazon 6/128 to 450 euro ~1960zł 
No tak, tylko w amazon.de masz najlepszą możliwą gwarancję 24 msc, co nie jest bez znaczenia przy odsprzedaży. Przesyłkę masz w 2 dni u siebie i smartfon gotowy do działania po wyjęciu z pudełka. Możesz też uzyskać cashback 10% w planet Plus. Kupując z Ali jaką masz gwarancję? Ile musisz czekać na dostawę? Jakie masz akcesoria, ładowarkę EU czy chińską?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...